• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 1994)
چهارشنبه 7/12/1387 - 19:54 -0 تشکر 93535
ایران نخستین فضانوردش را به فضا می فرستد

رئیس سازمان فضایی كشور گفت: مطالعات و بررسی های گسترده ای در كشور در زمینه اعزام انسان به فضا در حال انجام است و این مهم یكی از اهداف ۱۰ ساله ایران به شمارمی رود.به گزارش شبكه « ایران » ، رضا تقی پور در گفت وگویی تصریح كرد: ایران در طی ۶ ماه تا یك سال آینده، زمان قطعی محقق شدن این هدف را مشخص خواهد كرد.وی افزود: پیشرفت در زمینه فناوری فضایی با توجه به گستردگی این حوزه یكی از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی ایران است.وی اظهار داشت: همانگونه كه در چشم انداز ۲۰ ساله نیز مشخص شده است، ایران باید در سال ۱۴۰۰ رتبه اول منطقه را در زمینه فناوری هوا ـ فضا داشته باشد.رئیس سازمان فضایی كشور در ادامه گفت: در مسیر تحقق این هدف برنامه ۱۰ ساله ای برای این حوزه ترسیم شده است كه هم اكنون با پرتاب آزمایشی موشك ماهوار ه بر، یكی از نتایج آن مشاهده می شود.وی افزود: یكی از بخش های مهم در برنامه های فضایی ایران، ساخت راكت های دارای قابلیت پرتاب ماهواره است كه تنها چند كشور چنین توانایی را دارند و امروز ایران نیز با آزمایش موفقیت آمیز پرتاب سفیر امید به جرگه این كشورها پیوست.

بلند اسمان جايگاه من است

چهارشنبه 7/12/1387 - 21:31 - 0 تشکر 93566

سلام بر همه ..!

من این جملات " ما می توانیم " ، " ایرانی می تواند" و ... را قبول دارم ولی به نطرم این که ما تا 10 سال دیگر فضانورد به فضا بفرستیم کمی شعاری به نظر میرسد.

ما پروژه های  خیلی راحت و معمولی بر روی همین زمین خودمان داریم که سالها طول کشیده است چه برسد به فضا !!

البته من هم مثل بقیه دوست دارم که کشورم موفق باشد و پیشرفت کند

چهارشنبه 7/12/1387 - 22:49 - 0 تشکر 93579

نه این دیگه شعاره تبلیغاتیه

چهارشنبه 7/12/1387 - 23:47 - 0 تشکر 93584

سلام 

شما از کجا می دونید ما نمی تونیم شاید تونستیم ولی تا اون موقع تمام مردم جهان دیگه رفتن تو یه منظومه دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نه؟؟؟؟؟

بلند اسمان جايگاه من است

پنج شنبه 8/12/1387 - 0:8 - 0 تشکر 93591

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

این خبر رو بخونین: آغاز برنامه جامع ایران برای اعزام فضانورد به فضا

آغاز برنامه جامع ایران برای اعزام فضانورد به فضا
پنج شنبه 24 بهمن 1387 - رئیس سازمان فضایی کشور از برنامه اعزام فضانورد ایرانی به فضا خبر داد ...
رئیس سازمان فضایی كشور از برنامه اعزام فضانورد ایرانی به فضا خبر داد و گفت: در حال حاضر اقدامات اولیه این برنامه شامل مراحل نیازسنجی و امكان سنجی این امر انجام شده است كه امیدواریم طی برنامه پنج ساله پنجم برنامه عملیاتی و مشخصی برای این پروژه اعلام كنیم.

رضا تقی پور در گفتگو با خبرنگار مهر پروژه های فضایی را از جمله پروژه های زمان بر دانست و گفت: چین و هند در طی برنامه 15 ساله موفق به ارسال انسان به فضا شدند و ما هم شرایط مشابهی را پیش بینی می كنیم و امیدواریم بتوانیم در زمان كوتاهتری به این هدف برسیم.

وی به برنامه های كشور در زمینه اعزام انسان به فضا اشاره كرد و افزود: در این زمینه اقدام به تدوین برنامه ای جامع كردیم و در این برنامه زیر سامانه های پروژه ارسال انسان به فضا و نقش و وظایف مراكز مختلف تحقیقاتی و دلنشگاهی مشخص شد.

تقی پور با بیان اینكه تحقیقات وسیعی با همكاری مراكز تحقیقاتی و دانشگاهها در این زمینه در دست اجراست به مهر گفت: در حال حاضر اقدامات اولیه این برنامه شامل مراحل نیازسنجی و امكان سنجی انجام شده است و امیدواریم با طرحی جامعی كه در زمینه پروژه اعزام انسان به فضا داریم بتوانیم در برنامه پنجم توسعه گامهای خوبی را برای تعریف كامل پروژه و آماده سازی زیرساختهای لازم برداریم.

وی این پروژه را شامل بخشهای مختلف از جمله ماهواره برها، قسمتهای حمل محموله های فضایی به فضا و مسایل پزشكی در فضا ذكر كرد.

تقی پور همچنین با تاكید بر اینكه در این برنامه به پزشكی فضایی نیز توجه شده است به مهر گفت: عناوین زیر پروژه های پزشكی فضایی در برنامه تعریف شده است. در این زیر پروژه ها به مواردی چون شرایط انسان برای اعزام به فضا، شرایط داخل فضاپیما، آموزش افراد، افزایش مهارتهای انسان برای زندگی در فضا و دیگر شرایط مختلف فضایی اشاره شده كه در حال مطالعه، بررسی و تدوین در این زمینه ها هستیم.

تقی پور تاكید كرد: اینها مراحلی است كه كشورها برای اعزام انسان طی می كنند و ما نیز پس ار طی این مراحل می توانیم نسبت به این امر اقدام كنیم.

به گزارش مهر، روز گذشته نیز نشریه معتبر نیوساینتیست با تشریح دستاورد علمی ایران در پرتاب ماهواره امید از ارسال فضانورد ایرانی به فضا در آینده خبر داده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
به نقل از هوپا

ارسال خبر: مرتضی باقرزاده
همه خوندین؟

غیر ممکن نیست، ولی 10-15 سال یکمی کمه برای رسیدن به این هدف، با این شدت تحریمی که ما توش قرار گرفتیم.

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 8/12/1387 - 19:48 - 0 تشکر 93798

من تصورم اینه که کشورمون داره راهی رو هموار می کنه برای همکاری در پروژه های بزرگ

مطمئنا ایران نمی تونه به تنهایی به نتایج علمی برسه چون اصلا این درست نیست ، من حدس می زنم تا چند وقت دیگر دهکده ی جهانی به معنای واقعیش تحقق پیدا کنه و کشورها در کنار هم به کمک هم به دستاوردهای مختلف برسند و در این راه از منابع هم استفاده کنند .

شاید نگاه بچه گانه ای باشد ولی تنها راه رسیدن جهان به آرامش و ثبات و خوی انسانی اتحاد و یکپارچگی تمامی ملتهاست !

شعاری شد حرفم .

در نگاه ما اینگونه بیان می کنیم که عمرا ! اما وقتی هر یک از این دستاوردها استفاده میشند شبکه های خارجی مبلغ ایران می شوند در کمال تعجب چرا ؟ چون کشورهایی که منقد ایران بودند دیگر نمی توانند ایران رو نقد کنند بلکه این موفقیت ها رو تحسین می کنند این رو در اخبار ماهواره ی امید میشد دید من تقریبا تمام خبرگزاری های مهم رو چک کردم و همگی حیرت زده ایران رو به عنوان بهترین خوانده بودند .

به نظر من تا الان ایران به وعده هایش عمل کرده به وعده هایی که در مورد هوا فضا دادند . 

راستی چرا ما همش می گیم عملل می کنند چرا همش شخصی رو مخاطب قرار می دیم که غایبه چرا نمی گیم عمل می کنیم چرا نمی گیم می سازیم ؟ چرا نمی گیم می توانیم واقعا چرا ؟ من جوابش رو در مورد خودم می دم : من احساس می کنم خودمو باور ندارم ، تو خودتو باور داری ؟

موفق باشید  

چهارشنبه 31/6/1389 - 21:22 - 0 تشکر 234040

منابع ترک با اشاره به سفر اخیر یک هیئت ایرانی به آنکارا از دعوت مقامات ایران از ترکیه برای مشارکت در برنامه فضایی این کشور خبر می دهند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه خبر ترک، ایران اخیرا از آنکارا دعوت کرده که در برنامه فضایی این کشور که اعزام انسان به فضا تا سال 2017 را در دستور کار دارد، مشارکت کند.

این روزنامه در ادامه نوشت: تا کنون مقامات ترکیه واکنشی به این پیشنهاد نشان نداده اند و از طرفی مقامات ایرانی هم زیاد به جزئیات آن اشاره نداشته اند.

بر این اساس، پیشنهاد تهران به آنکارا در زمینه همکاری فضایی هفته گذشته در دیدار مقامات ایرانی با ترکیه به همراه پیشنهادات همکاری تجاری دیگر ارائه شده است.

خاطر نشان می شود برخی از کشورهای غربی برنامه علمی فضایی ایران را در راستای اهداف برنامه هسته ای این کشور دانسته و به این مسئله نیز از بعد سیاسی نگاه می کنند.

چهارشنبه 31/6/1389 - 23:36 - 0 تشکر 234100

88/12/24
ایران موجودات زنده را به فضا فرستاد

خبرگزاری فارس: ایران نخستین كپسول زیستی را به همراه موجودات زنده به فضا پرتاب كرد و آن‌ها را به زمین بازگرداند.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری فارس، اولین موجودات زنده از ایران در قالب كپسول زیست‌محیطی و توسط كاوشگر 3 در سال 88 به فضا پرتاب شدند و به زمین بازگشتند.
همراه این كپسول زیستی، موش، لاك‌پشت، كرم‌ خاكی و سلول‌های مختلف به فضا رفتند.
كاوشگر 3 از زیرسامانه‌های سازه، محفظه زیستی تغذیه و ارسال داده‌‌های تله متری، تصویربرداری و ارسال همزمان، رایانه پرواز، سنجش محیطی تشكیل شده است. تله متری فعالیت‌ها و عملكرد كاوشگر در فرایند پرتاب و ارسال تصاویر همزمان به ایستگاه زمینی متحرك،‌ كنترل رایانه پرواز در این فرایند ،‌كنترل عملیات فرامین و جدایش،‌ نمایش كپسول زیستی و موجودات زنده درون آن به صورت بهنگام،‌دستیابی به مجموعه امكانات آزمایشگاهی برای داده‌برداری از فضای خارج از جو از دیگر دستاوردهای پرتاب كاوشگر 3 است.
این اقدام به منظور بررسی وضعیت موجودات زنده در فضا با همكاری وزارت دفاع و وزارت علوم و پژوهشگاه هوا فضا و در ادامه پرتاب كاوشگرهای یك و 2 انجام شده است.
هم اكنون این كپسول به زمین بازگشته. مطالعات روی این موجودات زنده آغاز شده است و نتایج این تحقیقات در آینده اعلام خواهد شد.
به گزارش فارس، تمام بخش‌های مختلف راكت كاوش 2 كه از طراحی، ساخت و مونتاژ توسط محققان و متخصصان ایرانی انجام شده است و این نتیجه تلاش 30 ساله همه ایرانی‌ها در مراكز دانشگاهی و صنعتی است.
برای پرتاب این راكت از دانش بومی استفاده شده است. بر روی این راكت دوربینی برای نظارت عملكرد نصب شده بود تا بتوان باز شدن چتر و جدا شدن این راكت را كنترل كرد.
كاوشگر 2 بعد از پرتاب از فضا عكس تهیه كرده كه این اولین عكس پروژه ایرانی از فضا بود. 
نتیجه :؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

پنج شنبه 1/7/1389 - 0:6 - 0 تشکر 234103

نتیجه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پنج شنبه 1/7/1389 - 0:16 - 0 تشکر 234107

حتما نیما میخواد نتیجه بگیره که ما می توانیم. آره؟!!!

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

پنج شنبه 1/7/1389 - 0:30 - 0 تشکر 234118

نه .منظورم اینه که حالا ما این حیوانات بیچاره رو فرستادیم فضا...
هدفمون چی بوده ، صرفا فرستادن به فضا و اینکه اون حیوانات در طول زندگیشون یه فضایی هم رفته باشند تا ... از دنیا نرن؟؟؟؟؟؟؟
البته اگر سالم به فضا رسیده باشند!!!!!
الان هم واقعا برام سوال هست که چرا تا الان نتیجه ای اعلام نشده؟؟؟
(گویا حیوانات جوان مرگ شده اند ، صداش رو در نمیارن)
این فقط یک سوال به همراه کمی مزاح بود ، نه چیز دیگر(هرگونه برداشت غیر از این ممنوع)

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.