• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 25853)
يکشنبه 15/10/1387 - 20:32 -0 تشکر 81358
موسسات همسر یابی

موسسات همسر یابی ایا دختری حاضر است از یک پسر خواستگاری کند در جواب به نظر بنده هیچ دختری این کار را نمی کند اما چرا اگر دختری این کار را کند در صورتی که ان پسر به او جواب رد دهد بسیار ضایع خواهد شد. چون نمی تواند به عشقش برسد شروع به یک سری عوامل بی جهت می کند و به ان پسر نسبت می دهد که فلان پسر مثلا کچل است و یا فلان پسر قدش بلند است . و از این بهانه های بدون جهت و جهت ارم کردن خود و توجهیات خودش . حالا با توجه به این که سن ازدواج بالا رفته بخصوص در بین اقا پسرها و دختر های بدون شوهر زیاد شده ان هم بخاطر عدم ازدواج پسر با دختر و می دانید که از نظر سن جمعیت دختر 2 برابر پسر ها می باشد علت ان هم بخاطر جنگ بوده که تعداد پسرها ما در ان زمان حتی نوجوان بونند و شهید شدنند به خاطر این الان دخترها باید از پسرها خواستگاری کنند و پسرها برای دخترها کلاس بگذارنند و ناز کنند.اما راه دیگری وجود دارد که این کار صورت نگیرد و ان مراجعه به موسسات همسر یابی است . شما دوستان می توانید به ااین موسسات مراجعه کنید که الان دائر هستند  و مجوز قانونی دارند و همسرو زن خود را از بین کانیداهای که در لیست و یا عکس مشاهده می کنید انتخاب و با او به کفتگو بپردازید . حالا ایا این گونه موسسات مفید هستند برای ازدواج یا خیر. نظرخود را اعلام نماید.

جمعه 20/10/1387 - 14:59 - 0 تشکر 81960

با سلام خانم انشرلی عزیز محترم معظم سرکار علیه سرکار خانم فداگار با گذشت با ایمان محجوب سنگین و متین.از لطف جنابعالی تشکر می کنم که این بحث مهم را قرار دادی. این بحث بسیار خوب و مفید است . البته بنده از شما یک تقاضا دارم در این بحث به عنوان شروع کننده شما نظر خود را اعلام نمایید. اما نظر خودممراجعه به این موسسات با توجه به جوامع امروزی که در حال حاضر مردم وقت به ان اندازه ندارند بسیار خوب است شما می توانید اقا پسر گل که می خواهی از یک دختر خواستگاری کنی بروید به این موسسات و دختر مورد علاقه خود را از روی عکس انتخاب کنی ان موسسه به ان دختر اطلاع می هد که برای شما خواستگار پیدا شده و مراجعه کنید به ان موسسه برای دیدن پسر. دیگر روش سنتی کارساز نیست این روش بهترن روش موجود می باشد که مجوز قانونی هم دارند . . حالا اگر شما دوست خوب من خانم محترم اگر کسی به این صورت از شما خواستگاری کنند چه جوابی می دهید . این روش در حال حاضر بهترین روش است دیگر روش قدیمی کابر ندارد که بیایم دختری را ابا پروسشو جو پیدا کنیم بیایم این روش را جایگزین روش قدیمی و کهنه کنیم ما باید متمدن باشیم دنبال نو اوری باشیم . ان روش سنتی برای زمان 20 سال پیش خوب بود نه الان که همه چیز دیجتال شده شما اگر کمی در کشورهای همسایه مراجعه کنید حتی همسایه خودمان مثل پاکستان ترکیه سوریه و یا کشورهای دیگر با این روش دختر مورد علاقه را پیدا می کنند در کل خیلی خوبه . هر کی حاضر است دستش را بگیرد بالا و به این موسات جواب مثبت دهد .بگوید یا علی بیاید در میدان.از طرف عاشق همیشه منتظر.

جمعه 20/10/1387 - 16:42 - 0 تشکر 81981

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

به نظرمن همون روش سنتی بهترین و مفیدترین روش هست ولی نه به اون شکلی که در گذشته بوده ولی باز هم زیر نظر خانواده باشه بهتره .درواقع روش نیمه سنتی میشه گفت .

 موسسات همسریابی هم خوبه ولی به شرطی که به این صورت که شما میگید نباشه . اینکه پسر بیاد عکس دختر خانم رو ببینه و انتخاب کنه . مگه میخواد یه عمر با این عکس زندگی کنه ؟ به نظر من ملاکهای دیگری هستند که شاید با دیدن عکس فرد اون ملاکها دیگه دیده نشن . مثلا یه فردی خیلی زیباست ولی مثلا ایمانش سسته یا درهرحال یه مشکلی داره ولی آقا پسر عاشق این عکس میشه و دیگه چشمش به حقایق بسته میشه و احساسی تصمیم میگیره .وبرعکس ممکنه کسی عکسش زیاد جالب نباشه و هر کسی با نگاه اول عکس رو نپسنده ولی ملاکهای خوب دیگری داشته باشه .پس این موسسات در صورتی که تمام مشخصات اون خانم رو با اخلاقیات و عقایدش بیان کنند میتونه مفید باشه .بعد این آقا پسر با این ویژگی هایی که شنیده از این خانمها مثلا یکیشون رو انتخاب میکنه و بعد میره به خواستگاری . بعد صحبت ها میشه و به توافق میرسن یا نمیرسن . اینطوری عشق هم قبل از ازدواج تصمیم نگرفته بلکه عقل تصمیم گرفته .........

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

جمعه 20/10/1387 - 19:14 - 0 تشکر 81997

با سلام خدمت خانم انشرلی اولا از شما تشکر می کنم که شروع کننه بحث بودید دوما از شما تشکر می کنم و یک خواهش دارم وقتی به بحث من پاسخ می دهید چون هنگام نوشتن خطاب شما با من است لطف کنید پاسخ سلام من را به خودم دهید نه به دوستان . قبلا از لطف شما تشکر می کنم.من حدوی نظر شما را قبول دارم ولی من کفتم بیاید این پسر عکس دختر را ببیند شاید اصلا مورد قبول او واقعه نشود یا بشود بعد عکس را دید این موسسه به دختر خانم زنگ می زند که بابا برایت خواستگار پیدا شده بیا با ان پسر حرف بزن ببین توافق می کنید می کنید یا خیر البته عرض کنم وقتی دختر در این موسسه اسم و مشخصات خود را می دهد ما بر فرض اینکه خانواده او در جریان است اقدام می کنیم اصولا هم در جریان هستند . این موسات نقش تقربیا فامیلها را بازی می کنند و فقط معرفی کننده هستند تصمیم با خود پسر است که ان دختر را به همسری بز گزیند یا خیر. در هر صورت بنده که کاملا موافق تشکلیل این موسسه هستم . و یک پیشنهاد هم دارم بهتر بود در این انجمن یا بصورت جد اگانه اقدام به معرفی دخترها و اقا پسرها به همدیگر می کردیم که تحت نظر خانواده این دو دوست با هم به کفتگو بپردازنند و با هم اشنا شونند . نمونه بارز ان این بود که دو تا دوست در همین انجمن ها با همدیگر اشنا شدنند و ازدواج کردنند در همین انجمن تبیان اگر می شد بسیار عالی بود نظرتان را بیان نماید.با تشکر عاشق همیشه منتظر.

جمعه 20/10/1387 - 21:25 - 0 تشکر 82013

به نام خالق مخلوقات 

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)

محرم آمد و وقت عزا شد 

لطفا یه کم آروم تر

لحن تون یه جورایی توهین آمیز است نسبت به خانم ها

کی گفته خانم ها خواستگاری می کنند؟

اونهایی هم که دیده اید ، خانم هایی هستند که یا از روی احساسات تصمیم گرفته اند یا ...

یعنی چه که خانم ها ضایع می شن

آقایون که بیشتر ضایع می شن

صد جا میرن خواستگاری، حالشون جا می یاد

این موسسات مفت هم  نمی ارزن

اگه قراره از روی عکس هم دیگه رو بپسندند، بهتره اصلا موسسات فوق عکس قرار ندهند

عکس چی رو می تونه نشون بده

جز قیافه 

در صورتی که از باطن تا ظاهر آدم ها یه دنیا شاید فرق باشه

یکی تو عکس قشنگ می افته( یا کاری می کنند که قشنگ بیافتد) یکی هم نه

واقعا ملاک زیبایی چه اهمیتی دارد

مگه زیبایی نون و آب می شود

من منکر زیبایی نمی شوم

البته ملاک زیبایی نیست ملاک باید طوری باشه که

طرف بتونه قیافه طرف رو تحمل کنه

و مثلا نگه زشته

مامان من می گه :

خدایی که زیباست ، زشت نمی آفریند

یه کسی که از نظر ما زشت است اما یه مدتی که ببینیمش بهش عادت می کنیم ، اگه باهاش رفت و آمدو برخورد داشته باشیم ، چیزهایی در وجودش پیدا می کنیم که دیگه در نظرمون زشت نیست

میگم تازه از نظر ما زشت بوده فقط از نظر ما

چون طولانی شد از ضررهای دیگر این موسسات بعدا می گم 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
جمعه 20/10/1387 - 23:3 - 0 تشکر 82023

با سلام خدمت خانم ستاره گلخواهر من کجای حرف بنده توهین امیز است . دوباره شروع کردید به پرخاشگری و اظهار کم لطفی این کجایش بی ادبی است می گویم ضایع می شوند خانمها این بی ادبی است چرا ب ادبی است بابا ما چه خوب دختر ها را بگویم چه بد می گویند بی ادبی است . مگر حقیقت غیر از این است . خانم محترم بنده که در حرف از شما دخترها دفاع کردم کفتم بیایم این موسسات را جهت جلوگیری از ضایع شدن بزنیم این بی ادبی است .

شنبه 21/10/1387 - 13:23 - 0 تشکر 82083

الهی! دانی به چه شادم ؛

به آنکه نه بخویشتن ، بتو افتادم.

سلام به جناب حسین-پی 2006 عزیز

احوال شما ؟ خوبید؟ خدا را شکر

سلام به دوستان محترمم شما هم خوبید؟ خدا را شکر.

حسین-پی2006 پیشنهاد دادن که همین جا یه موسسه همسریابی بر پا کنیم.

آقا من مخالفم.

هر کی بخواد با کسی که اینجا آشنا شده بره ازدواج کنه خب به ایمیل هم پیغام پسغام بفرستن.

برای چی فضای انجمنا رو بهم بریزیم؟

بعدش اگه قضیه جور نشه ،همه میگن فلانی با فلانی ؛ قصد فلان داشته بهش فلان جوابو دادن.

و شما ستاره کوچولو ی عزیز

کی گفته اگه آقایی 20 بار بره خواستگاری جواب رد بشنوه ضایع میشه.

طبیعت مرد نیاز کردنه و طبیعت زن ناز کردن.(عاشق این جملم.همه جا میگم)

بعدشم

چرا چند بار متن تونو تکرار کردین؟عصبانی بودید؟

فکر ما رو هم بکنین که یه موقع از موبایل داریم اینا رو میخونیم.

بابا برای هر کیلوش شارژ میپره.

من با روش نیمه سنتی خانوم آقایی زهره موافقم.

ولی باز هم ممکنه یه خانومی رو هیچکی ندیده باشه یا کسی به فکر ازدواج باهاش نیفتاده باشه.

باید یه جوری اعلام کنه یا نه؟

حالا یا اطرافین به فکرش باشن یا همین موسسات._ که خیلی شرط داره_

ازدواج حق طبیعی همست.

 

  «همانا این دل ها همانند بدن ها افسرده می شوند، پس برای شادابی دل ها، سخنان زیبای حکمت آمیز را بجویید»

 

حکمت91.نهج البلاغه.امام علی (ع)

 

 

اگر در این روزگار مُردم، بگویید به او بگویند:

*مادرانه ها*

شنبه 21/10/1387 - 17:23 - 0 تشکر 82119

بنام خدا

با سلام و عرض تسلیت بمناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان

به نظر من اگر قرار بحث منطقی و علمی پیش بره، دیگه زن ومرد نداره و هر كی بیاد جبهه گیری كنه و از قشر خودش دفاع كنه،بیاد پیشنهاد بدید و راجع به اون بحث علمی و منطقی كنیدو با استدلال جواب بدید،اینكه بیایم یك بحث ایجاد كنیم وبه  خانم ها توهین كنیم و در انجمن تشنج ایجاد كنیم این اصلا صحیح و منطقی نیست.

اگر كسی ادعای سواد و علم میكنه توهین راه نا پسندیه و این كار افراد بی سواد و عوام است.

خانم های محترم بهتون برنخوره من قبلا ازتون عذر خواهی میكنم،میخواستم یه داستان واقعی رو براتون بگم،

ما یكبار یك تلفن داشتیم از شهرستان سبزوار  كه یك دختری عاشق پسر ما شده بود و با هر ترفندی میخواست نظر پسر مارو جلب كنه و مثل اینكه تو دانشگاه اونو دیده بود و دامی برای اون پهن كرده بود.

یكبار شوهرخواهرش زنگ زد و یكبارم خواهرش زنگ زد كه دخترما پسر شمارو دوست داره بیاید و شما راضی بشید كه این دو تا بهم برسن و ما گفتیم كه اصلا شما كی هستید ما از شما شناختی نداریم،ظاهرا تمام تلاششون كرده بودن تا پسر مارو گول بزنن و تا حدودی اینكارو كرده بودن. 

 ماگفتيم اصلا به ازدواج خیابانی و بیرونی معتقد نیستیم،گفتن ما پسر شمارودیدیم پسر خوبیه و ما گفتیم دختری كه تو كوچه و خیابون عاشق میشه سرنوشت خوبی نداره و تازه ما با شما خیلی فاصله داریم و از نظر فرهنگی بهم نمی خوریم و ما اگر بخوایم عروس بگیریم میریم و از یك خانواده مذهبی  و مومن دختر انتخاب می كنیم،این روشی كه شما انتخاب كردید مثل اینكه میخواید دخترتون به ما قالب كنید و  كه شما میخواید بیاید خواستگاری پسر ما،خلاصه سه سال است كه مارو ول نمیكنن و دست از سر ما برنمیدارن و هر جور شده منطقی و حتی توهین آمیز با اونا حرف زدیم ول كنه معامله نیستن و میخوان پسر مارو از خونه فراری بدن تا  به مقصودشون برسن.

خانم ها من ازتون معذرت میخوام یكسری دخترا برای رسیدن به شوهر از هر روش نا مطلوبی استفاده میكنند  و میخوان زندگی یك خانواده رو به نابودی بكشند تا به مقصودشون برسن،آخه پدر و مادر پسر راضی نباشند و پسرشونو به خاطر یك انتخاب احساسی طرد كنند آیا میتونند یك زندگی خوبی داشته باشند؟

تا آخر عمرش پسره باید قید پدر و مادرش بزنه تا به اون دختر برسه،من اینجور زندگی رو در همسایگیمون دیدم،كه خانواده پسرشونو برای همیشه طرد كردند و الان سی ساله كه پسره حق نداره پدرشو ببینه و مادرشم كه دق كرد و مرد(راستی چی میشه؟)

افضل العبادة انتظار الفرج‏

یاران همه رفتند جامانده ام من           ازکاروان عشق وامانده ام من

شنبه 21/10/1387 - 20:49 - 0 تشکر 82180

به نام خالق مخلوقات 

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)

محرم آمد و وقت عزا شد 

دفاعیات

hossin_p2006 گرامی 

دوباره شروع کردید به پرخاشگری و اظهار کم لطفی

دوباره ؟؟؟

منظورتون کدوم حرفم است.

اگه نظراتم به تایپیک هاتون هست 

مشخص کنید کدوم رو می گید

پرخاشگری ؟؟

من ؟؟؟

این کجایش بی ادبی است می گویم ضایع می شوند

کلمه های 

ضایع

پرخاشگر

واقعا بی ادبی به یه خانم نیستند

نمی دونم یا من سخت گرفتم 

یا باقی خانم ها آسان می گیرند

یا شاید من خانوم نباشم

این ها رو دیگه باید خانم ها نظر بدن

 از شما دخترها دفاع کردم کفتم بیایم این موسسات را جهت جلوگیری از ضایع شدن

این هم یه بی احترامی دیگه 

یعنی چی ازشما دفاع کردم 

گفتم موسسه بزنیم

مگه ما ...

شما خواهر دارید؟؟؟

بعد از جوابتون ، بقیه صحبتم رو میگم 

A_V_B_2066 گرامی

کی گفته اگه آقایی 20 بار بره خواستگاری جواب رد بشنوه ضایع میشه.


من می گم
البته به این خاطر که به خانم ها این نسبت رو دادند
وگرنه هیچ وقت چنین اعتقادی نداشتم و ندارم
طبیعت مرد نیاز کردنه و طبیعت زن ناز کردن
من هم از این جمله خوشم میاد
یادمه از زبون استاد قمشه ای شنیدم 
با اون صدای دل نشین 
که در مورد همین بحث خواستگاری دختر از پسر صحبت کردند
چرا چند بار متن تونو تکرار کردین؟عصبانی بودید؟
واقعا معذرت می خواهم 
ویرایش کردم 
آره یه کمی 
ولی تکرارش به خاطر عصبانیت نبود
من همیشه در خود فایر فوکس تایپ می کنم
اون دفعه اولین بار بود از ورد کپی کردم 
( البته اولین بار اولین بار هم نبود )
واقعا بعض از حرف ها ...
شاید اگه این تایپیک در انجمن طنز بود
باور کنید لحن صحبت من فرق می کرد
برید این جور تایپیک ها رو ببنید 
اگه ناراحتی دیدید 
ولی وقتی 
پای جدیت وسط می یاد 
یه 
چیزایی 
باید 
حفظ
شه
CLIFF گرامی 

دیگه واقعا اون ها هم ماشاالله ماشاالله خیلی ....

خانوم ها هیچ وقت بهشون بر نمی خوره

اگه کلمه های به کار رفته مناسب خانم ها باشه

اگه شخصیتشون پایین آورده نشه 

اگه ....

خودتون قضاوت کنید

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
شنبه 21/10/1387 - 21:2 - 0 تشکر 82184

با سلام خدمت سرور کلم اقای A_V_B_2066
از لطف شما تشکر می کنم که نسبت به من محبت دارید الهی که خدا هرچی می خواهد نصیبت کند حتی همسر وزن سالم . شما می گوید از طریق ایمیل انجمن اقدام کنیم ولی باور کنید دخترهای توی تبیان ایمیلشان را نمی دهند باور کنید حتی بعضیهاشون جسارت نباشد وقتی می خواهند سلام دهند به دوستان اول سلام می دهند نه به مخاطب مثل اینکه شما وارد یک مهمانی شوید بجای اینکه اول به میزبان سلام دهید اول به بقالی سرکوچه شون که توی خونه انها است سلام دهید. واقعها این کار زشت نیست . شما خودتان بگوید.
با سلام خدمت دوست بزگوار CLIFF
فکر کنم شما دختر هستید اگر این طور است بهتون تبریک عرض می کنم بخاطر اینکه عکس نمی دانم عکس خودتان است عکس بچگیتات یا عکس شخص دیگری در هر صورت عکس نازی است چون من شخصا دختر خیلی دوست دارم. در هر صوت از شما تشکر می کنم داستان واقعی شما را خواندم بسیار متاسف و ناراحت شدم بله شما درست می گوید هم چنین دخترهای هستند من خودم بارها شاهد این نمونه بودم . دخترها نباید بهشون بر بخورد واقعا هست دختر دست از سر پسر بر نمی دارد و باعث متلاشی شدن کانون گرم خانواده می شود . واقعا اون دختری که به هر حیله می خواهد شوهر پیدا کنند و این کار را با پسر مردم و خانواده او می کند انسان نیست. اون پسر هم نباید قبول کند و ظاهر او دختر را با یک نگاه بپسند . این جور عشقها دو سال است. مرد باید جبروت داشته باشد .
پدرو مادر گوهری هستند که هیچکس نمی تواند جای انها را بگیرد زن اگر بد باشد طلاق باید داد ولی پدر و مادررا نمی شود زن فراوان است اما .............
از کجا معلومه است اون دختر سالم باشد هیچ تضمینی وجود ندارد اون پسر که عرض کردید شما نمی دانم چه نسیتی با شما دارد .فامیلتون است یا شخص همسایه ولی خدا کند با عقل تصیمی بگیرد نه از روی احساس . اگر اون دختر دختر سالم نباشد دیگر هیچ وقت نمی تواند سرش را توی مردم بلند کند هچ وقت . خدا کند تمام پسرها زن با عفت و سالم نصیبشون بشود.
الهی تو میدانی عشق چیستعشق مقدس استولی بیایم گوهری این عشق را به پای دختری بی ارزش هدر ندهیم.

شنبه 21/10/1387 - 21:27 - 0 تشکر 82187

با سلام خدمت سرور گلم بهترین یار بهترین دوست بهترین هایی که ارزو دارم برای شما باشد خانم ستاره گلشما در جواب بنده حداقل لطف می کردید یک سلام خشک و خالی به من دادی . البته من محتاج سلام دوستان نیستم فقط جهت ادب و احترام کفتم البته شاید یادتان رفته اشکالی ندارد من از شما ناراحت نیستمببین خانم ستاره گل من نمی دانم شما چند سالتون است فکر کنم بین 17 تا 22 سال باشد نمی دان دقیقا . اگر لطف کنید بگوید ممونم می شوم گرچه می دانم هیچ دختری سن واقعی خودش را نمی گوید همیشه سعی می کند سن او مخفی بماند و یا سن خود را 7 سال کوچکتر اعلام می کنند اون هم به خاطر طرز تفکر غطلشون.بنده در کل کفتم منظور شما شخص مخاطب نبودید کفتم دوباره شروع کردید به پرخاشگری و اظهار کم لطفی . یعنی شما خیلی سریع بدون هیچ کونه فکری زود تصییم میگیرد این خوب نیست اول کمی فکر کنید ساعتها به ان بیانیشید بعد جواب بدهید نه عصبانی باشید و مطالبتون را 3 بار بنویسد.نخیر دختر خوب دختر جان کلمه ضایع شدن و یا پرخاشگری توهین نیست . نه مگر غیر از این است که دختری بیاد از پسر خواستگاری کند ضایع می شود نه خدایش غیر از این است . پس واقعیت . شما دوست خوبم بنده تفاوت مرد با زن را در بحث دوستان مطرح کردم و جوابشون را دادم بروید در انجمن زن بخوانید ببین چی کفتم . بخوانید .بله بنده خواهر دارم شما هم بردار دارید بنده شخصا موافق این جوری موسسات هستم اگر غیر قانونی بود و به قول شما چیز بی ارزش بود اجازه فعالیت نمی دادنند که سازمان ملی جوانان بنیان گذار این موسسات است بروید بپرسید . پس هست واقعیت هست ما باید با واقعیت با نگاه روشن نگاه کنیم نه با نگاه غیر منطقی و پرخاشگرنه . در روش کنونی که که همه چیز مدرن شده و ما باید طبق روش نو پیش بریم و در جوامع بزرگ مثل تهران که ادم کوچه بقلی خود را نمی شناسد ایایا این روش کارساز نیست شما نظر دوست عزیز جلیف را خوانید واقعا غیر از این است. که دختر می اید خواستگاری پسر دیدی که ایشان با یک دلیل واقعی جواب دادنند. پس شما دختر خوب دختر که همیشه دوست دارم در زندگی ایندت موفق بشوی ایا نظر شما غیر از این است .ما بایم عشق را در پی چیز بی ارزش هدر ندهیم عشق مقدس است جایگاه ان والا است ولی دخترها باید واقعیت راقبول کند اگر قبول کردید و راه ان را پیدا کردید درز ندگی موفق می شوید .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.