• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1862)
يکشنبه 20/11/1387 - 23:54 -0 تشکر 88896
بازتاب پرتاب ماهواره امید در روزنامه آفتن پستن

روزنامه نروژِی زبان آفتن پستن(Aftenposten) چاپ اسلو در تاریخ پنجشنبه 5 فوریه 2009 میلادی در صفحات شانزده و هفدهم که مربوط به اخبار خارجی می باشد مقاله ای نبستا طویل و مفصل به قلم Per.A.Christiansen منتشر کرده است که در آن به کوچک انگاشتن فعالیت های اخیر موشکی ایران و به خصوص پرتاب ماهواره فضایی امید پرداخته است. این روزنامه به ظاهر محافظه گرا و سنتی که قدیمی ترین روزنامه نروژی محسوب می شود و منتقدین آنرا پس از جنگ سرد به عنوان یک روزنامه لیبرالیستی که مواضع تیره ای در جریان جنگ آمریکا و عراق و هم چنین تحولات اعراب و اسراییل اتخاذ کرده است می شناسند، در آستانه سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تیتر درشت این مقاله با توهینی آَشکار و در ضدیت با حقوق بین المللی شهروندان ایرانی، ایران عصر حاضر را هم تای عصر بربریت دانسته است. در این مقاله با عنوان " ایران : بربریت و فن آوری نوین" در بخش نخستین با اشاره به قوانین قضایی کشور و نمونه هایی هم چون مجازات جوان اسید پاش به آمنه 26 ساله و خواندن این قانون به عنوان قانون چشم در برابر چشم و هم چنین مجازات های رجم و اعدام افراد زیر 18 سال ،از زبان یک فعال حقوق بشری در نروژ به نام محمود امیری مقدم ایران عصر حاضر را ایران عصر بربریت نامیده است. این نویسنده در ادامه با پیش کشیدن بحث پرتاب ماهواره امید در این میان می نویسد : " این اعمال و قوانین در تضاد آشکار با تصویری است که امروز رژیم ایران در آستانه سی امین سالگرد پیروزی خود سعی دارد به نمایش بگذارد". در بخش دیگری از این مقاله با ابراز نگرانی از این موفقیت علمی ایران سخنان رییس جمهور که پرتاب این موشک را نویدی برای توسعه ایمان به خدا ، عدالت و صلح دانسته بود به زیر سوال می برد و اینگونه می پرسد که پرتاب موشک چگونه می تواند به توسعه ایمان به خدا صلح و عدالت در جهان منجر شود؟ او اضافه می کند که ایران با پیشرفت های اخیر در پرتاب ماهواره به فضا در واقع موشکی به پای خود شلیک کرد ه است! وی هم چنین با اشاره به احتمال بهبود روابط ایران و آمریکا با آغاز ریاست جمهوری اوباما در آمریکا در اظهار نظری جهت دار پرتاب ماهواره امید را در تضاد با خواست سران آمریکا می خواند که تاثیری منفی بر این گفتگو ها خواهد داشت. در بخش های دیگری از این مقاله به مباحثی چون سیستم انتخاباتی در ایران ، شورای نگهبان بحث رهبری و تاریخ انقلاب اسلامی در سال  57 به طور گذرا اشاره شده است.

 منبع

دوشنبه 21/11/1387 - 2:23 - 0 تشکر 88936

ممنون از مطلب خوبتون.

متاسفانه بعضی از هموطنان ما وقتی در کشورهای دیگه زندگی و شغلی بدست میاوردند و با جامعه جدید مخلوط میشن، خودشون رو میبازن و شروع به بدگویی از جامعه اصلی خودشون میکنن و این میشه که بیشترین تبلیغات سوء و سیاه نمایی هایی که از ایران در جامعه بین الملل و خصوصا غرب وجود داره، غالبا با دادن اطلاعات غلط و یا جهتدار یک ایرانی آغاز شده مثل همین هموطنی که این مصاحبه رو با این روزنامه کرده.

باید جوابیه ای برای ای زورنامه تهیه کرد و در پاسخ به این نوشتار توهین آمیز در اونجا چاپ کرد یا حتی از مجاری دیپلماتیک نسبت به این کم لطفی دولت نروژ اقدامی کرد. لینک اصل مطلب

ممنونم از جناب ریسرچر . بسیار با شما هم عقیده هستم دوست گرامی

دوشنبه 21/11/1387 - 8:44 - 0 تشکر 88953

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

ای ماه خدا! در تقویم دل ما خاطره هیچ ماهی به سرخی تو نیست!

 سلام خدا بر تو و بر ستارگانی که بر گردت حلقه زده‎اند!

سلاااااااااام

*******

در کنار بازتاب های مثبتی که این پرتاب داشت شنیدن و خواندن این جور تحلیل ها علاوه بر این که جای تعجب نداره بلکه اگه نبود این تحلیل ها جای تعجب داشت و بهمون نشون میده راهی که میریم درسته و ما هم داریم درست گام بر میداریم ... بالاخره اینا باید یه جوری ناراحتی و خشم خودشون رو نشون بدن دیگه ...

ایران با پیشرفت های اخیر در پرتاب ماهواره به فضا در واقع موشکی به پای خود شلیک کرد ه است! وی هم چنین با اشاره به احتمال بهبود روابط ایران و آمریکا با آغاز ریاست جمهوری اوباما در آمریکا در اظهار نظری جهت دار پرتاب ماهواره امید را در تضاد با خواست سران آمریکا می خواند که تاثیری منفی بر این گفتگو ها خواهد داشت.

در ضمن این نکته رو اثبات می کنه که دشمن ما یا هنوز ما و آرمان ها و اهدافمون رو نشناخته و یا خودش رو به اون راهی میزنه که به نفعشه ... هنوز بعد از سی سال علت قطع رابطه رو نمی دونند و این که ایحاد رابطه ایران با آمریکا به معنی رفتار کردن آن گونه که آن ها می پسندند نیست و هنوز هم که هنوز است این قصه ادامه دارد ...

اینا هم نمونه های دیگه ای از این جور تحلیل ها :

بعد از پرتاب ماهواره اميد به فضا، کاخ سفید رفتار جمهوری اسلامی را غیرمسئولانه خواند! سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد ایالات متحده درباره پرتاب ماهواره ایران به مدار بسیار نگران است. رابرت گیبس گفت که تلاش‌ ایران برای توسعه توانمندی پرتاب موشک و برنامه هسته‌ای موجب نگرانی آمریکا است! رابرت گیبس همچنين گفت که ساخت نخستین ماهواره داخلی از سوی ایران و استفاده از آن در راستای ثبات و امنیت منطقه، قانع کننده نیست.

جف مورل یکی از سخنگویان پنتاگون هم پس از اعلام خبر پرتاب ماهواره ایرانی، از تلاش‌های تهران برای توسعه موشک‌های دوربرد اظهار نگرانی کرد.

«اريك شواليه» سخنگوي وزارت خارجه فرانسه هم در جمع خبرنگاران گفت: «پرتاب ماهواره ايران ما را نگران كرده است. تكنولوژي مربوط به اين ماهواره بسيار شبيه توانمندي‌هاي بالستيكي است. ما اين موضوع را تنها با نگراني شديد از پيشرفت توان نظامي هسته‌اي ايران در ارتباط مي‌دانيم.»

«فرانک اشتاين ماير» وزير امور خارجه آلمان هم به ضعف و ناکارآمدي تحريمهاي اين کشور و غرب در برابر پيشرفت ايران اعتراف کرد و گفت: ما سالهاست تلاش مي‌کنيم ايران را از توسعه‌ برنامه‌ هسته‌اي و فضايي باز داريم ولي تاکنون شکست خورده‌ايم. اشتاين ‌ماير كه با هيلاري کلينتون در واشنگتن ديدار مي‌كرد، کارايي تکنيکي ايران در عرصه هوا و فضا و استقرار ماهواره‌ ايران را مايه نگراني‌ خواند. وزير امور خارجه‌ آلمان همچنين گفت: استقرار ماهواره ايران در فضا نشان مي‌دهد که ايران از نظر کارايي تکنيکي چه تواناييهاي بالايي دارد.

«بيل رامل» معاون وزير خارجه انگليس در امور خاورميانه هم به روزنامه گاردين گفت: پرتاب اين ماهواره در فضايي که تاکنون پنج قطعنامه پشت سر هم عليه ايران تصويب شده است، اشتباه بود!

البته از تحلیل های مثبت هم نمیشه گذشت ... مثلا :

«محمد آيدين» وزير مشاور در امور رسانه‌هاي ترکيه درباره پرتاب ماهواره اميد گفت: علم و تکنولوژي در ايران در سال هاي اخير از رشد قابل توجهي برخوردار شده، به طوري که اين امر زبانزد دانشمندان اروپايي و آمريکايي است.

منابع خبري روسيه هم اين موفقيت را نشانه قدرت و شتاب فزاينده ايران بسوي پيشرفت و توسعه اعلام كردند. روزنامه ايزوستيا در اين‌باره نوشت:«جمهوري اسلامي ايران با پرتاب ماهواره به فضا به جرگه اعضاي باشگاه قدرت‌هاي فضايي در آمده است. اين روزنامه همچنين با انتشار يک نظرسنجي در صفحه اول خود نوشت: 70 درصد مردم روسيه پرتاب ماهواره ايراني به فضا را نشانگر قدرت جمهوري اسلامي ايران مي‌دانند.»

«ودوموستي» هم نوشت: ايران با پرتاب ماهواره ، نهمين کشور عضو باشگاه فضايي شد .

منابع خبري روسيه هم اين موفقيت را نشانه قدرت و شتاب فزاينده ايران بسوي پيشرفت و توسعه اعلام كردند. روزنامه ايزوستيا در اين‌باره نوشت:«جمهوري اسلامي ايران با پرتاب ماهواره به فضا به جرگه اعضاي باشگاه قدرت‌هاي فضايي در آمده است. اين روزنامه همچنين با انتشار يک نظرسنجي در صفحه اول خود نوشت: 70 درصد مردم روسيه پرتاب ماهواره ايراني به فضا را نشانگر قدرت جمهوري اسلامي ايران مي‌دانند.»

«ودوموستي» هم نوشت: ايران با پرتاب ماهواره ، نهمين کشور عضو باشگاه فضايي شد .

ممنووون دوست عزیز ...

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

دوشنبه 21/11/1387 - 9:53 - 0 تشکر 88961

به نام خدا

دوستان سلام

خیلی خوب بود من كه كلی كیف كردم.

هم نظرات موافق و هم مخالفین جالب بودند و دونستنش برای همه لازم.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 23/11/1387 - 0:31 - 0 تشکر 89409

از جناب ماندگاری تشکر می کنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.