• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
فرهنگ پایداری (بازدید: 1349)
جمعه 6/10/1387 - 15:24 -0 تشکر 79438
از آقا مهدی چه خبر؟

تازه رفته بودم جبهه. اولین بار ایستگاه حسینیه دیدمش. پشت مقر به خط مون کرده بودن و ما که قد و قواره مون کوتاهتر بود آخر صف می دویدیم. دیده نفر پشت سریم از صف زده بیرون.     بهش گفتم: برادر بیا تو ستون الان صف و به هم می زنی می ندازن گردن ما.                 

گفت: چشم.                                                                                   

***                                                                                            توی سنگر نشسته بودیم که همون بسیجی وارد شد و همه به احترامش بلند شدن. از کنار دستیم پرسیدم: این کیه؟                                                                              

گفت: آقای زین الدین.                                                                         

گفتم: چیکاره است؟                                                                            

گفت: فرمانده تیپ.                                (بر اساس خاطره ای از ابوالقاسم عموحسینی)         

اگه خاطره ای از آقا مهدی دارین بفرستین تا این آرشیو و تکمیل کنیم. 

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

يکشنبه 8/10/1387 - 13:4 - 0 تشکر 79686

پسرك كیفش را انداخت روی دوشش.كفشها را هم پایش كرده.مادر دولا میشود كه بند كفش را ببندد.پاهای كوچك یه قدم به عقب می روند.انگشتهای كوچك گره شلی به بندها می زنند و پسرك می دود از در بیرون.

---------------------------------------

توی ضل گرمای تابستان،بچه های محل سه تا تیم شده اند.توی كوچه ی18 متری.تیم مهدی یك گل عقب است.عرق از سر و صورت بچه ها میریزد.چیزی نمانده ببازند.اوت آخر است.مادر میاید روی تراس(مهدی!آقا مهدی!برای ناهار نون نداریم ها برو سر كوچه نان بگیر)توپ زیر پایش می ایستد.بچه ها منتظرند.توپ را می اندازد طرفشان و می دود سر كوچه.

----------------------------------------

نماینده حزب رستاخیز می آید توی دبیرستان.با یك دفتر بزرگ و سیاه.همه بچه ها باید اسم بنویسند چون و چرا هم ندارد.لیست را كه می گذارند جلوی مدیر جای یك نفر خالی است،شاگرد اول مدرسه.اخراجش كه می كنند مجبور می شود رشته اش را عوض كند.در خرم آباد فقط همان دبیرستان رشته ریاضی داشت،رفت تجربی

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


سه شنبه 10/10/1387 - 12:25 - 0 تشکر 80249

رفت تا یواشکی پول توی جیب پسرش بذاره. دید پولی که یک ماه پیش توی جیبش گذاشته رو هم هنوز خرج نکرده. اومد که برگرده دید پسر خنده رو لب ایستاده پیش روش که: ممنون بابا لازم ندارم. توی خونه غذا می خورم. دیگه به پول احتیاج ندارم.

اگه خاطره ای از آقا مهدی دارین بفرستین تا این آرشیو و تکمیل کنیم.

از دوستانی هم که همکاری کردن ممنون.

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

يکشنبه 15/10/1387 - 0:37 - 0 تشکر 81166

یه بار زین الدین با هفت،هشت نفر از بچه ها می اومدند خط یه هو صدای هلیكوپتر می آد.بعدش هم صدای سوت راكتش ... بچه ها به جای اینكه خیز برن روی زمین ایستاده بودند جلوی زین الدین...اكثرشان تركش خورده بودند...

با سلام...

نمی دونم خاطره ای كه نوشتم رو داشتید یا نه...ولی به هر حال قشنگترین تصویری كه از شهید مهدی زین الدین تو ذهن من ایجاد شد با خوندن این خاطره بود...

از تاپیكتون فوق العاده ممنونم...لطفا اگه از شهید مجید زین الدین هم خاطره دارید توی تاپیك بذارید...خیلی دنبالشم...التماس دعا...شازده كوچولو...

يکشنبه 22/10/1387 - 0:36 - 0 تشکر 82200

                                  عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم                                    ****************

همیشه از اینکه زیادی توی صف دستشویی الاف می شدیم ناراحت بودم. یه روز صدام دراومد که: ای بابا این چه وضعشه؟ خود آقایون فرمانده ها واسه خودشون تشکیلات جدا دارناونوقت ما باس توی این گرما بایستیم تو صف. حسابی شلوغش کرده بودم که پشت سریم زد به شونم و اشاره زد که: آخر صف و بپا. وقتی نیگاه کردم دیدم       آقا مهدی چند نفر عقب تر از من توی صفه. 

*************************

امروز غزه برای ما حکم آبادان را دارد. باید حصارش را بشکنیم.

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.