• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
زن ریحانه آفرینش (بازدید: 7393)
يکشنبه 29/10/1387 - 23:37 -0 تشکر 83731
علت اینکه خداوند ابتدا مرد را خلق کرد بعد زن را چیست

با سلام خانم مدیر کفتند بحث ایجاد کنیم.خانم مدیر بحث بنده  خانم ستاره از پاسخ دادن ان امتناع می کند به این شکل مطرح می شودعلت اینکه خداوند ابتدا مرد را خلق کرد بعد زن را چیست. چرا همزمان خلق نکرد. ایا این نشانه دهنده بزرگی و ابهت مرد نیست . ایا این نشانه دهنده بر تری مرد نسبت به زن نیست. اگر این طوری نیست پس چرا ابتدا مرد خلق شد بعد زن . تا کنون خانم ستاره از پاسخ دادن ان امتناع ورزیده بنده به توصیه خانم مدیر این بحث را ایجاد کردم.

 

دوشنبه 30/10/1387 - 11:16 - 0 تشکر 83794

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

یه بار خدمتتون عرض کردم 
ُآروم تر 
اما 
....
بنده از پاسخ دادن امتناع نمی کنم 
این رو همه بچه ها می دونند
حتی اگر اشتباه کنم 
اعتراف می کنم 
در این مورد عرض کردم 
بدون تحقیق حرفی نمی زنم 
در ثانی شما از کجا می دونید که من 
می خواستم یه بحث در مورد خلقت زن 
بزنم 
چون این مسئله باید از ریشه در موردش صحبت شه 
تا برای بعضی سوء تفاهم نشه 

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
دوشنبه 30/10/1387 - 13:1 - 0 تشکر 83832

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

ممنون که این بار به حرف خانم مدیر گوش کردید و از به حاشیه کشاندن بحث قبلی جلوگیری کردید.

اما راجع به سوالتون :راستش در این زمینه مطالعه نداشته ام تا بحال و اصلا به این موضوع فکر نکرده بودم . شاید چون اصلا موضوع قابل تاملی نبوده ولی  سعی میکنم راجع بهش مطالعه کنم .حالا قبل از مطالعه اون چیزی که با عقل متناسب هست رو میگم خدمتتون ......

اولا که اصلا فکر نمیکنم اول آدم خلق شده باشه و بعد حوا یعنی در قرآن فکر نمیکنم اشاره ای به این موضوع شده باشه . حالا اگه اشاره ای قرآنی هست که من ازش غافل بودم ممنون میشم دوستان بیان کنند.

ثانیا حالا برفرض که اینطور بوده باشه .چه فرقی میکنه حالا آدم خلق شد بعدش حوا . میتونست هم حوا خلق بشه و بعد آدم.......یا هردوبا هم خلق بشن یا هر چیز دیگری . همانطور که هردو با هم فریب شیطان را خوردند .همانطور که هردو با هم به زمین رانده شدند . همانطور که هردو از یک جنس خلق شدند و خیلی چیزهای دیگه .هوم؟؟؟؟

 یعنی فکر نمیکنم این خلقت ربطی به برتری مرد نسبت به زن داشته باشه . مگه خدا نگفته برترین شما باتقواترین هستند ؟؟؟

کجا در قرآن اشاره ای به برتری مرد بر زن شده صرف اینکه اون مرد هست و این زن؟؟؟؟؟

البته این ها چیزهایی بود که به ذهن خودم رسید ولی حتما مطالعه میکنم در این زمینه و بر میگردم .

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

دوشنبه 30/10/1387 - 13:13 - 0 تشکر 83833

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

این هم جواب سوال شما 

شاید بتوان گفت آفرینش اولین موجود، به عنوان خلیفه و حجت خداوند در روی زمین است، چرا که بر اساس روایات نمی شود در زمین حتی یک نفر باشد ولی حجتی برای هدایت او خداوند قرار نداده باشد؛ و سنت خدا به این تعلق گرفته که حجتهای الهی در زمین مرد باشند. بنابراین در آفرینش آدم و حوا، آفرینش آدم از این جهت مقدم است که قرار است او مقام حجت روی زمین باشد.

کجای این جواب به برتری مرد و ابهت و .... اشاره شده است 

 اصلا چه ربطی به ابهت دارد

 در ثانی کی می گه 

آقایون ابهت دارند 

؟؟؟؟؟

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
دوشنبه 30/10/1387 - 15:46 - 0 تشکر 83870

با سلام با یاد اوبا نام پریسا مطالب را اغاز می کنم.خانم ستاره باید به من جواب دهی باید بگوی چرا مرد اول خلق شد بعد زن این دلیل که شما نوشتی اصلا کافی نیست. باید دلیلی برایش بیاوری . در ثانی که کفته مرد ابهت دارد من میگویم باور نمی کنید خواب امتحان کن از بر دارت یا از پدرت بپرس با او مخللفت کن ابهت مردانگی را ببین. من جوابم را می خواهم قصد حاشیه کشاندن مطلب را ندارم من جواب می خواهم باید خانم ستاره بگوید این حرفی که شما نوشتید دلیلی نیست.

مرد ابهت و بزرگی دارد برتر بوده هست و خواهد بود . یا جواب حرف من را می دهی با دلیل و منطق . و یا اینکه باید در بحث قبلی من شرکت کنی و بیایم در انجا جواب دهم . من ول کن قضیه نیستم.

فدای شما دوستان با توصیه پریناز از تهران شهر ک غرب.

دوشنبه 30/10/1387 - 16:6 - 0 تشکر 83875

با یاد خدا
سلام به همگی دوستان ! دلم چقدر برای انجمن ها تنگ شده بود !
اونطوری كه من فكر میكنم محدود بودن به زمان و مكان از خصوصیات این دنیا و ماده است در مورد خدا زمان و مكان معنا نداره كه ما بخواییم بگیم این كار رو قبل اون كار انجام داد . فاذا قضی امرا فانما یقول له كن فیكون !
البته ما چون محدود به مكان و زمانیم اصلا نمی تونیم این موضوع رو درك كنیم !!
در مورد برتری همه جانبه ی زن یا مرد بر دیگری هم هیچ آیه ای در قرآن و احادیث نداریم .
ما فرزندان ادم را گرامی داشتیم و انان را بر صحرا و دریا مسلط ساختیم و از غذاهای پاکیزه برای آنها روزی فراهم کردیم و ان ها را بر بسیاری از مخلوقات خود فضیلت و برتری بخشیدی (سوره اسراء ایه 70 )
این آیه برتری انسان رو بر دیگر موجودات نشون میده .
این آیات هم خدمتتون عرض میكنه كه هیچ یك از زن و مرد بر دیگری برتری نداره !
 ایه 13 سوره حجرات : اى مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره ‏ها و قبیله ‏ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید (اینها ملاک امتیاز نیست،) گرامى‏ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست خداوند دانا و آگاه است!
سوره نحل ایه 79 : هر کس کار شایسته ‏اى انجام دهد، خواه مرد باشد یا زن، در حالى که مؤمن است، او را به حیاتى پاک زنده می‏داریم و پاداش آنها را به بهترین اعمالى که انجام می‏دادند، خواهیم داد
.
سوره غافر ایه 40  : هر کس بدى کند، جز بمانند آن کیفر داده نمى ‏شود ولى هر کس کار شایسته ‏اى انجام دهد- خواه مرد یا زن- در حالى که مؤمن باشد آنها وارد بهشت مى ‏شوند و در آن روزى بى ‏حسابى به آنها داده خواهد شد.
35 سوره احزاب  : به یقین، مردان مسلمان و زنان مسلمان، مردان با ایمان و زنان با ایمان، مردان مطیع فرمان خدا و زنان مطیع فرمان خدا، مردان راستگو و زنان راستگو، مردان صابر و شکیبا و زنان صابر و شکیبا، مردان با خشوع و زنان با خشوع، مردان انفاق کننده و زنان انفاق کننده، مردان روزه ‏دار و زنان روزه ‏دار، مردان پاکدامن و زنان پاکدامن و مردانى که بسیار به یاد خدا هستند و زنانى که بسیار یاد خدا مى‏ کنند، خداوند براى همه آنان مغفرت و پاداش عظیمى فراهم ساخته است‏ .

دوشنبه 30/10/1387 - 18:27 - 0 تشکر 83883

با سلام با سلامی همچون افتاب بر گلها همچون مهتاب به عشقها همچون دلها پذیرای محبتها همچون نور بر دل عاشق منتظر همچون عاشق مثل معشوق همچون فرهاد مثل شیرین همچون ...............دوستان محترم مثل اینکه بحث بخوبی جا نیافتاده عزیز من من می گویم چرا خداوند اول مرد را خلق کرد بعد زن را چرا انسانی وقتی از خاک درست شد مرد بود بعد خدا زن را افرید برای ارامش مرد. من نمی گویم بروید احادیث بیاوردی که زن و مرد با هم برابر هستند من می گویم چرا ابتدا مرد خلق شد نه زن.این به نظر ما برتری مرد را می رسند اگر این طور نبود چرا زن اول خلق نشد . پس از همون ابتدا خلقت مرد برتر بوده باور کنید برتر بوده هست و خواهد بود مرد ازرش مند بوده اگر نبوده چرا در زمان اعراب جاهلیت ددخترها را از بین می برنند . چرا شما همین الان هم توجه کنید متوجه این تفاوت می شود . شما ببیند در یک خانواده تازه داماد و عروس ببیند ماددر شوهر عروس چی دوست دارد نوهاش باشد اگر از او سوال کنید مطمنا جوابی چون پسر نخواهید شنید. در خانواده خودتون بین شما دختر و برادری که در خانه هست به کدام بیشتر توجه داررند بیشتر وسایل بازی می خرنند بیشتر محبت می کنند مسلما پسر حالا چرا چون می گویند پسر مال خودمان است دختر مال مردم. پسر نسل را نگاه می دارد دختر نمی تواند . پسر عاشق پدر دختر معشوق مردم. در هر صورت من نمی خواهم تفاوت این دو را بکم خواهش می کنم از بحث منحرف نشید و علت خلقت مرد زودتر از زن را بیان نمایید. دوستدار همگی دوستان پریسا خانم گل از تهران شهرک غرب .

دوشنبه 30/10/1387 - 22:36 - 0 تشکر 83916

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

این سوال شما ببخشید یعنی دخالت (فضولی) در کار خدا!

و دخالت (فضولی) در حکمت پروردگار گناهی بزرگ هست!

ملاکی که شما برای پاسخ سوالتون میارین خیلی بچگانه هست، چون حضرت آدم زودتر از حوا آفریده شد، دلیل بر برتری حضرت آدم هست؟

اگر این دلیل برتری هست، پس فرشتگان زودتر از آدم فریده شدن، حتی جنیان،‌ پس اینا برتر از انسان هستن، پس چرا بازم آدم شد اشرف مخلوقات؟

شما هم به سوال من پاسخ بدین مگر نه تاپیک میزنم و میام دنبالتون، آدرس رو هم که نوشتین کار من رو راحتر کردین، تا پاسخ بدین به سوالم، چرا فرشته ها از انسان برتر هستن، ولی خدا انسان رو کرد اشرف مخلوفات؟

یا الله زود پاسخ بدین، تا پایان ساعت 24 فردا 1387/10/1 فرصت دارین، اگر پاسخ ندین این نشانه ضعف و ناتوانی شما هست و تمام سوابق علمی شما رو زیر سوال میبره، یعنی شما هیچی نمیدونی و الکی میگین کارشناس هستین، پس لطفا سریعتر پاسخ بدین.

از باقی دوستان هم میخوام به ایشون کمک نکنن،‌ چون ایشون خودشون کارشناس هستن و باید به سوال من پاسخ بدن و عدم پاسخگویی ایشون نشانه ضعف و ناتوانی شماست.

منتظر پاسخ شما هستم...


راستی یه چیزی، شما با پری ها نسبت دارین؟

پریسا، پریناز نفر بعدی رو من معرفی یکنم پریچهر از شهرک غرب هم هستن فکر کنم ایشون.

بازم کسی از دوستان اسمایی که اسم پری دارن اولشون رو بنویسن که کمکی به دوست خوبمون جناب حسین پ بشه.

و یه نکته دیگه، اگر میخواهین اینجا اسمای دخترانی که با پری شروع میشه به تاپیک اسم دختران برین و اونجا بنویسین!

اینطوری که دارین پیش میرین، یواش یواش به شماره بلوک منزل هم میرسین، شماره تلفن رو فکر کنم در پست بعدیتون اعلام میکنین!

فقط فراموش کردین تو تبیان جای این کارا نیست!!!

حالا میشه توضیح بدین انگیزه شما از نوشتن این اسماء پری دار چیه؟

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
سه شنبه 1/11/1387 - 3:8 - 0 تشکر 83960

اگه میخواین بودونید کی برتره

قرآن گفته ملاک برتری تقوا است ...

شاید ادامه در پست بعد ...

ساعت 3:5 بامداد

http://rahpoyvesal.blogfa.com
سه شنبه 1/11/1387 - 7:47 - 0 تشکر 83962

سلام به همه ببخشید شما کاری جز جنگ و جدل سر ابهت و ترتیب خلقت مرد و زن ندارین؟ من امروز برای اولین بار به این انجمن امدم و از این کارم پشیمانم چون اولش فکر می کردم ا نجمن پرباری است و در مورد موضوعاتی مثل خانواده ، ازدواج ، مسائل و مشکلات جوانان ،یا چیزایی شبیه این ها باشد و هرگز فکر نمی کردم که شما دارین اینجا سر این چیزهای ابتدایی که حتی جدل و پیروزی و شکست هیچ معنایی در آن ندارد و چیزی جز اتلاف وقت نیست تاپیک پر می کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! پیشنهاد: جمع کنید این بحث های الکی و این غرور مسخره را و یک کم برای این انجمن ارزش قائل شوید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2: تو بحث های ارزشمند با هم کل بندازین!!!!!!!!!!! ببخشید برای انتقاد 3: به نظر من بهتره تو یک انجمن تخصصی باارزش مثٍل انگلیسی ، مکانیک و رباتیک و.... کار کنید که حداقل یه چیزی یاد بگیرید. در پایان از همه معذرت می خواهم.

PATH OF SUCCESS: TO REACH TO A BRIGHT FUTURE YOU HAVE TO TAKE YOUR WORKS SERIOUSLY AND ONLY CONSENTRATE ON BRIGHT SIDES OF ALL SUBJECTS ALSO YOU HAVE TO DETERMINE YOUR GOALS & START AS SOON AS POSSIBLE  .

سه شنبه 1/11/1387 - 9:14 - 0 تشکر 83972

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

خب

 از اول می گفتید: می خواهید در نهایت حرف خود خود رو به کرسی بنشانید 

دیگه تایپیک زدن نداشت

من رو بگو

کتابخانه و سایت ها رو زیر و رو کردم 

.....

بعد خیلی جالبه

این حرف 

این دلیل که شما نوشتی اصلا کافی نیست.

 اولا که ما دلیل خیلی از چیز ها رو نمی دانیم

ثانیا بهتر از این دلیل وجود ندارد 

وقتی کسی روی بی منظقی اصرار دارد

استغفرالله 

اگه خود خدا هم برایش دلیل بیاورد باز ...

مرد ابهت و بزرگی دارد برتر بوده هست و خواهد بود 

شما لطف کنید ، کلمه " ابهت " رو معنا فرمایید ؟؟؟

اگه قرار بر برتری باشه 

انقدر حدیث و روایات و ... 

می آورم که در اسلام ، برای زن احترام و ... بیشتری نسبت به مرد قائل است

اما

هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد

در زمان اعراب جاهلیت ددخترها را از بین می برنند .

خوبه حداقل قبول دارید ، جاهلیت بوده ، اگه قبول نداشتید ...

ماددر شوهر عروس چی دوست دارد نوهاش باشد

چی دوست دارد باشد؟

نمی خواهم در این بحث وارد شوم

اما خب یکی نوه دختری ندارد دوست دارد دختر باشد

یکی پسر ندارد ...

در ثانی حالا که این طور است ، دقت فرمایید که کدوم نوه رو بیشتر دوست دارند

نوه دختری شان تازه دختر هم باشد

 خانواده خودتون بین شما دختر و برادری که در خانه هست به کدام بیشتر توجه داررند بیشتر وسایل بازی می خرنند

خب 

من فقط خانواده خودمان رو می گم 

طبیعتا مثل هر خانواده دیگری دختر 

اون قدیم ها اسباب بازی های من بیشتر بود ( یادش بخیر )

پسر مال خودمان است دختر مال مردم.

این حرف این خاله ... است 

راستی یادتون نره سوالتون رو جواب بدهید ، زمانتون داره تموم می شه ، شما که نیاز به تحقیق ندارید 

....

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.