• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 1506)
پنج شنبه 10/12/1385 - 0:1 -0 تشکر 8968
شما با تغییر ساعت تابستانی موافق هستید یا مخالف؟

مجلس اعلام کرده با یک ساعت جلو کشیدن ساعت در اول بهار (مثل سال های گذشته) در مصرف برق صرفه جویی میشود چون از روشنایی روز بهتر استفاده میشود. ساعت 4 صبح هوا روشن میشود ولی همه خواب هستند و هوا زودتر تاریک میشود و باید لامپ روشن کرد. راستی چند نفر از شما میتوانید ساعت 3:45 صبح نماز بخوانید؟ چون اگر ساعت ها را جلو نکشیم طلوع آفتاب به 3:45 هم میرسد.

سه شنبه 22/12/1385 - 11:36 - 0 تشکر 9212

سلام   ... باید بپذیریم که ما این کارهارو چون غربی ها انجام می دهند انجام می دادیم و نه با توجه به طول و عرض جغرافیایی کشورمون .

پنج شنبه 24/12/1385 - 23:30 - 0 تشکر 9273

لطفا به اینترنت مراجعه کنید و نظرات و دلایل چند کارشناس را مطالعه فرمایید. یک کار ساده هم میتوانید انجام دهید, بعضی از سررسید ها ساعت دقیق طلوع آفتاب را در 365 روز سال در یک صفحه دارند. اگر دقت کنید شش ماهه دوم سال طلوع آفتاب از ساعت 5:50 تا 7:15 تغییر میکند. ولی در شش ماهه اول سال از 4:50 تا 6 تغییر میکند. آیا به نظر شما نباید در شش ماهه اول سال ساعت ها را یک ساعت به جلو کشید تا از روشنایی روز بیشتر استفاده کنیم و در مصرف برق صرفه جویی شود؟

جمعه 28/12/1388 - 21:51 - 0 تشکر 190905

من به شدت با تغییر ساعت تابستانی مخالفم ... خودتونم گول نزنید ... تاثیر زیادی تو مصرف انرژی نمیزاره ... امیدوارم مثلا سال 1385 و 1386 دو باره ساعت ثابت بمونه و انقدر این نمایندگان چت نزنن...

دوشنبه 2/1/1389 - 18:52 - 0 تشکر 191196


خداییش منم با جلو کشیدن ساعت مخالفم .......... ادم احساس می کنه که داره مصنوعی زندگی میکنه .......... اگه ساعت همون ساعت اصلی بود بهتر بود.........

اي آقاي ما برس به داد ما

دوشنبه 2/1/1389 - 21:10 - 0 تشکر 191213

بابا خودشون كه یه بار اعلام كردن كه این جلو عقب كشیدن ساعت هیچ تاثیری در مصرف كمتر برق نداره!!!
نمیدونم چرا میكشن هی عقب جلو. جز اینكه ماهارو سر در گم كنن كاری دیگه نمیكنن كه!!!!!

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
سه شنبه 3/1/1389 - 12:53 - 0 تشکر 191281

دوستانی که با جلو کشیدن ساعت موافقند حتما لینکهای زیر رو بخونند...
لینکها :


عقب ‌‌‌کشیدن ساعت بهتر است
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=78340&Keyword=+%d8%ac%d9%84%d9%88+%da%a9%d8%b4%db%8c%d8%af%d9%86+%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa


ثابت ماندن ساعت رسمی ایران؛ خوب یا بد؟
http://www.bbc.co.uk/persian/interactivity/debate/story/2006/03/060323_jk-time-change.shtml......... اینجا یه جمله بود ، سانسور شد............... اما انصافا این حرکتش خیلی درست بود که توی سال 85 و 86 ساعت رو ثابت نگاه داشت و ساعت اداری رو تغییر داد ...  

جمعه 6/1/1389 - 1:39 - 0 تشکر 191632

آیا جلو کشیدن ساعت همچنان کارایی دارد ؟
ساعت خبر: 16:46 - تاریخ خبر: 24/12/1388


به نظر می آید جلو کشیدن ساعت ها به مدت یک ساعت در فصل بهار که در قرن نوزدهم میلادی ابداع شده است، اکنون در قرن ماشینی بیست و یکم میلادی کارآیی چندانی نداشته باشد.


به گزارش واحد مرکزی خبر، نشریه کریستین ساینس مانیتور نوشت، در حالی که بسیاری از مناطق و کشورهای جهان ساعت های خود را در اوایل فصل بهار، یک ساعت به جلو می کشند، کشورهای دیگری نیز وجود دارند که این کار را نمی کنند.

حتی برخی از ایالت ها در فدرال امریکا، از جمله ایالت های آریزونا و هاوایی ساعت خود را تغییر نمی دهند.

کریستین ساینس مانیتور تصریح می کند: البته در مناطق و کشورهایی که در بهار ساعات خود را یک ساعت به جلو می کشند، در شش ماه بعد، یعنی در اوایل فصل پاییز، ساعت ها به حالت عادی خود بازگردانده می شود.

جلو بردن ساعت ها به مدت یک ساعت در فصول بهار و تابستان، منحصراً مختص کشورهای واقع در نیم کره شمالی زمین است.

دانشمندان می گویند، چنین کاری برای کشورهایی که در نزدیکی خط استوا قرار دارند، بی معنی است، زیرا طول روز و شب در تمامی سال برای این کشورها تقریباً یکسان است و تغییر چندانی نمی کند.

بسیاری از محققان می گویند: تغییر ساعت در قرن بیست و یکم که تقریباً بسیاری از اماکن و مراکز در تمامی 24 ساعت شبانه روز مشغول به کار هستند، توجیه مناسبی ندارد.

کریستین ساینس مانیتور می افزاید: در بسیاری از موارد، حتی یک ساعت زودتر بیدار شدن افراد شاغل، به استفاده بیشتر از نور خورشید و استفاده کمتر از برق نمی انجامد، زیرا اکثر تجهیزات و حتی لامپ ها در محل های کار، بدون در نظر گرفتن زمان روز یا شب، روشن نگه داشته می شود.

این نشریه افزود: از سوی دیگر، تحقیقات و آمار در برخی از کشورها، نشان می دهد که هنگامی که این کشورها ساعات خود را در بهار یک ساعت به جلو می برند، حتی بر مصرف انرژی شان افزوده می شود.

در برخی دیگر از مناطق، تعداد صنایعی که از این روش سود می برند، تقریباً برابر با صنایعی است که زیان می بینند، و به طور میانگین، تغییری در مصرف انرژی این مناطق ایجاد نمی شود.

کریستین ساینس مانیتور می گوید: به نظر می آید این ایده که در اواسط قرن نوزدهم و با توجه به فرهنگ و شرایط کاری آن زمان شکل گرفته بود، اکنون در قرن بیست و یکم میلادی و با توجه به ماشینی شدن بسیاری از فعالیت های صنعتی و تجاری، دیگر، کارآیی چندانی نداشته باشد.

در ضمن، عدم هماهنگی میان کشورهای مختلف در اصل این کار، یا زمان شروع و خاتمه آن، بعضاً باعث سردرگمی و اختلال در مبادلات و معاملات بین المللی میان کشورهای مختلف می شود.


منبع : www.iribnews.ir

لینک مربوط به صفحه : http://www.iribnews.ir/default.aspx?Page=MainContent&news_num=217740

لینکهای مرتبط :

عقب ‌‌‌کشیدن ساعت بهتر است
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=78340&Keyword=+%d8%ac%d9%84%d9%88+%da%a9%d8%b4%db%8c%d8%af%d9%86+%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa

ثابت ماندن ساعت رسمی ایران؛ خوب یا بد؟
http://www.bbc.co.uk/persian/interactivity/debate/story/2006/03/060323_jk-time-change.shtml

سه شنبه 17/1/1389 - 15:36 - 0 تشکر 193225

سخنگوی دولت تصریح کرد : هر چند تغییر ساعت از ساعت 24 اول فروردین اجرا خواهد شد ولی دولت بدلیل جلوگیری از آثار منفی مالی و اجتماعی آن ، تلاش قانونی خود را برای لغو مصوبه مجلس پیگیری خواهد کرد.
ایسنا: سخنگوی دولت با اشاره به نتایج بررسی‌های کارشناسی دولت در خصوص تغییر ساعت رسمی کشور که بیانگر هزینه‌های مختلف مالی و اجتماعی برای این کار است، گفت: با این حال به دلیل قانون پذیری دولت از ساعت 24 اول فروردین ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر غلامحسین الهام با بیان اینکه بررسی‌های کارشناسانه دولت نشان می‌دهد که تغییر ساعت در نیمه نخست سال موجب افزایش مصرف برق می‌شود، افزود: با تغییر ساعت هزینه‌های مالی پنهان دیگری از جمله برای تنظیم و هماهنگی ساعت پروازهای بین المللی و تنظیم و تطبیق ساعات کار بانک‌ها و موسسات مالی با خارج از کشور و ... ایجاد می‌شود.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه تفاوت افق میان شرق و غرب کشور پهناورمان بیش از یکساعت است، خاطرنشان کرد: این امر مردم را در نقاط مختلف کشور از نظر تنظیم ساعات کاری و تعیین اوقات شرعی در فصول مختلف دچار زحمت می‌کند در حالی که مردم ما در این دو سال از تثبیت ساعت رسمی کشور احساس راحتی و رضایت داشتند.

الهام با تاکید بر اینکه دولت هیچ تمایلی برای به رنج انداختن مردم ندارد، گفت: مع الوصف مجلس با تصویب طرح تغییر ساعت، در مورد ساعت رسمی کشور وضع جدیدی ایجاد کرد که نیازی به مداخله دولت نباشد یعنی مصوبه مجلس تنها اعلام وضعیتی است که خود بخود تحقق می‌یابد و لذا ساعت بطور قهری به جلو کشیده خواهد شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد : هر چند تغییر ساعت از ساعت 24 اول فروردین اجرا خواهد شد ولی دولت بدلیل جلوگیری از آثار منفی مالی و اجتماعی آن ، تلاش قانونی خود را برای لغو مصوبه مجلس پیگیری خواهد کرد.

نظر من:
"بابا خداییش این الهام راست میگه ... منم تو سال 85 و 86 از ثابت موندن ساعت راضی بودم"

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.