• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
زن ریحانه آفرینش (بازدید: 4989)
دوشنبه 30/10/1387 - 15:52 -0 تشکر 83871
جهیزیه و شیر بها برای عروس خانم

جهیزیه و شیر بها برای عروس خانمجهیزیه لوازمی است که پدر عروس برای دختر خانم خود تهیه می کند اما مقدار این جهیزیه متفاوت می باشد .به نظر من جهزیه عروس باید سنگین باشد بسیار سنگین باشد از طرف دیگر چون عروسی و برگزاری مراسم عروسی جز تشریفات می باشد و حتی بسیاری از اقا داماها حاضر نیستند این عروسی را بگیرنند ولی باید جهیزیه سنگین باشد .اما از طرف دیگر با توجه به فشار و تورم اقتصادی که وجود دارد و پدر بنده خدا از کجا بیاورد برای دخترش جهیزیه سنگین تهیه کند حتی بسیاری از مردم در تهیه جهیزیه معمولی هم دچار مشکل هستند. یک راه حل ارائه شده به نام شیر بها که در اکثر جامعه ما رسم شده که معمولا در شهرای مختلف بین 5 تا 8 میلوین تومان است.حالا این جا یک سوال مطرح می شود مگر ادم شیر خودش را می فروشد چون شیر بها یعنی بهای شیر. ایا به نظر شما این کار شیر بها درست است یا نه دلایل را بگوید.از طرف دیگر اگر قرار باشد پسر شیر بها بدهد و دختر خانم با ان برود جهیزیه بخرد و پسر بنده خدا  هم خرج عروسی را بدهد هم شیر بها هم عقد کنان و هم نامزدی به نظر شما دختر چه برای داماد باید بیاورد ایا فقط خودش را . اگر این طور است پس چرا عروس خانمها توقع دارند شوهرشان بهترین عروسی بهترین شیر بها بهترین ماشین عروس بهترین مکان عروسی را برایشان فراهم کنند . چرا این دختر خانمی که فقط خودش را می اورد و نه خرج ومخارجی می کند باید این همه هزینه سر دوش شوهرش بگذارد ایا درست است.از طرفی دیگر ایا عمل باعث می شود پسرها دنبال گرفتن زن و زندگی نباشند. و بخواهند خودشان را به طریقی با دوست دختر و یا رابطه نامشروع و رابطه جنسی با یک دختر ارضا کند. اگر این کار صورت بگیرد هیچ پسری حاضر نمی شود دیگر برود زن بگیرد زیرا با یک راه حل ساده دنبال ان می رود.پس به نظر من دخترخانمها باید ازدواج و مراسم ان را اسان بگیرنند تا سن ازدواج انها بالا نرود زیرا بالا رفتن سن ازدواج انها بخاطر عدم ازدواج پسرها لطمه اولش به خود دخترها خواهد خورد . چون پسرها به هر طریقی خوشان را از مسولیت مبرا می دانند. ولی دختر نمی تواند. پس باید دختر جهیزیه در اندازه معمول نه کاسه و بشقاب تهیه کنندو دخترها از پسرها توقع عروسی مجلل و با شکوه را در این جامعه پر فشار و پر از مشکل اقتصادی نخواهند . من به عنوان یک دختر سعی می کنم از شوهر ایندهم توقع زیادی نداشته باشم . شما چی دوستان محترم من.از طرف دیگر دختر نمی تواند بدون جهیزیه خونه شوهر برود چون اگر این کار را کند با هزارتا سرکوب روبرو می شود که از طرف خواهر شوهر و مادر شوهر نصیبش خواهد شد. حالا در جع بندی نظرتان راجع به جهیزیه سنگین وشیر بها سنگین چیست با مواردی که ذکر شد بیان نمایدد.با تشکر . پریناز خواهر پریسا.

چهارشنبه 2/11/1387 - 20:16 - 0 تشکر 84212

سلامبا یاد او و با نام عشق و به خاطر او به خاطر دوست به خاطر عاشق شدن به خاطر معشوق بودن و با عشق او و با یاد او و با دوست او .و با یاد پر.................. اغاز می شوددوستان همیاران عاشقان ووعشوقان در راه حق اولا از تمامی دوستان تشکر می کنم .در ان جا لازم به توضیح است کابران از بنده کله کردنند اسم پریسا در اخر نوشته های من چیه است.ببین عزیز جان شما فکر کنید بنده پسرم و یا دخترم این چی فرقی می کند اصل این است که انسانیم درسته بنده دخترم خوب شد اسم پریسا است .در خصوص بحث من جهیزه بسیار امری خوب خوشایند برای اقا دامادها است اما برای عروس خانمها معظل شدی است چرا چون تهیه جهیزیه بیسار سنگین ومخارج سر ساوری دارد اما یک راه حل ارائه شده شیر بها.اولا این سوال من را پاسخ دهید شیر بها یعنی چی . چرا مگر انسان شیر خود را می فروشد . چرا دادما باید شیر بها بدهد . این که خانواده دختر نمی اونند جهیزیه تهیه کنند . از داماد شیر بها می گیرنند و جهیزیه با ان می خرند امری است ناپسند درست نیست . اخه پسر بنده خدا از کجا بیاورد هم شیر بها بدهدهم خرج عروسی و. هتل ماشین عروس نمی دانم ارایشگاه طلا و لوازم خانه .منزل و مسکن تهیه کند . این کار خود باعث تاخیر ازدواج دخترها می شود . اخه یعنی چی این کار شما ها بگوئید . از طرفدار دوست خوب با تشکر پریسا . راستی اسم من با کابری متفاوت است . اگر اسم پسرانه انتخاب کردم چند دلیل داشته . که قابل گفتن نیست . در هر صورت دوستدار شما پریسا.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.