• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2170)
پنج شنبه 26/10/1387 - 17:23 -0 تشکر 83068
فتاوای مراجع در رابطه با کالاهای صهیونیستی

فتاوای مراجع در رابطه با کالاهای صهیونیستی

 

 

فتوای حضرت امام سید علی خامنه‌ای باید ازمعاملاتی که به نفع دولت غاصب اسراییل ـ که دشمن اسلام و مسلمین است ـ خودداری شودو وارد کردن و ترویج کالاهای آنان که از ساخت و فروش آن سود می‌برند، برای هیچ‌کسجایز نیست. هم‌چنین خرید آن کالاها از سوی مسلمانان، به خاطر مفاسد و ضررهایی کهبرای اسلام و مسلمین دارد، جایز نیست. 

 فتوای آیت‌اللهالعظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی درصورتی که چنین شرکت یا نهاد یا موسسه‌ای وجود داشته باشد، چه در داخل و یا خارج،هیچ‌یک از سوالات جایز نیست و تفاوتی بین کالاها نیست. 

فتوای مرحوم آیت‌الله العظمی محمد فاضل لنکرانی هرگونه امر اقتصادی وتجاری که در رابطه با این رژیم باشد، حرام مسلّم است.

 فتوایآیت‌الله العظمی حسین مظاهری یکشرکت، نهاد یا موسسه‌ی خارجی یا داخلی، از یکی از راه‌های زیر، از دشمنان امتاسلامی پشتیبانی می‌کند: • بخشی از سود آن در اختیار رژیم اشغالگر قدس یانهادهایی گذاشته می‌شود که مستقیماً با اسلام و جوامع اسلامی مبارزه می‌کنند؛ • مدیران شرکت، پشتیبانی خود را از رژیم اشغالگر قدس یا نهادهایی که مستقیماً بااسلام و جوامع اسلامی مبارزه می‌کنند، اعلام کرده‌اند؛ • دارایی، سود فروش یااعتبار شرکت در راه گسترش اسلام‌ستیزی و اسلام‌گریزی مصرف می‌شود. ۱/ آیا خرید تولیدات این شرکت جایز است؟جایز نیست. ۲/ آیا استفاده از تولیدات این شرکت جایز است؟جایز نیست. ۳/  آیا تفاوتی میان کالاهای مختلف (پوشاک، مواد غذایی، نرم‌افزار و …)از باب خرید یا استفاده وجود دارد؟تفاوت نیست. ۴/اگراین شرکت، با تاسیس نمایندگی، کالای خود را درون کشور تولید کند، خرید یا استفادهاز آن جایز است؟جایز نیست. ۵/ اگر کالای یکشرکت داخلی، تحت لیسانس و با اجازه‌ی این شرکت تولید شود، با توجه به این‌ که ایناجازه، در قبال پرداخت هزینه‌ای به صورت سـالیانه صادر میشود، خرید یا استفاده ازآن جایز است؟جایز نیست. ۶/ اگر به علتنبود قوانین یا نظارت مناسب یا هر دلیل دیگر، کـالای این شرکت وارد کشور شود، خریدیا استفاده از آن جایز است؟جایز نیست. ۷/اگرنـام، نشان یا مبدا صادرکننده‌ی کـالا تغییر داده شود تا شـرکت اصلی پنهان بماند،خرید یا استفاده از آن جایز است؟جایز نیست. ۸/آیا یک شرکتداخلی، برای افزایش فروش کـالای تولیدی خود (مثلاً پوشاک)، میتواند از نام یا نشاناین شرکت استفاده کند؟جایز نیست. ۹/ آیا استخدامدر این شرکت یا تبلیغ کالای آن جایز است؟جایز نیست و در کلیه‌ی صور که جایز نیست،اگر بتواند از راه قانون آن‌جا را تعطیل کند، باید اقدام کند.

 فتوایآیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی خریدو استفاده از محصولات شرکت‌های آمریکایی و اسراییلی جایز نیست.خرید و فروش از شرکت‌هاییکه وابستگی روشنی به شرکت‌های اسراییلی یا آمریکایی دارند جایز نیست. استخدام وهرگونه فعالیتی در چنین شرکت‌هایی حرام است.

 فتوایآیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی هرشرکت و موسسه‌ای که در راه تقویت دشمنان اسلام اقدام می‌نماید و سود به دست آمده{را} در مسیر تضعیف اسلام و نظام اسلامی به کار می‌گیرند، فعالیت آنان جایز نیست وهرگونه همکاری با آن‌ها حرام است. و با بیان فوق، جواب مسایل مذکور روشن می‌شود. 

پنج شنبه 26/10/1387 - 22:35 - 0 تشکر 83137

 به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و وقت عزا شد

  راستش 

یه بحث دیگه هم هست در رابطه با کالاهای اسرائیلی 

امیدوارم 

بحث ها ادغام بشوند 

تا بشه 

 بهتر روشون نظر داد و صحبت کرد

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.