• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2292)
يکشنبه 20/11/1387 - 0:11 -0 تشکر 88547
متن شبیه‏سازی شده نامه اوباما به احمدی‏نژاد

 
 
 
 
 
 
   
 
 
    درحالی كه رسانه های بین المللی طی روزهای اخیر، اخباری مربوط به انتشار نامه باراك اوباما به همتای ایرانی خود را در حجم وسیعی منتشر كردند، یك پایگاه اینترنتی غربی، نامه شبیه سازی شده اوباما به احمدی نژاد را منتشر كرد.
   
   
 
 
     
درحالی كه رسانه های بین المللی طی روزهای اخیر، اخباری مربوط به انتشار نامه باراك اوباما به همتای ایرانی خود را در حجم وسیعی منتشر كردند، یك پایگاه اینترنتی غربی، نامه شبیه سازی شده اوباما به احمدی نژاد را منتشر كرد.
پایگاه اینترنتی "الترنت" در مطلبی با عنوان "متن نامه احتمالی باراك اوباما به ایران واقعا شامل چه مطالبی خواهد بود" به مفاد احتمالی این نامه جنجالی پرداخت.
به اعتقاد این پایگاه اینترنتی، متن چنین نامه ای در صورت تكمیل شدن، احتمالا بدینسان خواهد بود:
رئیس جمهور محترم ایران، آقای احمدی نژاد
از پیام تبریك صمیمانه شما كه ششم نوامبر فرستادید، متشكرم
من مطمئنم كه شما واقف هستید، من از دو هفته پیش كه زمام امور را در دفتر ریاست جمهوری امریكا بدست گرفتم، وقت آزاد نداشتم تا به شكلی اساسی به نامه شما پاسخ دهم. حقیقتا من امیدوارم كه روزی در روابط ایران و امریكا تغییر اساسی رخ دهد.
برعكس نگرش های رئیس جمهوری پیشین امریكا در سه دهه گذشته، من معتقدم گفتگو یا مذاكره در صورت پرداختن به نگرانی های سران ایران و تهدیداتی كه مردم ایران احساس می كنند، نه تهدیداتی كه فقط مردم امریكا احساس می كنند مثمر ثمرترین راه خواهد بود.
شما و من باید بدانیم كه برخی منافع ایران و نیز برخی اهداف امریكا از طریق ارتباط و مذاكره بسیار بهتر و بیشتر تامین و محقق خواهند شد، تا از راه رویارویی.
اولا مردم امریكا باید نگرانی شما را درباره آینده افغانستان بدانند و درك كنند تحولات افغانستان خیلی قبل از اینكه امریكایی ها وارد این كشور شوند، تهدید و خطری علیه ایرانی ها بوده است. نزدیك به ۵/۲میلیون افغان از بیم مشكلات دوران اشغال افغانستان بدست شوروی در سال ۱۹۷۹ و نیز جنگ داخلی طولانی از كشورشان فرار كردند و به ایران پناهنده شدند. طی یك دهه گذشته طالبان هفت دیپلمات ایرانی را ترور و تهدید كرد به شهرهای شما حمله خواهد كرد؛ حال ما با تاخیر زیاد از همكاری سازنده و بی سر و صدای ایران طی مراحله اولیه عملیات آزادی دائمی و افغانستان تقدیر و تشكر می كنیم.
دو ماه بعد از این همكاری، نامیدن ایران به عنوان بخشی از «محور شرارت» ناعادلانه و غیرمعقولانه و برای مردم ایران آزار دهنده بود. ما نیز همانند شما مصمم هستیم كه باید به فعالیت های قاچاقچیان مواد مخدر افغان كه درآمد خود را به بهای سلامت ۱۱ میلیون ایرانی، صرف خرید سلاح طالبان می كنند پایان داد. فعالیتهای آنها علاوه بر پیچیده كردن مشكل مواد مخدر ایران، بیماری ایدز را در جهان گسترش می دهد؛ شما دوست ندارید كه این مشكلات به جامعه شما لطمه بزند، ما هم همینطور.
ایران و امریكا نگرانی های زیست محیطی مشتركی دارند؛ اگرچه ما به برنامه كشور شما برای دستیابی به فناوری هسته ای پرداخته ایم، شاید بیش از حد پرداخته ایم، ولی در عین حال درباره تلاش های ایران برای كاستن از لطمات وارده به مردم جهان ناشی از وابستگی بیش از حد به سوخت های هیدروكربنی چیزی نگفته ایم.
وزارت نیروی امریكا اذعان دارد كه ایرانی های باستان، نخستین افرادی بودند كه آسیاب های بادی ساختند ولی ما درباره فناوری پیشرفته نیروگاه های بادی قرن ۲۱ كه ایران تولید می كند و بكار می گیرد و در اختیار همسایگانش قرار می دهد، چیزی نگفته ایم. شهر بزرگ باستانی و زیبای شیراز با بهره گیری از فناوری انرژی خورشیدی می رود تا به قطب و شبكه برق خورشیدی كشور شما تبدیل شود.
شما برای كاستن از وابستگی به نفت و گاز و به منظور كاستن از آلودگی شهرهای خود، طرح های برق آبی جدیدی در دست اجرا دارید. پایبندی و تاكید ایران برای تهیه منابع انرژی های جایگزین هم شفاف و هم ستودنی است.
ما باید به جای استفاده مكرر از واژه مداخله، برای تشریح حضور فعال ایران در مسائل منطقه ای، به میهمان نوازی مردم ایران در باز كردن مرزهای خود به روی آوارگان افغان و عراقی طی دو دهه گذشته اذعان كنیم.
در اواسط دهه ۱۹۸۰، وقتی ایران درگیر جنگ عراق بود ۳۰۰ هزار آواره عراقی را پذیرفت كه دو سوم آنها شهروند عراق بودند و اصلا زبان فارسی نمی دانند، در حالی كه هزاران ایرانی در نتیجه همین جنگ كشته و یا آواره شدند. ایران برای تامین غذا و سرپناه دو میلیون و ۳۰۰ هزار آواره افغان از هیچ كمك بین المللی برخوردار نبود.
من این چیزها را صرفا به عنوان امتیاز بیان نمی كنم، بلكه به عنوان واقعیات روشن به آنها اذعان می كنم. ما امریكایی ها برای مدت های مدیدی ایران را به خاطر چیزهایی كه مغایر نظر ماست، ملامت كرده ایم، ولی در عین حال درباره تلاش ها دستاوردها و یا مشاركت این كشور در ثبات منطقه ای، ساكت بوده ایم.
منافع شما و منافع ما همیشه یكسان نبوده اند و نخواهند بود و یا ما و شما همیشه به چالش های فراروی جهان از یك منظر نگاه نمی كنیم و نخواهیم كرد، با این حال ایرانی ها و امریكایی ها باید با همدیگر صحبت كنند تا ضمن تبادل نظر با هم درباره مسائلی كه به طور اصولی توافق دارند، همكاری كنند و از همدیگر در خصوص مسائلی كه در عمل اتفاق نظر دارند، درس بگیرند.
ما می توانیم با احترام متقابل و بر اساس روابطی كه ایجاد كرده ایم به مسائل مشكل تر، موضوعاتی كه طی سی سال گذشته روابط ما را در تقابل همدیگر قرار داده است بپردازیم.
رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا – باراك حسین اوباما
این متن شبیه سازی شده در حالی منتشر می شود كه طی ماه گذشته، گزارش های ضد و نقیضی درباره انتشار نامه محرمانه اوباما به مقامات ارشد ایران در رسانه های غربی بازتاب گسترده ای داشت.
دولت اوباما گزارش های منتشره را مبنی بر پاسخ كاخ سفید به نامه تبریك محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران به همتای امریكایی خود و یا اینكه وزارت امور خارجه امریكا سرگرم آماده كردن پیش نویس متن نامه ای به رهبر عالی ایران است، تكذیب می كند.
رابرت گیس، یكی از مقامات ارشد كاخ سفید، هفته گذشته اعلام كرد كه انتشار اخباری در زمینه نامه باراك اوباما به رئیس جمهور یا رهبر ایران، صحت ندارد.
 
 
   
   
 
 
     

گزارش : سایت خبری تحلیلی الف (www.alef.ir)

گرفته شده ازسایت آفتاب

 

 

چهارشنبه 23/11/1387 - 22:33 - 0 تشکر 89704

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

ای ماه خدا! در تقویم دل ما خاطره هیچ ماهی به سرخی تو نیست!

 سلام خدا بر تو و بر ستارگانی که بر گردت حلقه زده‎اند!

سلاااااااااام

*******

اولا باید ببینیم این نامه رو کدوم اوباما نوشته ؟؟

او که با ماست یا او که با ما نیست !!!!

در ثانی معلومه که چنین نامه ای هیچ وقت نوشته نمیشه با این مفاد و ....

و در این نامه فرضی پاسخ قابل ذکری به نامه ی آقای احمدی نژاد داده نشده

شکی نیست که اوباما باید با لحن توام با احترام و شایسته ملت بزرگ و ایران صحبت کنه که به نظر میرسد در مجموع تا به اینجا تلاش داشته با در نظر گرفتن تمام معذوریتها و محدودیتهای روسای جمهور و مقامات آمریکا در مقابل لابی قدرتمند و بسیار متنفذ صهیونیستی ملایمترین لحن را در مورد ایران بکار برد. واقعا نباید انتظار داشت که اوباما فردا نامه ای بنویسه و ضمن محکومیت کشور خود و نیز رژیم صهیونیستی به ما بگه ببخشید . چون در این صورت او ماهی بیشتر دوام نمیاره و به شکلی از صفحه سیاست آمریکا حذف خواهد شد.

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

پنج شنبه 1/12/1387 - 5:26 - 0 تشکر 91848

گذر زمان همه چیز رو روشن میکنه

باید صبر کر ودید

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.