ایران سرای من (بازدید: 21510)
شنبه 29/8/1389 - 14:19 -0 تشکر 252501
البرز نشینان

به البرز،به استان شیران سلام

بـه خاک دلیــــران ایـران ســـلام

 

بـه  البـــرز به آن ســرزمیـن کهـن

 بـه مهــد بـزرگان  ایـران ســلام

شنبه 29/8/1389 - 14:21 - 0 تشکر 252505

سلام بر البرز و البرز نشینان

عزیزان کاربر ساکن استان البرز و دوستداران استان البرز قدم رنجه کنید و در صورت مشتاق بودن به تشکیل زیر انجمن البرزنشینان یا البرز نظر مبارک شونو در این تایپیک اعلام کنند

منتظر قدوم مبارکتان هستم.

شنبه 29/8/1389 - 14:34 - 0 تشکر 252509

کرج بلندمرتبه تر از یک استان (روزنامه قانون)

کرج دارای دو میلیون نفر جمعیت با پتانسیلهای مختلف فرهنگی و قومی است، 48 % این جمعیت زیر 15 سال و به عنوان موتور قدرتمند و جوان کرج در آینده نزدیک می تواند سرآغاز حرکت و تحول باشد. کرج هم اکنون دارای قریب به 500 هزار نفر دانش آموز و بیش از 60 هزار نفر دانشجو، 50 مرکز آموزش عالی و تحقیقات و فناوری و 1500 عضو هیأت علمی و با همین پتانسیل بی شک یکی از بارزترین قطبهای علمی و پژوهشی کشور می تواند باشد.
کرج دارای 10 منطقه شهرداری و 6 شهر اقماری و سه بخش مهم در حوزه تقسیمات کشوری است و فقط منطقه فردیس آن، در حد بعضی از استانهای کشور جمعیت دارد.
کرج پل استراتژیک ایران و صاحب قطب صنعتی قدرتمند کشور است. کرج مرکز علوم و فناوری ایران است و علیرغم همه خلاءهای موجود، با بیشترین صادرات میوه کشور، بالاترین سرانه فضای سبز و بزرگترین باغ شهر ایران (محمد شهر)، پایتخت کشاورزی ایران را از آن خود کرده است.
شاهرگ حیاتی تهران، امروز با تردد 600 هزار نفر در روز بین تهران و کرج، از کرج گذر می کند. کرج گذار توریستی و گردشگری ایران و یکی از کلانشهرهای دانشجویی و دانش آموزی کشور است.
کرج مرکز بروز و رشد و پرورش استعدادها و نخبگان ورزشی کشور و جهان است. حدود 30 % از اعضای تیمهای ملی کشور در کرج رشد و پرورش یافته اند. و با همین توصیف پایگاه قهرمانی ورزش ایران و حتی جهان در کرج قرار دارد.
کرج شهر ایثار و شهادت و سرلشگر سرلشگرهای ایران است، در حالی هر استان کشور یک لشگر داشت، کرج به عنوان تنها شهر کشور و در حد استانهای بزرگ کشور، خود دارای لشگر بود.
کرج شهر دین و اخلاق با همراه با پتانسیلهای بالای توسعه یافتگی است. کرج شهر علم و مهد قرآن و معنویت و عشق به اهل بیت(ع) است و در وصف آن همین بس که دارای حدود 60 مرکز و تشکل فرهنگی و مذهبی و خیریه مردمی، 1800 هیأت مذهبی، 2000 مسجد فعال و سه حوزه علمیه است.
و کرج ....
کرج شهری با پیوند سنت و مدرنیته است و فرهنگ سنتی و بومی آن در توسعه سیاسی و اجتماعی تنیده شده است. با همه این پتانسیلهای عظیم، آیا کرج باید شهر نمونه در توسعه کشور و دهکده توسعه یافتگی جهانی باشد یا شهر عقب مانده و درمانده؟!

شنبه 29/8/1389 - 14:35 - 0 تشکر 252510


سالانه 70 هزار نفر به جمعیت کرج افزوده می شود

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج گفت: سالانه 70 هزار نفر به جمعیت کلانشهر کرج افزوده می شود و این امر باعث عدم رشد مناسب امکانات و سرانه های خدماتی شده است.
عباس زارع در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مطابق آمارهای موجود در سال گذشته جمعیت کلانشهر کرج چهار درصد رشد داشته است که این امر نشان دهنده ورود 70 هزار نفر در سال به این شهر است.

وی افزود: ایجاد هماهنگی میان رشد جمعیت و امکانات شهری و سرانه های خدماتی مانند فضاهای سبز با توجه به افزایش بیش از حد جمعیت در کرج، برنامه ریزی و رسیدن و استانداردهای مطلوب را با مشکل روبرو کرده است.

زارع استفاده از امکانات ملی و منطقه ای را راهکاری برای حل مشکلات کرج دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از استان ها از امکانات ملی و منطقه ای مانند پارک های جنگلی و باغات ملی به منظور رشد فضاهای سبز شهری خود استفاده می کنند که در کلانشهر کرج یک مترمربع نیز از این منابع وجود ندارد.

این مسئول یادآور شد: هم اکنون سرانه کل سطوح فضاهای سبزی که در اختیار شهرداری است 2/8 مترمربع است و سرانه سطوح عمومی فضای سبز که شامل فضاهای سبز شهرداری و باغات خصوصی و محوطه های مجتمع های مسکونی می شود نیز حدود 30 متر مربع است که با کمک مسئولان مربوطه باید به 40 مترمربع برسد.

زارع عنوان کرد: ظرفیت نهایی سرانه فضای سبزی که شهرداری می تواند ایجاد کند در کلانشهر کرج 15 مترمربع برای هر نفر است که امید می رود در پنج سال آینده به این میزان دست یابیم.شنبه 29/8/1389 - 14:50 - 0 تشکر 252515

استان البرز سی و یکمین استان‌ ایران است.در جلسهٔ هیئت دولت در تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۱۳۸۸ خورشیدی، لایحه تأسیس این استان تصویب و به مجلس شورای اسلامی فرستاده شد. در ادامه با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۳۸۹/۴/۷ استان البرز بطور رسمی شکل گرفت.در این طرح پیشنهادی کرج به عنوان مرکز استان درنظر گرفته شده‌است. این شهر در ۲۰ کیلومتری غرب تهران و در حوزهٔ استحفاظی استان تهران قرار گرفته که با جمعیتی بالغ بر ۱٬۳۷۷٬۴۵۰ نفر، پنجمین شهر پرجمعیت ایران پس از شهرهای تهران، مشهد، اصفهان و تبریز محسوب می‌گردد. همچنین محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۸۹ در نامه‌ای به وزارت کشور قانون تأسیس استان البرز که در جلسه علنی دوم تیر ۱۳۸۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده بود، جهت اجرا ابلاغ کرد. نام این استان جدید هم از رشته کوه‌های البرز گرفته شده‌است که بخش مهمی از آن از شمال این استان می‌گذرد. عیسی فرهادی به‌عنوان نخستین سرپرست استانداری البرز انتخاب شده‌است. در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۳۸۹ با حضور وزیر کشور، استانداری البرز رسما شروع به فعالیت نمود.

شنبه 29/8/1389 - 14:51 - 0 تشکر 252516

شهرستانهای استان البرز
شهرستان کرج به مرکزیت شهر کرج شامل بخش‌های مرکزی، آسارا و اشتهارد.
شهرستان ساوجبلاغ به مرکزیت شهر هشتگرد شامل بخش‌های مرکزی، چندار، چهارباغ.
شهرستان نظرآباد به مرکزیت شهر نظرآباد شامل بخش‌های مرکزی و تنکمان.
شهرستان طالقان به مرکزیت شهر طالقان

دوشنبه 1/9/1389 - 8:53 - 0 تشکر 252849

استقبال چشمگیر البرزنشینان از نمایشگاه استانی کتاب
استقبال از اولین نمایشگاه استانی کتاب طی روزهای پایانی برپایی این نمایشگاه بطور چشمگیری افزایش یافت.

یک هفته تنفس در هوای کتاب برای البرزنشینان نسیم خوشی را به ارمغان آورد که به رغم زمان اندک آن، هوایی دلپذیر در فضای فرهنگی استان تازه تاسیس البرز پیچید؛ هوایی که از اهمیت اصل مهمی به نام فرهنگ مطالعه و افزایش دانش و اطلاعات در جوامع بشری حکایت داشت و توانست بخش کثیری از علاقمندان این حوزه را به نمایشگاه استانی کتاب البرز رهنمون شود.
استقبال بازدیدکنندگان از اولین نمایشگاه استانی کتاب البرز در دو روز پایانی نمایشگاه به حدی بوده است که صف های طویل علاقمندان برای تهیه بن کارت های الکترونیکی خرید کتاب تا بیرون از سالن اصلی نمایشگاه ادامه داشت.

بازدیدکنندگان در این روزها ضمن بازدید از غرفه های جنبی نمایشگاه همچون غرفه دکتر حسابی که با استقبال بی نظیر علاقمندان این دانشمند بزرگ فیزیک کشور روبرو شد، نظرات و انتقادات خود را در خصوص برپایی نمایشگاه اعلام کردند.

همچنین برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب با حضور منتقدان و نویسندگان برجسته کشور و وجود غرفه هایی چون بنیاد دکتر علی شریعتی و غرفه گریم کودکان در مدت برپایی نمایشگاه توانست نظرات مثبت بسیاری از علاقمندان و بازدیدکنندگان از این رویداد فرهنگی را به ارمغان بیاورد.

عده زیادی از بازدیدکنندگان که در این روزها با مراجعه به محل برپایی نمایشگاه واقع در کمربندی میدان امام خمینی(ره) از حجم کتب عرضه شده وامکاناتی نظیر ارائه تخفیف های مناسب، ابراز رضایت مندی کرده بودند، خواستار افزایش روزهای برگزاری نمایشگاه شدند.این در حالی بود که توالی برپایی نمایشگاه های استانی و دعوت از ناشرین حاضر در نخستین نمایشگاه استانی البرز در سایر استان های برگزار کننده نمایشگاه، امکان تمدید این رویداد بزرگ فرهنگی را برای برگزارکنندگان استان ناممکن کرده بود.

بر این اساس افزایش چشمگیر استقبال کنندگان از نمایشگاه استانی کتاب در این روزها علیرغم دشواری نسبی مسیر دسترسی، نشان از اهمیت برپایی چنین رویدادی در سطح منطقه داشت و می تواند گام موثری به عنوان نخستین حرکت فرهنگی در این استان نوپا به شمار رود.

با وجود اینکه بازتاب برپایی چنین نمایشگاهی نقش به سزایی در گسترش فرهنگ منطقه ایفا نموده و بر ارتقای سرانه مطالعه تاثیری به سزا خواهد داشت لیکن بر عدم وجود مکان مناسب نمایشگاهی درمنطقه صحه گذاشت و مبین این نکته بود که استان البرز از لحاظ فرهنگی دارای ظرفیت های گسترده ای است که نیاز به حمایت و هدایت هرچه بیشتر مسئولان دارد.

اهمیت این امر در جایی روشن می شود که وقوع چنین رویدادهای فرهنگی نظیر نمایشگاه های کتاب و مطبوعات در سال های گذشته به رغم کوچک بودن مکان برپایی با استقبال گسترده البرزنشینان روبرو شده و عده بی شماری از برگزاری چنین نمایشگاه هایی استقبال کرده اند.

چهارشنبه 3/9/1389 - 11:18 - 0 تشکر 253704

نبود؟
اهل البرز نداریم اینجا؟

يکشنبه 14/9/1389 - 10:1 - 0 تشکر 258025

پس بی خیال این تایپیک

يکشنبه 21/9/1389 - 10:53 - 0 تشکر 261164

دلم نماد سر نزنم

گویی فعالیت تو این بخش زیر صفره

يکشنبه 21/9/1389 - 10:58 - 0 تشکر 261166

بازدید وزیر مسکن وشهرسازی از پروژه های مسکن مهر در استان البرز و افتتاح پروژه 886 واحدی در منطقه ماهدشت کرج دوباره بهانه ای شد تا تبعات ادامه دار همجواری با شهر و استان تهران را مورد بررسی قرار دهیم .

در ادامه پیگیری دردسرهای جدا شدن از تهران اینبار بزرگترین معضل البرز از سالهای گذشته یعنی ساخت وساز فراتر از ظرفیت تحت نظارت وزارت مسکن پیش روی ما بود . ایجاد شهرک های اقماری خارج از محدوده خدمات شهری در کرج سابقه اصلا قابل دفاعی ندارد. شهرک هایی که کمی بعد از واگذاری به اعضای تعاونی هایی که بسیاری از آنان نه ساکن این منطقه بوده اند و نه بعدها قصد سکونت در این منطقه را کرده اند ، به عنوان یک معضل دایمی، سالیان درازی است مدیریت شهری کرج را آزار داده است و همواره باعث کاهش میانگین رضایت مردم از مسوولین شهرستان گردیده است . این شهرک ها که معمولا بدون تامین اولین امکانات ضروری و موکد قانونی، همچون مراکز آموزشی ، درمانی، انتظامی ، راههای دسترسی و امکانتی همچون آب ، برق، گاز، و تلفن پس از گذشت یک دوره چند ساله، با الحاق به محدوده شهر مطالبات سنگینی را بر پیکر ضعیف مانده مدیریت شهری تحمیل کرده اند. هر چند تا پیش از الحاق نیز خیال مسوولین شهری هرگز ازبابت اینگونه مناطق آسوده نمی ماند. مناطقی مانند کیانمهر و شهرک های اطراف فردیس که بنا بر سیاست های جمعیت زدایی از تهران از سالیان فبل شکل گرفته اند ، بخش عظیمی از دغدغه های مسوولین منطقه و اعلام نارضایتی مردم در سالهای گذشته مصروف خود کرده است .

از سویی با بذل و بخشش زمین های کرج به تعاونی های مسکن تهران در طی این سالها کار به جایی رسیده است که در حال حاضر اکثر متقاضیان مسکن مهر کرج، جایی بهتر از فازهای آینده شهر جدید هشتگرد در فاصله 45 کیلو متری کرج نمی یابند.

این در حالی است که حتی هم اکنون نیز ساخت وسازهای مربوط به مسکن مهر در محدوده شهرستان کرج همچنان نصیب تعاونی های استان تهران می شود. این تراژدی اجتماعی که کرجی ها به منظور تحقق تامین خانه برای تهرانی ها باید جلای وطن کنند و پس از سالها ریشه دواندن در این خاک دوست داشتنی ، در شهرهایی فاقد هر گونه ساختار اجتماعی و با آینده ای تخیلی و با همه مشکلات تجربه شده اینگونه شهرها ساکن شوند، اصلا مورد توجه مسولین رده بالای کشور نبوده است. این وقت است که کرجی ها به این نتیجه می رسند که باید در این شرایط کلاهشان را محکم تر از همیشه دو دستی بچسبند .

گفت وگوی ما با برخی انبوه سازان مشغول در منطقه ماهدشت حکایت از این دارد که دغدغه و نگرانی ما در خصوص بی توجهی به نیازهای کرج و البرز بی مورد نبوده است. بنا به اطلاعات جمع آوری شده تقریبا تمامی 886 واحد افتتاح شده در فاز اول پروزه ماهدشت سهم تعاونی های مسکن تهران خواهد بود و سخنان نیکزاد وزیر مسکن و شهر سازی هم هیچ نشانه امیدوار کننده ای از پایان پذیرفتن این روند واگذاری غیر منطقی با خود ندارد.

سوال مشخص ما از مسوولین درحاشیه این مراسم این بود که تا چه زمانی روند واگذاری بی قاعده زمین های البرز به تعاونی های تهران ادامه خواهد داشت ؟ و آیا از این پس استان البرز به طور مستقل برای واگذاری زمین هایش تصمیم خواهد گرفت ؟ چرا که گمان ما و شواهد و قراین موجود حاکی است که تهران نمی تواند دندان طمع به منابع و امکانات کرج و البرز را بکند.

این سوال ها را ازغیر از فرهادی استاندار البرز و آجرلو نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ، از نیکزاد وزیر مسکن نیز پرسیدیم .

فاطمه آجرلو نماینده مردم کرج در مجلس در پاسخ به سوال ما که از او پرسیدیم تا چه زمان واگذاری زمین های کرج و البرز به تعاونی های تهران ادامه خواهد داشت؟ گفت : اتفاقا یکی از بحث های ما با وزیر هم همین بود. در حال حاضر مشغول چانه زنی هستیم.

سپس به سراغ آقای وزیر رفتیم و از او که در حلقه پیمانکاران مسکن مهر ماهدشت پیش می رفت، پرسیدیم:

_آقای وزیر با سلام . سوالی از خدمت تان داشتم . تا چه زمان واگذاری زمین های البرز به تعاونی های مسکن مهر تهران ادامه پیدا می کند؟

وزیر : چی؟ دوباره بگو؟

_ آیا روند واگذاری زمین های البرز به تعاونی های مسکن مهر تهران متوقف خواهد شد؟ اینطور که معلوم است بیشتر واحدهایی هم که همین امروز به بهره برداری رسیدند به تعاونی های تهران اختصاص دارد؟

وزیر [ در حالی که دستی به صورت و محاسن خبرنگار می کشد] : کجا کار میکنی شما؟

_ شبکه خبری البرز!

وزیر: این فکر ها را از سرت بیرون کن!

_ چرا آقای وزیر؟

وزیر: این چه حرفی است که میزنی ؟

_ در حال حاضر یک شهروند شهرستان کرج برای خانه دار شدن باید در فازهای نمی دانم چند هشتگرد ثبت نام کند و مثلا من خبرنگار باید پس از سکونت هر روز 40 کیلومتر راه را پشت سر بگذارم تا به سر کارم در کرج برسم .

وزیر : پس استانهای مازندران و اردبیل حالا که به دستور رییس جمهور هر کسی که ازاستان تهران به آنجا منتقل می شود باید به آنها مسکن بدهیم هم باید بگویند ما فبول نمی کنیم . ای چه حرفی است که شما می زنی ؟

_ ولی در حال حاضر جمعیت زیادی در حال انتقال به استانهای دیگر نیست. این البرز است که در حال حاضر مقصد اصلی تهرانی هاست. در یک مرحله 2400 کارمند به کرج انتقال پیدا کردند.

وزیر : ببین آقا جان اصلا یک همچین چیزی نیست . من خواهش دارم که صدا و سیما به وحدت کمک کند.

_ ما از صدا و سیما نیستیم، وب سایت خبری هستیم .

وزیر : وب سایت هستید ؟ این تفکرات را از سرتان بیرون کنید.

_ چرا جناب وزیر ؟ ما خبرنگار کرج هستیم باید حقوق مردم شهرمان را مطالبه کنیم. به نظر شما این درست نیست ؟

[مکث وزیر]

_ پروژه هایی که تاکنون وزارت مسکن و شهر سازی در محدوده کرج احداث کرده ، سابقه خوبی ندارد.

وزیر: ببین عزیز من چی میگم ؟ الان کرج شده البرز، شده استان، سال آینده در بودجه ها به جای 30 استان، 31 استان را می آورند. تقسیم اش با استاندار است ، تصمیم اش با استاندار است ولی این تفکری که شما دارید، می گویید آنهایی که آمدند حالا برگردند.

_ این حرف ما نیست.

وزیر: ببین من امروز دیگر استاندار تهران را نیاوردم ، استاندار البرز را آوردم. دفعات قبل آقای تمدن می آمد. این در حوزه شماست . وقتی بودجه توزیع شد آقایان می نشینند و در نقطه جغرافیایی تصمیم می گیرند. ولی حالا استان شده به! به! به! حالا پمپ بنزین کرج بگوید ، فقط کرجی ها با ارایه شناسنامه بنزین بزنند.

_ اصلا حرف ما این نیست .

وزیر : کرج یک شخصیت مستقلی شده و شده استان خیلی ممنون . اداراتش مستقر می شود . اصلا بعد از این خود به خود هر کسی بخواهد به منطقه بیاید و خانه احداث کند دیگر نمی گوید در حومه تهران خانه احداث می کنم ، می گوید رفتم استان البرز خانه ساختم. ولی اینکه من آدمهایی که ثبت نام کردند و آمدند ، حالا بگوییم بروند تهران، نه!

_ ما از بازگشت صحبت نمی کنیم ولی می گوییم البرز باید در واگذاری زمین هایش استقلال داشته باشد. من پاسخم را نگرفتم یک بار دیگر سوال مشخص خودم را تکرار می کنم آیا این روند واگذاری ها متوقف خواهد شد یا نه ؟

وزیر: یقین بدانید دولت مردان بیش از شما به فکر استقلال و استان شدن البرز و شکل گرفتن البرز و بالندگی البرز هستند، خدا حافظ!

سپس وزیر مسکن خود را به جریان پیمانکاران پرسشگر می سپارد و به قصد ورود به استودیوی رادیو البرز از ما دور می شود. پاسخ نیکزاد به این سوال نه تنها حاوی هیچ پاسخ مشخصی برای پرسشمان نبود بلکه هیچ نکته امیدوارکننده ای ، لااقل مبنی بر کند شدن این روند هم بر زبان وی جاری نشد.

بدون گرفتن پاسخ مشخصی از وزیر به سراغ فرهادی استاندار البرز می رویم که تازه پس از بیرون آمدن از استودیوی سیار رادیو البرز در حلقه خبرنگاران مشغول مصاحبه است.

_ آقای فرهادی اگر به خاطر داشته باشید در اخرین جلسه مطبوعاتی که پیش از استقرار استانداری در خدمتتان بودیم از شما پرسیدم آیا پس ازتشکیل البرز واگذاری زمین های البرز به تعاونی های تهران متوقف خواهد شد یا خیر؟ که شما در پاسخ گفتید بله آمروز دورباره از شما می پرسم آیا این روند واگذاری متوقف خواهد شد؟

استاندار البرز : بله

_ ولی آقای وزیر هیچ قولی در این خصوص نمی دهند.

استاندار البرز: از این پس اینطور خواهد شد . البته باید ذکر کنم ما به عنوان استان معین استان تهران تعریف شده ایم و بخش هایی از مشکلات استان تهران را که از دستمان بر می آید ، طبیعتا باید رفع کنیم . ولی اولویت مسکن با متقاضیان بومی استان خواهد بود. یعنی از این به بعد ، هر واگذاری که بخواهیم انجام بدهیم با اولویت نیازمندان بومی استان البرز اقدام خواهد شد.

_ یعنی استانداری این قصد و هدف را دارد که این روند واگذاری ها را متوقف کند.

استاندار البرز: بله! قطعا! ولی مازاد بر نیاز استان حاضریم نیاز های هموطنان عزیزمان را نیز رفع کنیم.

_ اگر وزارت مسکن بخواهد این رویه را ادامه بدهد، شما مقاومت خواهید کرد ؟

استاندار البرز: قطعا وزارت مسکن بدون هماهنگی و توافق استانداری اقدام نخواهد کرد.

پاسخ های استاندار البرز کمی امیدوارمان کرد . امیدوار به اینکه تلاش هایی برای متوقف کردن تمایل شدید تهران برای همچنان در قبضه نگه داشتن کرج در جریان است . هر چند شاید در آینده با ادامه یافتن دست اندازی به منابع استان به این نتیجه برسیم که می بایست از ابتدا برای بدست گرفتن صحیح تر اداره امور استان، بسیار بیش از این در تقابل با زیاده طلبی تهران و تمایل مسوولین برای سرریز کردن مشکلات تهران به البرز جدی می شدیم .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.