• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 1865)
چهارشنبه 11/10/1387 - 14:24 -0 تشکر 80488
آب سیاره زهره کجا رفته است؟

....وخدایی که در این نزدیکی است. 

باد خورشیدی(رشته ای از ذرات بار دار) با جو فوقانی زهره برخورد می کند و ذرات را به فضا انتقال می دهد. دانشمندان علوم سیارات تصور می کنند که سیاره زهره بخشی از آب خود را از این طریق از دست داده است.

شما چی فکر میکنید‌؟؟؟؟؟؟

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

چهارشنبه 11/10/1387 - 14:34 - 0 تشکر 80490

فضاپیمای ونوس اکسپرس در حال انجام مطالعاتی گسترده پیرامون رویدادهای شگفت انگیزی که در این سیاره روی می دهد ، می باشد. این فضاپیما همچنین در بخشی از سیاره که روز است اولین آشکار سازی که یک فقدان اتمسفری را نشان می دهد انجام داده است. سال گذشته ونوس اکسپرس آشکار کرد که فقدان اتمسفر بیشتر در شب مشاهده می شود.این کشفیات در کنار یکدیگر دانشمندان را  به توجیه اتفاقی که برای آب موجود در زهره روی داده ، نزدیک می کند زیرا به نظر می رسد که زهره نیز مانند زمین در گذشته آب فراوان داشته است.
Image

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

چهارشنبه 11/10/1387 - 14:37 - 0 تشکر 80493

یکی از دستگاههای فضاپیما ، گاز هیدروژنی را که به هنگام روز از این سیاره مشاهده شده ، آشکار ساخته است. ونوس اکسپرس در مسیری بیضی شکل حرکت می کند و بر فراز دو قطب این سیاره قرار می گیرد. آب یک مولکول اصلی در زمین است زیرا حیات را ممکن می سازد.اخترشناسان معتقدند که دو سیاره زمین و زهره احتمالا در آغاز به یک اندازه آب داشته اند زیرا در دو سیاره تقریبا به یک اندازه بوده و در یک زمان شکل گرفته اند ، هرچند امروزه می دانیم که بسیاری از ویژگی های این دو سیاره خاکی با یکدیگر تفاوت زیادی دارد. اتمسفر و اقیانوس های زمین ، 100000 برابر کل آب موجود در زهره را شامل می شوند و همچنین جمعی از محققان دریافته اند که به هنگام روز ، زهره در  هر ثانیه 1024×2 هسته هیدروژن از دست می دهد.یکی از دستگاههای تحلیلگر ونوس اکسپرس نشان داد که به هنگام شب فقدان هیدروژن و اکسیژن به شدت مشاهده می شود.

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

چهارشنبه 11/10/1387 - 14:39 - 0 تشکر 80494

از آنجایی که آب از دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن تشکیل شده است ، این مشاهده اشاره به تجزیه آب در اتمسفر زهره دارد.خورشید نه تنها نور و گرما را در فضا می گستراند ، بلکه همواره بادهای خورشیدی را نیز پراکنده می کند. باد خورشیدی میدانهای مغناطیسی و الکتریکی را در منظومه شمسی  می پراکند. بر خلاف زمین ، زهره میدان مغناطیسی تولید نمی کند .میدان مغناطیسی ، از اتمسفر زمین در برابر بادهای خورشیدی محافظت می کند. نتایج به دست آمده نشان می دهند که ممکن است دو برابر آنچه ما فکر می کنیم ، در جو فوقانی زهره ، هیدروژن وجود داشته باشد.اما سر چشمه آن مشخص نیست

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

چهارشنبه 11/10/1387 - 15:49 - 0 تشکر 80518

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

مطلب جالبی بود، ممنون از خانم آقایی.

فکر کنم علت نداشتن جو در زهره هم همین باشه، چون میدان مغناطیسی نداره، نمیتونه عین زمین از خودش در مقابل باد های خورشیدی مقاوت کنه و به همین دلیل دیگه نمیتونه جوی داشته باشه.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 12/10/1387 - 8:42 - 0 تشکر 80626

...وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

جنابmamal92 فکر میکنم زهره جو داشته باشه و جو غلیظی هم داره .وبه خاطر جو غلیظش هیچ گاه خود زهره را نمی بینیم .اهله زهره را هم به دلیل جو غلیظش بیضی می بینیم .

اما میدان مغناطیسی رو نمیدونم ......

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

پنج شنبه 12/10/1387 - 16:0 - 0 تشکر 80692

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

نمیدونم،‌ ولی احتمالا من ضایع شدم.

باید برم تحقیق کنم، این رو من شنیده بودم، در موردش تحقیق میکنم و مینویسم.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.