انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 6488)
پنج شنبه 27/10/1386 - 13:30 -0 تشکر 25102
متشخص به كی میگن ؟

 

سلام

شما به كی میگین متشخص ؟

اگه رفتار فرد ، چجوری باشه بهش میگین متشخص ؟

چه معیارهایی برای متشخص دونستن یك فرد دارین ؟

اصولا  معیارها برای متشخص دونستن دختر با پسر فرق می كنه ؟

 

جوابهاتون خیلی خیلی خیلی خیلی برام مهمه . پیش پیش از جواباتون سپاسگزارم

موفق باشید

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
پنج شنبه 11/11/1386 - 16:26 - 0 تشکر 27681

سلام دوست نازنینم گیگیلی جان حالت چطوره زودباش بگو 123 123 123؟

به نظر من افراد متشخص دارای این خصوصیات می باشد :

همیشه مودب باشید: اگر هم از کسی خوشتان نمی آید نیازی نیست که شان و منزلت خودتان را تا سطح اجتماعی آن فرد تنزل دهید. مودب و با نزاکت باشید تا برتری خود را نسبت به آن شخص ثابت کنید.
کنترل خود را از دست ندهید:
زمانی که شما کنترل اعصاب خود را از دست میدهید و از کوره در میروید به همه نشان می دهید قادر به کنترل احساسات و هیجانات خود نمی باشید. وقتی هم که شما از کنترل رفتار خودتان عاجز می باشید، چگونه قادر به کنترل چیز دیگری خواهید بود؟ همواره خونسردی خود را حفظ کنید (کار آسانی نخواهد بود اما به زحمتش می ارزد).
به ساعتتان نگاه نکنید: هنگامی که در یک جمع و محفلی می باشید، مدام به ساعت خود نگاه نکنید مگر آنکه بلافاصله قصد ترک آن محل را داشته باشید. وقتی به ساعتتان نگاه می کنید دیگران اینگونه برداشت میکنند که شما خسته و بی حوصله گشته اید

فخرفروشی نکنید:
هیچ کس از آدم لاف زن خوشش نمی آید. در هنگام گفتگو درباره مسایل مالی به دارایی های خود اشاره نکرده و ثروت خود را به رخ نکشید.
پیش از صرف غذا منتظر بمانید همه میهمانان سر جایشان بنشینند:
زمانی که برای صرف غذا سر میز نشسته اید، باید منتظر بمانید تا تمام میهمانان کاملا سر جایشان بنشینند و آماده صرف غذا گردند. همه افراد باید در یک زمان شروع به صرف غذا کنند. این نکته اگرچه موشکافانه بنظر می رسد، اما بسیار حائز اهمیت میباشد.
کلاه خود را از سر بردارید:
شاید امروزه این رسم دیگر هوادار نداشته باشد. شما می باید کلاه و هر آنچه بر سر دارید را به هنگام داخل شدن به منزل از سر خود بردارید. از آن گذشته هیچگاه با کلاه بر سر میز شام ننشینید چون اینکار نشانه بی نزاکتی مفرط می باشد.
به اشتباهات دیگران نخندید:
این یکی از پست ترین کارهای است که کسی ممکن است انجام دهد. هنگامی که شما اشتباهی مرتکب میشوید و یا خراب کاری میکنید تنها انتظاری که از دیگران دارید آن است که اشتباهات و خطاهای شما را به رویتان نیاورند و از آنها چشم پوشی کنند. از آن مهمتر شما را بواسطه آنها مورد تمسخر قرار ندهند.
حرمت بزرگترها را نگاه دارید:
در واقع شما باید همانطور که دوست دارید مورد احترام دیگران باشید خود نیز به دیگران احترام بگذارید. در این قسمت به این علت بزرگترها را مورد تاکید قرار دادیم که امروزه جوانان خیال می کنند همه چیز را می دانند و از همه چیز سر در می آورند و در واقع خود را عقل کل می دانند اما اینطور نیست. کافیست به 5 سال پیش خود بیندیشید.  یقینا شما امروز بسیار باهوش تر و با تجربه تر شده اید. اینطور نیست؟ با آنکه 5 سال پیش نیز فکر میکردید همه چیز را می دانید.
آب دهان نیندازید:
اغلب مردها این کار را بطور ناآگاهانه انجام می دهند. آب دهان انداختن بسیار زننده بوده و بی شخصیتی فرد را می رساند. هیچگاه آب دهان نیندازید مگر آنکه بخواهید ثابت کنید انسان بی نزاکتی هستید.
اسرار زندگی خصوصی خود را فاش نسازید:
آبرو، شرافت، صداقت و بصیرت بزرگترین و مهمترین عامل برای حفظ اعتبار یک فرد متشخص می باشد. جزئیات زندگی عشقی شما باید محرمانه باقی بمانند. بنابراین هرگاه شخصی در میهمانی شروع به سخن چینی کرد، از اعتمادهمسرتان سو» استفاده نکرده و صحبتی در رابطه به زندگیتان به میان نیاورید.
همیشه وقت شناس باشید:
مهم است که به وقت دیگران احترام بگذارید. سر موقع در جلسات، قرار ملاقات ها، موقعیت های شغلی و اجتماعی حضور یابید. همچنین یک فرد متشخص می داند چه زمانی باید میهمانی را ترک کند.
صحبت کسی را قطع نکنید:
پیش از آنکه اظهار عقیده ای بکنید، اجازه دهید صحبت دیگران به پایان برسد. میان صحبت کسی پریدن نشانه بینزاکتی و عدم برخورداری از مهارتهای اجتماعی فرد می باشد. اگر نمی خواهید خودبین و از خود راضی بنظر آیید، هیچگاه صحبت کسی را قطع نکنید و هرگاه که ناچار به انجام این کار شدید حتما با گفتن جمله «معذرت می خواهم»، اقدام به انجام آن کار کنید. مودب بودن به مفهوم آن است که برای موقعیت، عقاید و احساسات دیگران احترام قائل شویم.
به دیگران خیره نشوید:
زل زدن به دیگران و چشم چرانی نوعی تعرض به دیگران محسوب می گردد. شما که نمی خواهید بی جهت دیگران را مرعوب خود سازید؟
با صدای بلند صحبت نکنید:
هنگامی که با صدای بلند صحبت می کنید، باعث بالا بردن سطح استرس میان اطرافیان خود میگردید. بلند صحبت کردن بیانگر آن است که شما قادر به بحث منطقی با دیگران نیستید و عجز شما را در استدلال معقولانه نشان می دهد و آنکه می خواهید حرف خودتان را با توسل به زور وخشونت به کرسی بنشانید. همچنین بلند صحبت کردن سبب جلب توجه اطرافیان میگردد البته توجه منفی.
هیچگاه دشنام ندهید:
دشنام و ناسزاگویی مطلقا ممنوع می باشد. چون نشان دهنده آن است که شما قادر نیستید برای بیان عقاید خودتان از واژه ها و لغات مناسبتری بهره بگیرید. ازآن گذشته لاابالیگری همیشه دور از نزاکت و ادب می باشد.

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
سه شنبه 28/3/1387 - 15:35 - 0 تشکر 43790

سلام 

نشانه متشخص بودن یک فرد

ظاهر

معمولا  تعریف هر کس از سر و وضع یک انسان با شخصیت فرق میکنه ولی همه توافق دارند که اون فرد نباید وضعیتی داشته باشه که با بقیه هم ردیفاش فرق کنه ( نباید خودشو تابلو کنه)

پوشش اسلامی و پرهیز از حرکات زننده

کلام

یک از مهمترین وسیله ای که انسان ها رو از هم متمایز می کنه طرز حرف زدنشونه مثلا از نظر من کسی که کم حرف میزنه و وقتی حرف میزنه حرفاش کاملا سنجیده و به جاست و همینطور لحن حرف زدنش و نگاهش موقع صحبت کردن قاطعانه است و صحبت هاش  بو دار نیست ( افرادی هستند که تا میخوای باشون حرف بزنی مدام از یه چیزی می نالند) و همینطور موقع صحبت کردن به هیچ عنوان قصی القای حرفش رو نداره و هیچ وقت خودش و حرفش رو حرف آخر نمی دونه یعنی حرفش بوی غرور و خود خواهی نمی ده تا وقتی که ازش در مورد موضوعی سوال نشده سعی نمی کنه اطلاعاتش رو نشون بده و حتی ادعای چیزی رو هم که هست نداره یعنی توقعه داره شما به عنوان مخاطب اون رو همونجوری که هست قبول کنی

برخورد و اعمال

دست به هر کاری نمی زنه یعنی سنجیدگی گفتار تو عملش هم هست آدم کوچیکی نشون نمی ده که هر کاری رو انجام بده ولی در موقع خودش هم کارهایی رو انجام میده که شاید در شان اون نباشه نسبت به مسائل آشنایی کامل داره و بیخود از این و اون طرفداری نمی کنه و سعی هم نمی کنه نظر خودشو به کرسی بنشونه  خودش رو درگیر صحبت های بیهوده و بی نتیجه نمی کنه در عوض به موقع از موضع حق خودش دفاع میکنه

و...

در مورد زن و مرد با شخصیت هم باید بگم صرف نظر از جنسیت و تفاوتهای جنسیتی در ظاهر و نوع برخورد نشانه های شخصیت در زن و مرد یکی هست 

یا علی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.