• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 5415)
چهارشنبه 7/12/1387 - 0:4 -0 تشکر 93362
کارآفرینی یعنی؟

کارآفرینی یعنی؟

کل اهدافی که ما می تونیم ازکارآفرینی داشته باشیم چه چیزهایی میتونه باشه؟

رابطه علم و کارآفرینی درچه حدیه؟

ایمان
پنج شنبه 8/12/1387 - 15:52 - 0 تشکر 93716

سلام خدمت شما دوست عزیز

ورودتون رو به انجمن کارآفرینی خوش آمد میگم.

نقل قول:

کارآفرینی یعنی؟


تاکنون معانی مختلفی برای کارآفرینی ارائه شده زیرا از هر منظری می توان به این موضوع نگریست و آن را مورد بررسی قرارداد. صاحب نظران کارآفرینی این موضوع را اینگونه تعریف کرده اند: کار آفرینی عبارت است از فرایند خلق چیزی با ارزش و متفاوت، از طریق اختصاص زمان و تلاش کافی، همراه با ریسک مالی، روانی و اجتماعی، همچنین دریافت پاداشهای مالی و رضایت شخص از نتایج حاصله.

برای ملاحظه تعاریف دیگری که از کارآفرینی شده است به این تاپیک مراجعه کنید. 

نقل قول:

کل اهدافی که ما می تونیم ازکارآفرینی داشته باشیم چه چیزهایی میتونه باشه؟

کارآفرینی و تولید اشتغال پل توسعه است، اگر به پیام انجمن کارآفرینی توجه کرده باشید آمده است: کارآفرینی پلی است که نوآوری را به شکوفایی می رساند. به همین دلیل است که امروزه به مساله کارآفرینی اهمیت زیادی داده می شود و همه جا از آن سخن به میان آورده می شود چراکه راه توسعه از کارآفرینی می گذرد.

نقل قول:

رابطه علم و کارآفرینی درچه حدیه؟

علم همیشه به عنوان راهنما همیشه مطرح خواهد بود. اگر کارآفرین با ایده و خلاقیت و هنر خود در صدد کارآفرینی بر می آید، این علم است که به او میگوید که حال باید چه کند و چگونه ایده خود را به ثمر رسانده و به اصطلاح کارافرین شود.

همانطور که میدانیم علم را هم می توان بصورتی تجربی آموخت و هم بصورت تئوریک و آکادمیک، اما آنچه مشهود است آنست که اشتباه و شکست در علوم آکادمیک کمتر رخ می دهد. اینجاست که نقش آموزش کارآفرینی پراهمیت جلوه می کند و ملزومات آن می بایست فراهم شود. دروس کارآفرینی به دانش آموزان دوره متوسطه و همچنین دانشجویان برخی از رشته های تحصیلی در ایران هم آموزش داده می شود و به تازگی رشته کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی نیز وارد سیستم آموزش عالی کشور شده است.

از آنجایی که کارآفرینی بخصوص در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار است توجه همه جانبه به این مساله مورد نیاز است.مساله اشتغال بانوان ، روانشناسی و یا اهمیت خانواده ها در ترویج و آموزش کارافرینی جایگاه خاصی دارد. 

در این تاپیک می تونید با فرضت های کارآفرینی در ایران بصورت اجمالی آشنا بشید و همچنین در اینجا می تونید موانع پیش روی کارآفرینی را ملاحظه کنید.

والسلام 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.