• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 1368)
جمعه 25/11/1387 - 17:21 -0 تشکر 90191
ویندوز 7

2 هزار کارشناس سیستم عامل windows 7 را تکمیل می کنندمدیر مرکز مهندسین سیستم عامل windows 7 در شرکت مایکروسافت اعلام کرد، 25 گروه مختلف که هر کدام از آن ها 100 متخصص و کارشناس را شامل می شوند، روی این سیستم عامل که قرار است جایگزین ویندوز ویستا شود، کار می کنند.به گفته "استیون سینوفسکی" (steven sinofsky) که مدیریت مرکز windows وwindowslive را در شرکت مایکروسافت برعهده دارد، گروه سیستم عامل windows 7 روی موارد مختلف، از شکل ظاهری آن نظیر رابط های کاربری گرفته تا بخش هایی نظیر شبکه فعالیت می کنند.وی با نوشتن یک گزارش چهار صفحه ای در وبلاگ رسمی غول نرم افزاری دنیا توضیح داد: «ما گروه های ترکیبی شامل توسعه دهندگان نرم افزار، تست کنندگان و مدیران برنامه برای این منظور دور هم جمع کرده ایم. به طور میانگین، در یک گروه ترکیبی حدود 40 توسعه دهنده نرم افزار روی پروژه windows 7 کار می کنند.»بر اساس این تقسیمات، هر یک از گروه های تعیین شده برای سیستم عامل windows 7 شامل 40 توسعه دهنده نرم افزار برای نوشتن کدهای مخصوص، 40 متخصص برای آزمایش نسخه های بتا از برنامه های تولید شده و 20 مدیر برنامه می شود.
به عبارت دیگر، در حال حاضر 2 هزار مهندس و کارشناس در حال تکمیل کدهای سیستم عامل
windows 7 هستند و 500 سرپرست فعالیت های آن ها را بررسی می کنند.سینوفسکی که مدیریت تولید نسخه های 2000 تا 2007 مجموعه نرم افزاری microsoft office را برعهده داشته و پس از بازنشسته شدن "جیم آلچین" (jim allchin)، مدیریت مرکز توسعه سیستم عامل ویندوز در شرکت مایکروسافت را برعهده گرفته است، از تعداد افرادی که در این گروه ها کار می کنند در مقابل منتقدان دفاع کرد. منتقدان شرکت مایکروسافت معتقدند که غول نرم افزاری جهان چابکی پیشین خود را از دست داده است و همین مسئله باعث شده تا سیستم عامل ویندوز ویستا و دیگر نرم افزارهای مایکروسافت با تاخیر وارد بازار شوند.
وی در این باره توضیح داد: «برخی افراد معتقدند که گروه توسعه دهندگان سیستم عامل ویندوز بسیار بزرگ است و همین مسئله باعث بروز مشکلات مهندسی در این زمینه شده است. اما به عقیده من، باید به گستردگی کاربردهای ویندوز و ابزارهای مختلفی که در آن وجود دارد دقت کرد تا دریافت که چرا این تعداد مهندس و کارشناس روی سیستم عامل ویندوز کار می کنند.»

جمعه 2/12/1387 - 17:21 - 0 تشکر 92255

کارشناسان از این ویندوز تمجید کرده اند و گفته اند که ویندوز ویستا را کنار خواهد زد اما فکر نمی کنم امکاناتی که در ویندوز ویستا بود به طور کامل در این ویندوز هم باشد.و از نظر امکانات شاید در سطح پایین تری نسبت به ویستا قرار گیرد.

دوشنبه 5/12/1387 - 20:54 - 0 تشکر 93109

به نام خدا

دوستان سلام

تصاویری از محیط ویندوز 7(Windows 7)

قابل مشاهده با اینترانت تبیان

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
دوشنبه 5/12/1387 - 20:56 - 0 تشکر 93111

به نام خدا

دوستان سلام

سخه بعدی ویندوز در راه است .
مدت هاست كه مایكروسافت بر روی ویندوز 7 كار می كند. قرار بود این ویندوز در سال 2010توسط مایكروسافت منتشر شود، اما انتشار این ویندوز ممكن است مدتی با تاخیر همراه باشد ، انتظار میرود مایكروسافت كپی از MAC OS را ترك كند و آنرا با OWN تولید كند.اگر شما مقایسه ای بین ویندوز ویستا وMAC OS انجام دهید خواهید دید كه تشابهات زیادی وجود دارد .
تنها چند روز از رو نمایی مایکروسافت از جدید ترین نسخه از ویندوز با نام Windows 7 نگذشته که بار دیگر همه ی نگاه به سمت سوی ویندوز و نسخه ی جدید آن معطوف شد.
تا پیش از این مایکروسافت به شدت در مورد ویندوز 7 مخفی کاری می کرد. هرچند که تصاویری از برخی نرم افزارهای تغییر یافته سیستم عامل جدید منتشر شده بود. اما با نمایش سیستم عامل جدید مشخص شد این سیستم عامل جزو عمده ترین تغییرات ویندوز از زمان روی کار آمدن ویندوز 95 بوده است.
اولین ویژگی که برای بسیاری از کاربران بسیار مهم می باشد معماری زیر بنایی ویندوز 7 می باشد که دیگر مانند ویستا مجبور به جستجو جهت درایور های مخصوص و مشکلات عدم نصب نرم افزار ها و ... وجود نخواهند داشت و به گفته مایکروسافت این مشکلات در این نسخه از ویندوز حل شده است!


در این نسخه از ویندوز شرکت مایکروسافت با تحلیل هایی که از کاربران خود به عمل آورد سعی نمود ویندوز7 را بهینه نماید که این بهینه سازی در محیط کاربری و سایر قسمت های واین نسخه از ویندوز ارائه شده است.به چهار دلیل بعد از آمدن ویندوز 7، دلیل زیادی برای زنده ماندن ویستا وجود نخواهد داشت:
- اگر نرم افزای روی ویستا اجرا شود بدون مشکل روی ویندوز 7 هم اجرا می شود.
- اگر کامپیوتری قادر است سیستم عامل ویستا را اجرا کند می تواند ویندوز 7 را هم اجرا کند، تازه سریع تر از ویستا، این یعنی عدم نیاز به سخت افزار قوی تر جهت اجرای ویندوز 7
- مصرف باطری در ویندوز 7 بهینه است. بنابراین طول عمر باطری لپ تاپ ها با ویندوز 7 بیشتر از ویستا خواهد بود.
- ویندوز 7 از همان روز اول ارایه، در مقایسه با ویستای سرویس پک 1 قابل اطمینان تر خواهد بود.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
دوشنبه 5/12/1387 - 20:57 - 0 تشکر 93113


به نام خدا

دوستان سلام

یک تغییر عمده این سیستم عامل نوار ابزار (Taskbar) آن است. نوار ابزار ویندوز 7 با تلقی رایج ما از نوار ابزار (که از ویندوز 95 تا به حال دیده ایم) تفاوتی به اندازه یک دنیا دارد. متون توضیحی روی دکمه ها به تاریخ پیوسته اند و جای خود را به ایکون های بزرگ داده اند.
نحوه چینش ایکون ها بالاخره تغییر کرده است، دیگر اجرای یک برنامه باعث به هم ریختن ترتیب و نحوه قرار گیری ایکون هایتان در نوار ابزار نمی شود. هم اکنون برای باز کردن پنجره ها از درون نوار ابزار می توانید به صورت 2 مرحله ای عمل کنید، ابتدا موس را بر روی ایکون آن پنجره قرار دهید تا پیش نمایش کوچکی از آن را مشاهده کنید و سپس با کلیک بر روی این پیش نمایش وارد صفحه مورد نظر شوید. کلیک راست بر روی ایکون ها یک رابط کاربری جدید را در اختیار شما قرار می دهد که مایکروسافت آن را "Jump Lists" می نامد.لیست پرش، دسترسی سریع کاربر به امکانات برنامه را ممکن می سازد. برنامه هایی که دارای منوی Recently Used هستند (لیستی از نام فایل هایی که اخیرا توسط برنامه باز شده اند)، این امکان به شکل خودکار به لیست پرش آنها اضافه می گردد. همچنین رابط کاربری خاصی در نظر گرفته شده که این امکان را فراهم می آورد که برخی امکانات را به لیست پرش برنامه ها اضافه کنیم. مثلا امکان کنترل شیوه پخش در مدیا پلیر را به لیست پرش آن اضافه می کند.
مدیریت پنجره ها هم دست خوش تغییراتی شده است. دانستن این مطلب که اکثر مردم عادت دارند که تنها از یک یا دو پنجره به طور همزمان استفاده کنند باعث شده که ویندوز 7 پنجره ها را سریعتر و ساده تر ساماندهی کند. اگر یک پنجره را به بالای صفحه نمایش بکشید (Dragging)، آن پنجره خود به خود در حالت Maximize قرار می گیرد؛ اگر پنجره ای را به سمت چپ و یا راست بکشید، به صورت خودکار تغییر اندازه می دهد و تنها 50 درصد صفحه نمایش را اشغال می کند. با این فناوری، دو پنچره را به راحتی می توان در محل مورد نظر جا داد؛ به شکلی که سریعا در کنار هم قرار گرفته و لبه های آنها بر هم مماس شود. سپس به راحتی نقل و انتقالات بین دو پنچره را انجام داد.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
دوشنبه 5/12/1387 - 20:59 - 0 تشکر 93116

به نام خدا

دوستان سلام


یکی دیگر از مهمترین بهبودهای ویندوز 7 ، امکان Peeking (نگاه انداختن) پنچره ها است. انتقال به یک پنچره به شکل سریع و سردستی برای خواندن برخی مطالب داخل آن بدون ورود کامل به آن پنچره می تواند بسیار کاربردی و باعث صرفه جویی در وقت باشد. برای ساده تر کردن این کار، با حرکت دادن موس بر روی نوار ابزار پیش نمایش تمامی پنجره ها را می توان دید و پنچره ای را که موس را بر روی پیش نمایش آن می برید می توان به شکل یک صفحه شیشه ای دید. سپس با کنار بردن موس تمامی این صفحات پیش نمایش محو می گردند. همانگونه که شما از امکان «نگاه انداختن» در پنجره های مختلف استفاده می کنید، می توانید از آن برای دیدن دسکتاپ هم استفاده کنید.


«نگاه انداختن» به دسکتاپ خیلی مهم است. به خاطر اینکه در ویندوز 7 دسکتاپ جایی است که گجت ها در آن زندگی می کنند. این روزها همه از لپ تاپ استفاده می کنند و در یک لپ تاپ با آن نمایشگر کوچک دیگر جایی برای ساید بار که در ویندوز ویستا تعبیه شده بود باقی نمی ماند. بنابراین این گونه شد که در ویندوز هفت کل دسکتاپ به گجت ها اختصاص یافت. حالا وقتی هم که تعداد زیادی پنجره روی دسکتاپ باز است. با یک نگاه کوچک میتوانید از وضعیت آب و هوا روی دسکتاپ مطلع شوید.


بخش مهم دیگری از رابط کاربری ویندوز جدید، جستجوگر (Explorer) آن است. ویندوز 7 مفهوم جدیدی به نام کتابخانه ها (Libraries) را مورد استفاده قرار داده است. این امکان باعث می گردد که ما به نوع بخصوصی از فایل هایمان بدون توجه به محل قرار گیری آنها در هارد درایو، و تنها بر اساس نوع و پسوند آنها دسترسی داشته باشیم.
رابط کاربری جدید نشان دهنده حرکت شجاعانه شرکت مایکروسافت است. این رابط کاربری جدید برخی مفاهیم را که کاربران ویندوز بیش از 13 سال است با آن سرو کار دارند کنار می گذارد و کاربران را با امکانات جدید و مهیجی آشنا می کند. هر چند ممکن است زیربنا و باطن ویندوز 7 نسبت به پدران و اجداد خود تغییر چندانی نکرده باشد، اما این ظاهر تغییر یافته می تواند نشانگر تولد نسل جدید و تکامل یافته ای از سیستم عامل ها باشد.


همانطور که می دانید ورژن بعدی ویندوز، ویندوز 7 (Windows Seven) است که مایکروسافت 2 سال پیش، وعده آن را داده بود. البته اول با اسم رمز بلک کومب بود و بعد به اسم ویندوز وینا تغییر نام داد ولی الآن یکسالی که مایکروسافت اسم سون یا 7 رو واسه نسخه بعدی ویندوز انتخاب کرده.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
دوشنبه 5/12/1387 - 21:1 - 0 تشکر 93118

به نام خدا

دوستان سلام

سیستم عامل جدید مایکروسافت، ویندوز Seven ، بسیار کاراتر از پدرش ویندوز ویستاست . ویندوز 7 حافظه کمتر و مصرف پاورکمتری استفاده خواهد کرد و استارتاپ و شات دون سریعتری دارد . ویندوز Seven همچنین قطعات متصل شده به کامپیوتر را خیلی سریعتر و دقیق تر شناسایی خواهد کرد .
آفای Jon DeVaan یکی از مقامات مایکروسافت می گوید : با وجود اینکه ویندوز Seven بر روی کدهای پایه یکسان(same code base as Vista) با ویندوز Vista ساخته شده ، اما ویندوز Seven خواهد توانست سریعتر از ویندوز ویستا بالا بیاید چون ویندوز Seven درایور قطعات سیستم را به صورت موازی لود می کند در حالی که ویستا این کار را به صورت سریال (تک تک) انجام میداد و همچنین ویندوز Seven تعداد سرویسهایی که در هنگام استارتاپ ویندوز ، اجرا می شدند را کم کرده است .
ویندوز Seven همچنین پیشرفتهایی نیز درهسته (kernel) داشته ، طوری که CPU در فرکانس پایین تری کار می کند(run) می شود و مدت زمان بیشتری بیکار می ماند .

به نظر میرسد، مایکروسافت با ارائه ویندوز سون قصد غافلگیر کردن کاربران را داشته. از ویژگی های جدید ویندوز سون، می توان به پشتیانی از هارد دیسک مجازی و یه یوزر اینترفنس کاملا جدید و قشنگ و ویژگی های تصویری و گرافیکی جدیدی اشاره کرد!
بیل گیتس طی مراسمی که در توکیو برگزار میشد، در کنفرانس Windows Digital Lifestyle Consortium به سخنرانی پرداخت و یه سری از ویژگی ها و اطلاعات جدیدی رو از ویندوز سون آشکار کرد. بیل گیتس برخی از ویژگی های ویندوز سون رو به شرح زیر اعلام کرد :
استفاده کمتر از انرژی، اشغال فضای کمتری از رم، افزایش و سهولت کانکت شدن با بقیه کامپیوترها و موبایلها، بهترین پلتفرم برای بازی و نیز اینترنت و ….
از خصوصیاتویندوز 7هست

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
دوشنبه 5/12/1387 - 21:37 - 0 تشکر 93130

به نام خدا

دوستان سلام

به نقل از بخش فناوری سایت تبیان:

نسخه RC ویندوز 7 منتشر می‌شود

طی چند هفته گذشته بیش از هر زمان دیگری در رابطه با تاریخ ارائه نگارش انتخابی (Release Candidate) ویندوز 7 در سایت‌ها و وبلاگ‌ها گمانه زنی شده است. در حالیکه بیشتر اخبار از آن حکایت می‌کرد که در پایان ماه فوریه شاهد Windows 7 RC باشیم، یک منبع معتبر در مایکروسافت اعلام کرده است چنین امری اتفاق نخواهد افتاد.

windows 7

به نقل ازسایت وین‌بتا، مایکروسافت قصد دارد پس از انجام تست‌های لازم، نسخه RC ویندوز 7 را در روز دهم آوریل (21 فروردین 1388) ارائه نماید. تا به امروز تمامی تیم‌های توسعه دهنده ویندوز طبق جدول زمانی پیش رفته‌اند و هیچکدام از برنامه مشخص شده مایکروسافت عقب نمی‌باشند.

تا این زمان اطلاعاتی پیرامون تغییرات نسخه مذکور منتشر نشده است اما می‌توان حدس زد که مایکروسافت نسخه RC ویندوز 7 را به صورتی که قابلیت پشتیبانی از تمامی کشورها را داشته باشد ارائه نخواهد کرد. به احتمال فراوان اعضای سایت‌های TechNet و MSDN جزو اولین کسانی خواهند بود که به این ویندوز دسترسی پیدا خواهند کرد.

طبق ایمیل "Steven Sinofsky" از مدیران بلند پایه مایکروسافت در بخش ویندوز، از زمان ارائه Windows 7 Beta تاکنون بیش از 500 هزار پیشنهاد برای بهبود این سیستم عامل از طرف کاربران بدست مایکروسافت رسیده است. باید دید چه تعداد از این پیشنهادها در نسخه RC ویندوز 7 اعمال خواهند شد.

نگارش کاندیدا یا Release Condidate بیشترین شباهت را از نظر برطرف کردن باگ‌ها و ... نسبت به نسخه نهایی دارد.(نسخه مابین Beta2 و نسخه نهایی)

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 7/12/1387 - 7:0 - 0 تشکر 93371

سلام خدمت تمامی دوستان

راستش این ویندوز سرعت بسیار مناسبی داره و کمتر هم خطا داره ولی یک مشکل اساسی داره که مزیت اصلی اون هم محسوب میشه و اون 64 بیتی بودن این سیستم هست یعنی تنها برای پردازنده های 64 بیتی طراحی شده و سرعت واقعی رو برای چنین پردازنده هایی به نمایش میگذاره اما مشکل اساسی پشتیبانی نکردن بسیاری از نرم افزارهای کنونی از سیستم 64 بیتی و خطا در اجراست 

 امام علی (ع):

الناس نیام فاذا ماتو انتبهوا

مردم در خوابند وقتی که میمیرند بیدار می شوند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.