• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 5005)
شنبه 3/12/1387 - 12:22 -0 تشکر 92437
آقای خاتمی شما دیگه چرا؟!

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

-:- هر دم از این باغ بری میرسد                              تازه تر از تازه تری میرسد -:-
 
اولش با این شعر شروع کردم، چون میخواستم شاهکاری جدید از کارهای آقای خاتمی رو بگم، که روز به روز جدید تر و متنوع تر میشه کارهای جالب ایشون.
مدتی پیش تصاویری از دست دادن آقای خاتمی با بانوان ایتالیایی روی سایت ها رفت و یه عده ای تکذیب کردن و عده ای تائید، و عده ای هم جور دیگر سرپوش گزاشتن روش، آخرش من نفهمیدیم چی شد، ولی فیلم رو هر کسی دیده میگفت این مونتاژ نیست، تو این مبحث میخواستم در مورد این فیلم ها بحث کنیم که آقای خاتمی شما دیگه چرا؟!
اگر چنین چیزایی صحت داشته باشه، کلا شخصیت و لباس ایشون زیر سوال میره، یه روحانی با یه زن نامحرم دست بده؟!
اگر هم حقیقت نیست، چرا همه تکذیبیه ها رد شده؟
برای حفظ بی طرفی پاسخ هر دو جناح رو مینویسم، قضاوت با شما!
برای دیدن فیلم مورد بحث اینجا کلیک کنین!
اگر سرعتتون کمه میتونین از اینجا دانلود کنین!
کیفیت اولی بهتره
البته ناگفته نمونه فقط بحث دست دادن ایشون با بانوان ایتالیایی مورد بحث نیست، بلکه ایشون چند مورد مشابه این داشتن، و علت دست دادن های ایشون با بانوان هنوز مشخص نشده!
به عنوان مثال "آقای خاتمی در جشن مجله چلچراغ بازوی یکی از دختران را فشرد!!!" و چند مورد مشابهه این چنین که بوده!!!
حافظ شیرازی چه جالب وصف کرده احوال چنین آدمایی رو:

واعظان کین جلوه در محراب و منبر میکنن                           خود به خلوت میروند آن کار دیگر میکنن!!!

 
خودتون ببینین و خودتون قضاوت کنین

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 3/12/1387 - 12:28 - 0 تشکر 92438

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

اول تکذیبیه ها رو مینوسم:

یکی از چیزایی که خیلی روش مانور شد این موضوع بود: انگشتر خاتمی کجاست؟

بر اساس یکی از بررسی‌های منتشر شده در وبلاگ‌ها، خاتمی در هنگام ورود به کوچه‌ای که استقبال کنندگان از وی در آن ایستاده‌اند در دست راست خود یک انگشتر سبز رنگ دارد در حالی که در هنگام دست دادن با یکی از خانم‌های حاضر این انگشتر ناپدید شده است! همچنین در تصویر فیکس شده (ثابت نگه داشته شده) لحظه دست دادن، ‌شکل غیر عادی و مونتاژ شده دست وی مشخص است.

در یک بررسی دیگر برخی از کاربران اینترنتی اثبات کرده‌اند که در صورتی که روی یکی از تصاویر دست دادن زوم (نزدیک) شود، مشخص خواهد شد در کنار دست خانمی که به طرف خاتمی دراز شده سایه واضح دست دیگری وجود دارد. در صورتی که فرد دیگری در کنار خاتمی دست خود را دراز نکرده است!

منبع

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 3/12/1387 - 12:35 - 0 تشکر 92440

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

اینم تصاویری که میگن مونتژ شده این فیلم:

انگشتر خاتمی کجاست؟(عکس های مقایسه ای ماجرای ایتالیا)

فیلم دست دادن خاتمی را که نگاه می کردم از انگشتر دست راستش خوشم آمد:


این انگشتر را در بسیاری از لحظات فیلم هم در دستش می بینید. حتی سه چهار ثانیه قبل و بعد از دست دادن.

  اما در لحظه دست دادن خبری از آن ها نیست!

این عکس ها را از فیلم یوتویوپ گرفتم. خیلی ساده، فیلم را حوالی لحظه دست دادن با نفر اول ثابت کردم. و بعد دکمه print screen کامپیوتر را زدم. به جز این که در لحظه دست دادن انگشتان خاتمی کاملا غیرعادی به نظر می رسد، مخصوصا انگشت کوچک، یک نکته دیگر هم در این عکس است: از انگشتر اصلا خبری نیست!!
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 3/12/1387 - 12:40 - 0 تشکر 92442

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

خیلی ها هم این نظر رو تکذیب کردن، خودتون بخونین:
تصویر بردار صحنه دست دادن محمد خاتمی با زنان ایتالیایی که برای اولین باراین تصاویر را او در اینترنت منتشر كرده است، در وبلاگ شخصی خود به تشریح این ماجرا پرداخته است.

این فرد ایتالیایی كه «اورما» نام دارد در وبلاگ خود نوشته است:
«من در شهر اودین كه شهری كوچك در شمال شرقی ایتالیا است زندگی می‌كنم. از قضا این مكانی است كه حدود یك ماه پیش به صحنه دست دادن‌ها‌ی معروف آقای خاتمی تبدیل شد، اما در آن زمان هیچ كسی به این موضوع توجه نكرد تا زمانی كه توجه روزنامه‌ها‌ی ایران و مطبوعات جهان را به خود جلب كرد.

در روز مورد نظر چندین فیلمبردار و عكاس روی آقای خاتمی زوم كرده بودند. گزارشگران، سیاستمداران، اشخاصی گمنام و چهار زن در صف بدرقه آقای خاتمی حضور داشتند.
همه حاضران در محل و حتی خود من كه چند سانتیمتر دورتر از آقای خاتمی بودم حركات وی را مشاهده كردیم و از این صحنه‌ها‌ فیلمبرداری شد.

زمانی كه ویدئوهای خود را برای اولین بار تماشا كردم و تصمیم گرفتم كه آن را بر روی یوتیوب (سایت اشتراك قطعات ویدئویی) قرار دهم از این موضوع خبر داشتم كه این یك نوع ریسك است اما فكر نمی‏كردم كه واكنش‌ها‌ تا به این حد باشد.
هم اكنون سخت در تلاشم همه فیلم‌ها‌یی كه در جریان دیدار خاتمی از ایتالیا و بعد از آن جمع آوری كرده ام در اینترنت قرار دهم.
من با افرادی كه فكر می‌كنند این اخبار واقعا صحت دارد هم نظر هستم.»

منبع

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 3/12/1387 - 12:44 - 0 تشکر 92444

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

اینم مطلبی دیگر مبنی بر حقیقی بودن این فیلم:

تاسف زن ایتالیایی از ایجاد جنجال برای خاتمی
من به كنفرانس خاتمی رفته بودم ... در قسمت خروجی منتظر ماندم تا وی نزدیك شود ، سپس دستم را مودبانه دراز كردم ... خاتمی نقطه مهم ارتباطی میان دو جهان متفاوت است

زنی ایتالیایی كه بر اساس یك فیلم منتشره در برخی سایت ها ، با سید محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران دست داده است ، در مصاحبه ای چگونگی رو در رو شدن خود و دخترش با خاتمی و دست دادن با او را تشریح نمود و از اینكه این اتفاق موجب ایجاد جنجال شده ابراز تاسف كرد.

به گزارش سرویس بین الملل «جهان» خانم مائوریتزا 51 ساله و از فعالان صلح در مصاحبه با روزنامه كوریره دلاسرا تصریح می كند كه او با خاتمی دست داده و دخترش نیز كه در كنارش بوده همین كار را كرده است.

وی می گوید: «من در قسمت خروجی منتظر ماندم تا وی نزدیك شود ، سپس دستم را مودبانه و به طور عادی دراز كردم تا با او دست دهم. این حركتی عادی و مودبانه بود و من هرگز فكر نمی كردم كه این دست دادن بتواند عكس العملی این چنین ایجاد كند. من هرگز نشنیده بودم كه كه طبق قوانین اسلامی تماس دست مردان با زنان ممنوع است.»

مائوریتزا می افزاید:« من به كنفرانس خاتمی رفته بودم زیرا می بینم كه رئیس جمهور سابق ایران نقطه مهمی ارتباطی میان دو جهان متفاوت است و از آنچه اتفاق افتاد متاسفم . فكر می كنم كه یك مسئله برای هیچ ایجاد شده باشد. یك مسئله مربوط به آنها كه نمی خواهم وارد آن شوم.»

گفتنی است پس از انتشار فیلم دست دادن خاتمی با دو زن ایتالیایی در برخی سایت های داخلی و خارجی ، دفتر رئیس جمهور سابق چنین موضوعی را تكذیب كرد.

منبع

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 3/12/1387 - 13:5 - 0 تشکر 92454

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

توضیح دفتر حجت الاسلام خاتمی و اقای صادق خرازی در این باره خواندنی و عجیب و دوپهلو است:

جوابیه دفتر

در حرمت لمس بدن نامحرم بدون ستر و مانع تردیدی نیست و نیز در اینکه در شرع انور حرمت و وجوب اوّلی به عنوان ثانوی تا بقاء عنوان می‏تواند مرتفع شود تردید نباید کرد. ولی آنچه با تصویر پردازی مشکوک (؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!)، با غرض یا هر انگیزه دیگر، نشر یافته تا مصافحه آقای (حجت السلام) خاتمی را با اجنبیه القاء (؟؟؟!!!!) کند عملی خلاف شرع و اخلاق است که تکذیب می‏شود. (یک بار دیگر این تصویر مشکوک را ببینید)
توضیحات صادق خرازی
سید صادق خرازی مشاور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی دست دادن وی با برخی بانوان در سفر ایتالیا را رد کرد و گفت: بنای آقای (حجت السلام) خاتمی به هیچ وجه دست دادن با زنان نیست و ایشان ضوابط و اصول شرعی و عرفی را در سفرها و ملاقات های خود همیشه و همواره رعایت کرده است.
خرازی در واکنش به انتشار برخی گزارش ها و تصاویر درباره صف بدرقه ایشان در یکی ازسخنرانی ها در ایتالیا اضافه کرد: استقبال از آقای (حجت السلام) خاتمی در سفرهای خارجی و نیز مراسم سخنرانی‏های ایشان به حدّی است که گاه کنترل اوضاع از دست ایشان و اطرافیان خارج می‏شود و در این مواقع برخی می کوشند با رساندن خودشان به آقای(حجت السلام) خاتمی به ایشان ابراز ارادت کنند که در مواقعی تصور (؟؟؟؟) می شود با آقای (حجت السلام) خاتمی مصافحه کرده اند. این در حالی است که اصولا آقای (حجت السلام) خاتمی به علت ازدحام جمعیت (؟؟؟؟؟؟؟) متوجه برخی تماس ها نمی شوند.خرازی در عین حال حساسیت های علاقه مندان آقای خاتمی را ستود و اطمینان داد که آقای (حجت السلام) خاتمی همواره آداب و رسوم و هنجارهای جمهوری اسلامی ایران که قلبا به آنها باور دارد با دقت رعایت و ملحوظ می دارند.
خرازی در پایان گفت: البته از برخی از شگردهای تصویری(؟؟؟؟؟؟خوب است فیلم بردار یا مونتاژگر این فیلم خودش را به هالیوود معرفی کند) و نیز بداخلاقی‏هایی که آقای (حجت السلام) خاتمی سال هاست با آن روبرو بوده نباید غافل شد و افکار عمومی کاملاً دریافته اند این روش ها برای تخریب شخصیت‏های بلندمرتبه کشور جایی ندارد.

منبع

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 3/12/1387 - 13:14 - 0 تشکر 92456

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

نگاهی متفاوت به ماجرای دست دادن خاتمی با زنان ایتالیایی
خودشان منتشر می کنند، خودشان هم تکذیب می کنند
" هر كسى گناه را انجام داد، گناهكار است؛ هر كه مى‏خواهد باشد. این تصور غلط است كه ما بگوییم چون فلانى این كار را مى‏كند، لابد اشكالى ندارد كه مى‏كند؛ اگر اشكال داشت، كه نمى‏كرد. البته حمل بر صحت، ایرادى ندارد؛ بلكه خوب و مستحسن است. در كار همه‏ى مؤمنین، انسان باید حمل بر صحت بكند. تا آن‏جایى كه ممكن است، نباید حمل بر فساد كرد؛ اما وقتى یك عملِ خلافِ بیّن و واضح از كسى سر زد، هیچ تفاوت نمى‏كند كه این كس، چه كسى باشد. هر كسى باشد، گناه، گناه است؛ بلكه وقتى افراد ممتاز گناه را انجام بدهند، جرم گناه در آن افراد، بیشتر هم خواهد بود. " (18/1/69)

این سخنان رهبر معظم انقلاب و یک مرجع تقلید است، یعنی می تواند مبنای عمل قرار گیرد. پس بر مبنای همین نظر و اینکه عملِ خلافِ بیّن و واضح از جناب آقای خاتمی سر نزده و می توان حمل بر صحت تکذیب ایشان کرد و آنرا مونتاژ پنداشت، بحث وقوع یا عدم وقوع دست دادن جناب آقای خاتمی با دختران ایتالیایی را رها کرده و به نیمه دیگر موضوع می نگرم.
چندی پیش به وبلاگ یکی از خبرنگاران که همزمان در سایت خبری آفتاب و روزنامه هم میهن مشغول به کار است مراجعه کردم و دیدم نوشته است: " بعد از یكی دو هفته، شخص خاتمی بالاخره به حرف آمد و خبر از آن داد كه آنچه صادق خرازی درباره «مصافحه» او با دختركان ایتالیایی گفته و آنچه همه با چشمان خود در اینباره دیده‌ایم همه دروغ است و او اساسا آن فیلم را مونتاژی می‌داند.
بچه‌های روزنامه ]هم میهن[ هم فراوان زحمت كشیدند و یك مانور حسابی روی تكذیبیه خاتمی انجام دادند. اما خودمانیم.... من چندین و چند بار فیلم فوق را دیده‌ام و هیچ نشانی از مونتاژی بودن آن نیافتم، ای‌كاش خاتمی لااقل این بار پا پس نمی‌كشید و با شجاعت اعلام می‌كرد كه «خیلی هم خوب كاری كرده كه با آنها مصافحه یا چه می‌دانم دست داده است». واقعیت این است كه به نظر می‌آید خاتمی اینبار هم بین مردم {به خصوص نوجوانان و جوانان امروزی كه دوم خرداد و خاتمی را به یاد ندارند و دست دادن یك آخوند با دختران، برایشان امری مانند رویا است} با «برخی جاهای دیگر»، دومی را انتخاب كرده‌است. حیف كه خاتمی این بار هم ترسید...."
این نوشته از دو جنبه قابل بررسی بود، نخست آنکه اقراری است بر اینکه به رغم آنکه آن خبر را دروغ می دانسته اند بر روی آن مانور داده اند و جناح رقیب را متهم به سیاسی کاری کرده اند: "مثل همیشه موضوع برخلاف پوستین رویین دینی‌اش، ذاتی سیاسی دارد. مثل دفعات پیش. مثل کارناوال عصر عاشورا و همچون «موج‌»های پس از دوم خرداد...آنها که فیلم دست دادن خاتمی را به روی سایت‌ها فرستادند و آنها که در مقاله‌ها و سرمقاله‌ها، برداشت سیاسی خویش را بر آن حمل کردند، تصور می‌کنند سناریوی نخ نمایشان «مکبث» و «هملت» شکسپیر است که هر کارگردان تئاتر تازه‌واردی اجرای مجددی و اقتباس آزادی از آن روانه تئاتر‌ها می‌کند و باز ‌قند مکرر است... ظاهرا رسم سیاست در این دیار چنین است که قبیله‌ای سوژه بسازند و اتهام زنند؛ وان دیگر، از در دفاع درآید. البته برای اصلاح طلبان چاره‌ای هم نیست. این،‌حداقل کار است که باید کرد. سیاست را هم که نادیده بگیریم، دفاع از آبروی برادر دینی شرط اخلاق است. " (بخشی از یادداشت هم میهن در کنار تیتر تکذیب خاتمی)
دروغ را حتی در آمریکا، مهد لیبرال دموکراسی مطلوب ایشان نیز از گناهان نابخشودنی است. کافی است مروری بر پرونده جنجالی کلینتون رییس جمهور سابق آمریکا بیاندازند و ببینند آنچه بیش از هر گناه دیگر مورد نفرت مردم و قانون آمریکا قرار گرفت دروغ آنها بود. چه رسد به دین مبین اسلام که دروغ را از گناهان کبیره می شمرد و ... البته تصریح می کند «والله یشهد ان المنافقین لکاذبون». (منافقون (63) آیه 1) کسانی که نفاق و دورویی پیشه می کنند بی شک دروغگویانند، چه نفاقی بالاتر از اینکه عملی را دوست بداری اما رقیب را متهم کنی که ناصواب ترا به آن متهم می کند؟ البته مصداق مورد اشاره تنها شاهد مدعایی است و از این دست نمونه ها در این چندین روز در رسانه های نوزنجیره ای بسیار است.
اما زاویه قابل تامل دیگر آن است که گویی عده ای در پی ریختن قبح برخی محرمات برای رسیدن به مقاصد سیاسی شان می باشند. جناب فاضل میبدی به عنوان یک مدرس حوزه بر حسب اتفاق در همان روزنامه به بررسی حرمت یا عدم حرمت اینکار پرداخته بودند و بر مبنای حسن و قبح عقلی افعال چنین نتیجه گرفته اند که " در اسلام روابط زن و مرد از این جهت محدود گشته است تا زمینه بروز مفاسد اجتماعی فراهم نشود... اگر مصافحه (دست دادن) با زنان، نه از نگاه جنسی كه از نگاه آداب و رسوم اجتماعی لحاظ شود، چرا باید حرام دانست؟" آیا این نوشته را نیز آیا باید در راستای جلب افکار عمومی و کسب آرای آنها که دوم خرداد را ندیده اند و خاتمی را به خوبی نمی شناسند دانست؟
زاویه سومی نیز قابل بررسی است، آیا موج ایجاد شده را می توان سناریوی از پیش تعیین شده ای از سوی متخصصین جنگ روانی دوم خرداد قلمداد کرد تا با این مانور خبری اگر موفق به راضی نمودن خاتمی برای حضور در انتخابات مجلس شدند دو راه را پیش روی شورای نگهبان قرار دهند، یا او را رد صلاحیت کند که با توجه به سابقه او امید دارند با فشارهای روانی و ... تایید صلاحیت او را به دست آورند و بر محبوبیت از دست رفته او بیافزایند(راهکاری که درباره معین موثر افتاد) و یا او را تایید صلاحیت کنند که با سوار شدن بر موج آزادی های این چنینی برای او رای جمع کنند (راهکاری که برای فائزه هاشمی آنچنان رایی جمع کرد). شاید این نظر بیراه نباشد که در پی چند انتقاد اصولگرایان در روزهای اخیر موج روانی گسترده ای در سایتهای خود از احتمال رد صلاحیت خاتمی به راه انداختند.
این نکات وقتی معنای بیشتری می یابد که بدانیم این فیلم را مارکو اوریولس که یک ایتالیایی است بر روی اینترنت قرار داده و خود او آنرا به قطعات کوتاه کوتاه تقسیم نموده است تا بتواند بر روی سایت youtube قرار دهد و حتی در اینباره نیز مصاحبه کرده است. در چنین شرایطی اتهام اصولگرایان به انتشار این فیلم بر روی اینترنت بیشتر مقرون به ذهن است یا انتشار این فیلم با هماهنگی آنها که می خواهند از این فیلم بهره برداری کنند؟

منبع

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 3/12/1387 - 23:56 - 0 تشکر 92638

به نام خدا

سلام دوستان

عزیزان و طرفداران دوآتیشه خاتمی اگه مشکلی دارن باید بگم که شرکتهایی درسطح جهانی هستن که کارشون فقط تشخیص جعلی بودن یک فیلمه که آیا اون فیلم دستکاری شده یا نه.

ممنون ازجناب ممل92 که زحمت کشیدند و چهره ی واقعی بعضی افرادونشون دادن.

 بسم الله الرحمن الرحيم

وَالْعَصْر
 إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْر
 إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْر

يکشنبه 4/12/1387 - 9:26 - 0 تشکر 92687

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

یاداشت های جالب آقای شریعتمداری رو هم بخونین:

یادداشت شریعتمداری در مورد دست دادن خاتمی با زنان ایتالیایی؛ «نادم یا طلبكار ؟!»

دو هفته بعد از انتشار یك فیلم 5/6 دقیقه ای كه آقای خاتمی رئیس جمهور سابق را در حال دست دادن با تعدادی از زنان و دختران ایتالیایی نشان می‌داد، ایشان طی سخنانی در جلسه «بنیاد باران» آنچه در فیلم مورد اشاره آمده بود را تكذیب كرده و اعلام كرد «با هیچ زنی مصافحه نكرده است» و روزنامه‌ها‌ی وابسته به مدعیان اصلاح طلبی تكذیب آقای خاتمی را با تیترهای درشت و عكس‌ها‌ی تمام قد در صفحه اول خود جای داده و كوشیدند انتشار آن فیلم 5/6 دقیقه ای را به مخالفان آقای خاتمی نسبت داده و در راستای تخریب چهره سیاسی ایشان ارزیابی كنند!

كیهان آرزو می‌كرد كه آقای خاتمی حرمت حضور 8 ساله خود بر كرسی ریاست جمهوری ایران اسلامی را پاس داشته و با زنان و دختران ایتالیایی دست نداده باشد ولی علاوه بر فیلم یاد شده كه احتمال مونتاژ آن تقریبا صفر است، برخورد چندگانه و متناقض آقای خاتمی و اطرافیان ایشان نیز- با كمال تاسف- تردیدی باقی نمی‏گذارد كه این اقدام مغایر با ارزش‌ها‌ی اخلاقی و دینی اتفاق افتاده است و...
كیهان درپی آن نبود كه بار دیگر به این ماجرا بپردازد و اگر آقای خاتمی و اطرافیان ایشان فقط به تكذیب ماجرا اكتفا می‌كردند، ضرورتی برای بازپرداخت نبود، اما آقایان به جای شرمندگی از آنچه اتفاق افتاده است، طلبكار هم شده اند و سعی دارند از این عمل خلاف اخلاق نیز علیه اصولگرایان بهره گیری سیاسی كنند كه باید گفت؛
1- بعد از انتشار فیلم یاد شده دفتر آقای خاتمی در واكنش به اعتراض‌ها‌ی گسترده، جوابیه ای دوپهلو و چند سطری منتشر كرد. در این به اصطلاح جوابیه- كه متن آن در یادداشت روز 23/3/86 كیهان موشكافی شده است- اولاً؛ اقدام آقای خاتمی یعنی دست دادن با زنان ایتالیایی به صراحت نفی نشده بود و ثانیاً تهیه كننده جوابیه تلاش كرده بود این اقدام خلاف شرع و اخلاق آقای خاتمی را از مصادیق «حكم ثانویه»! و اقدام آقای خاتمی را ناشی از «اضطرار»! قلمداد كند. با این توضیح كه هرگاه پای اضطرار در میان باشد می‌توان یك عمل واجب را ترك و یا یك عمل حرام را انجام داد! به متن جوابیه توجه كنید «در حرمت لمس بدن نامحرم بدون ستر و نیز در این كه در شرع انور حرمت و وجوب اولی به عنوان ثانوی تا بقاء عنوان می‌تواند مرتفع شود نباید تردید كرد.» همانگونه كه ملاحظه می‌شود در این جوابیه، نه فقط دست دادن آقای خاتمی با زنان ایتالیایی نفی نگردیده بلكه بر انجام آن تاكید نیز شده است. ولی تهیه كننده جوابیه این اقدام خلاف شرع و اخلاق را از مصادیق حكم ثانویه دانسته و معتقد است كه ایشان از روی اضطرار- حكم ثانویه- اقدام به مصافحه با زنان و دختران ایتالیایی كرده است! در ادامه این جوابیه چند سطری، با نوعی زرنگی- بخوانید زرنگی ناشیانه- جمله «تكذیب می‌شود» آمده است ولی معلوم نیست كه دفتر آقای خاتمی چه چیزی را تكذیب كرده است؟ مصافحه با زنان را یا انتشار خبر آن را؟! اكنون باید پرسید كه اگر آقای خاتمی با زنان و دختران ایتالیایی مصافحه نكرده است، اشاره به «حكم ثانویه» در جوابیه دفتر ایشان برای چیست؟! آیا غیر از این است كه انجام عمل خلاف از سوی آقای خاتمی را تاكید كرده اند و در توجیه آن به حكم ثانویه متوسل شده اند؟!
2- آقای صادق خرازی نیز كه در آن سفر همراه آقای خاتمی بوده است در واكنش به انتشار فیلم یاد شده و به حمایت از آقای خاتمی توضیحاتی داده بود كه در آن- بی آن كه خود بخواهد و یا متوجه باشد- اقدام خلاف آقای خاتمی را تایید كرده بود. آقای صادق خرازی گفته بود «استقبال از آقای خاتمی در سفرهای خارجی و نیز مراسم سخنرانی‌ها‌ی ایشان به حدی است كه گاه كنترل اوضاع از دست ایشان و اطرافیان خارج می‌شود... این در حالی است كه اصولا آقای خاتمی به علت ازدحام جمعیت متوجه برخی تماس‌ها‌ نمی‏شوند»!
همانگونه كه ملاحظه می‌كنید آقای صادق خرازی هم دست دادن آقای خاتمی با زنان و دختران ایتالیایی را نفی نمی‏كند بلكه آن را ناشی از «ازدحام جمعیت»! دانسته و می‌گوید «اصولا آقای خاتمی به علت ازدحام جمعیت متوجه برخی تماس‌ها‌ نمی‏شوند»! یعنی مصافحه انجام شده ولی تقصیر آقای خاتمی نبوده و ایشان متوجه «برخی تماس‌ها‌» نشده اند! البته در فیلم 5/6 دقیقه ای كمترین نشانه ای از ازدحام جمعیت دیده نمی‏شود و آقای خاتمی در كمال آرامش و با فرصت و حوصله كافی به سراغ زنان ایتالیایی رفته و با آنان كه به صف ایستاده اند دست می‌دهد.
بنابراین به گفته صریح صادق خرازی كه شاهد ماجرا بوده است، مصافحه آقای خاتمی با زنان انجام پذیرفته و به استناد فیلم موجود، ادعای ایشان درباره ازدحام جمعیت نیز دروغ محض است.
3- بعد از انتشار فیلم و اعتراض‌ها‌ی گسترده مردم، روزنامه هم میهن در شماره 27/3/86 خود طی یادداشتی به قلم یكی از روحانیون- از روحانیان وابسته به حلقه كیان- كوشیده بود مصافحه آقای خاتمی با زنان نامحرم را برای «حفظ آبروی اسلام»! ضروری قلمداد كند. روزنامه هم میهن در این یادداشت آورده بود «مسئله حرمت دست دادن با زنان در كشوری كه جزو عرف و عادات آن كشور به حساب می‌آید مورد اتفاق فقها نیست...اگر اجماع فقها چنین كاری را به عنوان اولی حرام بدانند ولی براساس مبانی فقه شیعه، گاهی ترك چنین كاری- یعنی دست ندادن با زنان نامحرم- كه به توهین به طرف مقابل یا وهن به دین منجر می‌شود دچار اشكال است»!همین روزنامه تاكید كرده بود كه دست دادن آقای خاتمی با زنان نامحرم مصداق «حكم ثانویه» و انجام آن ضروری بوده است!... و نمونه‌ها‌ی دیگری از این نوع اظهارات و نوشته‌ها‌ كه شرح آن به درازا می‌كشد.
4- همانگونه كه ملاحظه كردید طی دو هفته گذشته، دفتر آقای خاتمی، روزنامه‌ها‌ی وابسته به جناح مدعی اصلاحات و اطرافیان ایشان، دست دادن آقای خاتمی با زنان و دختران ایتالیایی را نفی نمی‏كردند، بلكه آن را از مصادیق «حكم ثانویه»! دانسته و سعی در توجیه فقهی این اقدام خلاف شرع و اخلاق داشتند ولی بعد از آن كه این توجیهات مسخره نتوانست زشتی اقدام آقای خاتمی را از افكار عمومی پاك كند، ناگهان با یك چرخش 180 درجه ای، اصل ماجرا را تكذیب كردند و با این اقدام ناشیانه خود جای كمترین تردیدی باقی نگذاشتند كه متاسفانه آن عمل ناشایست از آقای خاتمی سر زده است.
آقای خاتمی و اطرافیان وی این سؤال منطقی را بی پاسخ گذاشته اند كه اگر ایشان با زنان مصافحه نكرده است چرا طی دو هفته گذشته آنهمه اصرار می‌كردید و زمین و زمان را به هم می‌دوختید تا ثابت كنید دست دادن آقای خاتمی با زنان و دختران ایتالیایی مصداق «حكم ثانویه» است و از نظر شرعی اشكالی نداشته است؟ و اگر ایشان با زنان نامحرم مصافحه كرده است، چرا اكنون به فكر تكذیب آن افتاده اید؟!
5- نكته حیرت انگیز دیگر آن كه مدعیان اصلاحات در بازی جدید خود به جای ابراز ندامت، برخوردی طلبكارانه هم دارند! و طوری سخن گفته و می‌نویسند كه انگار فیلم مزبور را اصولگرایان تهیه كرده اند. این در حالی است كه فیلم مورد اشاره را شخصی به نام «اورما» از اهالی شهر اودین UDINE ایتالیا از مراسم مصافحه آقای خاتمی تهیه كرده است و بسیاری از دلسوزان اسلام و انقلاب آرزو می‌كردند كه ماجرا صحت نداشته باشد ولی متاسفانه «خود غلط بود آنچه می‌پنداشتند».
گفتنی است كه در اواخر دهه 70 عكس‌ها‌یی از آقای خاتمی در كنار میز شراب همراه اطلاعیه ای با امضای «جمعی از اعضای انجمن اسلامی برادفورد انگلستان» توزیع شد كه نگارنده بعد از بررسی متن اطلاعیه و عكس‌ها‌ی منتشر شده، طی یادداشتی با ارائه دلایل و اسناد غیرقابل انكار از جعلی بودن آن خبر داد و انتشار آن شب نامه را انتقام دشمنان از آقای خاتمی نامید كه به علت سرو مشروبات الكلی حاضر نشده بود در ضیافت شام رئیس جمهور وقت فرانسه شركت كند. در آن هنگام تمامی مدعیان حمایت از خاتمی به رغم روزنامه‌ها‌ی فراوانی كه در اختیار داشتند- و دارند- مهر سكوت بر زبان و قلم خود زده بودند و شاید بدشان نمی‏آمد كه آقای خاتمی آنگونه معرفی شود!
در ماجرای اخیر نیز، اگرچه فیلم 5/6 دقیقه ای را روی سایت‌ها‌ی خارجی دیده بودیم ولی درباره آن سكوت كردیم و بعد از انتشار خبر، تنها به درج یك خبر ویژه اكتفا كرده و ابراز امیدواری كردیم كه ماجرا صحت نداشته باشد ولی دفتر آقای خاتمی و اطرافیان ایشان با جوابیه‌ها‌ی خود، شعور مردم را دست كم گرفته و برخوردی طلبكارانه داشتند و چاره ای جز افشای واقعیت ماجرا باقی نگذاشتند.
6- و بالاخره، تلاش اولیه آقایان برای توجیه فقهی! دست دادن با زنان و دختران نامحرم و چرخش بعدی آنها در تكذیب اصل ماجرا، این احتمال را قوت می‌بخشد كه آنان از رد صلاحیت آقای خاتمی برای نمایندگی مجلس و یا كاندیداتوری ریاست جمهوری بیم دارند. اگر چنین باشد راهكار منطقی و ساده ای پیش روی است و آن دعوت از چند متخصص و كارشناس متعهد و مورد وثوق برای ارزیابی فیلم 5/6 دقیقه ای و اظهارنظر آنان درباره «مونتاژ» یا «واقعی» بودن آن است. این بررسی ضمن آن كه راه را بر هرگونه سوءاستفاده سیاسی و جناحی- از هر طرف كه باشد- سد می‌كند، تكلیف مردم و مراجع ذیصلاح را نسبت به صلاحیت افرادی كه به این گونه اقدامات دست زده اند نیز روشن خواهد كرد.

منبع

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
يکشنبه 4/12/1387 - 15:32 - 0 تشکر 92762

سلام

اصلا امکان منتاژ نیست

وقتی که از اتاق کنفرانس اومد بیرون در کنار یک دیوار بلند  اول با یک پسر دست داد و خیلی صحبت کرد وقتی رفت جلوتر یک زن بود نیم آستین(اونقدر حیا نداره که دستور بده کسی اینجوری به اسقبالش نیاد) بود که پشت سر یک مرد واستاده بود با لباس قرمز خیلی تابلو بود.قشنگ دست داد به همون خدایی که اون بالا الان داره نگام میکنه قسم میخورم راست راست بود و اصلا نمیشد منتاژ کرد. اینقدم انگشتر انگشتر نکنید.تو فیلمی که من دیدم و 7 دقیقه بود دوربین دور بود و اگه زوم میکردی هیچ چیزی معلوم نمی شد.خوده زنه من مصاحبش رو خوندم که گفت باهام دست داده  و گفت تعجب کردم که به خاطره یک دست دادن بخوان اعتباره یک رییس جمهور رو زیر سوال ببرند.و گفت پشیمونم که این فیلم رو تو سایت های پر طرفدار به اشتراک گذاشتم.

دوشنبه 5/12/1387 - 15:43 - 0 تشکر 93021

بسم الله الرحمن الرحیم
*****************************
باسلام به محمد عزیز برادر گرامی و با تشكر از بحث خوبی كه مطرح كردید.
همه ی این مسئله بخاطر صدور فتوای جنجالی منتظری است .
صدور فتوای جنجالی منتظری :
پاسخ اخیر منتظری به یك استفتاء درخصوص حكم مصافحه زن مسلمان بامرد اجنبی در سایت ها و رسانه های خارجی بازتاب گسترده ای یافت و درداخل كشور نیز واكنش های مختلفی در سطح مردم و حوزه های علمیه بدنبال داشت . دراین فرصت جهت روشن شدن اذهان مخاطبین اصل استفتاء و پاسخ آنرا در ذیل می آورم .
حضرت آیت ا ... منتظری :
اخریا استفتائی از شما درخصوص مصافحه مرد با زن نامحرم منتشر شده است و در آن در مورد زنان مسلمان ابهاماتی وجود دارد . اكنون سوال این است كه :
1- در صورتی كه زن مسلمانی كه اعتقاد به فروعات اسلام دارد ولی در محیطی رشد كرده و زندگی می كند كه بخاطر رشد در آن محیط و فرهنگ هنگامیكه مرد نامحرم با وی صحبت می كند به او نگاه نكند و یا با وی مصافحه نكند آن را موجب وهن به خود می داند . در این صورت نگاه و یا مصافحه با وی چه حكمی دارد ؟
2- در مورد زنانی كه به حجاب معتقد نبوده حكم آن چگونه است ؟
3- تشخیص ضرورت عرفی در نظر یا مصافحه با چه كسی است ؟
با تشكر 82/18/8
( زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی )
پاسخ استفتاء :
بسمه تعالی
ج1- پس از سلام عدم مس و عدم نظر به اجنبیه برای حرمت و احترام به او است اگر او این حرمت را برای خویش قائل نیست بلكه عدم نظر و عدم مصافحه را بی احترامی بخود می داند در این صورت با عدم قصد التذاذ و عدم حصول آن ،مصافحه مانعی ندارد .
2- با عدم التذاذ و عدم قصد آن مانعی ندارد.
3- عرف محلی ملاك است .
امضاء حسینعلی منتظری
در این زمینه چند نكته قابل توجه است :
1- واكنش به موقع و اثربخش مراجع عظام تقلید و حوزه های علمیه قابل تقدیر و ستایش است .
2- شیخ ساده لوح كه امام راحل ( ره ) را خون دل كرد . به خانواده های شهیدان اهانت نمود، دستاوردها و زحمات هشت سال دفاع مقدس را به باد استهزاء گرفت ، و در این مدت دل دوستان را به درد آورد و دشمنان نظام را شاد كرد و همواره سوژه تبلیغاتی و جنگ روانی رسانه های بیگانه علیه نظام را فراهم كرده است .
3- ایشان بر خلاف روایات صریح ائمه اطهار (ع) و اجماع فقهای عظام شیعه چنین وانمود كرده است كه مصافحه با زنان و مس دست نامحرم اصالتا حرمت ندارد بلكه اگر زن اجنبیه دست دادن را وهن خود می داند مصافحه نشود و چنانچه مصافحه را بی حرمتی بخود نمی داند اینكار جایز است و معنی ندارد .
4- مسامحه ، سعه صدر و خویشتن داری بیش از اندازه نظام خصوصا دستگاه قضایی و دادگاه ویژه روحانیت در برابر اهانتها و حرمت شكنی های ایشان جای تامل دارد و  شایسته است كه با برخورد مقتضی و اقدامات قانونی مانع شبهه پراكنی های پی در پی منتظری گردند .
******************
اللهم انی اسئلك موجبات رحمتك و عزائم مغفرتك و نجا، من نار

http://rahpoyvesal.blogfa.com
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.