• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 1615)
شنبه 30/9/1387 - 4:5 -0 تشکر 78561
از دینتون دفاع کنید

با سلام خدمت دوستان 

یکی از چیزهایی که تو سایتها و رومهای ضد اسلامی خیلی بهش می پردازن و بخاطرش به اسلام حمله می کنن اینه که اسلام می گه مرتد باید کشته بشه پس اسلام خیلی خشنه و به انسانها و افکارشون و عقایدشون احترام نمی ذاره .

خب شما بعنوان بچه شیعه ها که این جزء مسائل مهم و ثابت شده دینتونه چه نظری دارید ؟

با دین خشنی که دارید چطور می خواید مردم هدایت بشن ؟

این مساله با آزادی هایی که در اسلام اومده و آیه لا اکراه فی الدین چه نسبتی داره ؟

 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

شنبه 30/9/1387 - 15:56 - 0 تشکر 78632

یه ذره خونسرد باش هادی جان ...!

فکر کنم حکم ارتداد همون اعدام باشه ...!

ولی نه ...  البته شما که بهتر می دونید ولی فکر می کنم حکم اعدام برای مرتدی صادر می شه که علاوه بر خروج از دین بر آن اغراض ورزد و در صدد  تخریب بر آید و ...

در مورد این مرتدهایی که حرفشون رو می زنید چون می دونم منظورتون کیا هست باید بگم که هدف این گروه ازینکه دائم می گن ما قبلا مسلمون بودیم ولی مسیحی شدیم برای این هستش که می خوان قبح این کار رو بشکنن و در نظر مخاطبانشون نه تنها عمل زشتی نشان ندهند بلکه پسندیده و کار عاقالانه هم نشان بدن این ارتداد و جدای از دین رو .

یه چیز دیگه هم در مورد اینها ... اینها دنبال مناظره و گفتگو نیستند ... فقط حرف خودشون رو قبول دارن ... فکر نمی کنم مصاحبت با این گروه زیاد فایده ای داشته باشه چون مطمئن هستم برای رضای جیبشون بیست و چهار ساعت اونجا هستن و نه برای رضای خدا !!! 

شنبه 30/9/1387 - 22:36 - 0 تشکر 78659

دین خشن ...!!!:

چون اونها ملاک خوب و بد رو انسان و هر چه او بخواهد قرار می دن بهمین دلیل کلیه اظهار نظرهاشون بر همین اساس هست. اما ما می دونیم که انسان و عقل او ناقص هست و از درک هر چیز عاجز (بقول حاج آقای قرائتی ساده ترین و روشن ترین دلیل این امر همون احساس پشیمانی کردن هست ؛ یعنی اگر عقل کامل بود هیچکس نمی بایست از کارش پشیمون می شد !!!). بهمین دلیل ما رو به دین میاریم و خدا و اوامر او رو ملاک سنجش قرار می دهیم . خدایی که عالم بر هر چیز و خیرخواه بندگان است دستوراتی هم که می فرستد به صلاح ماست حتی اگر از درک آن ناتوان بمانیم ...

و اما دفاع از دین ...

هر امری اصول و اساسی دارد که بر پایه ی این اصول و اساس پذیرفته یا رد می شود . این در مورد دین هم صادق است. فرق ما با اون مشرکانی که عیسی رو شریک خدا قرار می دهند همین اصول و اساس دینمان است که از نظر عقلانی بسادگی پذیرفتنی است اما چهاچوب های تبلیغ شده در دین مسیحیت کنونی بسیار با عقلانیت فاصله دارد . از همین روست که در معرفی دینشان از بحث در مورد اینگونه مسائل طفره می روند و حتی گاها با ایجاد شبهه در دین اسلام سعی بر منحرف ساختن مناظره و مباحثه می کنند.

بنظر من اگر اصول دینمان رو بتوانیم به بهترین نحو توضیح و تشریح کنیم و حتی این اصول عقلی رو در برابر اصول غیر عاقلانه ی مسیحت قرار بدیم بوضوح حقانیت اسلام را نشان داده ایم . چرا که اگر اساس یک امر پذیرفته شود جزئیات آن قابل بررسی می شود اما اگر این اصول رد شوند خود بخود جزئیات و فروعات هم رد شده تلقی می شوند. 

لا اکراه فی الدین ...

"در پذیرفتن دین سخت گیری نمی شود" البته این دو شرط دارد :

اول آنکه اگر مسلمان نمی شوند اما بر یکتاپرستی باشند (مهم نیست چه دینی)

دوم آنکه بر ضد مسلمین اقدام نکند

شنبه 30/9/1387 - 23:5 - 0 تشکر 78669

من به دینی چون دین محمد افتخار میکنم

دین من دوازده پایه اصلی داره که هیچ شمشیر و هیچ صلاحی

تاب مبارزه با اونو نداره چون تمام حرفاش روی مصلحته.

 

بزرگترین کوچکها و کوچکترین آرزوهای بزرگ را برای شما در سال 90 آرزو میکنیم.

دوستیابی به روش فن آوری اطلاعات

يکشنبه 1/10/1387 - 11:10 - 0 تشکر 78728

سلام


همونطور كه خودتون هم میدونین من هم مدتیه با این افراد برخورد دارم و خیلی از حرفاشون رو شنیدم.

اونا سعی میكنن از چند راه روی جوونای ما مانور برن.

1-نشون دادن ایران به عنوان یك كشور عقب مانده به دلیل نظام جمهوریه اسلامی

 2-  ادعای وجود تناقضات در دین اسلام و قرآن.

 3- همون طور كه اشاره كردین نشون دادن اسلام به عنوان یك دین سرشار از خشونت و غیر انسانیت به همون دلیلی كه گفتید و همچنین به دلیل ورود اسلام با تجاوز به ایران(كه البته نمیدونم این رو از كجا آوردن) و..... (البته دلایل بی خود دیگه ای هم داشتن كه الان حضور ذهن ندام).

 4- نشون دادن چهره ی چند هزار ساله نظام شاهنشاهی به عنوان یك نظام قانونمند و انسانی(بیشتر هم به حكومت كوروش كبیر اهمیت میدن كه بيشتر ایرانی ها روش تعصب دارن)

 5- نسبت دادن ضعف های دولت و برخی اشخاص نالایق و.... به نظام جمهوریه اسلامی.(یعنی این كه نارضایتی خودشون از هرچیزی در ایران رو میگن به دلیل نظام هست نه چیز دیگه ای)

 6- توهین و تهمت به صاحبان قدرت نظام جمهوریه ایران از جمله حضرت امام و رهبر معظم انقلاب.

 7- تحریك جوان با استفاده از همون دلایل بالا.

 8- اجازه ندادن به افراد حمایت كننده از اسلام برای نشون دان حقیقت.

 9-  و............ (كه خیلی زیاد هستن ولی الان حضور ذهن ندارم حتی شما خودتون هم بهتر از اونها با خبر هستید.)

اين ها بخشي از اون نكاتي بود كه اين افراد براي خدشه دار كردن اسلام و نظام جمهوريه اسلامي مطرح كردند

یه نكته دیگه : دود از كنده بلند میشه...... حالا كنده كجاست؟؟؟


♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

يکشنبه 1/10/1387 - 16:58 - 0 تشکر 78759

با سلام خدمت دوستان عزیز 

از دوستان که نظر دادند خیلی تشکر می کنم نکات خوبی رو مطرح کردید و قابل استفاده بود منتها یه مقدار احساس کردم دوستان از اصل بحث خارج شدن می خوام با یک دلیل محکم بیان کنیم که واقعا چرا اسلام باید چنین حکمی کنه که اینهمه بقیه با این حکم به اسلام حمله کنن ؟

حالا مثلا یه کسی بخواد دینشو عوض کنه چی میشه مگه چرا باید کشته بشه ببینید واقعا اسلام که اینهمه برای جان و مال مردم احترام قائله چرا باید چنین حکمی کنه ؟

دوستان سعی کنید از دینتون دفاع کنید و نذارید اینجور مسائل بصورت یه شبهه تو ذهنتون بمونه و آزارتون بده .

من جوابی تو ذهنم دارم ولی منتظر می مونم ببینم دوستان می تونن جواب خوبی بدن یا نه .  

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

يکشنبه 1/10/1387 - 20:13 - 0 تشکر 78793

سلام


من اولش فكر كردم در این بحث میخوایم درمورد این سری افراد بحث بشه. پس اون مورد رو همینجا تموم میكنم و میرم سر موضوع اصلی.

تا جایی كه من میدونم علت این مورد این میتونه باشه كه در اسلام آزادی تعقل به طور كامل وجود داره اما ازادی بیان محدود هست.

افراد مرتد در صورتی كه بعد از تحقیق به نتیجه رسیدند كه دینی قویتر و محكم تر از دین اسلام وجود داره و تغییر دین انجام دادند. اگر در راه تخریب دین اسلام پیش رفتند باعث میشه كه ازادیه تعقل در بقیه افراد از بین بره و این خلاف دستور دین هست.

البته میشه كاملتر در این مورد توضیح داد و این موزد تا جایی كه من میدونم مربوط به گذشته میشد. یعنی همون حكمی كه به سلمان رشدی بدلیل انشار كتاب ضد اسلامی صادر كردند.


♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

دوشنبه 9/10/1387 - 9:21 - 0 تشکر 79883

با سلام خدمت همه دوستان
و عرض تشکر از هادی تک که این بحث رو گذاشتن و باعث شدن من یه مقدار در مورد دینم تحقیق کنم
تا اونجایی که من فهمیدم مرتد دو نوعه : 1- مرتد فطری 2- مرتد ملی 
مرتد فطری: به شخصی که پدر و مادرش از انعقاد نطفه مسلمان بوده بعد از بلوغ ایین اسلام رو پذیروفته و بعد به دین دیگری گرویده 
مرتد ملی: کسی است که پدر و مادرش هنگام انعقاد نطفه کافر بوده اند بعد از بلوغ اظهار کفر کرده ، سپس مسلمان شده ، و دوباره به کفر باز گشته است
در مورد مرتد فطری اگر مرد باشد به جز بعضی از احکام که در موردش اجرا میشود اگر توبه واقعی کند هم در پیشگاه خدا مجازات نمیشود اما باید در این دنیا کشته شود 
و در مود مرتد ملی اگر مرد باشد به او یک مهلت میدهند تا توبه کند و اگر توبه نکرد او را اعدام میکنند 
اگر مرتد زن باشد در هیچ صورتی اعدام نمیشود ، اگر توبه کرد آزاد میشود و اگر توبه نکرد زندانی میشود و در تنگنا قرار میگیرد
تا اینجایی که گفتم احکام بود حالا یه مثال ساده میزنم 
یک گروهی برای خودش تبلیغ میکنه و هیچ کسی رو به زور به عضویت در گروه مجبور نمیکنه اما توی قوانین گروه تذکر میده که اگه بخوای از گروه جدا بشی باید جریمه بدی که جریمه مرتد شدن هم همین چیز هایی هست که بالا ذکر کردم

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.