• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1015)
جمعه 29/9/1387 - 1:21 -0 تشکر 78440
این حسین کیست که عالم همه دیوانه ی اوست ...

سلام به دوستان گرامی

بازهم محرم داره میاد باز شور حسینی داره میاد به نظر من این میتونه به ما خیلی کمک کنه واسه خونه تکونی دلامون واسه یه زندگی دوباره .

زمان زیادی نمونده دیگه باید کم کم خودمونو آماده کنیم واسه یه واقعه ی بزرگ واسه ی ده روز عشق .

زمان خیلی کمیه واسه این ایام عزیز و دوست داشتنی .

هرچی فکر میکنم یه مطلب جالب بنویسم نمی تونم فقط میتونم بگم من بی صبرانه منتظر محرمم .

فکرشو بکن با پیرهن سیاه توی هیات داری سینه زنی میکنی و اشک از چشات جاریه فکر بکن یه بیرق سیاه توی هیات دستت گرفتی و هی بهش نگاه میکنی و زار زار گریه میکنی فکر کن روضه ی آقا اباالفضل،علی اصغر،رقیه ی سه ساله و... فکربکن چه صفایی داره من که شوق خیلی زیادی دارم مثل اینکه دوباره دارم متولد میشم که واقعا عاشو را و ضور حسینی تولد دوباره ی انسانهاست .

این در حق یه تعریف از عاشورا نیست شما هر چی دلت میخواد واسه ی من بنویس حتی شده یه جمله ی کوتاه .

با تشکر از اینکه مطلب منو خواندید

مجتبی

M
شنبه 30/9/1387 - 13:51 - 0 تشکر 78616

سلام

ا

دل به دلبری بستم کو دل از خدا دارد//دیده بر دری داری کان سر عطا دارد//گر چه صاحب آن در صد گدا چو ما دارد//بهر هر یک از آنها برکتی جدا دارد//فطرس از پر مهدش تا به هم زند بالی//نیست خوان عشاقش از کرامتش خالی//رحمتش وسیع و هست بنده پروری کارش//از همان طفولیت گرم بوده بازارش//کودک و جوان و پیر هر یکی هوادارش//او خودش خریدار هر که شد خریدارش//تا حسین زهرا هست غم به دل نمی ماند//چون خدا به همراه او مرا نمی راند//باد بند قنداقش فطرسی دهد پرواز//بود روی زیبایش حوری و بهشتی ساز//هر چه می دهد فرمان هر چه میکند اغاز//گر که می شود تسلیم یا که می کند اعجاز//بندگی کند هر دم در لباس روحانی//چون خدا ازو خواهد سر دهد به آسانی//خُلق نیکویش بوی عِطر سرمدی دارد//در شجاعت و حِدّت عِرق احمدی دارد//چون پدر شبانگاهان در عطا یدی دارد//به ز کعبه در غربت ،صحن و مرقدی دارد//کربلای اربابم خود بهشت احباب است//من محبم و جایم در بهشت ارباب است//واکن از سر ای انسان ریسمان ظلمانی//آنچنان که مقدور است آنچه را که بتوانی//باب معرفت باز است همچنان که می دانی//حرّ دیگری باید ای اسیر زندانی//با حسین زهرا کن توبه چون بُرِش دارد//دل مکَن از ین خانه تا که او چه فرماید//فخر عالَم و آدم سرور همه عالم//بضعه تن احمد میوه دل خاتم//مِهر او کند امضا،توبه!توبه آدم!//بذل و جود او بسته دست مُعطی حاتم//بنده سرایش را سرفراز بین و شاد//بنده می خرد گاهی تا کند ورا آزاد//درس دولتش دوری از مرام درباری است//حکم محکمش نفی روح ذُلّ و سرباری //استخوی ذلت از بار راه و نهضتش عاری است//سر سپردگی ظلم در نگاه او خواری است//در مذاق او مردن خوشتر از حقارت بود//او و ترس از مردن؟! عاشق شهادت بود//هر که شد هوادارش تا خدا پری واکرد//هر که شد فنای او در بقا تجلّی کرد//هر که دید رخسارش کو خدا تمنا کرد//هر که رفت از راهش اعتبار پیدا کرد//بایدش بمیری تا وا کند برت جایی//خیمه اش ندارد جا بر مریض سرپایی//عاقبت شهادت رو سوی ان جناب اورد//زانوی فرات از غم سست گونه آب آورد//چشم شیر خوار از تیر ،در دمار خواب اورد//ساقی از خضاب خون جرعه های ناب آورد//عصر روز عاشورا غصه شعله می افروخت//گفتگوی غیرت رفت شرمها در اتش سوخت

                          این نیز بگذرد.....
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.