• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 5618)
جمعه 26/5/1386 - 22:35 -0 تشکر 12804
موسیقی رپ ...

سلام دوستان من ...

در قسمت انجمن های برسا من یه بحثی با عنوان موسیقی رپ ایجاد کرده بودم و چون ما از برسا به اینجا نقل مکان کردیم ادامه ی این بحث رو مجبوریم که در اینجا ادامه بدیم ...

با آرزوی بهترین ها برایتان ...

هميشه مهربان بمان ...

چهارشنبه 2/5/1387 - 23:33 - 0 تشکر 49024

کاربر عزیز/امیرتبیانی/اول بگم این شمابودید که اول از اسلام حرف زدید نه من /دقت کنید/بعد (من کجا ربو بااسلام تطابق دادم من فقط گفتم معیار هرانسانی نسبت به انسان دیگه فرق میکنه / من فکر میکنم این مقایسه شما درست نیست درسته امام خمینی (ره)وآیت الله خامنه ای رب گوش نمیدن ولی این دلیل نمیشه که همه این کاررو انجام ندن چون همه که قرارنیست دقیقا مجتهد عالی رتبهشن (باید سعی کنیم رفتارمان به ایشان نزدیک بشه خیلی ازکارها هست که رهبر عزیز این ملت انجام میدن ولی من وشما ( شمای نوعی قصد توحین به هیچ کدوم از عزیزان روندارم)حتی ازاون مطلع نیستیم (من حکمی از آقای خامنه ای دارم که گفتند استفاده ازماهواره (بله ماهواره)مجاز است به .شرطی که انسان به گناه نیفته وقصد استفاده از شبکه های اسلامی را داشته بااشندو...)(خوب من اگه رب گوش بدم خدایی ناکرده  مجلس لهو راه انداختم(مثل این مهمانی ها؟شاید کس دیگری این کارو بکنه(قصد توحین به هیچ عزیزی رو ندارم)بخاطرهمین میگم معیار برای هرکسی فرق میکنه /تادلیلمون برای گوش دادن چی باشه/ اگر ازمراجع محترم (مرجع هر کسی جداست)حکمی بدن که این نوع موسیقی حرامه خوب حرامه وحرفی دراون نیست ولی هیچ وقت نمیگویند که مثلا آهنگ معین حرامه هیچکس حرامه شما گفتین سازبله اگرازسازهایی که مخصوص مجالس لهو نباشه من شنونده مجازم ببینم که آیا این اهنگ منو ازحالت طبیعی خارج میکنه یانه/فکر نمیکنم سازهای این سبک به غیراز سازهایی باشن که یگانه وچاوشی خراطها و...استفاده میکنن (ممکنه موارد محدودی وجود داشته باشه ولی دلیل نمیشه جمع ببندیم)باتشکر ازشما دوست عزیز که اینقدر توجه داری دوباره نزربده درخدمتم.حامد

 بسم الله الرحمن الرحيم

وَالْعَصْر
 إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْر
 إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْر

پنج شنبه 3/5/1387 - 1:46 - 0 تشکر 49033

با نام و یاد خدا

عرض سلام به دوستاران خوب موسیقی البته از نوع خوبش!!!

انشاءالله که همگی در صحت و سلامت کافی به سر ببرید.

بنده یه عرض بسیار مختصری داشتم در مورد موسیقی رپ! دوستان خوبم موسیقی رپ در حال حاضر یک موسیقی از نوع زیر زمینی و غیر مجاز هستش! پس لطف کنید در صورت امکان خودتون از بردن اسامی این گروه ها و اشخاص خودداری کنید.

خب عرض مختصرم اینه که موسیقی زیرزمینی نوعی از موسیقی ناکارآمد است که بر اساس بداهه های بی پایه و اساس و در لحظه شکل می گیرد که هیچ جایگاهی در جامعه موسیقی کشور ندارد و من اسم این جنس از کار را موسیقی کوچه بازاری اینترنتی می گذارم.موسیقی زیرزمینی موسیقی است که به هیچ عنوان برای جامعه موسیقایی و البته فرهنگ شنیداری ایران تعریف مشخصی ندارد در واقع به هیچ عنوان جریان هدایت شده ای نیست. اتلاق نام موسیقی زیرزمینی به هیچ عنوان برای مجموع آثاری که هویت ندارد جایز نیست چراکه موسیقی زیرزمینی خاص گروهک هایی است که به شرایط روز اجتماعی و سیاسی معترض هستند و این درحالی است جوان های ایرانی که روی این نوع از موسیقی کار می کنند اغلب علاقه مند به هنر موسیقی هستند که به هیچ عنوان از سوی هنرمندان موسیقی و یا نهادهای رسمی حمایت و هدایت نشده اند.

البته اینا حرفای بنده نبود ... صحبت های جناب اقای هوشنگ جاوید پژوهشگر موسیقی است!!!

البته در ادامه با صحبت های بقیه صاحب نظران عرصه موسیقی کشور اعم از خوانندگان و همین طور پژوهشگران آشنا میشیم و میبینیم که این نوع موسیقی چه قدر در حال ضربه زدن به موسیقی کشور است!

موفق و موید باشید

پنج شنبه 3/5/1387 - 4:47 - 0 تشکر 49038

سلام مجدد به دوستان خوب خودم ....

باور کنید نمیخواستم به این صراحت باشه ... ولی متاسفانه فضا جوری شده و بعضی از دوستان ناآگاهانه مبادرت به پخش این جور آهنگها و ترویج و تبلیغ آنها در انجمن های تبیان میکنند که مجبور شدم این متن رو بر خلاف میل باطنی خودم ثبت کنم.... انشاءالله که بعدا از خوندش کمی صبر کنید و تامل کنید و سپس پاسخ خودتون رو در ادامه مبحث بیان کنید....

موضوعی که چند ماه اخیر ذهنم را شدیدا به خود مشغول کرده گذشتن اوقات دوستان و هم سن و سالانم باگوش دادن به موسیقی رپ است.در مورد همین موضوع مطلبی را در کتاب قصه شمع ( خاطرات هنری اسماعیل نواب صفا ) مشاهده کردم که پس از مطالعه آن جالب دیدم برای شما دوستان گرامی هم بنویسم. در این قسمت از کتاب قصه شمع (صفحه 320و321) چند خطی از سخنان استاد روح ا... خالقی (خالق و آهنگساز بی نظیر آثار فاخر موسیقی ملی ایران مثل:سرود ای ایران و...)در پیرامون موسیقی رپ نوشته شده است.

با توجه به بلند بودن متن قسمت های مهم را گلچین کرده ام که می توانید مطالعه کنید.

.....................................................................

موسیقی رپ چیست؟]...روزگاری،موسیقی،پیامی از بهشت بود و مرهم نهنده زخم های درونی و آرامش دهنده روح و جان.آهنگ،لذت بخش بود و پیام(کلمات)امیدوار کننده و تسلی دهنده،ولی این روزها،این پیام بهشتی،هم مسخ شده و در سرازیری فساد و وقاحت افتاده و فریادرسی هم نیست.

سالها،ما از وقیح بودن و شرم آور بودن آهنگ ها و پیام های (راک اند رول)شکوه میکردیم،حال موسیقی نفرت انگیز(رپ)وپیام شرم آور آن،مثل اجل معلق از راه رسیده و خواننده و شنوده هر دورا،ملوث کرده است. ویدئوهای موسیقی رپ یک راست،از دوزخ می آیند و پیام تحریک کننده وکلمات وقیح و کثیف آن،بهمه چیز شباهت دارد،غیر از موسیقی.موسیقی رپ فحاشی است،نه هنر،.....پیام توهین آمیز و رکیک و ابلیسی را بر بال ویدئو در سراسر دنیا پخش می کنند.

در لوای آزادی گفتار و در زیر ماسک آزادی قلم،میلیون ها بجیب میزنند و جوانان ساده لوح و ساده دل و تاثیر پذیر را بخاک سیاه مینشانند و این جوان را معتاد،قاتل و.... تحویل جامعه می دهند.

پیام خیلی از آهنگ سازان و تنظیم کنندگان رپ مخوف و غیر انسانی است.در این زباله دانی(رپ)همه نوع متاعی یافت میشود.از تحریک به کشتن پلیس و اقلیت ها گرفته تا وقیح ترین توصیف و شرم آور ترین فعالیت های غیر عادی و توهین به زنان را میتوان در این ویدیو های متعفن و ابلیسی یافت و خون گریست.......بدون شک در تاریخ موسیقی و هنر،سابقه ندارد که گروهی بی حیا و اغلب بیسواد،اینطور دنیای موسیقی را آلوده و ملوث و زخمی کرده،رکیک ترین اشعار را بخورد توده ها داده و میلیون ها به جیب بزنند....

برای مطالعه کامل این متن میتوانید به کتاب قصه شمع مراجعه کنید

......................................................................

پنج شنبه 3/5/1387 - 5:4 - 0 تشکر 49041

برای اینکه اطلاعات بیشتری درباره تاثیر اینگونه موسیقی بر جوامع داشته باشیم ، کمی در این زمینه تحقیق کرده ام که نتایج آن در زیر آمده: رپ خوان ها را با توجه به نوع خواندن آنها میتوان به 3 دسته تقسیم کرد:

1.گروه‌های رپی که جنبه‌های خشن و مبارزه جویانه را جذب کرده‌اند که می‌توان این دسته را «رپ خوان‌های خیابانی» نامید. آنها در لابلای زبان کوچه و بازار به دنبال صدای خود میگردند.

2. دسته دوم رپ خوان‌ها، گروه محافظه کارتر و اخلاقی‌تری را تشکیل می‌دهند که می‌کوشند ارزش‌های اجتماعی را به جوانان تذکّر دهند.

3. رپ خوان‌هایی که بر جنبهٔ فراگیری و اقتصادی رپ تکیه کرده‌اند. آن‌ها معمولاً ترجیح می‌دهند از جریان‌های غالب و موسیقی پاپ سرگرم کننده استفاده کنند و پولی به جیب بزنند. تقریباً %80 از آهنگ های رپی که در سراسر جهان در لیست 10 آهنگ برتر هستند، خشونت در خود دارد. این آهنگ ها، عمل کتک کاری یا بدتر از آن کشتن یک نفر دیگر را می ستاید. لازم به ذکر نیست که این خواننده ها عادت دارند آهنگ هایشان را با صدایی بلند و ناهنجار بخوانند که واقعاً نمی توانید بفهمید چه می گویند. طبق تحقیقی که برای بررسی تاثیر ویدئوهای موسیقی رپ بر سلامت فیزیکی و احساسی نوجوانان انجام گرفت، مشخص شد نوجوانانی که زمان بیشتری را صرف تماشای ویدئو کلیپ های سرشار از خشونت و آهنگ های رپ می کنند، این رفتارها را بیشتر در زندگی واقعی خود انجام می دهند. پس از بررسی 522 دختر سیاهپوست بین سنین 14 تا 18 سال از طبقه متوسط تا پایین جامعه، محققان دریافتند که درمقایسه با آنهایی که هیچوقت یا کمتر چنین ویدئو کلیپ هایی تماشا می کنند، نوجوانانی که حداقل 14 ساعت در هفته این ویدئو ها را تماشا می کنند، رفتارهای مخرب بیشتری از خود نشان می دهند. دراین تحقیق یکساله، این افراد اعمال زیر را تجربه کرده اند:

تمایل آسیب رسانی به معلم، سه برابر بیشتر

تمایل به دستگیری، 2.5 برابر بیشتر

تمایل به داشتن شریک جنسی متعدد، دو برابر بیشتر

تمایل به استفاده از موادمخدر، یا نوشیدن مشروبات الکلی، 1.5 برابر بیشتر

ایا هنوز هم کسی هست که بخواد از رپ طرفداری کنه یا بخواد اونو تبلیغ کنه؟

حالا متوجه شدید که چرا به موسیقی رپ مجوز پخش نمیدهند؟

نمیخوام با این موضوع به صورت تعصبی بر خورد کنم ... ولی واگزار میکنم به خودتون!!!

انشاءالله که همیشه در پناه قرآن سالم و تندرست باشید و از موسیقی هایی که شما رو از حالت انسانی خارج می کنند دوری کنید چرا که هم از نظر عقلی مشکل داره و هم از نظر اسلامی!!!!در آخر از دوستانی که این مبحث رو دنبال کردند بسیار تشکر میکنم...همین طور دوستانی که در زمینه دینی این نوع سبک رو مورد بررسی قرار دادند....موفق و موید باشیدتا دیدار بعد و اگر این مبحث ادامه داشت یا علی مدد

پنج شنبه 3/5/1387 - 6:47 - 0 تشکر 49044

ایول doki حرف دل من رو گفتی.

بنده عزیز من!وقت نماز منتظرت هستم...
جمعه 4/5/1387 - 0:32 - 0 تشکر 49124

با سلام خدمت دوستان عزیزم

واقعیتش من حرف هامو در مورد رپ زدم تو انجمن و برسا و نمیخواستم حرفی بزنم .ولی خوب وقتی حرف های دوستان

رو خوندم یه جورای نتونستم بی جواب بزارم گفتم من هم نظر مو بگم در مورد حرف های دوستان عزیزم.

اول در مورد حرف های امیر تبیانی جوابی نداره چون به نظر حرف های ایشون نه ربطی داره به بحث نه درست

چون ما عادت كردیم هر چیزی رو كه خوشمون نمیاد بچسبون به خدا و پیغمبر... اون حرف های كه دوست خوبمون زدن

بیشتر به درد كتاب های اول دبستان میخوره ببخشید رك میگم.......................این حرف های شما رو از بچگی تو گوش ما دارن میخونند نیازی نبود تكراركنید.

خوب میرسیم به صحبت های مدیر محترم.

نمیدونم چه كینه ای از رپ دارید شما ولی من حرف های خودمو میگم در مورد صحبت هاتون بگم هیچكدوم رو قبول

ندارم شما بدون تحقیق و بدون هیچ چیزی اومدید حرف های یكی رو كه معلوم نیست كیه چیه طرز تفكر چیه اونم احتمالا

شكل شما هستش ولی شما در مورد سبكی حرف می زنید كه فوق العاده پر طرفدار بین جوانان هستش تهران كه اونجوری هستش

شهر شما رو نمی دونم شما با این حرف ها كه رپ كبریت بی خطر نیست خطرناكه جیز نمی تونید نه كاری كنید نه به رپ

ضربه بزنید رپ داره میره جلو چه بد چه خوب ما باید از این رپ استفاده كنیم نه اینكه اینجوری حرف بزنیم ببنید حرف های

در مورد رپ كه قتل خودكشی و..........هستش قبول تمامش ولی خوب الان رپ داخل ایران وجود اونم خیلی گسترده

باید بجای اینكه همایش بزارن یا مقاله چاپ كنند بایدكمك كنند از رپ استفاده درست كنیم با رپ میشه میشه از بدبختی های

مردم گفت از فساد از خیلی چیز های كه مردم رو ازار میده حرف زد البته این خاصیت باعث میشه حرف های كه گفته میشه

به مزاج بعضی ها خوش نیاد ولی خوب كلا رپ باید تو داخل كشورمون رشد كنه ما رپی الان بیشتر می بنیم كپی بسیار بدی

از رپ امریكایی كه حتی امریكا هم اینقدر افتضاح نیست رپ تو امیریكا سی چهل ساله كه وجود داره ولی داخل كشور ما 6 یا 7

سال و میخوایم راهی كه امریكا 40 ساله رفته 1 ساله بریم ما خودمون اعث شدیدم اینجوری بشه اگه الان این اهنگها وجود

نداشت و فقط همین كار های جالبی كه بعضی از خواننده های تاپ میخونند وجود داشت بازم نظرتون این بود فكر نكنم

من از رپی كه .......و دوستان او میخونند حرف میزنم نه از رپی كه ......و............. میخونند

من میگم با رپ باید از درد مردم گفت نه عشق و عاشقی یا......... كلا حرف های شما دوستان دعوای درد نیست

رپ به نظر من به درد كشور های مثل ما میخوره كه تو ش مشكلات و فساد از همه نوعش هست اونم زیاد

با رپ میشه انتقاد كرد واقعیتو رو گفت شاید تا كسانی ك مسئول هستند یه تكونی به خودشون بدن...البته

اینا همه اش بستگی به خودمون داره..................

یه چند تا نكته كوچولو بگم رپ در ایران به صورت هم كه میگید غیر مجاز نیست نمونه اش كنسرتی بود

كه سپاه برگزار كرده بود با حضور خواننده های رپ خوت....و .....یا مجوز گرفتن

آهنگهای ..... .خواهش میكنم با هر چیزی هم با نام دین و خدا و پیغمبر برخورد نكنید عادت بدی هستش

هر جا دین به درد میخوره میاد وسط. به نظرم كاره جالبی نیست.

البته من می تونستم هرچه قدر بخوایید در مورد رپ حرف بزنم ولی نه اینجا جاش هستش نه وقتش هست.

برای من رپ مهمه خیلیم دوستش دارم باهش زندگی میكنم و هر كاری برای پیشرفتش میكنم. .

با تشكر از دوستان

یا علی مدد

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


جمعه 4/5/1387 - 11:38 - 0 تشکر 49174

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست
سلام
آقای regedit اول ازتون یه خواهش دارم، لطفا رد حرف زدنت و نوشته هاتون یه مقداری ادب رو رعایت کنین، دلیل نمیشه چون شما از چیزی خوشتون میاد، به دیگران با زبانی غیر رسمی بی احترامی کنین، عقاید هرکی برای خودش محترم هست و نه شما و نه هیچ کس نمیتونه به عقاید کسی بی احترامی کنه، اینجا انجمن های تخصصی هست و اگر قراره بحث تخصصی پیگیری بشه بهتره از بی احترامی ها جدا خودداری کنیم، تخریب افراد پیشرفتی در بحث نمیاره، بهتره از خودمون دفاع کنیم تا اینجور صحبت ها، پس لطفا رعایت کنین قوانین و اساس نامه های انجمن رو
مدیر محترم انجمن آقای دکی اینکالج خیلی زیبا و ریشه ای جواب به صحبت های شما دادن و خود شخص بنده به خاطر صحبت های زیبای ایشون دیگه مطلبی رو نزدم، این شخصیتی که ایشون ازش مطلب نوشت، شخصیتی شناخته شده و بنام هست، نمیدونم چرا شما از روی عداوت اینطوری به شخصیت ایشون بی احترامی میکنین، چرا وقتی با منطق بحث میشه و به اصلاح امروزی ها کم میارین اینطوری میکنین، به جای دفاع از خود و توضیح به شخصیت افراد حمله میکنیم و میگیم این صلاحیت نداره؟
بدبختی های مردم، فساد و یا هرچیزه دیگری که تو رپ بهش اشاره میشه، یه سرپوش هست برای ادامه بقا این موسیقی، این شیوه کلامی که رپ داره، نه تنها از فساد جلوگیری نیمکنه بلکه خودش داره ترویج فساد میده، اسناد موجود هست، که چقدر گوش دادن به این موسیقی های منحرف اثرات مخربی داشته، رپ حرفی در مورد عشق و عاشقی نمیزنه، بلکه تماما فحاشی و فساد رو ترویج میده، و برای اینکه بگن ایراد نداره، اشعاری دیگر هم میخونن که بگن این موسیقی مشکل نداره، این یکی فحاشی نداره
در کشور ما فساد و فحشا زیاد نیست، بلکه همین موسیقی های مخرب باعث ترویج این فساد میشه، شما فکر نکنم سنتون اجازه بده یادتون بیاد، اون قدمیا که بنده کوچیکتر بودم، این موسیقی تو ایران بود، اون موقع هم فعالیت میکرد، ولی کلا برچینده شد، ولی بعد از چندیدن سال، با سرمایه گزارهای مالی قویتر و با کمک از غرب، اومدن و دوباره فعالیت رو شروع کردن، هرگز کشورهای غربی صلاح ایران رو نمیخوان، چون باهاش دشمنی دارن، پس این خیلی ساده لوحانه هست که بگیم، اینا به رپ کمک میکنن که ایران پیشرفت کنه، یعنی دارن هزینه میکنن که دشمنشون (ایران) پیشرف کنه و رقیبی سختر بشه براشون؟
چرا شما به دین هجوم میارین؟
برای ما هرچیزی که با دین ما منافات داشته باشه، مخالفت میکنیم، چون انحراف از دین چیزی هست که همون رپر ها یا این موسیقی میخواد ترویج بده، ترویج فرهنگ غلط در جامعه
شما رپ رو دوست دارین باشه، قبول هیچ کس مخالف دوست داشتن شما نیست، ولی باید به جمع احترام بزارین و قوانین رو رعالیت کنین، نمیتونین فرهنگ اشتباه خودتون رو به زور به دیگران بقولونین
و در آخر میخوام به گفته مدیر احترام بزارین و ایشون گفتن که اسم نیارین پس لطفا به قوانین احترام بزارین، باتشکر یا حق
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
جمعه 4/5/1387 - 12:15 - 0 تشکر 49178

با سلام

اول بگم وقتی دوستان راحت میاد میگن رپ آشغاله و... راحت توهین میكنند نباید انتظار ادب داشته باشند منم چیزی نگفتم

نمی دونم چار ناراحت شدید ولی كلا طرز تفكر شما دوستان زمین تا زیر زمین با من فرق داره و بحث ما بی فایده است

در مورد صحبت هاتونم بگم به نظر میاد شما ایران زندگی نمی كنید فساد تو ایران كمه واقعا نمی دونم البته تو شهر های

دیگه رو نمی دونم تهران زیاده فوقالعاده زیاد انواعش هم هست. كه جایی برای گفتنش نیست.

در مورد فحاشی و............. تو رپ من حرفمو زدم شما تكرار همون حرف های قبل رو زدید. من گفتم كاری به كاری

رپ امریكایی نداشته باشیم رپ ایرانی میتونیم داشته باشیم. اگه اینقدر كه میگید رپ خراب و به درد نمیخوره پس این

همه طرفدار از كجا میاد این دوستان تمامشون فاسد و........... نمی دونم كلا رپ بازم میگم میتونه فوقالعاده به درد بخور

باشه اگه از اون حمایت كنیم چون رپ داره میره جلو با سرعت فوقالعاده زیاد چه بد چه خوب و طرفدارش هر روز بیشتر

شما با این حرف ها نمی تونید رپ رو از بین ببرید یا به وقل خودتون از این آشغال بود در بیارید باید سر مایه گذاری

بشه تا به راه درست خودش بره بعدا ما خودمون رو با جامعه امریكا نباید مقایسه كنیم ما ایرانی هستیم نه امریكایی

اونا هر كاری میكنند دلیل نمیشه ما هم اونجوری باشیم نه من میگم رپ ایرانی داشته باشیم البته ما همه اش حرف می زنیم

و اخرشم هیچ كاری نمی تونیم كنیم من خودمو سعیمو برای تبلیغ رپی كه به نظرم خوبه میكنم و برتی پیشرفت اون

هر كاری از دستم بر بیاد انجام می دم.

در آخر من حرف های قبلم با اون پژو هشگر یا هر چیزی كه هست بود چون به نظرم واقعیت چیزه دیگه ای هست.

بعدا دوستان به نظر همین جا بحث تموم بشه بهتره چون به نظرم نه شما طرز فكرتون عوض میشه نه من.

خودمون خسته نكنیم.

با تشكر

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


جمعه 4/5/1387 - 13:9 - 0 تشکر 49183

با نام و یاد خدا

با سلام خدمت دوستان

میخواستم در مورد رپ مطالبی رو بگم كه امیدوارم خوب و به درد دوستان بخوره.

خب حالا بینیم دوستان رپ‌کن (Rapper) از چیا می‌خونن و خوبی‌ها و بدی‌های کارشون کجاست، ۹۰٪ از آهنگ‌های رپ فارسی به‌صورت کل‌کل خونده میشه یعنی طرف میکروفن رو می‌گیره و هی از خودش و گروهش تعریف می‌کنه و دیگران رو می‌ترسونه یا حتا به دیگران فحش میده و انواع اقسام توهین‌ها رو نصیبشون می‌کنه.
خب الان کسی که رپ خارجی (مخصوصن آمریکایی) رو جدیدن گوش داده میگه که «خب خارجی‌ها هم که دارن از خودشون تعریف می‌کنن و چرت و پرت می‌خونن پس کجای کار رپ‌کن‌های ایرانی ایراد داره؟

اون موقع که رپ توی آمریکا داشت پا می‌گرفت هدف اصلیش اعتراض به نژادپرستی و تبعیض‌نژادی حاکم بر اجتماع آمریکا بود، سیاه‌های آمریکایی به رپ به‌عنوان یه سلاح نگاه می‌کردن، فرهنگ رپ از ۴ قسمت تشکیل شد

خوانندگی وآهنگ سازی ورقص هیپ هاپ ودویورا نویسی

اون موقع سیاهای آمریکایی یه گوشه‌ی خیابون جمع می‌شدن و با وسایل خیلی ساده مثل ظروف غذا و دست‌زدن و بشکن زدن یه موسیقی ساده رو اجرا می‌کردن و یه‌نفرشون هم شروع به خوندن (اعتراض) می‌کرد و یه سریشون هم همونجا شروع به BreakDance می‌کردن واسه جلب توجه رهگذرا و گوش دادن به آهنگ (اعتراض) اونا نسبت به تبعیض نژادی!

خب اونا تونستن با این سبک اعتراض خیلی از حق و حقوقشون رو بدست بیارن و خیلیا دیگه دست از نژادپرستی برداشتن، حالا توی سال 2008 که سیاه‌پوستا به بیشترحق و حقوقشون رسیدن دیگه خواننده‌های رپ نیازی نمی‌بینن زیاد به اعتراض بپردازن و فقط از خودشون تعریف می‌کنن یا از لذت هم‌آغوشی صحبت می‌کنن تو آهنگاشون، خب حالا اینایی که رپ فارسی می‌خونن شرایط رو نمی‌تونن تطبیق بدن یعنی رپ نوپای ایران رو هم‌زمان با رپ پرتجربه‌ی آمریکا که دیگه به همه‌خواسته‌هاش رسیده یکی میبینن در حالی که تبعیض‌نژادی تو جامعه‌ی ما بیداد می‌کنه! اما رپ‌کنای ایرانی به تقلید از آمریکایی‌ها میان از خودشون تعریف می‌کنن و از دختربازی و پارتی و این اراجیف می‌خونن، اینا باید رپ حال حاضر ایران رو با اون زمانی که رپ تو آمریکا تازه شروع شده بود در نظر بگیرن و اون راه رو پیش بگیرن یعنی بیان ناهنجاری‌های اجتماعی رو بیان کنن و اعتراض کنن نسبت به عواملی که نمی‌ذاره جامعه پیشرفت کنه..

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


جمعه 4/5/1387 - 13:12 - 0 تشکر 49187

خب نکته‌ی بعدی که به ذهنم می‌رسه رفتار دوستان رپ‌کن هست، چیزی که من متوجه شدم خیلی از این دوستان بیشتر از اینکه به اشعار و موزیک خودشون توجه داشته باشن به تیپ و قیافه‌ی یا به قول خودشون «تریپ» توجه می‌کنن یعنی میگن کسی که طرفدار رپه حتمن باید شلوار بگی با کفشای اسپرت بپوشه و زنجیزای کت و کلفت به گردنش آویزون کنه و دستمال سر ببنده و از این چرت و پرتا در حالی که این چیزا اصلن توی خوندن کسی تاثیر نمی‌ذاره و فقط یه چیزه ظاهری محسوب میشه، انگار این قضیه صدای اعتراض بعضی از رپ‌کن‌ها رو دراورده تا اونجایی که یکیشون تو آهنگش میگه: «شما همه از دم تو جو شلوار بگین، دشمنای من همتون به‌نظرم ..... »، شلواره من پایین نیست، یعنی رپم حالیم نیست؟ به من بگو آخه اینجا دشمن من کیست؟ شلوار راسته پامه به من بگو حرفی، یا این وسط نوع شلوارم واسه تو فرقی، میگم بیا جلو میگی نمیام من، اگه بچه رپ واقعی شمایین رپو نمیخوام من!!!»؛ که افراد مورد خطابش همونایی که به شلوار بگی اعتقاد دارن.

یه عده از رپ‌کنا هستن که فقط رپ رو واسه کل‌کل و دختربازی می‌دونن و به جز این موضوعات چیز دیگه‌ای رو واسه رپ‌خوندن قبول نمی‌کنن، مثلن یکیشون میگه «میگین آهنگ نخون از جنگ و کل‌کل، پس از چی بخونم؟ از کوه و درخت و جنگل؟!»؛ یعنی به‌جز جنگ و کل‌کل فقط کوه و درخت هست؟ یعنی این همه جامعه‌ی ما با مشکلات ریز و درشت دست و پنجه نرم می‌کنه اصلن مهم نیست؟

«فلانی رپ رو خز کرده» این حرف رو شاید شما بارها شنیده باشین، کسایی که این حرف رو می‌زنن یه‌جور حس مالکیت نسبت به رپ دارن و احساس میکنن اگه کسی برخلاف میل اونا آهنگ رپ خوند باید گرفت کشتش!! در صورتی که رپ متعلق به هیچ‌کسی نیست و هر کسی میتونه حرف خودشو با این سبک بزنه، من هم که می‌بینین دارم میگم بهتره آهنگ کل‌کل نخونین و فحش ندین واسه اینه که رپ توی جامعه‌ی ایران پیشرفت كنه و به جایگاه واقعیش برسه.

البته بازم بگم تو ایران رپ كن های خوب كم نداریم و بعضی ها هم هستن كه استعداد خودشون رو دارن هدر میدن.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.