انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 5581)
چهارشنبه 13/5/1389 - 15:28 -0 تشکر 218021
فارسی وان دوست یا دشمن؟

شبکه فارسی وان که اکنون در سالگرد یک سالگی خود به سر می بره،، توانسته در افکار عمومی آسیا نشینیان به خصوص ما ایرانیان جایگاه خاصی پیدا کرده. حال این شبکه که توسط مرداک از غول های رسانه ای جهان راه اندازی شده واکنش های گوناگونی را پیرامون خود به دنبال دارد:

*عده ای از افراد برنامه های خود را با سریال های این شبکه تنظیم می کنند و حتی لحظه ای از آن را از دست نمی دهند

*اما عده ای دیگر این شبکه را تحریم و از مصادیق تهاجم فرهنگی حساب می کنند و سعی می کنند خانواده شان دور و بر آن آفتابی نشوند.

*دولتمردان و سایر مسئولان زیر ربط هم به چاره اندیشی پرداخته و فعلا سعی دارند در کوتاه مدت با امواج پارازیت و در دراز مدت کار فرهنگی را در راس امور قرار دهند

اما تعامل شما با این شبکه صهیونیستی چیست و به نظر شما چگونه باید با آن رفتار شود؟


چهارشنبه 13/5/1389 - 21:11 - 0 تشکر 218116

سلام تو انجمن سیاسی مطالبی رو گذاشته بودم مدت ها پیش اگر وقت کردید و واستون تکرار نبود بخونید.
به نظرم واکسینه کردن فرهنگ ناب ایرانی اسلامی تنها راه مبارزه است.
تاریخ ثابت می کنه که ملت ما فرهنگ های بزرگی رو در خودش حل کرد و باز هم هویت خودش رو حفظ کرد و تاثیر گذاشت و تاثیر گرفت ولی باز هم همون فرهنگ ایرانی موند و به فرهنگ عربی یا مغولی تغییر پیدا نکرد....
چون یه وقت فردوسی تو اون دوران حساس فرهنگ ایرانی رو زنده کرد از همین راه واکسینه کردن فرهنگ در برابر فرهنگ جدید که البته از اسلام فقط اسلام را پذیرفتیم و نه فرهنگ عرب را.
الان هم فرهنگ ایرانی میماند ولی فرهنگ متخصم نابود اگر ما هوشیار باشیم....
ساختن الگوی فرهنگ ایرانی انقلابی ...زدن حرفایی از جنس هشدار بدون تعارف و ترس.
همان طور عروسک باربی به خوبی با دارا و سارا در حاشیه رفت.

پنج شنبه 14/5/1389 - 22:43 - 0 تشکر 218307

داشتن ماهواره جرم است؟ پشت پرده فارسی 1

http://www.persianv.com/goonagoon/khabar/229134127123128135123207241571385885712125.jpg
حتما تا به حال به پشت بام منزل خود رفته اید شاید با مشاهده سطحی بر پشت بام خانه ها و آپارتمان ها و یا حتی کنار پنجره ها این سوال در ذهن شما خطور کند که مگه ماهواره آزاد شده ؟ پس این همه دیش

در پشت بام ها خبر از چه می دهد؟ حتماً میدونید استفاده شخصی (خانگی) از ماهواره طبق فتوای اکثر مراجع تقلید جایز نیست و حرامه و طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی استفاده از ماهواره در کشور ممنوع و غیر قانونیه. با این حساب و با توجه به رشد روز افزون استفاده کنندگان از ماهواره میشه این طور برداشت کرد که یا خدای نکرده مردم دین گریز شدند، یا قانون گریز و یا ماهواره آزاد شده و ما خبر نداریم.

با گذشت اتفاقات بعد از انتخابات ریاست جمهوری و عملکرد ضعیف رسانه ملی فضای رسانه ای کشور وارد مرحله جدیدی از حیات خود شد. بی اعتمادی بخش هایی از مردم نسبت به این رسانه فضایی برای رسانه های بیگانه فراهم آورد تا این رسانه ها تورهای صید مخاطب خود را در دریای ایرانیان بی اعتماد نسبت به صدا و سیمای دولتی بیندازد. یکی از مهمترین این رسانه ها فارسی 1 بود.

وقتی فارسی 1 می تواند سریال های پر طرفدار جهان را پخش کند؛( فرار از زندان ،لاست، فرند، 24 و ویکتوریا و.....) و با وجود دوبله ضعیفی که دارد مخاطب را جلوی رسانه اش میخکوب کند می تواند با فرهنگ، ارزش ها و پیش زمینه های ذهنی او هم بازی کند

فارسی 1 برای صید کردن مخاطبان ایرانی محدودیتی در به کار گیری از لوازم موجود ندارد، نه داخل ایران است که به ضوابط و قوانینی پایبند باشد و گرفتار سانسور شود و نه محدودیت اخلاقی برای پخش بسیاری صحنه ها دارد. اما فارسی 1 با شناختی که از فضای فرهنگی جامعه ایران دارد سعی کرده آرام آرام پیش رود، این شبکه خوب می داند که اگر بخواهد حجم گسترده ای از مخاطبان ایرانی را به خود جلب کند باید مولفه های فرهنگی آنها را در نظر بگیرد.

وقتی فارسی 1 می تواند سریال های پر طرفدار جهان را پخش کند؛( فرار از زندان ،لاست، فرند، 24 و ویکتوریا و.....) و با وجود دوبله ضعیفی که دارد مخاطب را جلوی رسانه اش میخکوب کند می تواند با فرهنگ، ارزش ها و پیش زمینه های ذهنی او هم بازی کند.
فارسی 1

فارسی 1 می كوشند با فرهنگ سازی غلط و عادی سازی مسایل غیر اخلاقی در جامعه مسلمان و متمدن ایران بنیان خانواده را در ایران متزلزل كنند.عشق، خیانت، شهوت؛ خوراک آلوده ای که در لوای زندگی زیبا و قشنگ بازیگران سریال ها، می شود روز و شب بینندگان آن؛ داستان آدم هایی که زندگیشان مملو از رابطه های جنسی، شهوت رانی ها و بی بند و باری هاست، داستان آدم هایی که مهترین دغدغه شان سقط بچه نامشروعشان است یا خیانت به همسرانشان موضوعاتی است که مخاطب ایرانی را میخکوب می کند.

داشتن ماهواره جرم است؟

به موجب قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره ای مصوب 1373 ورود، توزیع و استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره جز در مواردی كه قانون تعیین كرده است ممنوع می‌باشد و وزارت كشور موظف است با استفاده از نیروهای انتظامی و یا نیروی مقاومت بسیج در اسرع وقت نسبت به جمع‌آوری تجهیزات دریافت ‌از ماهواره اقدام نماید.

وزارت كشور موظف است با هماهنگی وزارت اطلاعات با وسایل ممكن نسبت به جلوگیری از ورود و توزیع تجهیزاتی كه صرفاً برای‌دریافت از ماهواره مورد استفاده قرار می‌گیرد اقدام نماید و ضمن توقیف وسایل فوق عاملین آن را با وسائل توقیفی به مراجع صالحه قضائی معرفی‌نماید. كلیه كالاهای ضبط و مصادره شده موضوع این قانون جهت توسعه پوشش رادیو و تلویزیونی كشور در اختیار سازمان صدا و سیمای‌جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد.

واردكنندگان، تولیدكنندگان و توزیع‌كنندگان تجهیزات دریافت از ماهواره علاوه بر ضبط و مصادره اموال مكشوفه توسط دادگاه‌ها به‌مجازات ده تا یكصد میلیون ریال محكوم می‌گردند
‌وظیفه سایر مسئولان

- كلیه دستگاه‌های فرهنگی كشور موظفند اثرات مخرب استفاده از برنامه‌های منحرف‌كننده را در جامعه تبیین نمایند.

- سازمان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (‌مؤسسه رسانه‌های تصویری) می‌توانند نسبت به ضبط و پخش آن دسته از‌برنامه‌های ماهواره كه مغایر با ارزش‌های و مبانی فرهنگ اسلامی و ملی نباشد اقدام نمایند.

- دستگاه‌ها و سازمان‌هایی كه برای انجام وظایف قانونی خویش لازم است از تجهیزات دریافت از ماهواره استفاده نمایند باید مجوز لازم را‌از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هماهنگی وزارتخانه‌های اطلاعات و پست و تلگراف و تلفن كسب نمایند.

‌ - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همكاری وزارت پست و تلگراف و تلفن و سازمان‌های ذیربط موظفند با استفاده از اهرم‌های حقوقی و‌بین‌المللی در جهت حراست از مرزهای فرهنگی كشور و حفظ كیان خانواده علیه برنامه‌های مخرب و مبتذل ماهواره اقدام لازم را انجام دهند.

‌ - نشر آگهی‌های تبلیغاتی از طرق مختلف توسط مطبوعات، صدا و سیما یا تبلیغات شهری كه متضمن جواز استفاده از برنامه‌های ماهواره‌می‌باشد ممنوع است.

‌ مجازات متخلفات
ماهواره

واردكنندگان، تولیدكنندگان و توزیع‌كنندگان تجهیزات دریافت از ماهواره علاوه بر ضبط و مصادره اموال مكشوفه توسط دادگاه‌ها به‌مجازات ده تا یكصد میلیون ریال محكوم می‌گردند.

‌استفاده‌كنندگان از تجهیزات دریافت از ماهواره علاوه بر ضبط و مصادره اموال مكشوفه به مجازات نقدی از یك میلیون تا سه میلیون ریال‌محكوم می‌گردند.

‌الف - حمل ، نگهداری، نصب و تعمیر تجهیزات دریافت از ماهواره ممنوع و مرتكبین به مجازات نقدی از یك تا پنج میلیون ریال محكوم‌می‌گردند.

ب - وجوه دریافتی بابت مجازات مواد 8 و 9 این قانون به خزانه واریز و صد درصد (100%) آن جهت تأمین هزینه‌های اجرای این قانون و مقابله ‌با تهاجم فرهنگی در اختیار وزارتخانه‌های كشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار داده می‌شود تا در‌حدود اعتبارات مصوب بودجه سالانه كل كشور به مصرف برسد.

‌ نکته:

پلیس همیشه با جرم مشهود برخورد می‌كند، به طوری كه در مكان‌هایی كه دیش ماهواره مشهود( قابل رویت) است، از سوی پلیس جمع‌آوری می‌شود و تا زمانی كه قانون مصوب سال 1373 مجلس شورای اسلامی مبنی بر جلوگیری از استفاده غیرمجاز از ماهواره‌ها پا برجاست، نیروی انتظامی هم مجری این مصوبه است. قابل ذکر است بدانید جمع‌آوری ماهواره‌ها از سوی پلیس مربوط به مسائل اخیر نبوده و به صورت دائمی است.بسیج هم ضابط قضایی است و اگر حكم قضایی داشته باشد می‌تواند نسبت به جمع‌آوری ماهواره اقدام كند. با اینكه استفاده از تجهیزات ماهواره ای جرم است اما مطابق قانون هیچ كس بدون داشتن دستور قضایی، حق ورود به منزل مردم را ندارد و این خود نوعی جرم محسوب می شود.

تبیان دات نت

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
شنبه 16/5/1389 - 0:54 - 0 تشکر 218645

به نظر من کار از واکسینه کردن گذشته . شما خودتون یه نیگا به اطرافتون بکنید و از دور و بریهاتون در مورد مسائلی که فارسی وان به وجود آورده مثل حجاب و ازدواج و ... بپرسید. ببینید چقدر عوض شدن مردم . یه نکته مهم اینکه خانومای خونه تمام روز رو بیکارن و چه فارسی وان باشه چه یه شبکه دیگه فرقی نداره واسشون .فقط سریال می خوان . مهم اینه که ما شبکه جایگزین نداریم . الان شما سریال فاصله ها رو می بینید دیگه . اگه تو همون ساعت فارسی وان یه فیلم فوق العاده خوب هم بزاره کسی نمی بینه . مشکل اینجاس ما وقتی خودمون نخوایم فرهنگ خودمون رو نگه داریم، معلومه که هر غریبه ای میاد و یه لطمه ای میزنه .با پارازیت و اینا حل نمیشه و بهتره یه کم عمیقتر و ریشه ای تر فکر کنیم . الان دیگه موقع صبر کردن نیست . باید از همون راهی وارد شد که فارسی وان وارد شده . به نظر من گفتن صریح مطالبی مثل " فارسی وان شبکه به درد نخوریه و حرامه و ... " به هیچ وجه کارساز نیست . باید از راه درست مسئله رو حل کرد . من خودم یه مدت که فارسی وان اومده بود به شدت علاقه داشتم بهش و بیشتر سریالاش رو هم می دیدم . بعد از یه مدت که به خودم نیگا کردم دیدم حتی خودم هم عوض شدم .همینکه کلی وقت از دست دادم . بنابراین گذاشتمش کنار . بله یه راهش هم آگاه سازیه ولی نه به صورت اجباری و زور یا با لحن تند . ایرانیا مردم فهیمین اگه بخواین که یکم در مورد فیلم های شبکه و تاثیراتش روی خودشون فکر کنن متوجه خواهند شد که این شبکه به هیچ دردی نمی خوره و همچنین کافیه که بهشون حق انتخاب بدین . میدونن که باید چی رو انتخاب کنن . ولی وقتی که حق انتخاب ندارن و موقعی که می خوای سریال ببینی تلویزیون داره فوتبال پخش میکنه یا اخباره و یا ... . راه دیگه ای واسه آدم نمی مونه و کانال رو عوض میکنه .
تریبون آزاد بود ؟؟!! ولی نتونستم همه حرفامو بزنم .

شنبه 16/5/1389 - 1:15 - 0 تشکر 218648

سلام
در ابتدا تشکر می کنم از اینکه این مطالب را در مورد این شبکه راه اندازی کردید.
اولین سوال که پیش می آید این است که ،کسانی که از این شبکه صحبت می کنند و یا آن را نقد می کنند می بایست آن را دیده باشند ،پس آیا شما که درباره آن صحبت می کنید از این دو حالت خارج نیستید:
اول اینکه هر روز برای دیدن آن به خانه همسایه رفته اید و دوم اینکه ماهواره در منزل دارید البته می شود این را هم اضاف کرد که در خانه یکی از فامیل ها دیده اید که این بهترین و رایج ترین توجیح است.
اما اینکه شبکه فارسی 1 را به نقد و بررسی گرفته اید خوشایند است یا خیر ، من با توجه مطلبی که برادر حاج مهدی شاکری در انتخابات ریاست جمهوری گذشته در جمع هواداران دکتر احمدی نژاد زد ، که گفتند : "اگر اسرائیل و آمریکا شیطان بزرگ هستند و اگر اسرائیل را به رسمیت نمی شناسید ، اسمشان را هم نیارید.وقتی ما می گوییم مرگ بر اسرائیل داریم به آن رسمیت می دیم چون شعار های ما یکپارچگی ملت ما را رقم می زند.چرا نگوییم زیرا امروز داستان و راستان در خیابان فروشی ندارد و امروز با تجربه گذشته و علم امروز حربه های استراتژیکی جالبی صورت می دهند و آن همین است که به فرهنگ ما حمله کنند ، نارضایتی برای مردم نسبت به انقلاب جمهوری اسلامی با دلیل های پوچ زیاد کنند. حالا شما بگویید آن کشور بد ، اما مخالفان می گویند آن خوب است چون اینها می گن."
شبکه فارسی 1 تنها با این هدف ایجاد نشد که به فرهنگ ما حمله کند ، آنها توانستند خود را در کشور ایران در 2 مرحله مطرح نمایند.
اول : درس و کسب تجربه از پخش سریال هایی چون جومونگ که به داستانی بسیار جذاب و پر طرفدار تبدیل شده بود ، سریال های کره ای و غیره را آماده و به نمایش گذاشتند و این خانواده ها بودند که همانطور در تبلیغ سریال جمونگ نقش ایفا کردند ، در تبلیغ این شبکه هم نقش بسزایی داشتند.
دوم : آنها پیش بینی می کردند که ضعف رسانه ای و نقد و بررسی ما کجاست و از آن استفاده کردند.
برگزاری میز گرد در رابطه با این شبکه ، ایراد مطالب در جلسات مساجد،ایراد بحث گفتگو در بعضی از جماعات، بحث و بررسی در ترینبون آزاد دانشگاه ها و در آخر نقد آن از صدا و سیما و همچنین سایت های مختلف.
شماها هستید که مرحله دوم تبلیغات را انجام دادید.
و باز هم اشتباه : آقای هرندی می گوید : ماهواره ها جمع شوند.
آیا این عملی درست است.آیا باز هم می خواهید ماهواره گران شود و خانواده نان شب نخورد تا آن را بخرد.
مردم بدون هیچ دلیلی به آن احتیاج دارند .اگر می گویم بدون هیچ دلیل بخاطر آن است که با جرات می گویم که 90 درصد تماشاگران این شبکه فارسی1 الام می کردند که شبکه بسیار مبتذلی هست و ابراز تاسف از وجود آن می کردند اما خودشان پای آن می نشستند.باید بررسی کرد علت چیست.
زمانی که خانم گوگوش ملعون برای اجرای کنسرت خود از ایران فرار کرد برید بررسی کنید چقدر قاچاق ماهواره زیاد شد و چقدر فروش آن بالا رفت.
اگر این را می خواهید بازهم اشتباه کنید و بروید ماهواره ها را بگیرید.
اما راه حل چیست؟
من بارها در بین مخترعین و نخبگان بودم و اعلام می کردند می شود این دستگاه را ساخت اما روی شبکه های خاص برنامه ریزی کرد و پلمپ کرد.
اما سوال اینجا بود که کدام برنامه را بارگذاری کنند پس پاسخ به این طرح منفی است.
اما اگر به فرهنگ ما حمله کردند ، دلیل این بود که نتوانستیم فرهنگ را تبلیغ کنیم.
من دیگر ادامه نمی دهم چون احساس می کنم اگر بخواهم ادامه بدهم خیلی بیش از اینها وقت می گیرد .
اما بدانید که راه حل دارد.
یا حق
با حق
تا حق
دوم : ا

 

خدا کند که بیاید
شنبه 16/5/1389 - 11:15 - 0 تشکر 218688

ای کاش به جای اینکه همیشه بگذاریم به ما حمله شود بعد دفاع کنیم. آنقدر محکم در هر حیطه ای (علی الخصوص رسانه) قدم برداریم که کسی توان حمل نداشته باشد.

شنبه 16/5/1389 - 11:40 - 0 تشکر 218701

 فارسی وان دشمنی است که حدود یکسال است شبیه خون فرهنگی را شروع کره است

پخش سریال های بهتر همزمان با سریال های فارسی وان در شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران

شنبه 16/5/1389 - 14:17 - 0 تشکر 218726

به نظر من مسئولین نظام فقط کدو رو میبینن
به جای اینکه اینقدر به بیگانگان گیر بدن ، اول خودشون رو اصلاح کنن
به یاد ضرب المثل یه سوزن به خودت بزن و یه جوالدوز به دیگری
آیا همه مشکلات مملکت اعم از
بیکاری
اعتیاد
فحشا
رشوه
حل شده ، یا حداقل کم شده
مردم رو به زور نمیشه فرستاد به بهشت
اگر دم در هر خونه یه مامو هم بذارن فایده نداره
کار باید از ریشه درست شه
به یاد یک جمله افتادم که این خانه از پای بست ویران است

شنبه 16/5/1389 - 15:21 - 0 تشکر 218751

با عرض سلام و خسته نباشید.

1.فارسی وان  شدیدا  در حال جلب اعتماد مردم کشورمان است.

2.از بهترین و قدرتمندترین روانشناسها برای بیشترین تاثیرگذاری بر روی مردم استفاده میکند.

3.و از همه مهمتر همانطور که میدانیم ، تمامی هزینه های میلیونی این شبکه توسط صهیونیست ها تامین میگردد.

هر کس کمی تامل کند، حقیقت برایش روشن شده و با کمی اراده این شبکه و کلا ماهواره را تحریم خواهد کرد.

(حتی شما دوست عزیز)

شنبه 16/5/1389 - 20:20 - 0 تشکر 218845

کشور من از پایه ویران نیست... کشور چندین هزار شهید یعنی چندین هزار سرمشق... مشکلات را انقدر بزرگ نیستند قابل حل هستند و ما می توانیم...

شنبه 16/5/1389 - 20:22 - 0 تشکر 218846

فارسی وان در تناقض با فرهنگ ماست ... دقیقا به همین علت به زودی ناکام خواهد ماند...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.