• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 920)
دوشنبه 14/11/1387 - 23:35 -0 تشکر 87134

الهی ... اهدنا الصراط المستقیم ...

سه شنبه 15/11/1387 - 2:40 - 0 تشکر 87157

با سلام 

اشکال افکار ایشان این است که احکام ثانویه و اولیه را درست متوجه نشده و مبانی ولایت فقیه را خوب نفهمیده .

احکام ثانویه حاکم بر احکام اولیه است چون مهم تر است طبیعی است که در بعضی شرایط در موقع اجرای دستورات خدا بین دو دستور خدا تزاحم ایجاد شود که انجام یکی موجب سلب دیگری شود پس در این حال باید به مهم تر پرداخت و این همان مصلحت است و این کار نه تنها در زمان ولایت فقیه انجام می شود که در زندگی معصومین فراوان به چشم می خورد مگر امیرالمومنین 25 سال بخاطر مسائل مهمتر خلافت ابوبکر و عمر و عثمان را تحمل نکرد؟ و مگر امام مجتبی صلح نکرد؟ و مگر امام حسین در حالیکه می دانست کشته می شود به کربلا نرفت و خانواده اش را با خود نبرد؟ در تمام این مطالب نقش مصلحت اندیشی اسلامی البته با شناخت نسبت به مهم و مهمتر نمایان است . 

مشکل ایشان اگر مشکل شهوانی نباشد (که به نظر من اینطور است چون قران می فرماید من یتق الله بجعل له فرقانا یعنی اگر کسی تقوا داشته باشد خدا به او راه را نشان خواهد داد )مشکل مبانی فکری است که باید اصلاح شود .

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

سه شنبه 15/11/1387 - 12:7 - 0 تشکر 87222

الهی ... اهدنا الصراط المستقیم ...

سه شنبه 15/11/1387 - 14:50 - 0 تشکر 87271

سلام 

جناب امس ببینید من خودم طلبه هستم مبتدی هم نیستم وقتی مطالب رو خوندم دیدم ایشون مبانی فکریش مشکل داره و همه چیز رو با اون مسائل فکری خودش می سنجه و می بینه جور در نمیاد می گه اشکال داره خب وقتی من می بینم مبانی فکریش با اسلام همخوانی نداره چطور باید ایشون رو تایید کنم بعد بیام بگم برای مشکلاتی که ایشون می گه باید راه حل پیدا کرد. نمی گم تو نظام ما مشکلی نیست ولی خیلی از مشکلاتی که ایشون داره ازش نام می بره مسائلی است که به نظر ایشون اشکاله چون راهشو اشتباه رفته .

الان شما ببینید ایشون که فکر می کنه فقط خودشه که اسلام رو فهمیده از نظام جمهوری اسلامی رفته و داره با کفار همکاری می کنه که این نظام رو ساقط کنه کجای اسلام چنین اجازه ای به یک مسلمان می ده .

گاهی شیطان چنان انسان رو فریب می ده که خودش هم سخت متوجه می شه که داره چه کار می کنه . خدا ما رو هدایت کنه ان شاء الله .  

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

سه شنبه 15/11/1387 - 15:4 - 0 تشکر 87273

ایدئولوژی شکست خورده امروز نظام سرمایه داری و لیبرال دموکراسی غرب هست. اوج فلاکت اونها در بحران اخیر جهانی مشهود هست و ازونطرف هر روز سربلندی و افزایش عزت ایران اسلامی درجهان ... بنابراین خیلی راحت میشه تشخیص داد که کدوم ایدئولوژی برتر و بهتر است اما ...

در مورد سخن های جناب خلجی میشه گفت که ایشون چون نه آگاهی و دانشی در مورد اسلام دارند و نه اینکه درک صحیحی از انگیزه ها و ویژگی های جامعه ایرانی دارند که اینگونه سخن گفتند.

من سعی می کنم تا اونجایی که در حد دانش خودم هست پاسخ ها رو بدم.

ولایتِ فقیه؛ نظریه‌ای برای الغای فقه

دیدگاه ولایت فقیه چیزی هست که برگرفته از دین و از سنت ائمه اطهار است و هم دیدگاه عقلایی برای اونچه در علوم مدیریتی بهش وحدت فرماندهی می گن. این مسئله کاملا تبیین شده و روشن هست و اگه ایشون کمی در مسائل دینی کنکاش بیشتری داشتند در می یافتند که ولایت فقیه از متن دین اتخراج شده است.

یاد حرفای امام خمینی افتادم که در پاسخ به صحبتای کارتر در مورد اسلام گفته بود ... البته به شوخی گفته بودند " کارتر هم اسلام شناس شده است."

سه شنبه 15/11/1387 - 15:6 - 0 تشکر 87275

آیا ساختِ بمب اتم مبنایی ایدئولوژیک دارد؟

من فکر می کنم فقط در اسلام هست که این جمله رو میشه دید "هدف وسیله رو توجیه نمی کنه" بنابراین مسلمانان بیشتر هر چیز قبل از دسیابی به هدف به مسیری که به اون هدف ختم میشه توجه می کنه. اعتقاد ما بر اینست که والاترین ارزش ها در اسلام به انسان داده شده است. اینجوری میشه گفت در دیدگاه اسلامی که حتی اسیر جنگی رو تکریم می کنه استفاده از ابزارهایی که عاملی برای نابودی دسته جمعی انسانها (همون ابازارهایی که سالیان سال قدرتهای حامی بشر که البته رسواییشون بخصوص در جنگ غزه بر همه دنیا آشکار شد ازش استفاده می کردند و ...) توصیه نمی شه.

بگونه ای دیگر میشه به این موضوع پرداخت. جمله آقای احمدی نژاد در خصوص بمب اتمی قابل تامل است.ایشان گفتند: بمب اتمی امروز جایگاه خود را تعاملات بین المللی از دست داده و دیگر کاربردی ندارد.

ممکن است در نگاهی سطحی تصور شود این جمله غلط است اما با کمی توجه بیشتر بسادگی می توان مصداقهایی برای آن پیدا کرد. برای مثال اسرائیل با اینکه بمب اتمی داشت نتواست بر مردم غزه که بیشتر هم غیر نظامی بودند پیروز شود و یا کره شمالی با اینکه به بمب اتمی دست پیدا کرد در جهان منزوی تر شد. از آنطرف ایران بدون سلاح هسته ای در هشت سال جلوی بیشتر کشورهای جهان می ایستد و غالب می شود.

قدرتهای بزرگ به خوبی می دانند که بازیگر اصلی در جهان امروز دانش و آگاهی و معرفت است و ایران با ایدئولوژی ناب اسلامی می خواهد وارد این عرصه شود که این ایدئولوژی عامل نابودی آنان خواهد بود و نه سلاح هسته ای . بنابراین آنها از هر بهانه ای برای جلوگیری از قدرت مند شدن ایران و ورود این کشور به عرصه های بین المللی جلوگیری می کنند. در این راستا از هر بهانه ای برای عقب ماندن ایران استفاده می کنند. برای مثال از مسئله هسته ای برای انزوای ایران استفاده می کنند.

یک سوال مطرح می شود: چرا آنها بدنبال انزوای ایران می گردند؟
در قرن ارتباطات و در قرن تبال فرهنگ ها و در زمانی که براحتی می توان خوب بودن یا بد بودن یک مسئله را درک کنند، چرا قدرتهای بزرگ بدنبال انزوای ایدوئولوژی اسلامی هستند. پاسخ آن بسیار ساده است. فرهنگ اسلامی ظلم ستیز است و دو از یکسانی انسانها می زند و این یعنی تخریب هر آنجه که غربی ها در طول سالهای استعمار به این طرف به خورد همه جهانیان داده اند. آنها حتی کشورها در مسائل اقتصادی تقسیم بندی می کنند. این کشورها که زمانی حیاتشان از طریق گرفتن حق توحش از ملت های فقیر می گذشت، امروز وقتی می بینند با ایدئولوژی اسلامی حیاتشان بخطر می افتد باید به هر طریقی که شده جلوی آن بایستند و برای انزوای اسلام و ایران تلاش کنند اما آنچه ایرنیان در انقلاب خود نشان دادند آنقدر محکم و متقن بود که در این حال هم بسیاری از کشورهای دنیا با الگو گیری از این انقلاب اسلامی برای آزادی خود تلاش می کنند.
با آنچه گفتم نتنها ایدئولوژی اسلامی یک ایدئولوژی شکست خورده نیست بلکه پیروز جنگ فرهنگهاست به حول قوه الهی و در این میان بمب اتمی نتنها نقشی ندارد بلکه رسیدن به آن هزینه ای گزاف و بی فایده به هر کشوری که بخواهد به آن دست یابد تحمیل می کند و به نوبه خود باعث انزوای بیشتر و عقب ماندن ما می شود بنابراین در این دیدگاه بمب اتمی مبنایی ندارد.

سه شنبه 15/11/1387 - 15:6 - 0 تشکر 87276

توهم غربی درباره‌ی «شرق»
سخنان جناب خلجی در این مورد نشان از درک پایین ایشان از جامعه ی ایرانی است. فرهنگ ایرانیان با دین و مذهب گره خورده و آنان هرجا دین خود را در خطر ببینند بلند خواهد شد. این مساله در تاریخ معاصر ایران کاملا مشهودست. مثلا مصدق تا آن زمان در ایران قدرت داشت که حمایت مذهبیون و آیت الله کاشانی را به همراه داشت و بلافاصله پس از ایجاد اختلاف بین این دوگروه مصدق دوام نیاورد. مثال ایشان در مورد سخن امام خمینی بسیار جالب است. یک سوال برای هر کسی با زدن این سوال پیش می آید آنست که چرا ایشان در بین همه سخنان امام  همین یک جمله رو پیدا کرده و گفته که اونهم منافاتی با اسلام نداره که هر چیزی که برای اصلاح امور مسلمین باشه مثل بهبود وضع اقتصادی در دین توصیه شده و درواقع دینی است و نه عاملی درمقابل دین. سوالم انست که امام خمینی از چه زمانی شناخته شد؟ سخنرانی بیداری بخش امام در سال 41 بیاد بیاورید. اسلام در خطر است، به داد اسلام برسید.
بعد از این سخنرانی بود که موج انقلاب آغاز شد که نشان از انگیزه های عمیق دینی در انقلاب ایران دارد. حتی هر چیزی را از رهبر آن می توان شناخت و حال اینکه رهبری در انقلاب ایران مذهبی بود و این را می توان به کل جامعه تعمیم داد. در مورد رهبری غیر دینی یا ملی گرایانه می توان به انقلاب هند اشاره کرد. با شکست مصدق به راحتی می توان گفت که نقش مذهبیون در انقلاب ایران بسیار پررنگ تر از مسائل دیگر بوده است و این به حدی بوده که جناب خلجی با تمام تلاش خود در نادیده گرفتن آن نتوانسته از کنارش بگذرد و اشاره هایی به آن داشته که در نهایت فقط توانسته نقش آن را کمرنگ جلوه دهد.

سه شنبه 15/11/1387 - 15:6 - 0 تشکر 87277

شکستِ آرمان‌شهر، احیای گفتار آخرالزمانی
هنوز بسیار زود است که بخواهیم از شکست آرمان شهر ایرانی اسلامی سخن بگوییم چرا که اگرچه مشکلات بسیاری داریم اما هر روز رو به پیشرفت حرکت می کنیم و کم کم قله های دانش رو فتح خواهیم کرد به حول قوه الهی. همین امروز شاهد تسخیر فضا با اولین ماهواره ایرانی و ماهواره بر ایرانی بودیم بنابراین ما شکست نخورده ایم و حتی بسیار پویا و رو برشد هستیم.
حال نگاهی به دنیای مدرن بیندازیم ، بحران جهانی اخیر اقتصاد آنان را به حالت افول برده و به دیگر بخش هایشان نیز نفوذ کرده است. در پیشبینی های یک پروفسور روس آمریکا تا سال 2011 از هم خواهد پاشید و در یک پیشبینی اقتصاد دان آمریکایی نظام سرمایه داری بزودی از بین می رود. البته من نمی گویم که این پیش بینی ها درست است اما اینها بخوبی نشان می دهد که پیش از شکست آرمان شهر اسلامی ، آرمان شهر غربی شکست خورده است.چیزی که در بحران اخیر جهانی شاهد آن هستیم آنست که بسیاری از اقتصاددانان جهان راه حل مشکلات اقتصادی خود را در الگوگیری از اقتصاد اسلامی یافته اند و با آن همه سیاه نمایی که در غرب از اسلام هست می بینید که اسلام خود را به عنوان ایدئولوژی برتر نشان می دهد.
واما گفتار آخر الزمانی ... برداشت جناب خلج از گفتار آخر الزمانی بسیار عوامانه یا ناآگاهانه است. در گفتار آخرالزمانی دنیای ایده آل بدست امام زمان(ع) رقم می خورد اما در فرهنگ آن تلاش و کوشش برای آنست که جامعه برای حضور حضرت محیا شود. در این میان هر فرد نقشی دارد که باید برای مهیا کردن حضور امام و پیروزی او کمک کند. در شعارهای انقلاب اسلامی این نکته بسیار مشهودست و بارها تکرار شده است. برای مثال همین شعاری که بعد از نماز جمعه همگان سر می دهند"خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافت بفرما" یعنی ایرانیان می خواهند آنقدر قدرتمند و استوار باشند تا در زمان حضور حضرت حجت یاری رسان ایشان باشند نه اینکه همه امور را به ظهور واگزار نمایند. به همین خاطر می گویم برداشت ایشان از مساله ظهور عوامانست.

سه شنبه 15/11/1387 - 15:7 - 0 تشکر 87278

شاید نتونسته باشم بخوبی حرفامو بگم اما فکر هم نمی کنم این همه بی دقتی و سهل انگاری و نادیده گرفتن ها اتفاقی باشد. من فکر می کنم آقای خلج دنبال جواب نیستند بلکه بیشتر دنبال تخریب هستند(الله اعلم).
بشخصه منتظر جواب های دوستان هستم.
یاعلی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.