• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
زن ریحانه آفرینش (بازدید: 1613)
سه شنبه 1/11/1387 - 18:13 -0 تشکر 84065
بیمارترند اما عمر طولانی دارند

به نام خالق زیبایی ها

امید زندگی زنان در سراسر جهان به طور چشمگیری بیش از امید زندگی مردان است.

این مطلب فراگیر كه مردان به دلیل فشار كار سخت تر بیش از زنان می میرند نادرست است.میزان مرگ مردان از بدو تولد تا سراسر زندگی آنان بیش از میزان مرگ زنان است.مردان به استثنای بیماری قند در تمام سنین بیش از زنان می میرند گرچه زنان نسبت به مردان از امتیاز عمری طولانی تری برخوردارند ، آنان بر حسب بیماری جسمی در وضعیت نا مساعدتری به سر می برند.

زنان به میزان بیشتری از بیماریهای حاد مانند بیماریهای عفونی و امراض تنفسی رنج می برند.

میزان بیماری حاد مردان تنها در مورد آسیب دیدگی است كه بیش از بیماریهای حاد زنان است . جای تعجب نیست كه زنان بیش از مردان درگیر مراقبت های تندرستی هستند.

حال سوال این است كه با وجود آنكه زنان دچار بیماریهای بیشتری می شوند، چرا عمر آنان طولانی تر از مردان است؟

اتفاق نظر درباره ی این نكته كه مردان بیش از زنان از سلامتی برخوردارند اما زودتر می میرند وجود ندارد اما تبیین های گوناگونی در این خصوص ارائه شده است كه به نظر معقول می رسد.

شاید نقش جنسی زن بیش از نقش جنسی مرد بر او فشار روحی وارد می كند . از آنجا كه زنان علاقه ی بیشتری به سلامتی دارند شاید نسبت به بیماری حساس تر باشند . ماهیت نقش جنس نیز به این موقعیت كمك می كند.

نخست آنكه مردان به اندازه ی زنان فشار روحی را بر خود هموار نمی كنند ، جنبه ی مردانه بودن نقش جنسیت مرد باعث می شود كه مردان از مراجعه به پزشك و یا پیروی از توصیه ی پزشكی پرهیز كنند . وانگهی مردان مانند زنان فشار روحی را از طریق درد دل با دوستان و نزدیكان تسكین نمی دهند در نتیجه احتمال بیشتری وجود دارد فشار روحی مردان را بیشتر از زنان به ورطه ی مرگ سوق دهد . وانگهی نقش جنسیتی مرد به رفتاری میدان می دهد كه برای سلامت شخص زیانبار است .

جامعه به درگیر شدن مردان در فعالیت های خطرناكی مانند نوشیدن مشروبات الكلی ، سیگار كشیدن ، رانندگی پرشتاب و جنگ و جدال بیشتر میدان می دهد. در واقع مردان به میزان سه برابر زنان بر اثر تصادف ها و به میزان دو برابر زنان بر اثر بیماری های ناشی از دود سیگار و مصرف الكل طی میانسالی می میرند.

ممنون

سال و مال و فال و حال         اصل و نسل و بخت و تخت

           باشدت بر شهریاری بر مراد و بر دوام

سال خرم ، مال وافر ، حال خوش          اصل ثابت ، نسل باقی ، تخت رام

پنج شنبه 3/11/1387 - 16:15 - 0 تشکر 84314

به نام خالق زیبایی ها

انشاءالله و با عنایت خداوند متعال از این به بعد قصد داریم در این انجمن اختلافات ساختاری زنان و مردان را بیان كرده تا باعث شناخت هر كدام از آنها از یكدیگر شویم

از مشاركت شما هم ممنون میشویم

سال و مال و فال و حال         اصل و نسل و بخت و تخت

           باشدت بر شهریاری بر مراد و بر دوام

سال خرم ، مال وافر ، حال خوش          اصل ثابت ، نسل باقی ، تخت رام

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.