• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 3382)
سه شنبه 8/11/1387 - 19:1 -0 تشکر 85491
گفتگو در مورد امتحانات پایان ترم

با سلام خدمت شما دانشجویان گرامی امیدوارم که امتحاناتونو خوب داده باشید و اونایی که هنوز امتحان دارن به طور عالی اونارو پشت سر بگذراند.

حالا موضوع از این قراره که میخواهم نطراتتونو در مور امتحاناتی که دادین بپرسم مثلا سخت یا آسون بود؟تلاش خودتون چقدر بوده؟پبشنهادتون برای ترم پایینیا برای روش درس خوندن در مورد درسهای مختلف(باذکر نام درس)چیه؟وهرچی که خودتون درمورد امتحانات و حتی خاطره هاتون سر جلسه امتحان و.....بدونم و و خودم خوانندگان از نظرات شما فیض ببرند.

هرچه میخواهد دل تنگت (مخصوصا برای امتحان )بگو.

                                               .:: بسیج دانشجویی دانشگاهمون ::.

                  

چهارشنبه 9/11/1387 - 0:53 - 0 تشکر 85549

سلام دوستان...

امتحانات ما خداییش آسون بود به جز یکی که جونم به لبم رسید تا تموم شد!خدارو شکر.

 کاملا درکتون میکنم....منم دو ترم بود که مونده بودم چطور باید درس بخونم!

این سردرگمی برمیگرده به دید اشتباهی که فکر میکنم همه ی ما نسبت به دانشگاه داشتیم متاسفانه!

قبل از اینکه بیام دانشگاه روشی داشتم برای خودم و خدارو شکر همیشه تاپ میشدم. اما توی دانشگاه فکر میکردم قضیه فرق داره...نمره مهم نیست...همش پرو‍‍ژه میدن و... .(عجب فکرهایی!)

ولی دریغ که حالا بعد از سه ترم فهمیدم باید همون روش دبیرستان و مدرسه رو پیش گرفت و دنبال استاد رفت و التماس کرد برای اینکه 19.5 رو 20 کنه!!!

حالا میفهمم که توی جایی که داریم تحصیل میکنیم معدل حرف اولو میزنه...نه چیز دیگه!

باید مثل همون دوران مدرسه بشینیم بخونیم ...حفظ کامل و بدون "و" جا انداختن همون حرفای استاد،  چرا که فایده ای نداره بریم دنبال مطلب اضافه! وقت میذاریم روی جوانب، در صورتی که اصل یه چیز دیگست و استاد دقیقا از حرفای خودش میاره!!!

دریغ از اینکه امتیاز قائل بشن واسه کسی که دوست داره بیشتر تلاش کنه نه فقط حفظ درس!

باید بیکار بود تا بریم دنبال مطالب اضافه! ...چون اگه امتحانو خراب بدی استاد توجهی نمیکنه به اینکه تو میخواستی دانشجو باشی نه دانش آموز!

دوست عزیز؛ همون روش مدرسه رو پیش ببریم! من که میخوام ترم دیگه همین کارو بکنم انشاءالله.جدی میگم. با اینکه خودم خندم میگیره، ولی اینطوری آیندم تضمینی تر میشه گویا!

اینطوری نیازی نیست آخر ترم غصه بخوری بگی ای دل غافل! این نمرات چیه؟!

دیدی که استاد به یک نمره 20 داره، فرق داره با 14ی یک دانشجو.....خیلی خیلی فرق داره.

نمیخوام بگم نمره بالا همش الکیه...اصلا.اونی که 20 میگره به احتمال زیاد بهتر یاد داره.ولی...

وقتی خودم نگاه میکنم به یک درس که مثلا 19 شدم ولی همشو فراموش کردم! خب اون نمره یعنی چی؟! و دارم یک درسی که کم شدم و هنوز که هست دوست دارم جزومو باز کنم و بخونم و برم دنبال مطلب بیشتر تا بیشتر بدونم.

متاسفانه امید داریم اساتیدی داریم که در خارچ از کشور تحصیل کردن و خواستار برقرار کردن همون متد ها در ایران هستن!.

اما....نه!

همون روش مدرسه بهتره!!!!

مقصر دانشجوست!

من چقدر حرف زدم! شرمنده چون واقعا دلم گرفته بود....یک ترم رو با یک استاد گذروندم که تمامش عشق کردم....ولی آخرش خیلی قشنگ پرو‍ژه ی یک نفر دیگه رو که همش کپی بود بهتر نمره داد! خب به کی میشه گفت اینا رو!

دوستان اگر روشی سراغ دارن برای موفقیت هر چه بیشتر لطف کنید بگید....

از خودش میخوام که کمکمون کنه....خودم که گیجم!

موفق باشید.

دانشـــــــــــــــجو باشید...

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

چهارشنبه 9/11/1387 - 3:8 - 0 تشکر 85575

به نام خدا

سلام

خیلی ممنونم از دوست خوبمون  eeskandary عزیز به خاطر ثبت این تاپیک.

یکی از دوستان یه مطلبی در رابطه با امتحان نوشته بودن که فکر کنم قرار دادن اون تو  این تاپیک خالی از لطف نباشه.سلام به دوستای خوبم
همگی واقعا خسته نباشیم.بالأخره امتحانات تموم شد و همه می تونند موقتا نفسی بکشند...نه به این عمیقی!هنوز نمرات اعلام نشده،البته نمره بعضی از امتحانات تستی اومده مثل درس اخلاق که واقعا ما رو روسفید کرد،خیلی زود نمره قشنگش رو فرستادند روی سایت گلستان تا اون دسته از عزیزان که اخلاق خیلی خوبی دارند غافلگیر بشوند!
بنده قبول دارم که اخلاقم زیاد تعریفی نداره(تعارف می کنما از تواضعمه!)ولی بابا اگه تست ها رو ده_بیست_سی_چهل هم می زدم نمرم بیشتر از این حرفا می شد!هجده تا غلط که سه تا درست رو برده بود،صفر خالص خالص!!!ولی بازم به خودم چون بعضی ها منفی شدند!(تبریک می گم به این دوستان خوش اخلاق)
خب بریم سر امتحان فیزیک که واقعا خاطره ساز بود،از اول امتحان و یک دانشجوی فعال تا آخر امتحان و جیغ و داد و فریاد "من ،من،بده من امضا کنم"دعوا واسه امضا کردن برگه ی اعتراض.
در حالی که خیلی ها مشغول پروندن مگس و نگاه به این طرف و اون طرف بودند که شاید یکی رو پیدا کنند که بیشتر از خودشون  از این سوالا سر در بیاره،بود  کسی  هم  که  با اهتمام تمام به سیاه کردن برگه و از رو بردن سؤال ها مشغول بود و بقیه با چشمای گرد و دهن نیمه باز و نگاه های چپ چپ و گاه خشم آلود تا آخر امتحان که از ته سالن محو بشه همراهیش کردند(فرصت نشد این همکلاسی عزیز رو که حتما همه می شناسید بزنیم باشه ان شاا...آغاز ترم جدید  منتظر ما باشند)
بنده هم از بقیه بچه ها مستثنا نبوده و با دیگر دوستان مشغول مگس پرونی بودم اما از شانس خوشگلم گیر یک بغل دستی سمج افتاده بودم که قصد کمک گرفتن از من پاستوریزرو داشت که تا حالا یک بار هم تقلب نکردم!من هم که خودم هیچی ننوشته بودم با اعصابی خورد که آیا این امتحان با این اوضاع پاس میشه یا نه مشغول امدادرسانی به نابغه مذکور شدم،بعد امتحان و بعد اولین تجربه در امر تقلب رسانی بنده که از کمک کردن به یک جوان هم سن و سال خودم خوشحال بودم متوجه شدم به علت تفاوت رشته ها سوالای اون طفلک با من فرق داشته!احتمالا طفل معصوم شاگرد اول میشه.من واقعا شرمندم،من بی تقصیرم،من اشتباهی بودم(این هم درس عبرتی بشه برای بعضیا که قبل امتحان دانشجوهایی رو که سوالاتشون باهاشون یکیه شناسایی کنند،نه!یعنی درس عبرتی بشه که تقلب نکنند ما که قصدمون اشاعه فرهنگ تقلب و گفتن نکاتی دراین مورد نیست!)
در این میان خوشبختانه همیشه سوال هایی در بین سوالات امتحان پیدا میشه که جواب دادن بهشون نیاز به علم غیب داره سوالاتی ازین دست که این سخن از کیست؟و سخن مورد سوال در هیچ کجای برگه یافت نمیشه یا دو تا گزینه کاملا مشابه در یک سوال که احتمالا برای حق انتخاب بیشتر داده شده!!!
این جور سوال ها هم مخصوص حالگیری اون دسته از دانشجوهاییست که قصد دارند نمره بیست کلاسو(اشتباه نکنید می خوان)بگیرند،هر چند تعداد این دانشجویان کم است ولی با این سوالا تعدادشون به حدااقل می رسه!
سر یکی از امتحانات  که در حال سر و کله زدن با یکی ازین سوال ها بودیم که شاید نقطه یا ویرگول یا وجه تمایزی بین دوتا از گزینه ها پیدا کنم که صدای دوپس  تمرکز همه رو بهم زد،یکی از عزیزان در حال خارج شدن از سالن امتحان بود و با باز کردن یک عدد رانی خودش رو تحویل گرفت و در حالی که با دستش عرق پیشونیش رو پاک می کرد گفت:اوه چقدر خسته شدم!!!
دوستان یاد بگیرید.عجبا از ما که تو  جیبمون یک شکول هم یافت نمی شه تا لااقل باهاش از به صدا در آمدن شکم و رفتن آبرو و بر هم خوردن نظم کلاس استفاده کنیم کلاسی که تو سکوته و با کوچکترین صدا به سمت منبع صدا تغییر جهت می ده و آدم با سوت زدن و به روی خود نیاوردن و یا نگاه خشم آلود به دیگری کردن نمی تونه گولش بزنه.
ختما پیامک های امتحانی هم براتون فرستاده شده:دعای قبل امتحان ،دعای بعد امتحان ،دعا برای پاس شدن ترم،دعای رهایی از شر مراقب و...
اِلهی اَدرِکنی پاسَنُ تِرمی به نُمرَتِن دَهِی و گاهَن دوازدهی،مَن حِفظِن مِن مشروطی و فَلَجِن استادی و لََغُوِن اِمتحانی
خب بگذریم گفتنی ها بسیار است و خاطره ها بی شمار،سرتون رو بیشتر از این درد نمیارم،شما هم اگه ازین روزا ی ...(جای خالی را با کلمه دلخواه پر کنید)خاطره ای دارید بفرستید تا ما هم بهره مند بشیم.
باز هم همگی خسته نباشید،تعطیلات بین ترم خوبی داشته باشید.

نویسنده : sunrise
این بود

تا بعد...

یا علی

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

چهارشنبه 9/11/1387 - 3:18 - 0 تشکر 85576

به نام خدا

من هم تا حدودی با باتنیست گرامی موافقم.

متاسفااه تو خیلی از دانشگاه های ما معیار سنجش دانشجو نمره هست و جالب اینجاست که نمره دادن خیلی از اساتید معیار مشخصی نداره !! ینی خیلی وقتا نمره هایی که به دانشجو ها داده میشه به هیچ وجه با دونسته هاشون جور در نمیاد !

ولی خانم باتنیست به نظر من بهتره طوری درس ها رو بخونیم که لا اقل اونایی که به دردمون میخوره رو بعد از امتحان فراموششون نکنیم.

هرچند تعداد این درسها خیلی هم زیاد نیست ...

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

چهارشنبه 9/11/1387 - 9:22 - 0 تشکر 85579

منم با botanist موافقم.

مثلا یک درسی مانند ریاضی برای رفتن سر جلسه فقط یک دستور کار داره اون چیه؟اگه گفتید؟

اون اینه که تمرینات کتابو حفظ کنید.صد رحمت به دبیرستان و راهنمایی که دبیران از هرچی سوال میدادن به جز تمرینات کتاب یا حداقل تغییراتی تو مسائل انجام میدادند حالا اومدین دانشگاه میبینیم که سوالات کپی شده اونم از تمرینات کتاب و مثالهای کتاب.کاشکه فقط درس ریاضی بود اکثر درسها اینجوریه.

                                               .:: بسیج دانشجویی دانشگاهمون ::.

                  

چهارشنبه 9/11/1387 - 13:50 - 0 تشکر 85635

سلام دوستان...

جناب جعفر، منظور من این نبود که بیاییم درسامونو طوری بخونیم که بعد از امتحان فراموش کنیم، به قیمت اینکه نمره ی بالا بگیریم!.

میشه درسها رو طوری خوند که هم نمره ی بالا گرفت و هم فراموش نکرد و من دنبال همون روشم.

از این ناراحتم که اساتید ما به عنوان مثال، دارای بار علمی بالا هستند و دوست داریم توی کلاس اونا رشد کنیم نه فقط یک درس رو پاس کنیم...اما چنین اجازه ای رو نمیدن و به تبع اون ارزش قائل نمیشن. نمیدونم منظور منو متوجه شدید یا نه؟.

از تجارب خودتون برامون بگید...چه روشی دارید ؟

ممنون.

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

جمعه 11/11/1387 - 14:27 - 0 تشکر 86116

با سلام خدمت كاربران گرامی تبیان:

1- به نظر من گوش دادن به درس از همون ابتدای ترم می تونه در نمرات پایان ترم مؤثر باشه ، چون تمام مباحث یك درس به صورت زنجیروار به هم وصله و با یاد نگرفتن یك مبحث می شه گفت مباحث دیگر از همان درس هم برای دانشجو یاد گرفتنش مشكل می شه.

2- مرور مداوم درس ها ازهمان ابتدای ترم تحصیلی .

یا حق 

 

 

 

 

یاحق

جمعه 11/11/1387 - 21:9 - 0 تشکر 86232

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

ای ماه خدا! در تقویم دل ما خاطره هیچ ماهی به سرخی تو نیست!

 سلام خدا بر تو و بر ستارگانی که بر گردت حلقه زده‎اند!

سلاااااااااام

*******

واااااااااااای ... من برگشتم ... بالاخره این امتحانا هم تموم شد .... یه نفسی تازه کنیم که ترم بعدی داره شروع میشه .... یه خسته نباشید جانانه و دانشجویانه به همه دوستای عزیزی که امتحاناتشون رو دادن ... همیشه موفق و پیروز و دانشجو باشید ... از همون اول ترم هم به فکر آخرش باشید ( خطاب به خودم !!! ) ...

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.