• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 8402)
چهارشنبه 26/10/1386 - 10:21 -0 تشکر 24798
چند خبر سیاسی

خبر اول اینکه
عصر ایران مدعی شد:
گفته می شود یكی از پیشنهادهای مطرح شده برای بررسی بودجه سال ٨٧ كل كشور این است كه این بودجه اصلا بررسی نشود و به جای آن بودجه سال ٨٦ برای سال آینده تصویب و تنها به هریك از دستگاه ها ٥ تا ٦ درصد اضافه اعتبار برای سال ٨٧ در نظر گرفته شود.

خبر دوم

از قم خبر می رسد با توزیع دفترچه هایی با عنوان « قمه زنی سنت یا بدعت » عده ای درصددند قمه زنی را امری جایز جلوه دهند. ماموران انتظامی قم شب سه شنبه دو نفر از این افراد را درحالی كه حدود 140 جلد از این دفترچه ها را همراه داشتند دستگیر و جهت انجام تحقیقات به كلانتری منتقل كردند . همچنین ماموران انتظامی در ساعات اولیه بامداد تعداد 12 جلد از این دفترچه ها را برروی خودروهایی كه در شهرك امام حسین پارك شده بودند پیدا كردند. ظاهرا دستگیر شدگان قصد داشتند جزوه های مذكور را در محله های عرب نشین قم پخش كنند.

خبر سوم
مردی كه مدعی ارتباط با ائمه بود و خود را امام زمان معرفی می كرد داخل یك مسجد در قیامدشت دستگیر شد. به گزارش مركز اطلاع رسانی نیروی انتظامی تهران بزرگ روز دوشنبه ماموران كلانتری 174 قیامدشت با تماس تلفنی شهروندان اطلاع پیدا كردند فردی در خیابان ولیعصر قیامدشت با حضور در مسجدی مردم را دور خود جمع كرده است و خود را امام زمان معرفی می كند . به دنبال این تماس ماموران كلانتری 174 قیامدشت باعزیمت به محل فرد مدعی را دستگیر و با انتقال به كلانتری تحقیق از وی را آغاز كردند. با مشخص شدن هویت متهم به نام مرتضی غ پرونده ای در این ارتباط تشكیل شد و تحقیق درباره او ادامه دارد.

خبر چهارم
فردی كه از طریق دعانویسی و ادعای درمان دردهای استخوانی با اطو كشیدن بر بدن مراجعان مبالغ هنگفتی وجه نقد از آنها دریافت می كرد توسط پلیس آگاهی یزد دستگیر شد. در پی اعلام خبری ماموران انتظامی یزد مطلع شدند مدتی است فردی به هویت معلوم از طریق دعانویسی و ادعای درمان دردهای استخوانی با اطو كشیدن بر بدن مراجعان مبالغ هنگفتی وجه نقد از آنان دریافت می دارد لذا مراتب به صورت ویژه در دستور كار پلیس آگاهی قرار گرفت و با انجام یكسری كار اطلاعاتی و پلیسی نهایتا متهم دستگیر شد . متهم اعتراف كرد تاكنون 9 فقره كلاهبرداری به این روش انجام داده كه حاصل آن مبلغ 200 میلیون ریال بوده است .
 
منبع: سه خبر فوق روزنامه جمهوری اسلامی 26 دی صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر پنجم

ریخت‌وپاش سایت آقای نماینده! ‌

شنیده شده كه‌ یك سایت خبری، تحلیلی كه زیر نظر یكی از نمایندگان شاخص اصولگرای مجلس هفتم فعالیت می‌كند، اقدام به جذب گسترده خبرنگاران و نویسندگان به صورت حق‌التحریر و با پرداختی فوق‌العاده بالا‌ نموده ‌است. به گزارش آفتاب، مسوولا‌ن این سایت طی ایمیل‌هایی كه برای بسیاری از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران كشور از هر دو جناح سیاسی فرستاده‌اند، از آنها در آستانه انتخابات مجلس هشتم دعوت به همكاری نموده‌اند
منبع: روزنامه اعتماد ملی 25 دی صفحه آخر ستون زمزمه

خبر ششم
مصباح یزدی استعفا کرد
 در خبرها آمده است محمدتقی مصباح یزدی از ریاست موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) کناره گیری کرده است. به گزارش «الف» علت این استعفا «عارضه میگرن» وی عنوان شده و قرار است تا تعیین رئیس جدید این موسسه، حجت الاسلام رجبی مدیریت و هدایت آن را بر عهده بگیرد.

خبر آخر
امتیازدهی به قالیباف و رضایی
شنیده می شود جبهه متحد به خاطر افزایش نگرانی از ارائه لیست مستقل توسط قالیباف، رضایی و لاریجانی پیشنهاد داده در ازای شکل نگرفتن جبهه فراگیر دوم حاضر است 15 نماینده تهران را به طیف دوم اصولگرایان اختصاص دهد. اما افزایش اعتراض های رایحه خوش خدمت به این تصمیم جبهه متحد موجب شده فعلاً طیف دوم اصولگرایان در برابر این سهم سکوت کند.
منبع دو خبر فوق  روزنامه اعتماد 26 دی صفحه آخر ستون پیدا و پنهان

چهارشنبه 22/12/1386 - 10:39 - 0 تشکر 33430

خبر اول اینکه

 زیرآبی حامیان دولت
گفته می شود برخی از حامیان دولت به رغم ارائه لیست مشترک با جبهه متحد اصولگرایان در پی حذف برخی از کاندیداهای این لیست هستند. این گروه با ارسال sms از مردم می خواهد به حامیان احمدی نژاد در لیست رای داده و تاکید می کند به چندین نفر از این لیست رای داده نشود.

خبر دوم
فرمول جدید کدهای انتخاباتی؛گفته می شود کد نامزدهای انتخاباتی این دوره از مجلس براساس فرمول پلاک های لیزری خودروها تنظیم شده است. این پلاک ها اخیراً از رده خارج شدند و به جای آن پلاک های شخصی آمده اند، اما ظاهراً مسوولان ستاد انتخابات به این فکر افتاده اند از آن شماره ها به عنوان کد نامزدهای انتخاباتی استفاده کنند.
منبع دو خبر فوق روزنامه اعتماد 22 اسفند صفحه آخر ستون پیدا وپنهان

خبر سوم
شهاب مدعی شد:
رسانه های غربی به نقل از «شاهدان عینی» اعلام كردند كه وزرای خارجه ایران، سوریه، عمان و قطر روز شنبه به صورت اعلام نشده و تا حدی پنهانی در یك رستوران در فرودگاه دمشق دیدار كرده اند.

خبر چهارم

مسدود كردن یاهو مسنجر و ایمیل یاهو در آستانه انتخابات

وشنیده شدكه سرویس یاهو مسنجر و ایمیل سایت یاهو توسط برخی آی‌اس‌پی‌ها مسدود شده است. به گزارش نوروز،فعال شدن شبكه آفلا‌ین در ارسال پیام‌های انتخاباتی سبب شده موج گسترده‌ای در فضای مجازی شكل گیرد.
منبع: روزنامه اعتماد ملی 22 اسفند صفحه آخر ستون زمزمه

خبر پنجم
حضور 23 دختر و پسر انگلیسی در دفتر جبهه مشاركت

 تعدادی از اتباع انگلیسی در دفتر حزب مشاركت حضور یافتند.
تعداد بیست و سه نفر از اتباع انگلیسی ساعت 16 دیروز با حضور در خیابان سمیه، در دفتر حزب جبهه مشاركت حضور یافتند.دختر و پسرهای انگلیسی با تاكسی در دفتر این حزب سیاسی حاضر شدند.یكی از مسؤولان جلسه نیز حضور این افراد را به خاطر سالگرد ترور سعید حجاریان عنوان كرد.

منبع: روزنامه قدس 22 اسفند ستون اخبار ویژه


خبر ششم

ادعای ربودن و بازجویی دانشمند اتمی ایران
آخرین شنیده اینکه در حالی که "محمد البرادعی"، دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از گرفتن اطلاعات دقیق و ناگفته پرونده هسته ای ایران، بخشی از اتهامات بی پایه علیه ایران را ضمیمه گزارش اخیر خود کرد، رسانه های آمریکایی در تکمیل اقدام وی، هوچی گری تازه ای را برای زمینه سازی بازجویی از یک دانشمند ایرانی، به راه انداخته اند. به گزارش تابناک ، روزنامه "واشنگتن پست" مدعی شد: محسن فخری زاده از مهندسان اتمی ایران در دانشگاه امام حسین، کرسی هفتگی در تهران دارد و بنا بر اسنادی که توجه دولت های غربی را به خود جلب کرده، وی حدود یک دهه است که برنامه های محرمانه ایران برای دستیابی به تکنولوژی های حساس اتمی را هدایت می کند.

منبع: روزنامه آفرینش 22 اسفند ستون غیر رسمی


خبر هفتم

نتیجه انتخابات در تهران مشخص شد!

پارسینه نوشت:

یكی از كاندیداهای مجلس هشتم اعلام كرده كه بر اساس استخاره ای كه انجام داده، بدون تردید نفر اول انتخابات مجلس در تهران خواهد شد.
وی به خبرنگاران گفت: دیشب حالی دست داد كه استخاره ای انجام بدهم و نفر اول انتخابات تهران را مشخص كنم. این شد كه پس از استخاره روشن گردید، البته ریا نشود... بله! عرض می كردم كه مشخص شد، خود این جانب در صدر لیست منتخبین تهران قرار خواهم گرفت!


خبر آخر

سایت خبری نوروز مدعی شد:

فشار صدا و سیما به هنرمندان

صدور یک بیانیه حمایت آمیز از سوی 170 تن از هنرمندان، بازیگران سینما و تلویزیون به نفع اصلاح طلبان کافی بود تا صدا و سیما وارد کارزارهای انتخاباتی شود و هنرمندان یاد شده به خاطر حمایت از اصلاح طلبان با عدم امنیت شغلی روبه رو شوند. و آنها را تهدید به ممنوع تصویر شدن نماید .

پنج شنبه 23/12/1386 - 10:50 - 0 تشکر 33557

خبر اول اینکه

یك مقام مسئول در خرمشهر اعلام كرد : صدای تیراندازی سنگین بامداد چهارشنبه (دیروز) كه در خرمشهر شنیده شد ناشی از درگیری سنگین نیروهای امنیتی عراق و تعدادی افراد مسلح در جزیره ام الرصاص در روبه روی بندر خرمشهر بوده است . به گزارش خبرنگار « تابناك » وی با تكذیب تیراندازی به سمت مرزهای ساحلی ایران در خرمشهر گفت : تنها یك درگیری داخلی در خاك عراق رخ داده كه به دلیل نزدیكی مرزهای آبی دو كشور به خوبی در خرمشهر شنیده می شود. صبح دیروز صدای كالیبر سنگین مسلسل در شهر خرمشهر شنیده شد و مردم این شهر را به شدت نگران كرد كه منجر به شایعاتی نیز شد.

خبر دوم


با گذشت یك هفته از زمان آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی تا دیروز وضعیت رقابت انتخاباتی در آذربایجانغربی خصوصا شهرستان ارومیه مشخص نبود و تایید یا رد صلاحیت ها در این شهرستان ادامه داشت . یكی از نامزدها در شهرستان ارومیه كه از مقبولیت قابل توجهی هم دربین مردم برخوردار است پس از چند بار تایید و رد صلاحیت بالاخره مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت . دیگر نامزد انتخابات این حوزه نیز پس از رد صلاحیت در هیات اجرائی مجددا توسط شورای نگهبان تایید اما دو روز مانده به پایان زمان تبلیغات با رد صلاحیت از گردونه انتخابات خارج شد. فرماندار ارومیه در این زمینه گفت : رد صلاحیت این نامزد توسط شورای نگهبان صورت گرفته است .
منبع دو خبر فوق روزنامه جمهوری اسلامی  23 اسفند صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر سوم
رجا مدعی شد:
در حالی كه برخی بزرگان جریان دوم خرداد برای برطرف كردن پیامدهای منفی خروج پیرموذن از كشور و مصاحبه وی با صدای آمریكا، در تماس با پیرموذن خواستار بازگشت وی به ایران شدند الوطن نوشت او در آمریكا مانده است و هرگز به ایران بازنخواهد گشت.


خبر چهارم
وعده شترمرغی یك داوطلب نمایندگی مجلس

یكی از نامزدهای نمایندگی هشتمین دوره مجلس در شهرستان میاندوآب به مردم قول داد، در صورت برنده شدن در مسابقه ای كه او ترتیب داده است، هزار قطعه شترمرغ تحویل آنان دهد.
وی اعلام كرده است، به هزار نفر از كسانی كه در این مسابقه شركت نموده و اسامی نمایندگان راه یافته را نیز درست پیش بینی كنند، به قید قرعه شترمرغ جایزه می دهد! اما به برندگانی كه مایل به گرفتن شترمرغ نباشند، معادل آن، پول نقد داده خواهد شد.

خبر پنجم

از قیاسش خنده آمد خلق را!

مجله تایم در گزارشی درباره فضای انتخاباتی در ایران، شعارهای جبهه متحد اصولگرایان را با شعارهای انتخاباتی بیل كلینتون، رئیس جمهور سابق آمریكا مشابه دانست.

منبع دو خبر فوق روزنامه قدس 23 اسفند  ستون اخبار ویژه

خبر ششم

حمله بهزاد نبوى به حضرت امام، ولایت فقیه و جمهورى اسلامى

 خبر اول این كه بهزاد نبوى عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب، در گفت و گو با نشریه دانشجویى متعلق به انجمن اسلامى دانشكده حقوق و علوم سیاسى دانشگاه تهران، به صراحت مهمترین نظریه سیاسى امام خمینى(ره) را زیر سؤال برد و ولایت مطلقه فقیه را تخطئه كرد.وى در این گفت و گو درباره ولایت مطلقه فقیه گفته: در قانون اساسى چیزى به نام حكم حكومتى نداریم. ما نظرات فقهى امام(ره) را كه نمى توانیم مبناى اداره كشور قرار دهیم. بله! در كتاب ولایت فقیه امام ممكن است نوشته باشد: «حدود اختیارات ولایت فقیه، حدود اختیارات الله است». خوب! این حدود اختیارات در اصل 110 قانون اساسى ما تعریف شده است.گفتنى است شاذ خواندن نظریه ولایت فقیه و تقلیل آن به نظریه اى كه تنها 3-2 فقیه به آن قائل بوده اند، در حالى از سوى بهزاد نبوى صورت مى گیرد كه 30 سال از عملیاتى ساختن این نظریه ولایت فقیه در نظام سیاسى ایران مى گذرد.

منبع: روزنامه ایران 23 اسفند صفحه دوم ستون دیگه چه خبر


خبر آخر

رادیو آلمان (دویچه وله):
خاویرسولانا، مسئول سیاست  خارجی اتحادیه اروپا می گوید برای ادامه مذاكره با ایران آماده است. درصورتی كه ایران دست از غنی سازی اورانیوم بر دارد، اروپایی ها آماده ارائه مشوق های بیشتری به آن كشور می باشند.سولانا در بروكسل تاكید كرد به رغم تصویب قطعنامه جدید علیه ایران در شورای امنیت، جامعه  جهانی آماده گفت وگو با ایران برای رفع بن بست به وجود آمده در مناقشه اتمی با این كشور است.اظهارات سولانا درحالی بیان شد كه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران در واكنش به تصویب قطعنامه جدید علیه ایران در شورای امنیت اعلام كرد، جمهوری اسلامی دیگر به جز آژانس بین المللی انرژی اتمی، با هیچ طرف دیگری وارد مذاكره نخواهدشد.

 منبع: روزنامه خراسان 23 اسفند صفحه آخر ستون رسانه ها

شنبه 25/12/1386 - 15:14 - 0 تشکر 33814

خبر اول اینکه

گزارش اخیر بانك مركزی درباره شاخص قیمت ها در استان های مختلف كشور نشان می دهد گرانی كالا و خدمات در تهران به مرز اشباع رسیده و موج گرانی ها به سمت استان های محروم روان است . به گزارش عصر ایران طبق اعلام بانك مركزی شاخص كل قیمت ها در تهران 115 است درحالی كه این شاخص در استان های دیگر از عدد 155 بالاتر رفته و در مواردی به 170 نیز رسیده است . نكته قابل توجه این كه شاخص قیمت ها در استان های محروم تر شتاب بیشتری دارد و این امر بیانگر آن است كه مردم استان های محروم كشور با افزایش قیمت بیشتری نسبت به تهران مواجه خواهند شد. پیش از این موج گرانی ها عمدتا در شهرهای بزرگ مثل تهران تاثیرگذار بود و شعاع آن كمتر خود را در مناطق محروم كه گردش مالی اندكی دارند نشان می داد ولی گزارش اخیر بانك مركزی هشداری است به اینكه قیمت ها در شهرستان ها در حركتی شتابزده به سمت نزدیك شدن به قیمت ها در تهران است و اگر اصلاحات اقتصادی مناسبی صورت نگیرد تشدید فشارهای اقتصادی در سال آینده گریزناپذیر خواهد بود و در این میان بیشترین رنج ها بر مردم مناطق محروم و كم برخوردار وارد خواهد شد.
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی 25 اسفند صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر دوم
تابناك نوشت:
؛مصاحبه رادیوفردا با غلامحسین كرباسچی، شهردار پیشین تهران باپاسخ های صریح وی به درگیری كشید. دبیر كل كارگزاران با رد شدید نظارت بین المللی آن را تجربه ای ناموفق خواند و گفت: در هیچ مكانی شخصی از خارج نمی تواند مسائل داخلی كشوری را حل و فصل بكند. وی در پایان گفت: شما یك رادیوی وابسته به بیگانه هستید، هیچ ارزشی از نظر مردم كشور ما ندارید. هم شما و هم صدای آمریكا تمام تحلیل هایتان سطحی و بسیار مزخرف است.

خبر سوم

شایعات درمورد آیت‌الله‌العظمی بهجت تكذیب شد ‌

شنیدیم كه اخیرا چند پایگاه خبری اینترنتی مدعی شدند كه حساب‌های بانكی حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت مسدود شده است. در این باره فرزند حضرت آیت‌الله بهجت در گفت‌وگو با سایت رسانیوز با تكذیب برخی شایعات منتشر شده در چند پایگاه اطلا‌ع‌رسانی خواستار برخورد قانونی با عوامل انتشار این شایعات شد و گفت: تاكنون هرگز حساب بانكی وجوهات شرعی حضرت آیت‌الله بهجت مسدود نشده است. وی تصریح كرد: این شایعات به هیچ‌وجه مبنا و ریشه واقعی ندارد و با اهداف خاص منتشر می‌شود

خبر چهارم

شلیك خمپاره به ساختمان اطلا‌عات سردشت

گفته می‌شود كه ظهر پنجشنبه یك گلوله خمپاره باهدف تخریب ساختمان اداره اطلا‌عات سردشت به سمت آن شلیك شده است. این گلوله به مقابل ساختمان برخورد كرده و باعث انفجار شده است. به گزارش سایت البرز، محل شلیك این گلوله بلندی‌های اطراف شهر اعلا‌م شده ولی اطلا‌عی درخصوص دستگیری یا عدم دستگیری عوامل آن در دسترس نیست
منبع دو خبر فوق  اعتماد ملی 25 اسفند صفحه آخر ستون زمزمه

خبر پنجم
فردا خبر داد:
گفته می شود روز گذشته خبرنگار سی ان ان قصد داشت تا برای ارائه گزارشی مبنی بر این كه مردم در پای صندوق های رای حضور ندارند، تصاویری غیرواقعی نشان دهد. این حركت با تذكر به جای نیروهای اجرایی و انتظامی حاضر در صحنه مواجه شد. هم چنین امروز ظهر، شبكه سی ان ان به طرز مشكوكی، ٣ بار اقدام به پخش تصاویر نیروهای امنیتی حاضر در شعب اخذ رای كرد و سعی بر امنیتی نشان دادن فضای انتخابات داشت


خبر ششم
تابناك خبر داد:
شبكه های آمریكایی از جمله  «سی .ان.ان» و «فاكس نیوز» در یك اقدام هماهنگ به نمایش فیلمی درباره قاچاق نفت عراق به ایران در چند گالن پرداختندو ادعا كردند كه ایران از عراق نفت قاچاق می كند. این فیلم علاوه بر قرارگرفتن در سایت اینترنتی این شبكه ها، بارها از این شبكه ها پخش شد.


خبرهشتم

افشاگری درباره درخواست لیبی از ایران

شنیدیم که در حالی که پیش از جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای تصویب سومین قطعنامه علیه ایران گفته می شد که لیبی، اندونزی، آفریقای جنوبی و ویتنام با این قطعنامه مخالف هستند، در نهایت قطعنامه با چهارده رای موافق و یک رای ممتنع (اندونزی) تصویب شد.به گزارش پرس تی وی، یک منبع آگاه فاش کرد: لیبی پیش از جلسه شورای امنیت پیامی برای ایران ارسال کرده بود. لیبی در این پیام پیشنهاد کرده بود تا ایران پرونده امام موسی صدر را بسته و به لبنان نیز برای بستن این پرونده فشار آورد تا در مقابل لیبی به طرح قطعنامه شورای امنیت رای منفی دهد. مسئولین ایران اما، با ملی خواندن پرونده امام صدر با پیشنهاد لیبی مخالفت کردند و بدینگونه بود که لیبی به طرح قطعنامه شورای امنیت رای مثبت داد.امام موسی صدر رهبر ایرانی الاصل شیعیان لبنان در سال 1978 در سفری رسمی به لیبی که به دعوت معمر قذافی رهبر این کشور صورت گرفت، ناپدید شد.لیبی از آن زمان تاکنون مدعی است که امام صدر خاک این کشور را به مقصد ایتالیا ترک کرد; در حالیکه دولت ایتالیا ورود امام صدر به خاک خود را تکذیب کرده است.این در حالیست که یکی از مخالفان نظام لیبی چندی قبل گفت امام صدر در زندانی در جنوب لیبی بسر برده و آخرین بار در سال 1997 دیده شده است.
منبع: روزنامه آفرینش 25 اسفند ستون غیر رسمی


خبر نهم

جهان نوشت:
؛شنیده شده ورود فهرست های جعلی به نام جبهه متحد اصول گرایان در آخرین روز تبلیغات انتخابات در برخی شهرها، فضای سالم رقابت های انتخاباتی را به بداخلاقی هایی آلوده كرد


خبر آخر

عصر ایران مدعی شد:
؛ حمید استیلی از جمله مربیان فوتبال مطرح كشورمان كه هم اكنون در تیم پیروزی تهران به مربیگری می پردازد در شهر گچساران از توابع استان كهكیلویه و بویراحمد به شدت كتك خورد. وی برای حمایت از نامزدی سردار خورشیدی در حوزه انتخابیه گچساران به این شهر رفته بود كه با اعتراض مردم مواجه شد.

يکشنبه 26/12/1386 - 12:7 - 0 تشکر 33945

خبر اول اینکه

اعلام نتایج انتخابات مجلس هشتم در بسیاری از حوزه های انتخابیه كشور نشان داد افراطیون نتوانسته اند آرا مردم را كسب كنند و مردم به اعتدال گرایش نشان داده اند. در میان اصولگرایان نیز رویكرد مردم به كسانی است كه دارای مواضع و عملكرد معتدل هستند.

خبر دوم

خبرگزاری امارات میگوید : علاوه بر اینكه اجلاس سالانه اتحادیه پارلمان های كشورهای عربی در اربیل در بیانیه پایانی خود ادعاهای مالكیت امارات در مورد سه جزیره ابوموسی تنب بزرگ و كوچك راتكرار كرد جلال طالبانی رئیس جمهور عراق نیز در اختتامیه اجلاس پارلمان های كشورهای عربی در اربیل بر حق امارات بر حاكمیت جزایر سه گانه و همچنین به حمایت كشورش از حق امارات در قبال این جزایر تاكید كرد. این خبرگزاری از قول عبدالعزیز رئیس شورای ملی فدرال امارات نوشت : امارات متحده عربی همواره در جریان بحران ها و مشكلات در كنار عراق ایستاده است . هیات عراقی باید از حق امارات درخصوص جزایر سه گانه حمایت كند. در همین حال سخنگوی وزارت امورخارجه مفاد بیانیه اتحادیه پارلمانهای عربی درخصوص جزایر سه گانه ایرانی را بی پایه و اساس خواند و آن را رد كرد. به گزارش ایسنا محمدعلی حسینی ضمن تاكید بر این كه جزایر تنب بزرگ و كوچك و ابوموسی جز لاینفك سرزمین ایران است دخالت در این مساله را مداخله در امور داخلی ایران دانست و آن را به شدت محكوم كرد
منبع دو خبر فوق روزنامه جمهوری اسلامی 26 اسفند صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر سوم
 سپهر مدعی شد:
گفته می شود «هاینونن» (معاون البرادعی) در سفر اخیر خود به ایران، یك جاسوس ماهر انگلیسی را با خود همراه آورده بود تا وی مراقب تماس های گروه همراه با ایرانیان باشد.

خبر چهارم

توصیه بذرپاش برای مربیگری علی دایی

‌شنیدیم كه با وجود تاكید مكرر محمد علی‌آبادی رئیس سازمان تربیت‌بدنی برای استقلا‌ل فدراسیون فوتبال در انتخاب سرمربی تیم ملی، گفته می‌شود این انتخاب با توصیه مهرداد بذرپاش، مدیرعامل كارخانه خودروسازی سایپا صورت گرفته است. طبق شنیده‌ها بذرپاش توصیه كرده كه از علی دایی استفاده شود. این پیشنهاد با توجه به مخالفت برخی نزدیكان احمدی‌نژاد با قطبی مورد استقبال رئیس‌جمهور هم قرار می‌گیرد.

خبر پنجم

اهدای سمند به سنگال

شنیده شده كه‌ در سفر احمدی‌نژاد به سنگال خودروی سمند سریر ایران حامل رئیس‌جمهور ایران به محل اقامت بود. به نوشته روزنامه ایران 100 خودروی سمند ایرانی برای بهره‌برداری در تشریفات مراسم اجلا‌س سران كشورهای اسلا‌می به دولت سنگال اهدا شده بود

منبع دوخبر فوق روزنامه اعتماد ملی 26 اسفند صفحه آخر ستون انعکاس

خبرششم

عصر ایران خبر داد:
فرهاد رهبر رئیس كنونی دانشگاه تهران و معاون سابق رئیس جمهور در گفت و گویی با تشریح دلایل خروج خود از دولت پرداخت و از احمدی نژاد به دلیل صدور دستور انحلال سازمان مدیریت انتقاد كرد. فرهاد رهبر در این گفت و گو ضمن ابراز پشیمانی از خروج خود از دولت، در پاسخ به پرسشی در این مورد گفت: كاش می ماندم و رئیس جمهور را متقاعد می كردم كه انحلال سازمان مدیریت به نفع اقتصاد كشور نیست.

خبر هفتم

جوسازى یك زن براى برهم زدن نظم در حسینیه ارشاد

خبر دیگر این كه روز جمعه در جریان برگزارى انتخابات مجلس هشتم در شعبه اخذ رأى حسینیه ارشاد یك زن كه به ظاهر براى دادن رأى به این شعبه مراجعه كرده بود، با مأموران و مسئولان نظارتى صندوق درگیر شده و براى مدتى نظم این حوزه رأى گیرى را مختل كرد. وى كه با ظاهرى غیر متعارف در این شعبه حضور یافته بود، سعى داشت با داد و فریاد، فحاشى و چنگ انداختن به صورت حاضرین، توجه دوربین هاى خبرنگاران خارجى را به خود جلب كند. این زن به این امر اكتفا نكرده و روسرى خود را نیز برداشت كه زمینه هاى شیطنت تصویر برداران خارجى را برانگیخت.
منبع: روزنامه ایران 26 اسفند صفحه سوم ستون جهت اطلاع

خبر اخر

تعرفه سفید دست مشاركتی ها!

 روز جمعه و در حالی كه هنوز رأی گیری ادامه داشت تصویر اسكن شده یك برگ رأی كه تماماً به اسامی فهرست ائتلاف اصلاح طلبان پرشده بود را روی خروجی خود قرار داد. در این تصویر كدهای انتخاباتی نامزدهای «یاران خاتمی» هم وارد شده بود.

با توجه به اینكه برگه رأی جزو اوراق رسمی و بهادار محسوب می شود و دسترسی به آن جز برای معدودی افراد مسئول مجری انتخابات میسر نیست و از سوی دیگر رأی دهندگان هم فقط در ازای به امانت گذاشتن شناسنامه خود در شعبه رأی گیری یك برگ رأی دریافت می كنند، جای این سؤال وجود دارد كه این سایت افراطی چگونه به یك «برگ رأی سفید» دست پیدا كرده است. مقام های مسئول هم اكنون در حال پی گیری این موضوع هستند كه چه تعداد از این تعرفه های سفید در دست حزب افراطی مشاركت قرار دارد تا احتمال وقوع برخی تخلفات هم بررسی شود

منبع: روزنامه کیهان 26 اسفند صفحه دوم ستون خبر ویژه

دوشنبه 27/12/1386 - 11:48 - 0 تشکر 34110

خبر اول اینکه

یك هفته نامه آمریكایی برای مشتركان جدید خود اقدام به توزیع رایگان كتابی در اهانت به پیامبر اكرم (ص ) نموده است . به گزارش فارس این كتاب شامل افترا و تهمت به پیامبر اسلام (ص ) مبنی بر تشویق مسلمانان برای قتل یهودیان تحریك به خیانت در صلح حدیبیه و ایجاد بحران و نابسامانی در اوضاع جهان توسط مسلمانان است . مجله « هیومن ایونتس » كه یك مجله نزدیك به جمهوری خواهان آمریكا است . این كتاب را با عنوان « حقیقت درباره محمد موسس بدون مسامحه ترین دین در جهان » به صورت رایگان توزیع كرده است . مولف این كتاب « رابرت اسپنسر » از كشیشان افراطی است كه كتاب دیگری با عنوان « پشت پرده اسلام » در توهین به اسلام و تروریست معرفی كردن آن نگاشته است . این اقدام درحالی انجام شده است كه این كتاب در اولین عرضه خود در آمریكا موفق نبود و انتشار آن خشم مسلمانان آمریكا را برانگیخته بود. در این كتاب پیامبر اكرم به نقض پیمان در صلح حدیبیه متهم شده و آن را الگویی برای مسلمانان در ادامه تاریخ اسلام دانسته است . اسپنسر از سوی سازمانهای اسلامی و عربی به دلیل تحریف قرآن و احادیث پیامبر محكوم شده است . وی در ادامه ادعاهای باطل خود كتب تاریخی را به تحریف حقایق درباره پیامبر اكرم متهم می نماید.


خبر دوم

وهابی ها با اهدای گل هم در افتاده اند! علمای سعودی در بیانیه ای فتوای تحریم اهدای گل به بیماران را به اطلاع مسلمانان جهان رساندند. در این بیانیه آمده است : در پی افزایش گل فروشی های اطراف بیمارستان ها و اهدای گل از سوی عیادت كنندگان به بیماران مركز پژوهش های علمی و دفتر افتا سعودی برای صدور فتوای تحریم اهدای گل به بیماران اتفاق نظر كرده و آن را به آگاهی مسلمانان جهان می رساند. این مركز همچنین با اشاره به دلایل صدور این فتوا تصریح كرد : با توجه به اینكه آیین اهدای گل به بیماران سنتی است كه مسلمانان جهان از كشورهای غربی اتخاذ كرده اند لذا عمل كردن به آن غیرمجاز است . مركز مذكور همچنین در این بیانیه آورده است : اهدای گل به بیمار علاوه بر اینكه از سنت های بلاد كفار است هیچ منفعتی برای بیمار نخواهد داشت لذا اهدای آن امری بیهوده است . علمای مذكور در ادامه عنوان كردند : « مصرف كردن اموال مسلمانان در راه های بیهوده ای همچون اهدای گل به بیماران امری غیرمجاز بوده و به جای این امر دعا كردن برای بیمار و آموزش راه های درمان الهی به آن امری پسندیده تر است » . وهابی ها به دلیل افكار متحجرانه ای كه دارند مطرود مذاهب اسلامی هستند و با افكار عقب افتاده خود اسلام را بدنام می كنند.
منبع دو خبر فوق روزنامه جمهوری اسلامی 27 اسفند صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر سوم


در پی بازداشت یكی از فرماندهان نیروی انتظامی و انتشار گسترده اخباری درباره اتهام وی كه به بركناری وی نیز انجامید، یك مقام عالی رتبه به آیت  الله هاشمی شاهرودی، تاكید كرده است كه طبق قانون و همانند دیگر متهمان با وی برخورد شود.

منبع: روزنامه خراسان 27 اسفند صفحه آخر ستون انعکاس

خبر چهارم

سؤال عجیب یك خبرنگار از سردار رادان


در نشست خبری دیروز سردار رادان، رئیس پلیس تهران با خبرنگاران كه با هدف اعلام برنامه های پلیس در نوروز و چهارشنبه سوری برگزار شد، یكی از خبرنگاران از رادان پرسید، بعد از استعفای پر از ابهام و عجیب سردار زارعی، فرمانده انتظامی استان تهران، شنیده شده بزودی قرار است شما هم استعفا دهید؟!
بلافاصله با پایان یافتن سؤال، هم رادان و هم خبرنگاران با بهت به سؤال كننده خیره شدند كه با خنده های رادان خبرنگاران هم به خنده افتادند.
رادان در پاسخ به پرسش دوباره این خبرنگار درباره شایعه استعفای خود، با خنده گفت: من استعفا نداده ام و قرار هم نیست استعفا بدهم!
با پایان یافتن جواب رادان، خبرنگاران صلوات فرستادند!

منبع: روزنامه قدس 27 اسفند ستون اخبار ویژه

خبر پنجم

بولتن نوشت:
یك روزنامه اسپانیایی اعلام كرد «لوئیس دالیا» رهبر جنبش «پیكتروها» و وزیر مشاور سابق در امور مسكن دولت آرژانتین كه متهم كردن ایران را در انفجار «آمیا» توطئه لابی صهیونیست و آمریكا می داند، قرار است به همراه مارادونا ستاره فوتبال آرژانتین به ایران سفر كند.

خبر ششم
  ادعای اتحادیه اروپا درباره انتخابات ایران
شنیدیم که اتحادیه اروپا مدعی شد: انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران نه آزاد و نه منصفانه بود.عصر ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، این اتحادیه در اقدامی مداخله جویانه نگرانی عمیق خود را نسبت به برگزاری انتخاباتی پایین تر از استاندارهای بین المللی و عدم صدور مجوز برای برپایی انتخاباتی کاملا رقابتی، ابراز داشت.طبق ادعای اتحادیه اروپا، معیارهای بین المللی در هشتمین دوره انتخابات مجلس ایران نقض شده بود زیرا مردم ایران قادر به انتخاب آزادانه نمایندگان خود از میان طیف کامل نامزدها با دیدگاه های مختلف سیاسی نبودند. این اتحادیه همچنین درخصوص ممانعت از شرکت بیش از یک سوم از نامزدها در انتخابات، ابراز تاسف کرد. این در حالی است که براساس آمارهای رسمی حداقل 60 درصد مردم ایران در انتخابات هشتمین دوره مجلس که روز 24 اسفند برگزار شد، شرکت کردند.

منبع: روزنامه آفرینش 27 اسفند ستون غیر رسمی

خبر آخر

آریا نوشت:
استاندار تهران با رد شایعه انتصاب خود به عنوان سفیر ایران در لندن گفت كه پس از اخراج از انگلیس در دوران دانشجویی، به این كشور و همه كشورهای عضو پیمان شینگن ممنوع الورود شده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.