انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 1485)
شنبه 24/12/1387 - 23:20 -0 تشکر 98789
هشدار های قران به انسان درباره ی شیطان

به نام خدا

(دم به دم بر همه دم بر گل رخسار محمد و الش صلوات)

هشدارهای قرآن به انسان در مورد شیطان

 قرآن در آیات متعددی از شیطان به عنوان دشمن آشكار انسان معرفی نموده و میفرماید: ان الشیطان للانسان عدو مبین؛ «شیطان دشمن آشكار انسان است.» و در هشداری دیگر میفرماید، بنی آدم شیطان شما را فریب ندهد آن گونه كه پدر و مادر شما را از بهشت بیرون كرد.
قرآن در هشدار دیگری میفرماید: «هر كس شیطان را به جای خداوند به عنوان ولی و سرپرست خود انتخاب كند زیان آشكاری كرده است

و درباره پیروان شیطان میفرماید: «هر آینه جهنم را از تو و بندگانی كه از تو پیروی كنند پر خواهم كرد.» در اینجا یك سؤال مطرح میشود و آن اینكه با توجه به این همه هشدارهای قرآنی و انبیاء و ائمه معصومین علیهم السلام و پیامدهایی كه پیروی از شیطان دارد چرا انسانها به این هشدارها بی توجه هستند؟

در پاسخ باید بگوییم كه چند عامل موجب این بیتوجهی شده است:
1-
شیطان آنچنان مخفی و پنهان در انسان نفوذ میكند كه انسان فكر میكند این خود اوست كه چنین تصمیمی را گرفته است و دشمنی را احساس نمیكند
.
2-
راه شیطان راه آسان و همواری است. حضرت علی علیه السلام میفرماید: «بدانید كه شیطان راه خود را آسان و هموار میسازد تا به راحتی و آسانی به دنبال او بروید و از او پیروی كنید

3-
فوری نبودن نتایج پیروی از آن دشمن خطرناك. یعنی اغلب نتایج بنیان كن پیروی از نفس اماره و شیطان، چنان فوری نیست كه انسان با چشیدن طعم تلخ آن در برابرش مقاومت ورزد
.
4-
لذت گرایی افراطی كه قوای مقاومت را از انسان میگیرد
.
5-
تنوع و انعطاف پذیری شگفت انگیزی كه در شیطان نیز یكی از عوامل تاثیرپذیر انسان از برنامههای شیطان است.

منبع:سایت گوناگون

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی