• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
زن ریحانه آفرینش (بازدید: 6330)
شنبه 30/9/1387 - 19:20 -0 تشکر 78649
چرابعضی از زنهابه شوهرشان خیانت میکنند

با سلامچرا بعضی اززنها به همسراشان قانع نیستند و دنبال دوست پسر می گردنند و به شوهر و زندگی خود وفا دار نسیتند و به شوهرهانش خیانت می کننداین بحث بخاطر این به ذهن رسید چون داشتیم سریال یوسف و زلیخا را می دیم در قسمت که پخش شد پو طیفار داشت به اهل قصر نصحیت می کرد و می کفت این زلیخا بخاطر هوس بازی خود ابروی شوهر و خانداش را برد و همچنین ابروی پوطیفار رااین فکر به ذهن رسید راستی چرا زنهای جامعه ما بالهوس هستند چرا به شوهراشان وفادار نمی مانند در این سریال حتی زلیخا شرم وحیا را کنار گذاشته به به صراحت اعلام می کند یوسف را می خواهد شوهر در جواب می گوید شما شوهر داشتید حق چنین کار را نداشتیدحتما خانمها به این بحث من ایراد می گیرنند و می گویند چرا مردها به زنها وفادار نمی مانند باید در جواب این گونه حرفها بیان کنم قران صراحتا در سوره نسائ اجازه ازدواج 4 همسر دائم را برایشان صادر نموده استه ولی چنین اجازهای را برای زنها نداده است بر عکس به زنها اعلام نموده است باید عده نگاه داررند .من تا به حال نشنیدم بگویند یک زن و چند شوهر ولی بارها شنیدم که یک مرد و چه همسر . این است که باعث محکم شدن روابطه خانواده ها می شود . این نمونه قرانی برای زنها است من نمونه قرانی برای مرد سراغ ندارم

يکشنبه 1/10/1387 - 18:22 - 0 تشکر 78781

1- من فکر می کنم ابتدا به ساکن لازم باشه عنوانتون رو تغییر بدید تا قبح موضوع اول کار ریخته نشه و زشتی موضوع انقدر ساده نمایش داده نشه

2- این موضوع مختص خانم ها نیست هر کدوم از همسران می تونن مرتکب این کار زشت بشن

3- موضوع وفاداری به همسر مطرح شده و بحث شما تکراری هست

4- ریشه این موضوع بر میگرده به عدم تقید در هر کدوم از همسران

در پناه خدا

یا علی

يکشنبه 1/10/1387 - 18:48 - 0 تشکر 78785

اقا مهدی مثل اینه درست متوجه نشدید منظورم خانمها بود وگرنه برای اقایان قران اجازه ازدواج 4 تا همسر دائم را داده متوجه شدیدی بابا. و گرنه لزومی نداشت مطرح کنم درست بخوان متن را اگر متوجه نشدی باز بخوان بخوان بخوان بخوان بعد جواب بده نه جواب بی خودی و بدون پشتوانه .

دوشنبه 2/10/1387 - 8:57 - 0 تشکر 78881

سلام حسین جان .

آره درسته این موضوع رو ممکنه هر کدوم انجام بدن . بعدش بعضی از خانم ها فقط اینجورین . اما به نظر من مشکل از خود مرد هستش که یه همچین زنهایی رو به همسری قبول میکنند . چون اگر تیز و زیرک باشید میفهمید که اون زن که رفتید خواستگاریش چند مرده حلاجه . بعدش خدا خودش گفته اگر در زمان مجردی کاری کردی مطمئن باش اون همسری که قراره نصیبت شه همون کار رو کرده .

پس این یه مشکلی هستش که از طرف خودمون به وجود میاد . من که اعتقادم اینه .

تشکر ...

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

دوشنبه 2/10/1387 - 10:48 - 0 تشکر 78892

به نام خدا

دوستان سلام

به نظر شما چند درصد زنها این موردی كه شما بهشون نسبت دادید را انجام می دهند؟ یعنی چند درصد به شوهران خود وفادار نمی مانند و در پی یافتن دوست پسر می روند؟ نوع بیان شما كاملا اشتباه هست. هم عنوان و هم متن مبحث. نوع بیان نشان داده كه كل زنها این كار را انجام می دهند ولی حقیقت كاملا زیر پا گذاشته شده.

پاسخ همان است كه دوستان فرمودند.

همانگونه كه مردها ممكن است از حضور در كنار همسرشان رضایت كامل را نداشته باشند و برای رسیدن به آنچه كه رضایتشان را از زندگی فراهم می كند در پی یافتن دوست دختر و تجدید فراش باشند، برای زنها هم این احساس ممكنه پیش بیاد.

طبق قوانینی كه فكر كنم شما بهتر از من در ان مورد بدانید داشتن دوست دختر و برقراری رابطه با آن برای مردها هم مجاز نیست و تجدید فراش هم باید با موافقت همسر صورت گیرد.

در ضمن بهتر است برای اثبات ادعای خود(زنها به همسرانشان قانع نیستند و ... )دلایل و شواهد كافی بیاورید و بی خود این صفت را به تمام زنها نسبت ندهید.

برای ادامه حرفهام به گزینه 4 عنوان شده توسط مهدی 313 و همچنین یك مورد ذكر شده توسط چلسی اشاره كنم.

ریشه این موضوع بر میگرده به میزان تقید افراد نسبت به دین و خانواده شون و همچنین اگر مرد طبق دستورات اسلام عمل كند هرگز زنی اختیار نمی كند كه مشكلاتی این چنین در آینده برایش ایجاد شود.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
دوشنبه 2/10/1387 - 12:7 - 0 تشکر 78901

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

خدا رو شکر تو قران سوره نسا هست که شما بهش تکیه بدین و حرفهاتون رو بزنین.

اگر در سوره 4 اجازه به مرد داده شده، تا چندین همسر اختیار کنه،‌ در ادامه نوشته، با اجازه از همسر قبلی!!!

پس به این سادگی هم که شما میگین نیست.

شما خودتون علم تفسیر دارین که قران رو هرجور دوست دارین تفسیر میکنین؟

تو مطالب قبلی گفته بودین، از آوردن حدیث و سخنان علمای دین هم پرهیز بشه، و فقط سند قرانی بیاریم، سند قرانی هم اگر بیاریم شما به سبک خودتون تفسیر میکنین و میگین اشتباهه.

فقط به یه نکته اشاره میکنم و بس، تفسیر قران (برداشت موضوعی) کار هر کس نیست، و فقط معصومین (ع) علم تفسیر داشتن و تفسیرشون صحیح هست، پس در استفاده از آیات قران بیشتر دقت کنین.

شما که جایی گفتین کارشناسی حقوق خانواده دارین، میشه اثبات کنین که تحصیلاتتون در این حد هست ؟ شخصیتی که به این حد از معلومات میرسه، معرفت اخلاقیش هم زیاد میشه و به دیگران ی احترامی نمیکنه، بعد از این همه سال تحصیل مسلما خیلی کم ممکنه غلط املائی داشته باشه، و ادعای عالم بودن نمیکنه، همونطوری که از ابن سینا پرسیدن چقدر علم داری، گفت به قدری که فهمیدم هیچی نمیدانم!!!

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 2/10/1387 - 15:44 - 0 تشکر 78933

با سلام خدمت دوستان 

جناب ممل گمان می کنم یه مقدار قضیه مغشوش شده باشه من آیه ای رو نمی شناسم که فرموده باشه مرد باید برای ازدواج مجدد از زنش اجازه بگیره لطف کنید بفرمایید کدام آیه است چون تا اونجا که من می دونم جز در موارد خاصی که در شرع اومده لازم نیست مرد از زنش برای ازدواج مجدد اجازه بگیره مگر اینکه در عقد شرط بشه کاری که الان در عقد نامه ها انجام می شه .

البته این حرف من به معنی نظر مثبت دادن به بحث ایجاد شده نیست فقط حرفم رو در مورد صحبت ممل عزیز گفتم. 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

دوشنبه 2/10/1387 - 18:37 - 0 تشکر 78949

به نام خدا سلام

دیروز که این تاپیک رو دیدم چشمام اینجوری شدن : O O

بعد با خودم گفتم این موضوع چقدر در جامعه ما رواج داره که یه تاپیک در موردش زده بشه ؟ این اتفاق بیشتر در کشورهای دیگه میفته . کسی که درباره این موضوع داره حرف میزنه مسلما خانوما رو نشناخته . حتی همون خانومی که با ده قلم آرایش میاد بیرون زندگیش رو دو دستی می چسبه و مطمئن باشید شوهر خودش رو بیشتر دوست داره . طبق قانون نیوتن هر عملی یه عکس العملی هم داره ولی خانوما اونقدر زندگیشون براشون مهمه که هیچ عکس العملی نشون نمیدن .

متن تاپیک به اندازه کافی ... هست که ... . چرا به خانوما به این راحتی انگ میزنین ؟

در ضمن از آقایون هم متشکرم که خیلی خوب دارن برخورد می کنن در این مورد .

( 4 تا زن چه با اجازه زن و چه بی اجازه زن به درد جامعه الان نمی خوره . مرد بتونه زندگی همون یه زن رو اداره کنه کافیه ! به نظرم 3تای بعدی .... / زن لباس نیست که از این خسته شدی بری سراغ بعدی چون قرآن اجازه ازدواج مجدد رو داده ؟!!! )

راستی ! مصر اون زمان رو با جامعه الان ایران مقایسه نکنید که کاری بس اشتباه است ! می تونین کتاب سینوهه رو بخونین و بفهمین اون کارا اون زمان موردی نداشته !

ببخشید که همش ... شد !

شاد باشین

دوشنبه 2/10/1387 - 20:28 - 0 تشکر 78968

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

دوست گرامی

اولا هنگامی كه می خواهید بحثی را ایجاد كنید باید به چند نكته توجه كنید

من 2 نكته از آن را برای شما نام خواهم برد

1- از عنوان طولانی پرهیز كنید تا خواننده جذب مطلب شما شود

2- غلط املایی وجود نداشته باشد

* در ضمن چه كسی گفته زن ها به همسرشان قانع نیستد؟

به نظر من شاید یك درصد از زنان جامعه ی ما هم این طور نباشند.

شما مگر تا به حال به چند مورد بر خورد كردید كه از این بحث ها می زنید؟

سه شنبه 3/10/1387 - 1:56 - 0 تشکر 79021

ببینید دوست عزیز اینجور موارد متقابله

یعنی حتم داشته باش که مرده هم شلوارش دو تا شده

چون بیشتر این مسائل سره تلافی پدید میان

 

بزرگترین کوچکها و کوچکترین آرزوهای بزرگ را برای شما در سال 90 آرزو میکنیم.

دوستیابی به روش فن آوری اطلاعات

سه شنبه 3/10/1387 - 10:8 - 0 تشکر 79044

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

همانطور که دوستان اشاره کردند در جامعه امروزی ایران شاهد چنین مسائلی نیستیم یا در حد بسیار کمی هستیم . اما اون تعداد اندکی که دست به چنین کاری میزنند اولا ایمانشان ضعیفه و ثانیا ممکنه شوهرشان هم مرد نباشه . اگر همسرش مرد باشه دست به چنین کاری نمیزنه . ولی در کل نشانه ضعف ایمانه که در غرب زیاد شاهد این مسائل هستیم . درضمن مرد هم میتونه به زنش وفادار نماند . اونم ممکنه دوست دختر بگیره و از راه غیر شرعی و غیر حلال باشه . در مورد تعدد زوجات هم به اندازه کافی در تاپیک مربوطه بحث شده ولی اینو بدونید که فلسفه تعدد زوجات به هیچ وجه برای ارضای مرد نیست و مردی که به این خاطر چندین زن اختیار کنه قطعا شعورش به اندازه یک حیوان و چه بسا پائین تر است . زنی که ممکنه دست به خیانت بزنه به خاطر هوسش بوده ولی مرد اگه به خاطر هوسش تعدد زوجات اختیار کنه مانند همان زن پست و فرومایه است و چنین مرد و زنی قطعا لایق اسم آدم نیستند ...............

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.