• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 2219)
جمعه 2/12/1387 - 19:21 -0 تشکر 92283
ایام شهادت امام رضا (ع )کسب ثواب ومعرفت ایشان یا .....

به نام خدا سلام دوستان  ((از مدیرمحترم خواهش میکنم تا جایی که ممکنه نوشته هاروحذف نکنن_چون یه چیزیه که خیلیها میدونن و شاید بعضیا نمیدونن)) میرم سراصل مطلب ببینید احتمالا میدونید که روز شهادت امام رضا(ع )درمشهد به چهل و هشتم معروفه .ومیدونید که مردم توی این روز (وحتی از یک هفته قبل)باپای پیاده به طرف حرم امام هشتم (ع)حرکت میکنند .که ازیک روز تا حتی بیشترازیک هفته توی راهند.حالا سوال من از شما اینه که آیا این کار درسته؟ ببینید یک نفرازیه هفته قبل کاروزندگیو تعطیل میکنه وباپای پیاده راه میفته بسمت مشهد  اگرازسمت قوچان وچناران به طرف مشهد بیان باید از حاشیه بزرگراه آسیایی حرکت کنند.(  از کناره بزرگراه  ) اگریکی ازوسایل نقلیه ای که ازجلو میاد وبه اینها حرف رکیکی بزنه صوابی برای اون زائر میمونه؟آیا درسته که اینهمه زائربیان و توی مساجد پلاس شن (حق دارن)ولی نماز نخونن؟(بخاطرخستگی بیش از حد)یا سرسرکی یه چیزی بلغورکنن؟وحتی مانع برگزاری نماز جماعت اون مسجد بشن؟آیا صحیحه که توی راه هر نوع حرفی  روبه همدیگه بزنن؟ انگار که نه انگاردارن میرن حرم وبی توجه به اینکه این همه راهوبرای چی میرن؟  وقتی هم که میرسن حرم یه نیم ساعت یه ساعت یا حداکثرشبی رو که رسیدن اونجا توی حرم سرمیکنن وروز بعد راه میفتن میان شهرشون .((بماند که خیلیها باچه نیاتی به پیمودن این مسیرها تن میدن  که واقعا نمیتونم بگم...))اما خوشبختانه اینها رونمیشه به همه ی این عزیزان نسبت داد و کسانی هستند که با خلوص نیت تمام به زیارت مشرف میشن.

حالا من میخوام ببینم نظر شمادراین مورد چیه؟اگه موافق این نوع زیارتین چرا ؟واگه نیستید چرا ؟اآیا این عمل موجب فزونی معرفت و قوی تر شدن ایمانه؟

گه تابحال اینجورمشرف شدین اتفاقات و خاطراتتونو بنویسید.

 بسم الله الرحمن الرحيم

وَالْعَصْر
 إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْر
 إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْر

جمعه 2/12/1387 - 19:52 - 0 تشکر 92301

به نام خدا

علیکم سلام

به نظر من به طرف بستگی داره(این به نظرم کامل ترین جواب اومد)فعلا.

سید محراب از اهواز

جمعه 2/12/1387 - 22:3 - 0 تشکر 92328

به نام خدا

دوستان سلام

حامد جانبه نكته خوبی اشاره كردی.

به دلیل ابادی و امنیت از لحاظ عمومی و مسیر مستقیمی كه در حاشیه جاده ها وجود داره این كاروانها ترجیح میدن از این مناطق انتخاب مسیر كنند اما غافل از فوق العاده خطرنام بودن این مسیر برای افراد كاروان خصوصا در مواقع تاریكی.

تازه به جز این خطرات موضوعات دیگه ای كه گفتی. یكی میاد ثواب كنه برعكس میشه.

این حركت هم به نیت ادم بر میگرده. گاهی پیش میاد كه براساس همین حركات اعتقادات عمیق تر میشه.

هنوز نظر دارم.

برمیگردم

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
جمعه 2/12/1387 - 23:42 - 0 تشکر 92339

سلام

ببینید ...شما نمیتونید با بیان یه سری زشتی ها که از آدمهاست اصل زیبایی یه کار بسیار با فضیلت را زیر سوال ببرید...صد در صد هیچ وقت ما نمیتونیم بگیم چون معاویه هم نماز میخوند پس نماز رو که بالاترین عبادت هاست بگیم چون بعضی ها در حالت مستی هم خوندنش پس آیا نماز حوندن صحیحه یا نه؟

کلا بدبختی ما اینه که خوبی عمل رو باآدمهاش میسنجیم

زیارت رفتن خوبه و با پای پیاده مشرف شدن افضله....اما بقیه گناه ها که اینجا آوردید بستگی به خود آدمش داره

و در وااقع عادت به گناه سبب اون هستش

یاا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

شنبه 3/12/1387 - 13:45 - 0 تشکر 92461

باسمه تعالی

 باسلام

باید گفت که اقای microبه نکته قابل توجهی اشاره کردن.امااگر شما هم ازمشهدین یا همچین چیزی رودیده باشین میفهمین که منظورم چیه؟

جناب microهمه ی این زائرین برای زیارت نمیرن به حرم.باید باشیدوببینید اما فکرنکنم  اینو گفته باشم  که این عمل کاملا بده وباید تعطیل بشه.شاید بعضیها واقعا به قصد قربت برن یا نذری داشته باشن .اما همگی نه .چطورمیشه کاری کرد که همگی برای خودامام برن به زیارت نه برای ....منتظر حضور سایردوستان هستم .

 بسم الله الرحمن الرحيم

وَالْعَصْر
 إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْر
 إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْر

شنبه 3/12/1387 - 14:8 - 0 تشکر 92467

من كه تا حالا نرفتم ولی فكر می كنم برای كسب ثواب خیلی راه های بهتری هم هست كه هیچ مزاحمتی برای دیگران ایجاد نشه و روزگار ما بیشتر بهش احتیاج داره

شنبه 3/12/1387 - 14:26 - 0 تشکر 92472

به نام خدا

دوستان سلام

این كار بنفسه اصلا ناشایست یا نامتناسب با عرف جامعه یا اعتقادات دینی نیست . بلكه شخصی كه این همه رنج و مشقت سفر با پای پیاده رو به خودش میده تا ارادت و پیام تسلیت خودشو به آقا نشون بده و ابراز كنه باید بیش از پیش  به مسائل جانبی كه شاید اصلا به چشم هم نیاد توجه كنه. وقتی شخصی خودشو برای چنین سفری آماده میكنه نخست باید به مسائل پیرامون توجه كافی رو داشته باشه. اول آگاهی های خودشو دراین مورد افزایش بده. 

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
شنبه 3/12/1387 - 22:3 - 0 تشکر 92612

هر كس پدرم را زیارت كند و در مسیر زیارت به سبب بارش باران، سرما و یا گرما و یا هر چیز دیگری اذیت شود و به رنج افتد، جسد او بر آتش جهنم حرام خواهد شد.

افضیلت‏ترین اعمال پر مشقت‏ترین آنهاست.

شخصی به قصد دیدار امام رضا علیه‏السلام مسیر طولانی‏ای را طی کرد. صبح زود به مقصد رسید. با خود گفت: به حمام بروم و غبار سفر از تن بشویم و پاک و مطهر به زیارت امام بروم. لحظاتی در آن‏جا درنگ کرد. شخصی آن‏جا بود. از او خواست که در شستن بدن به او کمک کند. بعضی از مردم که وارد حمام می‏شدند احترام عجیبی به او می‏نهادند و اظهار ارادت و ادب می‏نمودند. مرد مسافر اندک اندک امام را شناخت به سرعت کنار کشید و به شدت شرمنده شد و عذر خواهی کرد. اما امام رضا به او دلداری دادند و همچنان مشغول کار خود شدند و فرمودند: «شما این همه راه را با پای پیاده برای زیارت ما آمدی من هم این‏جا منتظرت بودم

امام صادق علیه السلام فرمود:«برای هر قدم زائر، هزار حسنه و محو هزار گناه و هزار درجه تعالی است.» و فرمود:«با حال ذلّت مانند بردگان به زیارت امام حسین بروید.»[ این حدیث آداب زیارت امام حسین رو بیان میکنه ]

يکشنبه 4/12/1387 - 14:3 - 0 تشکر 92746

سلام

منهم با نظر آقای میکرو موافقم.نفس کار کار با فضیلت وپسندیده ایه،حلا اگه کسانی دنبال سوءاسفاده مادی از از این کار معنوی هستند خودشون باید اون دنیا جوابگو باشند.هر چند فکر هم نمیکنم که اینجور آدما زیاد باشندچون معمولا کسانی که دنبال مادیات هستند اهل سختی کشیدن نیستند.نزدیک به هزار کبلو متر پیاده روی وتمحل مشکلات فراوون کار هر کسی نیست.

                          این نیز بگذرد.....
يکشنبه 4/12/1387 - 14:40 - 0 تشکر 92752

به نام خدا سلام دوستانمتاسفانه امروز دوباره حادثه تلخ سالهای پیش تکرار شد وبراثرتصادف یک دستگاه خودرو ی سواری با یکی اززائرین حرم مطهر رضوی فردعابر جان سپرد.این حادثه در 6کیلومتری شهرچناران درساعت 7:14دقیقه ی صبح امروز4/12/87روی داد.حالا من از شما میپرسم که آیا این اتفاق با کندن یک کوپن از بیمه ی راننده حل میشود؟آیا صحیح است که برای زیارتی که افضل زیارات است یک نفر بیگناه شش ماه درزندان باشد؟

 بسم الله الرحمن الرحيم

وَالْعَصْر
 إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْر
 إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْر

يکشنبه 4/12/1387 - 21:39 - 0 تشکر 92873

به نام خدا

سلام دوستان

امروز عصرباخبرشدم که این شخصی که من دربالا گفتم دومین نفرهستش ونفراول براثرتصادف بایک دستگاه کامیون در بین ساعت 6.30تا6.45 درسه راه فردوسی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

روحشان شاد

 بسم الله الرحمن الرحيم

وَالْعَصْر
 إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْر
 إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْر

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.