• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1777)
دوشنبه 7/11/1387 - 23:6 -0 تشکر 85271
افزایش آمار ازدواج موقت در کشور

یک مدرس علوم فقهی و حقوقی معتقد است ازدواج های موقت به شدت در کشور در حال افزایش است و این امر می تواند تبعات و آسیب های اجتماعی بسیاری به دنبال داشته باشد.

 

دکتر حسین امیدی خواه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به اینکه ازدواج موقت با عرف جامعه ما همخوانی ندارد و ثبت آن در شناسنامه می تواند برای مردان مشکل ساز شود، بنابراین در اغلب موارد چنین ازدواج هایی به ثبت رسمی نمی رسد.

وی تصریح کرد: در حال حاصر بسیاری از دفاتر به صورت غیر رسمی با هزینه ای اندک ازدواج موقت را در برگه هایی خاص درج می کنند و مدارک خاصی نیز برای این امر نیاز نیست و این عوامل باعث شده تا مردان دیگر تمایلی برای ثبت این ازدواج ها نداشته باشند.

این استاد دانشگاه به وضعیت فرزندانی که از نتیجه این قبیل ازدواج ها متولد می شوند اشاره کرد و گفت: وضعیت این قبیل کودکان در هاله ای از ابهام قرار دارد و اکثر آنان از همان سالهای ابتدایی زندگی با مشکلات فراوانی روبرو می شوند.

وی آمارهای اعلام شده در خصوص ازدواج موقت را غیر واقعی دانست و افزود : آنچه که از سوی مراجع رسمی در ارتباط با ازدواج موقت اعلام می شود به هیچ عنوان صحت ندارد چرا که درصد بالایی از این ازدواج ها به ثبت نمی رسد و فقط در برگه ای درج می شود.

وی خاطرنشان کرد : معضل ازدواج های موقت هر سال رو به افزایش است و این در حالی است که راهکاری برای جلوگیری از افزایش این پدیده در جامعه ارائه نمی شود و به طور حتم ادامه این روند ، افزایش آسیب های اجتماعی را در جامعه به دنبال خواهد داشت

آقا نمی آیی

چهارشنبه 16/11/1387 - 8:49 - 0 تشکر 87453

متاسفانه كانون خانواده را هم بهم میزنه خواهش میكنم یه فكر اساسی براش بكنیید به نظر من دست اقایون را زیادی باز كردن و دارن سوئ استفاده میكنن

پنج شنبه 8/12/1387 - 10:29 - 0 تشکر 93625

ثواب ها و حسنات الهی ازدواج موقت

شخصی به نام «عقبه» می گوید :« از امام صادق (ع)پرسیدم:«آیا برای کسی که ازدواج موقت بنماید از طرف خداوند ثوابی در نظر گرفته شده است؟»
امام صادق (ع) فرمودند: «اگر با این عمل قصد قربت کند و صرفا به خاطر مخالفت با کسی که این عمل را حرام کرده است ازدواج موقت نماید ،کلمه ای با آن زن صحبت نمی کند، مگر آنکه خداوند به عدد هر کلمه ،حسنه ای برای او می نویسد ،و دستی به طرف زن دراز نمی کند مگر اینکه خداوند برای او حسنه ای قرار می دهد .وقتی به او نزدیک شود ،خداوند گناهی از او می آمرزد  و وقتی غسل می کند ،خداوند به عدد هر مویی از بدن او که آب بر آ« جریان پیدا کند از گناهان او می بخشد.»
پرسیدم : «به عدد هر مو؟»
حضرت فرمودند :« (آری!)به عدد هر مو.»

احادیثی در باب ازدواج موقت

هر کس صیغه ی موقت را حلال نداند از اهل بیت نیست


«ابابصیر» می گوید :« در مورد ازدواج موقت از امام صادق(ع) سوال کردم.حضرت فرمودند :« در همین مورد این آیه نازل شده است که :«فما استمتعتم به منهن فاتوهن ...»(سوره ی نساء آیه ی 24)
یعنی :«زنانی را که متعه می کنید واجب است که مهر آنان را بپردازید .وگناهی بر شما نیست در آنچه بعد از تعیین مهر ،با یکدیگر توافق کرده اید ،(بعدا می توانید با توافق یکدیگر ، آن را کم یا زیاد کنید.)»
«هر کس ازدواج موقت را حلال نداند از ما نیست.»
***********************************************
طلب آمرزش و لعنت ملائکه در رابطه با ازدواج موقت


امام صادق فرمودند :«هیچ کس ازدواج موقت نمی کند مگر آنکه از هر قطره ی از آب غسلش که از او فرو می ریزد خداوند هفتاد ملک را خلق می نماید که تا روز قیامت برای او طلب آمرزش می نمایند و بر کسی که از این عمل دوری کند لعنت می فرستند»
***********************************************


و حضرت علی (ع) فرمودند : «اگر عمر از ازدواج موقت جلوگیری نمی کرد هیچ کس زنا نمی کرد مگر آنکه پست و شقی باشد»


و ایشان فرمودند : «من سنت پیامبر اکرم را به خاطر گفته ی یکی از مردم ترک نمی کنم»

وَ مَن یَتَوَكَّل عَلَى اللهِ فَهُوَ حَسبُهُ
جمعه 9/12/1387 - 20:1 - 0 تشکر 94022

سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِیمٍ

خبر خوبی نیست...

اگر دفاتر ملزم به ثبت قانونی این ازدواج ها بشن، قطعا امارش میاد پایین!

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.