• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 2218)
پنج شنبه 9/7/1388 - 0:56 -0 تشکر 155454
روانشناسی درختی

درختی را كه كشیده اید، با درختانی که در پایین صفحه موجود است، مقایسه كنید و ببینید بیشتر شبیه كدام یك است. بعد شرح مربوط به آن درخت را بخوانید تا درباره خود و روحیه تان، چیزهای جدیدی كشف كنید. برای این كه دوستان تان را نیز بهتر بشناسید، از آنان بخواهید كه درختی ترسیم كنند.

كلید تست
15 درخت در این تست وجود دارد. در درخت های شماره ی 1 تا 8، شكل شاخه ها مهم است و این تست، روحیه شما را براساس فرمی كه به شاخه ها داده اید، تجزیه و تحلیل می كند. از شماره 9 تا 15، شكل تنه درخت، مورد نظر است. به این ترتیب، شما از این تست، دو جواب به دست می آورید كه یكی مربوط به شكل «تنه درخت» است و دیگری مربوط به «شاخه ها» می باشد.


1) درخت با شاخه های انبوه و گره خورده
شما از نظر منطق و اندیشه، به اندازه کافی بالغ شده اید و می توانید تعادل را در زندگی تان برقرار کنید زیرا احساس های پرخاشگرانه و افراطی و خواسته های نامعقول ندارید. دراصل، جاه طلب و افزون خواه نیستید و از رقابت با اطرافیان، خوش تان نمی آید. بیش از حد به خانه و خانواده و دوستان خود وابسته هستید. تمام مراحل سخت و بحرانی را به خوبی پشت سر می گذارید زیرا در طبیعت شما، خصوصیت انفعالی و تأییدپذیری شدیدی نهفته است. بدخواهان ممکن است این آرامش فکری شما را ناشی از تنبلی بدانند.


2) درخت با شاخه ها و تنه هاشور زده و سایه انداخته
این نقاشی از یک ترس یا نگرانی در ضمیر پنهان تان حکایت می کند. ممکن است نگران از دست دادن فردی باشید یا از این بترسید که به آرزوهای تان و نقشه هایی که کشیده اید، نرسید. این عدم اعتماد به نفس سبب می شود گاهی در وجود خود، احساس بی کفایتی کنید. ترس ها را از وجودتان دور کنید تا راحت باشید و از احساس زندگی کردن در زیر ابرها، رنج نبرید.


3) درخت کاج
اگر درختی شبیه کاج های کریسمس کشیده اید، نشان می دهد که نمی توانید با افراد به ظاهر خوش و بی بند و بار کنار بیایید. درضمن، کمی بدبین هستید و معتقدید که نباید از روی ظاهر افراد قضاوت کرد. عقیده های محکم و پابرجایی دارید ولی قدرت این را ندارید که آن ها را با نرمش و آرامش به دیگران بقبولانید. رشته ای از تلخی در وجودتان است که شما را کمی تلخ و نچسب جلوه می دهد. البته شاید این، ناشی از تجربه های تلخی است که در زندگی گذشته خود داشته اید. باید سعی کنید با این تلخی، مبارزه کنید و خاطره های بد گذشته را به دست فراموشی بسپارید و از مردم و زندگی، با خوش رویی بیش تری استقبال کنید.
4) درخت میوه دار
شما گرفتار یک نوع غم خوردن مطبوع در وجود خود هستید. از این که گاهی در افسردگی غرق شوید و غبار اندوه بر صورت تان بنشیند، لذت می برید. در عین حال، بسیار مشتاقید که همیشه مورد توجه اطرافیان باشید و گاهی دروغ های کوچکی می گویید تا جلب توجه کنید و البته گاهی هم از اطرافیان، دروغ می شنوید. با این حال، این دروغ ها را چون شیرین و رؤیاساز هستند، می پسندید. اگر در نقاشی خود، میوه های درخت را به حالت فروافتادن از شاخه ها نشان داده اید، معنایش این است که حس می کنید فردی که دوستش دارید، در حال ترک کردن شماست.
5) درخت با شاخه های حلقه حلقه
اگر درخت خود را اینگونه کشیده اید، شما فردی با تمایل های قوی و مستحکم نسبت به آزادی فردی هستید. البته تا حدودی هم منزوی و درون گرایید و شخصیت خودتان را به طور کامل به دور از کنترل دیگران قرار می دهید و به ندرت تحت تأثیر دیگران قرار می گیرید. می کوشید طوری زندگی کنید که ایده آل خودتان است و به همین دلیل، دوستان تان را با روشن بینی و دقت کافی بر می گزینید ولی معاشرت هایتان با آنان هرگز از حدودی که تعیین کرده اید، نمی گذرد. اعتماد به نفس شما، قابل تحسین است.
6) درخت با شاخه های برهنه و نوک تیز
شما همیشه در حالت تدافعی هستید و حس می کنید دیگران می خواهند به نوعی به شما حمله کنند، به همین دلیل در بیش تر موردها، قبل از هر اقدام از طرف آنان، خودتان حمله را آغاز می کنید. می توان گفت که در شخصیت شما، خارهایی هست که خیلی راحت حاضرید آن ها را به جان و روح اطرافیان وارد کنید . این خارها درضمن، نشانه بخشی پنهان در طبیعت شماست که تلخی کلام و دوستانه نبودن رفتارتان را موجب می شود. سعی کنید آرامش داشته باشید و به ضمیر پنهان خود اجازه دهید شما را در جهت دوست داشتن مردم و خوبی ها هدایت کند تا برای همه محبوب و دوست داشتنی باشید، چون استعداد محبت و مهربانی کردن در وجود شما نهفته است و فقط باید آن را پرورش دهید.
7) درخت با شاخه های رو به پایین
این درخت متأسفانه از خوشحالی باطنی حکایت نمی کند. شما در احساس کلی خودتان از زندگی، نتوانسته اید تعادل برقرارکنید. در لحظه، تصمیم می گیرید. واکنش هایتان حساب شده نیست. در یک لحظه، تحت تأثیر حالت ها و احساس های آنی قرارمی گیرید. برای شما، یک تصمیم قطعی گرفتن و مدت ها وقت را برای رسیدن به آن صرف کردن، کار بسیار دشواری است. بیش تر وقت ها ترجیح می دهید از آن تصمیم، صرف نظر کنید به خصوص به محض آن که اوضاع، اندکی برای تان ناخوشایند می شود، کنترل عصبی خود را از دست می دهید و خود را به طور دربست در اختیار احساس های تان قرارمی دهید.
8) درخت با خط ها و شاخه های اتفاقی
اگر شاخه های درخت خود را درهم و برهم، نامنظم و غیرمتعادل رسم کرده اید، در شخصیت شما رگه هایی از احساس شوخ طبعی، نشاط و لذت بردن از زندگی وجود دارد اما به طور کلی، انسان ها تغییرپذیرند و حالت های روحی شما هم چون هوای بهاری است که زیاد قابل پیش بینی نیست. یک لحظه شاد هستید و ممکن است بلافاصله از چیزی اندوهگین شوید و به کلی حالت تان تغییر کند. بیش تر وقت ها ناشکیبا هستید و گاه بدون تفکر، تصمیم می گیرید و مایلید بلافاصله هرچه اراده کرده اید، انجام دهید. دوستان ثابت ندارید چون اغلب، دوست عوض می کنید و همیشه در جست و جوی تازه ها و تازگی ها هستید. در شخصیت و خلق و خوی شما، بی هدفی به وضوح آشکار است.
9) درخت با تنه محکم و استوار و شاخه های کم
شما اعتمادبه نفس بالایی دارید و در مجموع، از خودتان خیلی راضی هستید و هیچ فردی یا هیچ حرفی و هیچ کاری نمی تواند به اعتماد به نفس آهنین شما خللی وارد آورد. برای خودتان زندگی می کنید و به هیچ وجه نگران طرز فکر و احساس دیگران در مورد خود نیستید. به مال و ثروت خود خیلی می بالید و با مباهات به آن ها از اندیشه اجتماعی و زندگی مردم، دور می شوید. آشکار است که مردم در ذهن شما جای مهمی ندارند و جز برای فخر فروختن و یا ایجاد حس احترام و بزرگی برای خود، آنان را نمی خواهید. شما خودخواه، یک دنده و غیرقابل نفوذ هستید.
10) درخت با تنه باریک و بلند و شاخه های بی برگ
در طبیعت شما تمایل به خودنمایی وجود دارد و همین تمایل، انگیزه ای برای تشویق شما به روشن فکر بودن و از دیگران جدا بودن است. دوست دارید به ایده های تازه و جنجالی بپردازید و به یاری آن ها و برخی کارهای به اصطلاح روشن فکرانه، خود را مورد توجه مردم قراردهید اما به طور معمول، این همه شور و اشتیاق شما در مواجهه با چیزهای تازه، خیلی فصلی است و هرگز عقیده ای را تا رسیدن به کمال آن دنبال نمی کنید.
11) درخت با تنه قیف مانند
شما فردی بسیار پرانرژی و فعال هستید و در هر جمعی که شرکت می کنید، روح زندگی به آن می بخشید. زندگی اجتماعی بسیار شلوغی دارید و اطراف تان را آن قدر دوست و رفیق گرفته است که تمام وقت تان را پر می کند و نمی گذارد لحظه ای تنها باشید.
12) تنه اریب
شما زیاد احساس اطمینان نمی کنید. بیش تر نگران چیزهای جزئی و بی اهمیت هستید و به خاطر اندکی کج و راست بودن هر چیز، حرص می خورید و خودتان را می آزارید. از تنوع به شدت متنفرید و مایلید در زندگی شما همه چیز منظم و مرتب سر جای خود قرارداشته باشد چون این نظم و ترتیب به شما احساس امنیت می بخشد.
13) درختی در یک جزیره
شما اغلب احساس تنهایی می کنید. اشتیاق زیادی برای برخورداری از امنیت عاطفی و برقراری تعادل در زندگیِ احساسی تان دارید ولی گاهی دوستی کردن را خیلی دشوار می یابید و به همین دلیل با وجود اشتیاق فراوان برای داشتن یک رابطه عاطفی پر بار، لحظه انتخاب، فقط تنهایی را بر می گزینید. با این مشکل، مبارزه کنید و بیش تر معاشرتی و اجتماعی باشید.
14) درخت با خط های نقطه چین
اگر درخت را به طور نقطه چین کشیده اید، از جهت عاطفی و احساسی، انسانی بی پروا و غیر قابل کنترل هستید. اغلب بدون هیچ ملاحظه ای خود را با ماجراها و رابطه هایی که پایانش ناپیداست، درگیر می کنید و از عاقبتش، هراسی به دل راه نمی دهید. تصمیم های شما در بیش تر موردها، آنی و بدون تفکر درباره نتیجه های احتمالی آن است.
15) درخت با ریشه های طویل
اگر برای تنه درخت خود، ریشه کشیده اید، تنها چیزی که در زندگی شما اهمیت دارد، امنیت خاطر است. شما در طبیعت خود واقع گرا و هوشیار هستید و همیشه طوری رفتار می کنید که این امنیت را داشته باشید. در زندگی عاطفی، تعادلی بین خواسته های دل و توصیه های عقل تان برقرار می کنید و به همین دلیل، رابطه های عاطفی تان از بیش تر جنبه ها قبل از آن که پرهیجان و گرم باشد، سرد و حساب شده است.

آنگاه که خنده بر لبت مي ميرد              چون جمعه پاييز دلم مي گيرد

ديروز به چشمان تو گفتم که برو            امروز دلم بهانه ات مي گيرد

 

پنج شنبه 9/7/1388 - 19:28 - 0 تشکر 155592

و خدا هست

سلام

تست جالبی بود. فقط کاش عکس هاشو میذاشتید.

درخت های من شاخه نداشتن. الان یه صد سالی میشه درخت نکشیدم. درخت من تنه اش قیفی بود :

شما فردی بسیار پرانرژی و فعال هستید و در هر جمعی که شرکت می کنید، روح زندگی به آن می بخشید. زندگی اجتماعی بسیار شلوغی دارید و اطراف تان را آن قدر دوست و رفیق گرفته است که تمام وقت تان را پر می کند و نمی گذارد لحظه ای تنها باشید. 

و برگ داشت فقط! 

از این ابری ها!

میشه گفت شبیه این ولی نه دقیقا این:

درخت میوه دار:


) درخت میوه دار
شما گرفتار یک نوع غم خوردن مطبوع در وجود خود هستید. از این که گاهی در افسردگی غرق شوید و غبار اندوه بر صورت تان بنشیند، لذت می برید. در عین حال، بسیار مشتاقید که همیشه مورد توجه اطرافیان باشید و گاهی دروغ های کوچکی می گویید تا جلب توجه کنید و البته گاهی هم از اطرافیان، دروغ می شنوید. با این حال، این دروغ ها را چون شیرین و رؤیاساز هستند، می پسندید. اگر در نقاشی خود، میوه های درخت را به حالت فروافتادن از شاخه ها نشان داده اید، معنایش این است که حس می کنید فردی که دوستش دارید، در حال ترک کردن شماست. 

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
جمعه 10/7/1388 - 10:19 - 0 تشکر 155691

الهی به امید تو

---

سلام به دوستان عزیز و گرام خودم.

دیشب می خواستم به این تست جواب بدم ولی متاسفانه باز نمی شد و ارور می داد.

---

فقط کاشکی تو بارگذاری عکسا و ادیت متنتون یه خرده،،یه کوچولو بیشر وقت می ذاشتید تا به جذابیت بیشترش کمک کنه.

ولی با این اوصاف بازم ممنون.

---

راستی من فکر می کنم منبع اصلی این تست خود همین سایت تبیان بود.

---

من اول یه بار عکسا رو می ذارم بعد دوباره میام به تستا جواب میدم.

منتهی باید برای دید عکسا به اینترنت وصل باشید نه اینترانت.

The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

جمعه 10/7/1388 - 10:29 - 0 تشکر 155693

1 – شاخه های انبوه و گره خورده

تست درختی - وبلاگ بستکده

2 – درختی که بر شاخه ها و تنه ی آن هاشور زده و سایه انداخته اید .

تست درختی - وبلاگ بستکده


3 – درخت سرو و عید نوئل

تست درختی - وبلاگ بستکده4 – درخت میوه دار

تست درختی - وبلاگ بستکده

5 – شاخه های حلقه حلقه

تست درختی - وبلاگ بستکده

6 – شاخه های برهنه و نوک تیز

تست درختی - وبلاگ بستکده

7 – شاخه های رو به پایین

تست درختی - وبلاگ بستکده

8 – خطوط و شاخه های اتفاقی

تست درختی - وبلاگ بستکده

9 – تنه محکم و استوار و شاخه های کم

تست درختی - وبلاگ بستکده

10 – تنه باریک و بلند و شاخه های بی برگ

تست درختی - وبلاگ بستکده11 – تنه ی قیف مانند

تست درختی - وبلاگ بستکده
12 – تنه ی اریب

تست درختی - وبلاگ بستکده

13 – درختی در یک جزیره

تست درختی - وبلاگ بستکده14 – خطوط نقطه چین

تست درختی - وبلاگ بستکده


15 – ریشه های طویل

تست درختی - وبلاگ بستکده
The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

جمعه 10/7/1388 - 10:42 - 0 تشکر 155696

تست درختی - وبلاگ بستکده

11) درخت با تنه قیف مانند
شما فردی بسیار پرانرژی و فعال هستید و در هر جمعی که شرکت می کنید، روح زندگی به آن می بخشید. زندگی اجتماعی بسیار شلوغی دارید و اطراف تان را آن قدر دوست و رفیق گرفته است که تمام وقت تان را پر می کند و نمی گذارد لحظه ای تنها باشید.

-----------------------

تست درختی - وبلاگ بستکده

4) درخت میوه دار
شما گرفتار یک نوع غم خوردن مطبوع در وجود خود هستید. از این که گاهی در افسردگی غرق شوید و غبار اندوه بر صورت تان بنشیند، لذت می برید. در عین حال، بسیار مشتاقید که همیشه مورد توجه اطرافیان باشید و گاهی دروغ های کوچکی می گویید تا جلب توجه کنید و البته گاهی هم از اطرافیان، دروغ می شنوید. با این حال، این دروغ ها را چون شیرین و رؤیاساز هستند، می پسندید. اگر در نقاشی خود، میوه های درخت را به حالت فروافتادن از شاخه ها نشان داده اید، معنایش این است که حس می کنید فردی که دوستش دارید، در حال ترک کردن شماست.

The Answer To My Heart Is Peace,Love And Humanity 

جمعه 10/7/1388 - 12:12 - 0 تشکر 155712

سلام.سیاوش صحنه عزیز ممنون بابت گذاشتن عکسا.البته من نمیدونستم منبع این تست واسه تبیانه. تست خوندم دیدم جالبه گفتم واسه دوستان هم بذارم باز هم ممنونم.

آنگاه که خنده بر لبت مي ميرد              چون جمعه پاييز دلم مي گيرد

ديروز به چشمان تو گفتم که برو            امروز دلم بهانه ات مي گيرد

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.