• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1623)
پنج شنبه 10/11/1387 - 0:22 -0 تشکر 85817
(اسرائیل بر باد رفت)

 

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

   

 

 بعد از جنگ علیه غزه ،اسرائیل بر باد رفت

   

 

 

 

سرویس جهان اسلام:از دیدگاه داخلی رژیم صهیونیستی بعد از شکست وقیحانه در مقابل حزب الله لبنان دچار اختلافات داخلی بسیاری شد و جنگ بر علیه غزه در واقع به گونه ای پوشش شکست قبلی بود که باز هم ناموفق بود و اختلافات دو چندان شد به طوری که روزنامه صهیونیستی هاآرتص توشت: اسرائیل بر باد رفت...جنگ 22 روزه غزه که با دستور مستقیم ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم صهیونیستی و حمایت بی چون و چرای خائنان جهان اسلام آغاز شد، تاثیر کاملا مستقیمی بر آینده این رژیم و حزب حاکم بر آن خواهد داشت که حتی می توان از هم اکنون نشانه های آن را در مبارزات حزبی برای دستیابی به کرسی های بیشتر در پارلمان و گسترش اختلافات در میان سیاستمداران مشاهده کرد.شاید ظاهر امر حاکی از این باشد که رژیم صهیونیستی خسارات بسیاری را به بار آورده و بسیاری از مردم بی دفاع از جمله کودکان غزه را به خاک و خون کشید اما این تنها ظاهر قضیه است. از هر بعدی به این جنگ بپردازیم به این نتیجه می رسیم که پیروز اصلی این جنگ نابرابر ملت مقام غزه بودند.

معادله جنگ به این صورت است که یک ارتش تا دندان مسلح که خود را شکست ناپذیر می نامد و با حمایت همه جانبه از سوی کشورهای غربی و مقامات کشورهای عربی از جمله حسنی مبارک و ملک عبدالله به باریکه غزه حمله کرد و بعد از 22 روز نتوانست حتی یک وجب از خاک این باریکه را تصرف کند. 

 

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
پنج شنبه 10/11/1387 - 1:1 - 0 تشکر 85824

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

از جمله اهداف رژیم صهیونیستی در حمله به غزه شامل موارد ذیل است که البته به دلیل شکست از حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه از بیان صریح آن خودداری کرد .

1- نابودی حماس

حرکت مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، مهم ترین و جدی ترین مانع پیش روی اسراییل در راه پیشبرد اهداف توسعه طلبانه اش است.

هم اکنون، دو جریان عمده فلسطینی در برابر اسراییل وجود دارند: اولی، "فتح" است که رهبری آن را محمود عباس (ابومازن) به عهده دارد که معتقد به گفت و گوست و دومی حماس است که تحت هدایت "اسماعیل هنیه" بر آن است که رژیم اسراییل را نمی توان با دیپلماسی صرف متقاعد به عقب نشینی کرد و اگر هم قرار باشد ماجرای فلسطین بر روی میز مذاکره حل و فصل گردد باید پشتوانه نظامی نیز به همراه آن باشد والا اسراییلی ها به هیچ وجه زیر بار استرداد حتی بخشی از حقوق فلسطینیان نخواهند رفت.

بدیهی است که اگر اسراییل بتواند حماس را نابود کند، در صحنه فلسطین، فقط با یک گروه سیاسی مواجه خواهد بود که فاقد هرگونه توان نظامی است و باز بدیهی است که ”اسراییل مسلح” به این گروه بی پشتوانه هیچ امتیازی نخواهد داد.

بنابراین نابودی حماس در جنگ اخیر، قطعا بزرگترین آرزوی دولت و ارتش اسراییل بوده است که البته بدین مهم دست نیافتند و اینک، در حالی آتش بس یکجانبه را اعلام می کنند که حماس پابرجاست و به فعالیت خود ادامه می دهد.

بنابراین اسراییل در رسیدن به این هدف، کاملا ناکام مانده است.

2- حذف مهره های اصلی حماس

اسراییلی ها می توانستند با حذف فیزیکی چهره های اصلی این تشکل، اعلام کنند که به اهداف خود رسیده اند و بدین ترتیب، به نحوه آبرومندانه ای جنگ را پایان دهند.

مع الوصف، آنها فقط یکی دو نفر از اعضای حماس را به شهادت رساندند که آنها نیز در خانه خود و به همراه خانواده هایشان به شهادت رسیدند.

3- توقف شلیک موشک ها

شلیک موشک های حماس به سمت پایگاه های نظامی و شهرهای صهیونیست نشین، مهم ترین و پررنگ ترین جنبه تبلیغاتی اسراییل در توجیه حمله به غزه بود.


اسراییلی ها، درصدد بودند با از بین بردن توان موشکی حماس که برگ برنده این دولت فلسطینی به شمار می رود، موازنه قوا را به طور مطلق به سود خود تغییر دهند و به ساکنان شهرها و شهرک های صهیونیست نشین، آن هم در آستانه انتخابات اسراییل، بگویند که توانستند پس از سالها، ماجرای دنباله دار موشک پرانی را متوقف کنند و این در حالی است که حماس در آخرین روز نبرد نیز به شلیک موشک ها ادامه داد و برآوردها حاکی از آن است که اگر جنگ تا 6 ماه دیگر طول می کشید، حماس قادر به ادامه شلیک موشک ها در حجم فعلی بود.

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
پنج شنبه 10/11/1387 - 1:1 - 0 تشکر 85825


به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

4- اشغال غزه

اشغال ولو موقت نوار غزه می توانست قدرت نمایی اسراییل به شمار رود که توانسته است منطقه تحت نفوذ مقاومت را در کوتاه ترین زمان ممکن، به اشغال کامل خود درآورد ولی این امر نیز محقق نشد و اسراییلی ها با دادن تلفات سنگینی تنها پیشروی های اندکی در مناطق مختلف غزه داشتند.

پس از این زاویه نیز نمی توان آنها را پیروز دانست.اگر حماس تقاضای آتش بس می کرد یا به طور یکجانبه اعلام آتش بس می کرد، اسراییلی ها می توانستند آن را به حساب شکست حماس بگذارند و با منت گذاشتن بر سر مردم غزه، دولت های عربی و جامعه جهانی، آن را بپذیرند، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه، این خود اسراییلی ها بودند که پس از 22 روز جنگ، اعلام آتش بس یکجانبه کردند.
5- اعلام آتش بس توسط حماس
حتی اگر اسراییلی ها پس از قطعنامه شورای امنیت، آن را می پذیرفتند و اعلام آتش بس می کردند، می توانستند با کتمان شکست خود، علت آتش بس را احترام به قطعنامه شورای امنیت عنوان نمایند ولی با این امید که بتوانند حماس را از پا درآورند یا با نابودی توان موشکی آن، در صحنه نظامی به برتری برسند، جنگ را ادامه دادند و اینک بدون رسیدن به هیچ هدفی آتش بس یکجانبه اعلام کرده اند و این در حالی است که حماس مانند روز نخست می گوید تا زمانی که غزه در محاصره است، مقاومت خواهد داشت.

از بعد عملیات های نظامی و تعداد کشتگان در زمینه شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت فلسطینی از جمله گردانهای شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس ، گردان‌های شهدای الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح، گروهان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی و گردان‌های شهید احمد ابوالریش، شهید ابوعلی مصطفی و شهید جهاد جبریل در جریان جنگ غزه حداقل ‪
۱۹۱

عملیات علیه نیروهای رژیم صهیونیستی انجام داده اند.

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
پنج شنبه 10/11/1387 - 1:1 - 0 تشکر 85826

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

به نوشته العالم:

گردان های قسام در بیانیه های مختلف نظامی اعلام کردندکه در 22 روز جنگ و مقاومت 194 موشک گراد، 312 موشک قسام، 373 گلوله خمپاره، 55 گلوله آر پی جی، به سوی شهرک های صهیونیست نشین در جنوب فلسطین اشغالی یا مواضع نظامیان صهیونیست شلیک کردند که در نتیجه حداقل 29 شهرک نشین و 125 نظامی صهیونیست به هلاکت رسیده و 247 شهرک نشین و 110 نظامی صهیونیست زخمی شده اند.
این در حالی است ابوعبیده سخنگوی گردانهای قسام، شاخه نظامی حماس روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: ما به مردم خود اعلام می کنیم که 48 نفر از مبارزان قسام شهید شدند. و این آمار نشان می دهد که رژیم صهیونیستی علاوه بر اینکه دارای قدرت نظامی بسیاری بوده توان مقابله با تعدادی از جوانان غزه که از حداقل امکانات نظامی بی بهره بودند را نداشته است و تنها قدرتی که داشته این بوده است که انواع و اقسام بمب های ساخته شده توسط ایالات متحده را بر سر زن و بچه های بی دفاع بریزد.


از دیدگاه داخلی رژیم صهیونیستی از بعد از شکست وقیحانه در مقابل حزب الله لبنان دچار اختلافات داخلی بسیاری شد و جنگ بر علیه غزه در واقع به گونه ای پوشش شکست قبلی بود که باز هم ناموفق بود و اختلافات دو چندان شد به طوری که روزنامه صهیونیستی هاآرتص توشت: اسرائیل بر باد رفت. روزنامه ها آرتص با متهم کردن ایهود اولمرت نخست وزیر مستعفی رژیم صهیونیستی به هدایت این رژیم به سمت آغاز جنگ های پرهزینه نوشت جنگ غزه هزینه بسیار هنگفتی داشت و خسارت هایی را به حکومت واردآورد که قابل جبران نیست.

در جبهه مقابل این جنگ نه تنها جبهه حماس را تقویت کرد بلکه باعث شد مردم فلسطین اعتماد بیشتری به این جنبش پیدا کرده و اسماعیل هنیه به عنوان نماد مقاومت و ایستادگی چهره پلید این رژیم منحوس را به جهانیان نشان داد.
منابع
خبرگزاری عصر ایران
فارس
مهر
جام جم آن لاین
مرکز اطلاع رسانی فلسطین


 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
پنج شنبه 10/11/1387 - 16:52 - 0 تشکر 85946

سلام دوست خوبم

اسراییل وقتی از حزب الله شکست خورده بود عمرش تموم شده بود به امید روزی که اسراییل از صفحه روزگار محو شود

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
دوشنبه 14/11/1387 - 21:15 - 0 تشکر 87097

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

hosseintahoori گرامی 

ما نیز در جواب دعای شما فقط امین می گوییم 

مطمئن باشید 

اگر تمام مسلمانان یک صدا آمین بگویند 

اسرائیل، هیچ نام و نشانی ازش نمی ماند 

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.