انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 495)
جمعه 23/12/1387 - 17:5 -0 تشکر 98274
ده کشته در حادثه تیراندازی در یک مدرسه آلمان--آلمان: اعلام عزای عمومی به مناسبت فاجعه ۱۲ مارس

آلمان: اعلام عزای عمومی به مناسبت فاجعه ۱۲ مارس

22 اسفند 1387
در آلمان به یاد قربانیان کشتار خونین روز پنجشنبه، پرچم‌ها به حالت نیمه افراشته درآمدند 

آلمان یک روز پس از کشتار خونین ۱۵ نفر توسط جوانی ۱۷ ساله عزادار است. ضارب در دبیرستان پیشین خود هشت دانش‌آموز را به ضرب گلوله از پای درآورد. به گفته‌ی شاهدان، او هدفمند به سوی دختران شلیک ‌کرده است.

 

جوانی هفده ساله‌ای به نام "تیم ک."، روز چهارشنبه (۱۱ مارس)، ساعت نه‌ونیم صبح در حالیکه لباس سیاه بر تن داشت به دبیرستان "آلبرت‌ویل" در شهر کوچک"وینندن" حمله کرد. وی در سه کلاس درس جداگانه، هشت دانش‌آموز دختر و یک دانش‌آموز پسر را به ضرب گلوله کشت. ضارب خود دانش‌آموز سابق این  دبیرستان بوده و بنا به شواهد موجود هدفمند به دختران دانش‌آموز شلیک می‌کرده است. بنا به گفته "هریبرت رش"، وزیر داخلی ایالت بادن‌وورتنبرگ، دانش‌آموزان کشته شده ۱۴ و ۱۵ ساله بوده و اغلب آنان  با شلیک گلوله به سر از پای درآمده‌اند.  

 


بنا به گفته پلیس، ضارب مقدار زیادی مهمات در اختیار داشته که فرصت استفاده از آنها را نیافته است.  این به معنای آنست که وی درصدد کشتن افراد بیشتری بوده است. پیش از فرار، "تیم ک." با اسلحه کمری خود (مدل برتا) سه آموزگار زن دبیرستان  "آلبرت‌ویل" را نیز به ضرب گلوله کشت.


هشت دانش‌آموز دختر و یک دانش‌آموز پسر هدف گلوله‌های جوان ۱۷ ساله‌ی آلمانی شدند
 هشت دانش‌آموز دختر و یک دانش‌آموز پسر هدف گلوله‌های جوان ۱۷ ساله‌ی آلمانی شدند
 


تعقیب و گریز

 

پیش از رسیدن ماموران پلیس به محل حادثه، ضارب از دبیرستان گریخت. "تیم‌ک." در ضمن فرار سه عابر را به قتل رساند و حداقل هفت دانش‌آموز دیگر را مجروح کرد.

 


در فرار دوساعت ونیمه، ضارب نخست کارمند یک آسایشگاه روانی، واقع در نزدیکی دبیرستان، را کشت و سپس راننده خودرو‌یی را مجبور کرد که او را در فرار یاری رساند. او در بزرگراه "وندلینگن"  در نزدیکی "اسلینگن" (در جنوب آلمان) به خاطر بستن بزرگراه از سوی پلیس مجبور به ترک خودرو و فرار به منطقه صنعتی در همان نزدیکی شد. در یک بنگاه فروش ماشین در حالیکه قصد سرقت اتومبیلی را داشت، یک فروشنده و مشتری را به ضرب گلوله از پای درآورد.

 


پایان فاجعه

 

ضارب با خروج از ساختمان به روی پلیس آتش گشود و دو مامور پلیس را به شدت مجروح ساخت. در اثر شلیک مقابل از سوی ماموران جوان هفده ساله از ناحیه پا مجروح شد و بنا به آخرین گزارش پلیس، سرانجام با شلیک گلوله به ناحیه سر، دست به خودکشی زد.

 


برای مهار این جنایت بیش از هزار مامور پلیس در عملیات حفاظتی شرکت جستند. ماموران با بستن راه‌های فرار در شهر و استقرار نیرو انتظامی در دبیرستان، از فاجعه‌ای بزرگتر جلوگیری کردند. بنا به گفته پلیس تمام سلاح‌ها، به‌طور قانونی ثبت شده و متعلق به پدر ضارب بوده‌اند. پدر این جوان هفده ساله عضو یک باشگاه تیراندازی است. ظاهراً ۱۴ اسلحه در گاوصندوق خانه و یک اسلحه در اتاق خواب والدین "تیم‌ک." قرار داشتند. بنا به گفته دادستانی، تمام شواهد گواه آنند، که پدر ضارب در نگهداری سلاح‌ها قصور ورزیده است.

ضارب تنها در دبیرستان با شلیک حداقل ۶۰ گلوله دوازده نفر را از پای در‌آورد.

ضارب تنها در دبیرستان با شلیک حداقل ۶۰ گلوله دوازده نفر را از پای در‌آورد
 ضارب تنها در دبیرستان با شلیک حداقل ۶۰ گلوله دوازده نفر را از پای در‌آورد

 


انگیزه ضارب

 

بنا به آخرین گزارش پلیس، سرنخی از انگیزه این جوان به‌دست آمده است. اما رییس پلیس منطقه از بیان جزییات خودداری کرد. بنا به گفته وزیر داخلی ایالت بادن‌وورتنیرگ با توجه به وضعیت خانوادگی "تیم‌ک." دلیلی برای ترس از آینده وجود نداشته است. "تیم‌ک." در سال پیش دوره مقدماتی دبیرستان خود را به پایان رسانده بود و بنا به گفته دوستانش، فردی گوشه‌گیر و آرام بوده است. تاکنون پلیس هیچ نشانه و یا مدرکی دال بر اعلام قبلی این کشتار بدست نیاورده است.

 


در سال ۲۰۰۲ میلادی نیز فاجعه‌ای مشابه در شهر ارفورت در شرق آلمان رخ داد. در دبیرستان "گوتنبرگ" شهر ارفورت، دانش‌آموزی با شلیک گلوله ۱۶ نفر را به قتل رساند.

 


چند ساعتی پیش از کشتار وینندن، در آمریکا در ایالت آلاباما نیز مردی ۲۸ ساله ده نفر را به قتل رساند و سپس خودکشی کرد. هنوز بدرستی روشن نیست که  ضارب جوان آلمانی واقعاً از این واقعه خبر داشته است.

عزای عمومی در آلمان
بیش از هزار نفر در کلیسای شهر کوچک "وینندن" (در نزدیکی شهر اشتوتگارت) گرد هم آمدند و با روشن کردن شمع یاد قربانیان فاجعه کشتار روز چهارشنبه را گرامی داشتند. کلیسای کاتولیک مملو از اهالی عزادار و مبهوت بود.

توماس ماریا رنتس، اسقف کلیسای کاتولیک گفت: این فاجعه سبب درماندگی مردم شهر شده است. وی افزود: «در این شرایط برگزاری مراسم همگانی تسلی برای بازماندگان است.»

فرانک اوتفرید یولی، اسقف پروتستانت منطقه، نیز از روزی خونین و وحشتناک سخن گفت و افزود: «بسیاری از خود می‌پرسند که چرا ما شاهد این فاجعه در ایالت بادن‌وورتنبرگ هستیم و نه در تصاویر تلویزونی از سرزمینی دور». وی اضافه کرد:«مرگ با هیئتی کریه و خشن در شهر "وینندن" توقفی کوتاه داشت. مرگ به چهره کسانی نگاه انداخت که ضرباتی سخت را پذیرا شدند. تنها می‌توان حدس زد، که در درون آنان در آن لحظه چه گذشته است.»

"اوتینگر"، رییس دولت ایالت بادن‌وورتنبرگ، نیز همدردی گسترده مردم را ستود و از شرکت آنان در مراسم عزاداری قدردانی کرد. وی اعلام کرد که در هفته ‌آینده مراسم عزادری با شرکت سیاستمداران دولت آلمان برپا خواهد شد.

ولفگانگ شویبله، وزیر داخلی آلمان نیز به خاطر فاجعه وینندن، در روز پنج‌شنبه (۱۲ مارس) در سراسر آلمان عزای عمومی اعلام کرد و به نشانه همبستگی و همدردی ملی پرچم‌های این کشور به حالت نیمه‌افرشته در آمدند.


منبع: سایت رادیو دویچه وله

 ---------------------------

ده کشته در حادثه تیراندازی در یک مدرسه آلمان
21 اسفند 1387

یک فرد مسلح در یک مدرسه راهنمایی در آلمان به روی دانش آموزان آتش گشوده و حداقل ده نفر را کشته است.

پلیس می گوید این فرد مسلح که چهره اش را پوشانده بود، وارد مدرسه آلبرتویل در شهر وینندن در شمال اشتوتگارت شد و به طرف مردم شلیک کرد.

او پس از تیراندازی ها از صحنه فرار کرد و کماکان فراری است و پلیس به دنبال یافتن اوست.

در این تیراندازی چند نفر نیز زخمی شده اند.
 

هلیکوپترهای پلیس آلمان نیز جسنجو برای این تیرانداز فراری را آغاز کرده اند. نیروهای پلیس به دنبال این حادثه حضور گسترده ای در منطقه دارند.

یک گزارش تلویزیونی آلمان خاطرنشان می کند که این فرد مسلح، پیشتر دانش آموز همین مدرسه بوده است.

طی سال های اخیر چندین مورد حوادث تیراندازی در آلمان گزارش شده است.


بدترین حادثه تیراندازی در آلمان در سال 2002 در شهر ارفورت در شرق آلمان اتفاق افتاد که در آن هفده نفر کشته شدند.

سخنگوی وزارت کشور آلمان به خبرگزاری رویتر گفته که احتمال افزایش میزان تلفات وجود دارد.


حادثه تیراندازی صبح امروز ساعت نه و چهل و پنج دقیقه به وقت محلی روی داده است.

این مدرسه حدود هزار دانش آموز دارد.

منبع:سایت بی بی سی فارسی

 

 

جمعه 23/12/1387 - 17:59 - 0 تشکر 98293

سلام جواد جان از بابت مطلبت ممنونم

دیروز هم اخبار نشون داد این حادثه رو

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
شنبه 24/12/1387 - 3:32 - 0 تشکر 98425

درود

 خدا بیامرزتشون

چی بگه آدم؟

ثانيه فرصت زيستن ميخواست

                     اما....

                     عقربه ها خود خواهتر بودند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی