انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1083)
چهارشنبه 14/12/1387 - 10:47 -0 تشکر 95291
مدیر شدن در انجمن های تبیان از خواستن تا توانستن

به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست
با سلام به همه دوستان گرامی . در این بحث قصد داریم در مورد توانایی های لازم برای مدیریت انجمن های تبیان با همدیگر تبادل نظر کنیم .
در ابتدا باید سه عنصر اصلی که به نظر من می رسند را بیان می کنم .
اول :داشتن توانایی های مختلف ،سطح علمی کافی ، مطالعه مناسب و آگاهی زیاد . و خیلی مسائل مربوط به این دسته .
دوم : داشتن وقت کافی و اوقات فراغت مناسب . دسترسی به اینترنت و سایت تبیان .
سوم : خواستن اینکه مدیر انجمن تبیان شوند .
در همین جا از تمام مدیران جدی فعال و با پشتکار زیاد تبیان تشکر می کنم . آنان که با وقت گذاشتن بدون هیچ چشم داشتی بسیار به سایر دوستانی که در انجمن ها مطلب می نویسند کمک کرده و لطف زیادی به گردن آنها دارند .  

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
چهارشنبه 14/12/1387 - 10:55 - 0 تشکر 95294

به نام حضرت دوست که هر چه دارم از اوست
با سلام به همه دوستان گرامی . حالا که اینجا هستم ،دومین مطلب را هم بدون فوت وقت می نویسم . شاید دوستان با نظرات و انتقاداتشون بحث رو گرم کنند .
در اول از همه به بررسی سومین عنصر لازم برای مدیر شدن در انجمن تبیان می پردازم . این عنصر تا آنجا که من خبر دارم اصلی ترین عنصر در سیاست های سایت و مدیر مسئول اصلی انجمن تبیان است . یعنی تا کسی نخواهد به عنوان مدیر انتخاب نمی شود .
فرایند خواستن هم این گونه است که هر وقت انجمنی مدیری نداشت و یا مدیر قبلی دیگر نتوانست به اوضاع انجمن اش برسد ، مدیر جدید انتخاب می کنند . برای این کار در همان انجمن یک بحث باز می شود به نام فراخوانی برای جذب مدیر . سپس از کسانی که مایل هستند دعوت می شود که ایمیلی به صندوق پستی اینترنتی انجمن های تبیان بزنند و آمادگی خود را اعلام کنند . سپس مدیریت انجمن های تبیان نام های افراد  را بررسی می کنند و با توجه به سوابق قبلی و در نظر گرفتن دو عنصر اول و دوم فرد مناسب را انتخاب می کند .
ادامه دارد .... 

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
چهارشنبه 14/12/1387 - 11:58 - 0 تشکر 95305

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

بحث خوبی است، البته الان هم دو بحث در این مورد داریم

عالی می شود، دوست علاقه مندی مثل شما در این بحث ها یاری برسانند

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
چهارشنبه 14/12/1387 - 12:54 - 0 تشکر 95316

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

سلام

بحث خوب و جالبی هست.

یکی از کارهایی که دوستانی که میخوان مدیر بشن باید انجام بدن، دادن طرح و ایده هست، یعنی چند نفری پیشنهاد مدیریت انجمنی رو میدن و برای آیندهانجمن چندین طرح و ایده میدن، طرح و ایده هایی هر کسی بهتر باشه اون انتخاب میشه.

سابقه کاربران هم مهمه، کاربری که میخواد مدیر بشه سابقه فعالیت چطوری داره.

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
چهارشنبه 14/12/1387 - 18:55 - 0 تشکر 95430

به نام خدای مهربون
سلام
دوست من در مورد مسئول شدن، به نظر من باید اول علاقه‌مند به اون انجمن باشی، به اون موضوع و به اون رشته.
چون اعتقاد دارم تا علاقه نباشه هیچ کاری پیش نمیره.
بعد از اون نیاز به یک طرح و برنامه هستش که مسئول بالاتری رو قانع کنه برای دادن مسئولیت.
آهان اینم یادم رفت، کسی که میخواد مسئول شه باید اینو حتما در نظر بگیره که گرفتن مسئولیت حتما باعث رشد و پیشرفتش بشه و الا اگه بیاد مسئول انجمنی شه و مثلا از درس و زندگی بیوفته که نمیشه ولی اگه می‌بینه وقتی مسئول انجمنی هستش و بودن در اون انجمن و بیشتر پیگیر بودنش (به خاطر مسئولیت) به زندگی و کارایی اون در آینده می‌تونه کمک کنه، خیلی خوبه که اعلام امادگی کنه و مسئولیت قبول کنه.
در مورد اون سومین گزینه هم که گفتین دقیقا به همین دلیله که شخص باید خودش بخواد چون هر کسی که مسئول میشه باید تمام جوانب رو در نظر بگیره و در آخر اگه دید براش مفید و تاثیر گذار از جهت مثبتش هست بیاد جلو.
مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 14/12/1387 - 19:15 - 0 تشکر 95439

به نام خدا

سلام

من فقط اومدم جمله ایی که خوشم اومدو بهتون بگم

از جناب مکلارن

" مسئولیت حتما باعث رشد و پیشرفتش بشه

و الا اگه بیاد مسئول انجمنی شه و مثلا از درس و زندگی بیوفته که نمیشه  "

 

  «همانا این دل ها همانند بدن ها افسرده می شوند، پس برای شادابی دل ها، سخنان زیبای حکمت آمیز را بجویید»

 

حکمت91.نهج البلاغه.امام علی (ع)

 

 

اگر در این روزگار مُردم، بگویید به او بگویند:

*مادرانه ها*

پنج شنبه 15/12/1387 - 7:1 - 0 تشکر 95566

به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست
اول از همه نوبته سلام هستش . یه سلام گرم گرم به تمام دوستان خوبم . همه اونهایی که این بحث رو می بینند و اونهایی که به بحث جواب می دهند .
می دونید چرا این قدر خوشحالم ؟ این همه دوستان بسیار بزرگوار و دوست داشتنی تبیانی توی یک روز به بحث من جواب دادند . پس خیلی ازشون ممنونم . از تک تک دوستان مهربانی که من رو قابل دونستند و در بحث من شرکت کردند خیلی ممنونم . آخه من اصلا فکر نمی کردم یه روزه این همه جواب بگیرم .
از دوست بسیار خوبم ستاره کوچولو که من رو در بسیاری از بحث هام شرمنده می کنند و من رو قابل می دونند و در بحث های من نظرات خوبشون رو می نویسند خیلی ممنونم . من همین الان دارم بحث هایی که شما گفتید رو نگاه می کنم . من قبل از این وقت نداشتم که یه نگاهی به سایر بحث ها بیاندازم . به خاطر همین خیلی می ترسیدم بحث من تکراری باشه .
اما شما با توجه دقیق تون این دو بحث رو که پیشنهاد کردید ، بحث اول در کنار این بحث جای می گیره و تکراری نیست . دومین بحث رو هم که نگاه کردم . بحث من در مقابل او تکراری نیست . حالا خیالم خیلی راحت تر شد . از طرف شرکت کردن من در آن بحث . باور کنید وقت خیلی کمی دارم . وگرنه حتما شرکت می کردم . ادامه دارد ....

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
پنج شنبه 15/12/1387 - 7:18 - 0 تشکر 95570

به نام حضرت دوست که هر چه دارم از اوست
با سلام دوباره به همه دوستان گرامی . اینکه من امروز چند تا مطلب دارم ثبت می کنم فقط به خاطر تشکر از دوستان عزیز است .
در اینجا از دوست بسیار خوبم تشکر ویژه می کنم . جناب mamal92 عزیز . خیلی ازت به خاطر همه چیز ممنونم . شما بر من حق ویژه ای دارید . از شرکت شما در بسیاری از بحث هایم ممنونم . در مورد نظرات شما هم باید بگم که همین طور است . اصلا برای تشکیل هر انجمن جدید همین ساختار منظم از قبل و اساسنامه تقریبا مدون و شرح کامل برنامه ها تا حدود زیادی لازم است . اما هدف من از این بحث این است که چند بحث دنباله دار مطرح کنم برای بیان پیشنهاد خودم در مورد ساختار مدیریت انجمن های تبیان .
در ضمن از دوستان خوب می خوام این یک جمله من یعنی هدف نهایی این بحث ها رو فعلا نادیده بگیرند . یعنی فقط در مورد بحث همین موضوع مطلب بنویسند . نه در مورد پیشنهاد نهایی من .
و اما دوست بسیارخوبم ( اگربه من اجازه بدهید که و من را قابل بدانید که شما را دوست خودم خطاب کنم ) جناب مک لارن بزرگ . شما که بسیار عزیز و با سابقه طولانی در انجمن و کلا سایت تبیان هستید . کار و بار چطور است . ان شاء الله همیشه اوضاع بر وفق مرادتان بگردد . شما قبلا در بحث های دیگر با جواب دادن به نظرات من ، شرمنده ام کرده بودید . اما باز هم وقتی نام شما رو جزو پاسخ دهندگان بحث دیدم جا خوردم . از توجه شما و بررسی سه عنصر من خیلی ممنونم . من هم دقیقا می خواهم همین کار رو بکنم . یعنی فقط همین سه عنصر رو بررسی کنم .
و آخرین نفر پاسخ دهنده که فعلا من نامشان را می بینم : دوست بسیار خوب و عزیز a_v_b_ 2066 . از لطف بسیار شما هم ممنونم . راستی می شه بگید که در تبیان امکان استفاده از نقل قول است یا شما خودتان این جمله را تایپ کردید ؟ من هم مثل شما معتقد هستم که مدیریت در انجمن تبیان نباید مدیران رو از زندگی خودشون بیاندازد . در بررسی عنصر دوم در مورد اون بحث می کنیم . ادامه دارد ....

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
پنج شنبه 15/12/1387 - 7:31 - 0 تشکر 95574

به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست با سلام به همه دوستان گرامی .
و اما در ادامه بحث از عنصر سوم یعنی خواستن تا مدیر شدن . من فقط به یک جنبه آن اشاره کرده بودم . دوستان جنبه های دیگری هم اشاره کردند .من گفتم که خواستن شرط اولیه و لازم برای مدیر شدن است . البته از نظر مدیران اصلی سایت تبیان . در ادامه در مورد اینکه شروط لازم چی باید باشند و نباید باشد بحث می کنیم . اما الان وقت بررسی ادامه همین عنصر و سه عنصر دیگر است .
خواستن شرط اولیه هر کاری است . این را همه می دانند . اگر خواستن نباشه هیچ کسی دست به هیچ کاری نمی زند . مگر از سر اجبار و اکراه . اما خواستن شرایط و درجات و مراتبی هم دارد . اینکه خواستن ما چگونه باشد بستگی به انگیزه آفرینی دارد .
مثال من در مورد تفاوت خواستن ها : چند نفر که پشت کنکور درس می خوانند دارای خواستن های متفاوتی هستند . یکی با پشتکار زیادی می خواهد در کنکور قبول بشود . دیگری هم می خواهد و هم آرزویش را دارد و هم نیاز زیادی به قبولی دارد . اما باز هم خواستن او به شدت اولی نیست . سومی می خواهد . اما به خاطر چشم و هم چشمی . چهارمی می خواهد . اما به خاطر خواست پدر و مادر . منظور من اکراه نیست . اما به هر حال خواست پدر و مادر هم شرط است .
یعنی خواستن علاوه بر بیان اولیه بیانگر اراده ما هم هست . خواستن به این معنا عنصر بسیار بزرگی می شود . عنصری که در کنار دو عنصر دیگر قرار می گیرد و شرط اولیه و لازمه هر کاری است . اراده باعث پشتکار می شود .
در اینجا می گویم به نظر من شرط موفقیت در هر کاری چند اصل است : اول : انگیزه . دوم : پشتکار . سوم : تمرین و تکرار . چهارم : خلاقیت و نو آوری . پنجم : تمرکز روی هدف . و دوستان می توانند موارد دیگری هم بیافزایند .
در اینجا این خواستن شامل اصل کلی انگیزه است . یعنی می شود خواستن را با توجه به انگیزه ها بررسی کرد . هر چند انگیزه چیز جدایی از اراده و نیز خواستن است . اما به هر حال با بررسی انگیزه های افراد پی به اراده و خواستن آنها می بریم .
مثال : خواستن همان قید عمدی بودن در مسائل قضایی است . برای تشخیص خواستن در حل بسیاری از مسائل قضایی نیاز به تشخیص انگیزه متهم است . یعنی تا انگیزه نباشد خواستن به شکل کامل رخ نمی دهد . مگر کاری که انجام می دهیم بی هدف انجام دهیم . حال برای گذشت وقت باشد یا چیزهای دیگر . در اینجا این گذشت وقت خودش انگیزه می شود . ادامه دارد .....

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
يکشنبه 18/12/1387 - 10:20 - 0 تشکر 96330

به نام حضرت دوست که هر چه دارم از اوست

با سلام به همه دوستان گرامی و به خصوص مدیران ارجمند انجمن های تبیان . بحث رو ادامه می دم . می بینم که کسی دیگر نظر نداده . ایرادی نداره . وقتی رسیدیم سر اصل موضوع و انتقادات می بینم که باز هم کسی می تونه نظر نده یا نه ؟ ( شوخی کردم . هر جور صلاح دونستید . اصلا این بحث رو هم نگاه نکنید . من که اصلا در مقابل سایر کاربران و به خصوص مدیران انجمن های تبیان قابل نیستم . )

اما دیگر عنصر سوم رو بحث نمی کنم . چون کاملا واضح است . اما عنصر دوم :

اول ببینم که چقدر مدیران توی انجمن ها وقت لازم دارند . اولین و مهمترین وظیفه مدیران به نظر من تایید مطالب نوشته شده توسط دوستان که سطح دسترسی شون پایین است می باشد . این کار در ابتدای امر مهمترین مساله برای جذب مخاطب است . چون هر چقدر هم که مباحث انجمن ها جالب باشد تا زمانی که کسی نتواند مطالب خودش رو در انجمن ثبت کند و پاسخ به سخنان دوستان دهد زیاد برایش جذاب نخواهد بود .

 چون وقتی همه می توانند در اینجا فعال باشند چرا کسی که تازه وارد هست نتواند در این محیط فعالیت کند . با این کار خودش رو در مورد این محیط و مسائل مطرح شده در ان مسئول می بیند . تا وقتی خود آدم جزو کاری نباشد زیاد در مورد آن احساس مسئولیت نمی کند . در ضمن اصل هدف انجمن بحث کردن تمام دوستان است نه فقط برخی دوستان خاص .

البته من بحث ممیزی را لازم می دانم . اما خوب باز هم باید مطالب نوشته شده توسط دوستان به سرعت تایید شود تا جذابیت این محیط بیشتر شود . به نظر من زمان مناسب برای تایید یک و یا دو ساعت است که در حال حاضر این امکان وجود ندارد .

 در حال حاضر حداکثر زمان منتظر ماندن تازه وارد یک روز است . اما بستگی دارد که یک روز را چه جوری ببینم . در یک نظر یک روز یعنی کمتر از بیست و چهار ساعت . در نظر دیگر بیش از بیست و چهار ساعت . اما تاخیر بیش از بیست و چهار ساعت زیاد نباشد . حداکثر سه تا شش ساعت . در نظر سوم کمتر از چهل و هشت ساعت . یعنی تا وارد روز سوم نشده رو می شه گفت که از یک روز بیشتر معطل نمونده چون هنوز روز دوم تموم نشده است . البته الان میانگین کمتر از بیست و چهار ساعت است . اما به نظر من هنوز هم زیاد است .

  ادامه دارد .......   

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
يکشنبه 18/12/1387 - 10:33 - 0 تشکر 96337

به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست

با سلام به همه دوستان عزیز به خصوص مدیران محترم انجمن های تبیان ( شامل مدیرانی که از بین دوستان کاربر انتخاب می شوند و مدیران مسئول سایت ) .

 نکته دوم عنصر دوم : تشکر می کنم از همه مدیران ارجمند به خاطر زحمات زیادی که می کشند . به خصوص مدیران کاربری که فقط به خاطر حس مسئولیت در قبال این سایت و سایر دوستان  شان فعالیت زیادی می کنند .

در حال حاضر هر انجمن دو مدیر دارد که به نظر من هیچ تفاوتی از نظر جایگاه نمی کنند . شاید یکی نامش جانشین و دیگری مدیر اول باشد اما هر دو یکی هستند . و در واقع هم همین است . فقط جانشین شاید کمی کمتر به مباحث انجمن اش سر بزند .

 این دو مدیر با هم هماهنگ می کنند و هر روز حداقل یک نفر به انجمن سر می زنند . و شاید هر دو نفر با هم . اما حتمی است و لازم است که هر روز یک نفر از اینان به انجمن سر بزند . سپس نظرات دوستان تازه وارد ( من به آنها می گویم تازه وارد اما برخی از آنها شاید ماهها و یا سال در تبیان فعالیت دارند . اما چیزی که هست سطح دسترسی آنها بالا نرفته است . )

پس به این صورت مطالب دوستان با انتظار حداکثر یه روزه تایید می شه . گاهی دوستی مطلبش رو ساعت ده صبح نوشته و مدیر انجمن ساعت دو بعد از ظهر به انجمن سر می زند و مطلبش رو تایید می کنه . یعنی در کمتر از چهار ساعت مطلبش تایید می شه . اما گاهی مدیر ساعت نه صبح در انجمن بوده و آخرین مطالب نوشته شده رو تایید کرده است . اما دیگر تا روز بعد ساعت نه صبح وقت نمی کند . گاهی هم روز بعد ساعت یازده و یا بعد از آن می آید . و این گونه می شود که مطالب حداکثر در فاصله یک روز بعد از نوشتن تایید می شوند .

 البته من خودم بعد از مدتی فعالیت فهمیدم که خوب مدیر هم کاربری مثل سایر کاربران است . به خصوص بیشتر انها دانشجو هم هستند و درس و کلاس دارند . پس همیشه نمی توانند به سایت بیایند . در ضمن شاید همین سر زدن روزی یک بار هم وقت درس آنها رو بگیرد . البته موقع امتحانات که واقعا اذیت می شوند . به همین خاطر من می گویم که واقعا مدیران فعلی ( از کاربران ) زحمت کش و دلسوز برای سایر دوستان هستند .

 در ضمن از مدیران اصلی سایت و انجمن هم که بسیار خوب و با حساب و کتاب با دوستان برخورد کرده و بسیاری شاید جذب همین اخلاق خوب آنان شده که در سایت پایبند هستند هم تشکر ویژه دارم . چون می دانم که چقدر به فکر بهتر شدن و پیشرفت تمام قسمت های سایت و به خصوص انجمن هستند . من خودم این تغییرات رو در طی چند ماه حضورم کاملا مشاهده کردم . تغییراتی که چیزی جز نتیجه تعامل مدیران با کاربران و در نظر داشتن خواست و سلیقه و نیازهای آنها نیست .

 ادامه دارد ... همیشه شاد و پیروز باشید .

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی