• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 3629)
جمعه 29/9/1387 - 17:37 -0 تشکر 78506
مشکلات گوشیهای TV(بلوتوث)

مشکلاتگوشیهای TV(بلوتوث)

البتهمنظور من از این مقاله گوشی هایی غیر از کارخانه های معروفی مثل نوکیا و سونیاریکسونه

البته منخودم از این گوشیها ندارم.اما یکی از دوستام از این گوشیها گرفته و هر دفه یهچیزیش میشه...

من بهمدلهای این گوشیها وارد نیستم.گوشی ای هم که دوستم داره تلوزیون داره.

مشکلات:

1-دیدینکه بعضی جاها از این دستگاهها گذاشتن که انتن دهیه موبایل رو میبره.مثلاً مثلمسجدها،مجلس شورای اسلامی،و خیلی جاهای دیگه...

با اینگوشیها وقتی وارد این مکانها میشین مثل بقیه‌ی گوشیها آنتنشون رو از دست میدن.امافرقشون اینه که وقتی از این مکانها اومدین بیرون باید سیمکارتتون رو دربیارینبزارین تو گوشیه یک نفر دیگه تا شبکه رو پیدا کنه بعد دوباره بزارینش تو گوشیتونتا انتن دهیش برگرده...

2-ایرانسلاین گوشیها رو نمیشناسه . واسه تنظیمات اینترنتیش هم باید به صورت دستی این کار روانجام بدین...که من نتونستم...

3-دوستانیکه دونباله نرم‌افزار و تم موبایلن این گوشیها هنوز تمی براشون ساخته نشده...یعنیشرکت سازنده فقط به فکر فروش بوده و خدماتی مثل نرم‌افزار و ... نداره

4-بعضیبخاطر گرفتن تلویزیون مشتاق این گوشیها میشن...باید بگم تلوزیون این گوشی ها هممثل رادیو باید آنتنش رو اینقدر اینور و اونور کنید تا بالاخره بگیره.بعضی وقتهاهم باید آنتنش رو یکسره تو دستتون بگیرید.

5-مشکلدیگه‌ای که دوستم داشت این بود که شماره مرکز پیام هر از چندگاهی خودبه‌خود عوضمیشد.وباید دوباره خودش این شماره رو دستی وارد کنه.درصورتی که تو بقیه‌ی گوشیهااینکار خودبه‌خود تنظیم میشه.

6-واسهارسال بلوتوثها باید حتماً گوشی طرف دریافت کننده اول تو گوشی ثبت بشه بعد شروع بهفرستادن کنه.

7-یهمشکلی هم که داره من خودم نمیدونم که درسته یا نه. اما قبلاً وقتی از مشاورای  تبیان درباره این گوشیها سوال کردم گفت که اینگوشیها دارای استاندارد تشعشعات نیستند.و برای بدن مضرند.

8-وقتی ازدو سیمکارت استفاده میشه گوشی با مشکلاتی از قبیل آهستگی و .... مواجه میشه.

 

و چیزایجذابی که تو این گوشیها هست:

1-قابلیتاستفاده از دو سیمکارت به طور همزمان

2-قابلیتاستفاده از دو مموری کارت به طور همزمان

3-داشتنتلوزیون

4-داشتنصفحه‌‌ی نمایشی بزرگ

5-صفحهلمسی

 

دیگهبیشتر از اینها یادم نمیاد.گوفتم که خودم از این گوشیها ندارم.

اگه شمانظر دیگه ای نسبت به این گوشیها دارین میتونید بگید...

شنبه 30/9/1387 - 15:37 - 0 تشکر 78631

این گوشی ها خیلی بدتر از اینی که می گید هستند.

بزرگترین مشکلشون اینه که معلوم نیست واقعا ساخت کجا هستند و یا شرکت تولید کننده ی معتبری ندارند.

یادمه تو یه موبایل فروشی رفته بودم که یه بنده خدایی یکی ازین گوشی های چینی می خواست بخره ... فروشنده از تو کارتون کلوچه که پر از این گوشی ها بود یکی رو آوورد و داد بهش (جل الخالق)!!!

این گوشی ها مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری زیادی دارند . یادمه اون اوایل که بحث اینا داغ بود یه جا خوندم که هر کی باکس(لوازم مورد نیاز برای تعمیر نرم افزار سیستمی گوشی) این گوشی ها رو خریده پول کلانی به جیب زده !!!

تازه این گوشی ها نتنها سیستم عامل ندارند بلکه از پلتفرم جاوا هم پشتیبانی نمی کنند بدین مضمون که هیچ نرم افزاری رو روشون نمی شه نصب کرد!!!

قیمت پایین اکثر این گوشی ها به نسبت امکانات خیره کننده (البته در ظاهر) اصلی ترین دلیل جذابیت اونهاست ولی از قدیم گفتن هرچه قدر پول بدی آش می خوری !!!

پنج شنبه 5/10/1387 - 12:10 - 0 تشکر 79331

به نام خدا

دوستان سلام

من هم تا حالا با این مدل گوشیها كار نكردم ولی واقعا آدم وسوسه میشه یه بار هم كه شده برای خرید این مدل از گوشیها پول خرج كنه . ولی باز من مطمئن هستم كه چنین كار ی نخواهم كرد.

مشكلاتشو گفتین و نكات جالبی دستگیرم شد. ولی من فكر می كنم مشكلات بیشتر ازینی كه گفتین داشته باشن.

یه عیب دگه ش هم اینه كه به دلیل بزرگ بودن و استفاده از جنس نا مرغوب خیلی زود از ریخت و قیافه میفتن و به اصطلاح اوراقی میشن.

اگه گوشی نو رو به صدهزارتومن بخری محاله بعد از یه هفته استفاده بیش از 50 هزارتومن قیمت بذارن بالاش.

به دلیل بالا بودن صدا و استفاده از امكانات جانبی زیاد مانند تلویزیون و صفحه نمایش بزرگ و  لمسی و ... مصرف باطری خیلی زیادی هم داره. خیلی ها شون دوتا باطری دارن كه باز هم جوابگو نیست.

به نظر من مشكل اصلی این گوشی همین سازگار نبودن با هیچ مدل نرم افزار و همچنین تشعشعات مضری هست كه از خودش ساتع می كنه.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
جمعه 2/12/1387 - 14:2 - 0 تشکر 92221

چین و گوشی چینی

از زمان شروع تولید گوشی موبایل کشور چین به دلیل دارا بودن امتیازاتی درتولید انبوه موجب شد سازندگان را به سوی خود جلب کند تا خیلی که شرکتهای بزرگیمانند موتورولا که اولین سازنده گوشی قاره آمریکا بود،در سالهای نخست سنجش عمده‌ایاز تولیداتش را در کشور چین قرار داد بعد از سالها چین به واسطه هوش و دکاوت درکپی برداری و طراحی توانستند گوشی‌هایی را به بازار عرضه کنند که در حال حاضر مردمبه نامchinees mobile یا گوشی‌های چینی می‌شناسندحدود 2سال پیش با پیدایش اولین گوشیچینی به نام NECمردم به خصوص اشخاصی که درجستجوی موبایل با صفحه نمایشلمسی (TOCH pad) بودند از این مدل استقبال زیادی کردند.این گوشی با مدل N880ساختکارخانه NEC کشور کره عرضه شد که متاسفاه هیچ یک از مشخصات از قبیل کارخانه سازنده ومدل نام‌گذاری شده صحیح نبود.شایان ذکر استNEC مخفف Nipon electroniccompany سازنده قطعات الکترونیک در ژاپناست و هیچ دخل و تصرفی در تولید گوشی‌های چینی ندارد.

مراحل تولید:

اولین با تاجری در امارات به نام امیر.م توانست این گوشی را به یکی ازشرکتهای چینی سفارش دهد و در مراحل بعدی مدلهای دیگری به نام‌های Nokia,Bluetooth,NECT Tvphone,Motocom را هم به بازار ایران ارائه داد.در ابتدا گوشی‌هایچینی فقط با امکانات ساده‌ای از قبیل سیستم هوشمند صفحه نمایش و با صدای خروجیبالاتر از حد استاندارد عرضه شد و در مرحله دوم گوشی‌ها با ظرفیت دوسیم‌کارتغیرهمزمان،مرحله سوم دو سیم‌کارت همزمان،مرحله چهارم دو سیم کارت غیر همزمان باگیرنده تلویزیون و آخرین مرحله 2 سیم‌کارت همزمان با گیرنده تلویزیون و امکاناتیاضافه تر ارائه شد.

گوشی‌های چینی برخلاف تصور بعضی از مصرف کنندگان دارای استحکام کافی است تاجایی که می توان با برندهای استاندارد جهانی نظیر نوکیا و سونی اریکسون هم مقایسهکرد و باید بدانیم درصورتی که از گوشی موبایل به نحو احسن استفاده نشود،طبیعتاًسیستم الکترونیک خراب خواهد شد،ضمن اینکه تجهیزات و لوازم جانبی گوشی‌های چینیفاقد استاندارد بوده و مراقبت بیشتری طلب می‌کند.لذا با یک جمعبندی می‌توان گفتکلیه گوشی‌های چینی در صورتی که در شرایط مطلوب استاندارد استفاده شود ایرادی پیدانکرده و به راحتی انتظارات یک مشتری را برآورده خواهد کرد چرا که نسبت به امکاناتیکه در یک گوشی چینی قرار دارد،با ارزش گوشی بسیار بیشتر است.

کارشناس تلفن همراه:سعید خجسته

جمعه 2/12/1387 - 22:16 - 0 تشکر 92333

با سلام
این گوشی ها این طورا که میگن هم بد نیستن ،چون یه سری نمی دونن چطور از این گوشی ها استفاده کنن ،کدوم نوعش بخرن ،میگن خرابه وفلان و....
اولا دلیل هایی که می آرید همشون منطقی و عقلانی نیستن (مثلا تو مجلس و مساجد آنتن می بره )لطفا یزره رو حرفایی که می زنید فکر کنید بعد عنوان کنید. من با یکی از دوستام که تو دربند بودیم توی یکی از آخرین استراحتگاهها ی قبل از شیر پلا  بودکه گوشی NECcom N880 آنتن می داد و ضمنا تماس هم داشتم (انتن فالس نمی داد)این گوش ها هم یسری IME  دارند که می تونید ان با جعبه گوشی و پشت گوشی چک کنید (پس آنقدر بی اصل ونصب هم نیستند)حتما در هنگام خرید به Full Pack  بودن pack خریداری شده توجه کنید(دو عدد باطری ،یک CD، دفترچه ،دو عدد آداپتور یکی برای گوشی و دیگری برای Bluetooth،یک کابل دیتا USB،یک handsfree  ،خود handsfree Bluetooth و شارژر آن ،رم 512 ،ram reader،ضمنا جعبه ان هم بسیار شکیل و زیبا نه کلوچه )اینایی که گفتم برای گوشی NECcom N880،به قیمت 90000تومان (تابستون)بود .بعد این همه گوشی که تو بازار مگه همشون اصل هستن مثل همین sony ericssonو... که الان همش دیگه ساخت چین .
هنگامی که آنتن گوشی میره تو emergency  کافی مثل همه گوشی های دیگه یکبار گوشی خاموش روشن کنی .
بعدشم اگه ایرانسل این گوشی نمی شناسه دلیل بر مشکل دار بودن گوشی نمی شه (مشکل از چوبانسل )می تونید به قسمت servicesآن برید و تنظیمات مربوط بهGPRS  آن انجام بدید.(اگه خواستید بگید تنظیماتشو بفرستم))من با این گوشی به اینترنت وصل شدم ،دانلود کردم و از "چوبانسل "هم فایل هایی که فرستاده 3GP دانلود کردم که آخریش در مورداربعین حسینی بود .
مشکل پنجم هم که من تا به حال با آن برنخوردم یعنی اولین بار که می شنوم .
مورد ششم هم دوباره مشکل نیست و مزیت حساب می شه که هر کسی نتونه برات بفرسته یا ازت چیزی برداره .(FTP) البته این برای بلوتوث بازا خوشایند نیست .این اصل  bluetooth  در شبکه می باشد که بایستی Authentication کنید.
ضمنا مدرک مستدلی نیست که این گوشی ها دارای تشعشع بیش از حد باشن(یه جوری میگید که انگار این گوشی ماده رادیو اکتیو تشعشع ساتع می کنن اینم مثل گوشی های دیگه دارای همون مدارات الکترونیکی)  از کجا معلوم که مارک های دیگر تشعشع بیش از حد نداشته باشند.براین فرض که تشعشع داشته باشند خوب می تونید از Handsfree آن استفاده کنید .چرا اینو نمی گی که چوبانسل برای تقویت آنتن دهی خود برای این همه مشترک امواج آنتن های خود را تقویت کرده (که این امواج مضرر بوده و برای همه گیرندگان این امواج ضرر دارد.و باطری گوشی ها را زودتر از موعد خالی می کند.)واین شامل همه گوشی ها می شود.

به نظر من نوع کره ای آن خوب (یعنی من که ازآن راضی ام )،معمولا پشت گوشی جای باطری کشور سازنده و IMEو تاریخ ساخت می زنه (دقت کنید ).

سه شنبه 6/12/1387 - 14:44 - 0 تشکر 93261

در مورد وجود گوشیهای قلابی از بقیه مارکها.که حداقل اگه قلابی هم باشه بازهم با کیفیته.اما این گوشی ها ...

در مورد اون استاندارد تشعشعات که اولا اونو من نگفتم و یک کارشناس گفته.بعدشهم محض اطلاع ارض میکنم وقتی تشعشعات داشته باشه فرقی نداره شما از هندزفری استفاده کنید یا نه.تشعشعات برای تمام بدن ضرر داره

 وقتی که با ایرانسل مشکل داشته باشه پس به چی دردی میخوره.همین ایرانسل باعث شد که بازار گوشی همراه مهم بشه.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.