• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 1489)
چهارشنبه 23/11/1387 - 20:1 -0 تشکر 89657
بدو که اخرشه تموم شد بدو بدو دکتری 8 میلیون دیپلم 2 تومن

به نام حق

سلام

خوبید ؟

اره دولت نهم که دروغ نمیگه وقتی میگه همه 70 میلیون با شواد شدند راست میگه حالا این هبرا بیبینید

 

خبرنگار خبرگزاری مهر از شرکتی گزارش می دهد که ادعا می کند در مدت سه یا چهار هفته بر اساس سوابق کاری و در ازای دریافت مبلغی به شما مدرکی از کالج یا دانشگاههای معتبر دنیا می دهد که با آن می توانید در هر جای دنیا کار کنید یا ادامه تحصیل دهید!

به گزارش خبرنگار مهر، موسسه یا شرکتی فعال در عرصه آموزش عالی چندی است که از طریق ایمیل اقدام به تبلیغات برای دریافت مدارک دانشگاهی کرده و مدعی است که می تواند برای متقاضیان بدون نیاز به گذراندن واحد درسی و یا قبولی در آزمون ورودی، تنها در صورت داشتن سوابق کاری، گذراندن دوره های علمی غیر آکادمیک، عضویت در سایت موسسه و ارائه رزومه، مدارک معتبر دانشگاهی از دانشگاههای معتبر دریافت کند.

تهیه مدرک در سه هفته؛ از دیپلم تا دکتری

نکته جالب توجه این است که موسسه مذکور ادعا می کند که در صورتی که تحصیلات متقاضی زیر مقطع دیپلم باشد نیز با داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته مورد نظر می تواند از یکی از کالجهای معتبر آمریکایی مدرک دیپلم را برای متقاضی اخذ کند.
 
موسسه یا شرکت (!) برای دریافت مدرک دکترای افتخاری نیز تبلیغ می کند.

در حالی که پذیرش و دانش آموخته شدن از هر دانشگاه معتبر داخل و خارج از کشور شرایط و ضوابط علمی و تخصصی خاص آن دانشگاه را دارد و نه به راحتی می توان در یک دانشگاه معتبر پذیرفته شد و نه به راحتی بدون گذراندن دوره های آموزشی و علمی می توان از یک دانشگاه معتبر فارغ التحصیل و موفق به اخذ مدرک تحصیلی آن دانشگاه شد یکی دیگر از ادعاهای عجیب موسسه مذکور همکاری با بیش از 200 دانشگاه معتبر آمریکایی و اروپایی برای خریداری مدارک معتبر علمی از این دانشگاهها است!

البته ناگفته نماند که متقاضیان خریداری چنین مدارکی آگاهانه و یا ناآگاهانه کم نیستند و برخی مواقع در بانک ها با افرادی مواجه می شویم که مبالغ هنگفتی را به حساب موسساتی همچون موسسه (آ) واریز می کنند.

این موسسه حداقل 2 میلیون ریال برای دیپلم دبیرستان و حداکثر 8 میلیون تومان برای مدرک دکتری از متقاضیان اخذ می کند.

خبرنگار مهر از این شرکت گزارش می دهد که با موضوع "تبدیل سوابق کاری به مدارک دانشگاهی" فعالیت می کند. این شرکت با راه اندازی یک پایگاه اینترنتی به تبلیغ خود در فضای مجازی پرداخته و با ارسال پست الکترونیک (ایمیل) به کاربران اینترنتی در صدد معرفی خود است. البته پایگاه اینترنتی این شرکت "فروش مدرک دانشگاهی" (!) در درج نشانی شرکت جانب احتیاط را رعایت کرده و به ذکر نشانی مضحک "تهران، خیابان ولیعصر، شماره ..." اکتفا کرده است. مضحک از این جهت که خیابان ولیعصر (عج) از میدان راه آهن تا تجریش ادامه دارد.

طراحان پایگاه اینترنتی مدرک فروشی که صلاح ندانسته اند نشانی دقیقی از شرکت مدرک فروشی ارائه دهند و در این راه دست به عصا حرکت می کنند، چند شماره تماس اعلام کرده اند. وقتی با این شماره ها تماس می گیری، راهنمای تلفنی روی خط می آید و می گوید : "با سلام، از تماس شما با شرکت (آ) سپاسگزاریم. لطفا جهت دریافت اطلاعات در خصوص تبدیل سوابق کاری کلید 1، تعیین وقت مصاحبه و پیگیری وضعیت پرونده کلید 2، مدارک مورد نیاز جهت عقد قرارداد کلید 3، اخذ نمایندگی کلید 4 را شماره گیری کنید." جالب است که راهنمای تلفنی نیز هیچ نامی از "مدرک" و "مدرک فروشی" نمی برد.

خبرنگار مهر پس از ارتباط تلفنی با یکی از اعضای این شرکت خود را در قامت فردی با مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاههای کشور و با چند سال سابقه مدیریتی در بخش خصوصی معرفی کرد و درباره چگونگی تبدیل مدرک تحصیلی و سوابق کاریش به مدرک تحصیلی بالاتر که مورد ادعای این شرکت "مدرک فروشی" قرار دارد خواستار راهنمایی شد. اولین سوالی که از وی شد این بود که "از کدام شهر تماس می گیرید؟" که به نظر می رسد وسعت فعالیتهای این شرکت فراتر از تهران نیز رفته است.  فردی که پاسخگوی این تماس بود درخواست یک ملاقات حضوری برای دریافت مشاوره را پذیرفت و نشانی کامل آنجا را ارائه داد.

محل این شرکت مدرک فروشی در طبقه چهارم یک ساختمان بلند در یک نقطه بالایی پایتخت قرار دارد اما هیچ تابلویی موید فعالیت آن نیست. بالاخره به طبقه چهارم رسیدم و زنگ واحد مربوطه را به صدا درآوردم، زنگی که شاید زنگ آغازین بر باد رفتن سرمایه های مادی بسیاری از شهروندان برای خودنمایی در فضای مدرک گرایی باشد. بالاخره در مدرک فروشی باز شد. این انتظار که پس از ورود در آنجا مدارک دانشگاههای مختلف دنیا چشمانت را خیره کنند، ناکام ماند! آنها خیلی دست به عصا حرکت می کنند زیرا حتی بسته تبلیغاتی برای آشنایی مراجعین نیز ندارند و هیچ نشانه ای از اینکه در این محل چه نوع فعالیتی انجام می شود وجود ندارد و فقط مانند یک دفتر کار است.

آقای "ک" در آغاز این مشاوره با طرح اینکه "اول باید ببینیم که انگیزه شما از گرفتن مدرک چیست و این مدرک را به کجا می خواهید ارائه دهید؟" گفت: "شاید پیش خود بگویید که چرا این سوال را می پرسم؟ مدارک که ابتدا وارد کشور می شوند مورد تایید وزارت علوم ایران نیستند اما این امکان وجود دارد در شرایطی خاص که البته تعهدات خاص خود را هم می طلبد تاییدیه وزارت علوم نیز اخذ شوند."

خبرنگار مهر که خود را یک مهندس با سوابق مدیریتی در بخش خصوصی معرفی کرده بود با پیشنهادی از سوی آقای "ک" روبرو شد که می گفت: "من سه سطح را پیشنهاد می کنم که عبارت از رده متوسط، رده بالا و رده عالی است! هر کدام هم هزینه خاصی دارند ولی قطعا توصیه ما انتخاب رده های بالاتر است. پیشنهاد می کنم مدرک رده های بالاتر را دریافت کنید زیرا تائیدیه‌هایی که از سوی دولت آمریکا برای این مدارک وجود دارد اطمینان بیشتری برای شما حاصل می کند و اگر خواستید مدرک را به سفارتخانه ای ارائه دهید یا در هر جای دنیا ارائه کنید مشکلی برای شما به وجود نیاید."

آقای "ک" درباره مراحل و چگونگی صدور این مدارک تحصیلی گفت: "ابتدا آخرین مدرک تحصیلی و سوابق کاری و مستندات خود را به ما ارائه می دهید. مستندات ترجمه می شوند و برای دانشگاه مورد نظر ارسال می شوند و آنها بر مبنای این مستندات اقدام به صدور مدرک می کنند. این پروسه در صورتی که مدارکتان کامل باشد حدود سه یا چهار هفته طول می کشد."

من الان زنگ زدم برا شب یه بلیط گرفتم

اخه شاید تموم شه

بدو بدو تازه ی تازه

با گامهايي استوار با اراده اي فولادين و با توکلي راسخ و عشقي خدايي پيش يه سوي موفقيت

 

چهارشنبه 23/11/1387 - 22:20 - 0 تشکر 89697

هوالحكیم

سلام حامدجان خوبی

میگم برایه این مدارك شام هم میدن

عجب خاطره ایی بود.برا من یه مدرك بگیر با هم حساب میكنیم.....هههههههه............اما هیچی مثل بدست آورد ن علم واقعی نیست و اینها همه فریب هستش..

اما من یه گله گی داشتم ؟

چرا به اسم دولت نهم نوشتی؟نبینم بحثت سیاسی بشه و گرنه میری جزء موزه عبرتی ها(چشمك)

_________________________________   
|------------------------------------------------------| ______     
|------------------------------------------------------|| O`| __/  
|------------------اصفهان بیابالا----------------------||```|```| 
|____________________________________||___|___|
";===(@)-(@)-(@)---(______)------j(@)j-(____)-(@)=' 

--------------------
اللهم عجل لولیک الفرج

پنج شنبه 24/11/1387 - 9:34 - 0 تشکر 89796

یه چیزهایی در این مورد شنیده بودم ولی دیگه نمیدونستم که به این وسعت فعالیت میکنند!

 

پنج شنبه 24/11/1387 - 13:0 - 0 تشکر 89864

فقط مواظب باشین به سرنوشت کردان و بقیه دچار نشین
از من گفتن بود 

شنبه 6/8/1391 - 17:56 - 0 تشکر 569523

سلام خیلی جالب بود

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.