• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 13188)
پنج شنبه 28/9/1387 - 15:16 -0 تشکر 78302
اخبار کارآفرینی

به نام خدوند بخشنده ی مهربان
 
دوستان عزیز و همراه انجمن کارافرینی 
ازین پس قصد داریم آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به کارآفرینی رو در این تاپیک قرار بدیم. 
دوستان در ادامه اخبار کارآفرینی رو در این تاپیک قرار بدید.
برای مشاهده ی آخرین رویدادها به صفحات پایانی مراجعه کنید. 
                                                                                                      با تشکر
جانشین انجمن کارآفرینی 

پنج شنبه 28/9/1387 - 15:18 - 0 تشکر 78303

خبـــر مهم

اعلام آخرین مهلت ثبت‌نام شركت در جشنواره كارآفرینان برتر

رئیس اداره اشتغال سازمان كار و امور اجتماعی خراسان جنوبی گفت: آخرین مهلت ثبت‌نام شركت در چهارمین جشنواره استانی كارآفرینان برتر پایان آذر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی فرجامی ظهر امروز در جلسه هماهنگی چهارمین جشنواره كارآفرینان برتر استانی كه به ریاست معاون برنامه‌ریزی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، افزود: این جشنواره با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ كارآفرینی در دو سطح استانی و ملی برگزار خواهد شد.

وی استفاده از توانمندی‌های كارآفرینان در بخش‌های مختلف اقتصادی به منظور ایجاد و توسعه كسب و كارهای اشتغال‌زا را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و تصریح كرد: چهارمین جشنواره كارآفرینان برتر ویژه كسب و كارهای غیردولتی با سابقه پنج سال و كمتر است كه در مرحله استانی داوطلبان با مراجعه به سایت مربوطه و تكمیل پرسشنامه‌های مخصوص ثبت‌نام می‌كنند. بر اساس اعلام سازمان كار و امور اجتماعی خراسان جنوبی پس از بررسی كاربرگ‌ها در كمیته‌های داوری، كارگروه علمی جشنواره كارآفرینان برتر هر استان انتخاب و برای شركت در جشنواره ملی كارآفرینی كه سوم اردیبهشت سال 88 همزمان با روز ملی كارآفرینان برگزار می‌شود، افراد برتر هر استان معرفی و از آنان تقدیر می‌شود. در خراسان جنوبی از 11 نفر از كارآفرینان برتر استان در چهارمین جشنواره كارآفرینان برتر استانی در 9 بهمن تجلیل می‌شود. در جشنواره ملی نیز به مناسبت 30امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از تعداد 30 نفر كارآفرین برتر ملی تقدیر خواهد شد.

مرجع: بازار کار 

پنج شنبه 28/9/1387 - 15:20 - 0 تشکر 78304

شاخصهای کارآفرینی در کشور تدوین شد

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی از تدوین شاخصهای کارآفرینی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا سپهری امروز در یک نشست مطبوعاتی گفت: برای تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه و بهبود فضای کسب و کار ضروری است نرخ رشد اقتصادی به 8 درصد ارتقا یابد و در کنار آن نرخ بیکاری نیز به 7 درصد برسد.
وی افزود: در این رابطه بهره وری عوامل تولید نیز باید به 2.6 درصد از رشد اقتصادی کشور برسد. رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: برای تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله و اجرای اصل44 قانون اساسی که تحقق ارتقای زمینه های علمی، فنی و اقتصادی در کشور است، باید فضای کسب و کار در کشور بهبود یابد.
سپهری در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برنامه های موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: تربیت مدیر در کلاس جهانی یکی از برنامه های این موسسه است، زیرا برای بهبود فضای کسب و کار نیاز به مدیرانی داریم که بتوانند گام های جدید و ارزشمندی در جهت بهبود این فضا بردارند.
وی سهم اعتبارات پژوهشی را در تولید ناخالص داخلی کمتر از نیم درصد عنوان کرد و گفت: در برنامه پنجم توسعه قرار است این میزان به 3 درصد افزایش یابد. رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی افزود: موسسه شاخصهای کارآفرینی را در کشور تدوین کرده است که به زودی این شاخصها از سوی این موسسه منتشر خواهد شد.
خبر گزاری مهر 

پنج شنبه 28/9/1387 - 15:22 - 0 تشکر 78305

رشد مراكز كارآفرینی، زمینه‌ساز توسعه اقتصادی
رییس ستاد توسعه كارآفرینی شهرداری تهران خبر داد كه با فعال شدن یك مركز كارآفرینی دیگر در منطقه حكیمیه و گلشن در شرق تهران تعداد مراكز كارآفرینی پایتخت تا پایان سال 87 به 20 مركز می‌رسد.
خبرگزاری شهر، فاطمه موسوی- در نگاهی كوتاه به سیاست‌ها و اقدامات كشورهایی كه در زمینه توسعه و ترویج كارآفرینی گام‌های مثبتی برداشته‌اند، به نظر می‌رسد كه نقطه آغاز حركت تمام كشورها در روند توسعه و ترویج كارآفرینی، پی‌ریزی یك سازمان یا مركز مسوول و متولی سیاستگذاری توسعه كار آفرینی باشد، زیرا در تمام این كشورها دست‌كم مركز یا سازمانی وجود دارد كه چنین مسوولیت مهمی را بر عهده گرفته است و این مركز وسیله‌ای برای تحقق اهداف مورد نظر تلقی می‌شود.
شهرداری تهران هم با توجه به اهمیت موضوع، در سال 82 به پیشنهاد كارگروه كمیته كارآفرینی و اشتغال كمیسیون فرهنگی شورای شهر در مسیر راه‌اندازی ستاد كارآفرینی گام برداشت و پس از تنظیم و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی آن در سال 83، فاز اجرایی ستاد را فعال كرده است.
با ناصر عبادتی، رییس ستاد توسعه كارآفرینی شهرداری تهران درباره جدیدترین فعالیت‌های ستاد به گفتگو می‌نشینم، او به راه‌اندازی دو ساله این ستاد اشاره می‌كند و می‌گوید: تا دو سال پیش كه این ستاد فعالیت اجرایی نداشت، اما بیشتر از یك سال است كه فعالیت اجرایی ستاد توسعه كارآفرینی به شكل موثری شروع شده است.
به گفته عبادتی راه‌اندازی مراكز كارآفرینی از سال 85 شروع شده اما سال 87 توسعه مراكز رشد و كارآفرینی در دستور كار ستاد قرار گرفته است و بر همین اساس تعداد این مراكز تا پایان امسال به 20 مركز می‌رسد.
او به طرح محله‌محوری اشاره می‌كند و می‌گوید: در فاز اول قرار است ما به تعداد مناطق تهران مراكز كارآفرینی داشته باشیم و با توجه به رویكرد محله‌محوری، راه‌اندازی خانه‌های كارآفرینی در نواحی 130گانه، گام بعدی است و تا به حال سه خانه هم فعال شده است.
از فعالیت‌ها و اهداف مراكز و خانه‌های كارآفرینی كه می‌پرسم، عبادتی توسعه و رشد كارآفرینی، ارتباط با شورایاری‌ها و كارآفرینان محلی، ارایه خدمات كارآفرینی و مشاوره‌ای به شهروندان، ترویج و آموزش مباحث كارآفرینی برای بالا بردن سطح آگاهی شهروندان، فرهنگ‌سازی، توانمندسازی، مهارت‌آموزی و همین‌ طور ایجاد یك مركز كودك و نوجوان برای آشنایی افراد با مهارت‌ها از سن كودكی را نام می‌برد.
در پژوهشی كه سیاست كارآفرینی چند كشور توسعه‌یافته و در حال توسعه را بررسی كرده، اعطای وام و اعتبارات را هم از بازرترین اقدامات دولت و مراكز كارآفرینی به شركت‌های نوپا و فارغ‌التحصیلان جوان دانشگا‌ه‌ها برشمرده و می‌گوید: سهولت در وام دادن و وابسته نكردن وام به دارایی‌هایی ثابت و مانند آنها، از ویژگی‌های ظرفیت‌سازی سرمایه ملی تلقی می‌شوند.
رییس ستاد توسعه كارآفرینی شهرداری تهران درباره اعتبارات این ستاد می‌گوید: اعتباراتی كه ما برای گسترش شغل‌های نو و حمایت از فارغ‌التحصیلان و شركت‌های نوپا در نظر می‌گیریم دوگونه است.
عبادتی یك سری از اعتبارات را شامل فضای فیزیكی و ساختمان‌ها و امكانات سخت‌افزاری می‌داند كه از طریق شهرداری مناطق تامین می‌شود و ادامه می‌دهد: بخش دیگر اعتبارات هم از طریق شورای شهر به مراكز كارآفرینی اختصاص داده می‌شود.
او، بودجه اختصاصی سال 87 این ستاد را دو میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام می‌كند و می‌گوید: توجه این ستاد بر شغل‌هایی متمركز است كه خوشه‌های كاری را ایجاد می‌كنند.
او توضیح می‌دهد: مشاغل خانگی، خانوادگی، خدماتی و الكترونیك از این نوع شغل‌ها هستند كه در این بخش‌ها حجم زیادی از فعالیت‌های ستاد صرف مهارت‌آموزی و توانمندسازی كارگاهی می‌شود.
به گفته عبادتی بیش از 60 درصد فعالیت كارآفرینان در حوزه مشاغل خدماتی است و توجه ویژه به مشاغل خدماتی را باعث اشتغال بخش زیادی از افراد بیكار در تهران می‌داند.
به هر حال به استناد آمار كارشناسان، ‌تردیدی نیست كه آموزش كارآفرینی، سیاستی است كه به طور مستقیم بر كمیت و كیفیت عرضه كارآفرین در جامعه و توسعه اقتصادی اثر می‌گذارد و به همین دلیل است كه در بسیاری از كشورها، به خصوص كشورهای پیشرفته، موانع و مشكلات این عرصه برطرف شده و دولت‌ها در شكوفاسازی توان بالقوه مردم نقش بسیار موثری دارند.

مرجع: خبرگزاری شهر

پنج شنبه 28/9/1387 - 15:23 - 0 تشکر 78306

کار آفرینان در توسعه اقتصادی جامعه نقش محوری ایفا می کنند
یک استاد دانشگاه گفت: کارآفرینان، درتوسعه اقتصادی جامعه نقش مهم و محوری ایفاد می کنند و باید از وجود این افراد استفاده ی بهتری انجام شود.
به گزارش روز سه شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" عباس قنبری روز گذشته، اشتغال و کارآفرینی را ازجمله نیازهای اساسی جامعه امروزی دانست و افزود: کارآفرینان، مسوول نوآوری درجامعه هستند و توانایی لازم را جهت علمی کردن توانمندیهای خود دارند.
وی، کارآفرینی را فرایندی پویا و مستمر توصیف کرد و یادآورشد: کارآفرینان موفق خواهان تغییر درموقعیت اقتصادی و اجتماعی خود و محیط اطراف بوده و برای تحقق اهداف خود با اندیشه عالی وارد کار می شوند.
قنبری، تولید ثروت، توسعه تکنولوژی و اشتغال مولد را سه عنصر اساسی در بحث کارآفرینی دانست و افزود: نقش کارآفرین، نوآوری و ایجاد ترکیب تازه از منابع است.
این استاد دانشگاه، ایجاد و تقویت مراکز رشد و پارکهای فناوری، مراکز کارآفرینی و خدمات مشاوره، ایجاد شبکه های حامی کارآفرین، تدوین سند ملی و برنامه ی راهبردی ویژه کارآفرینی، کسب و کار کوچک و متوسط را ازجمله راهکارهای ساختاری توسعه کارآفرینی در جامعه عنوان کرد.
وی، با بیان اینکه کارآفرینان تاثیر مستقیمی روی توسعه اقتصادی و اجتماعی دارند، افزود: فعالیت‌های بیشتر کارآفرینان باعث افزایش میزان درآمد سرانه و در نهایت ارتقای سطح زندگی مردم، ایجاد موقعیت‌های تجاری جدید و شکل‌گیری بیشتر صنعت و تحرک در بازارهای جهانی می شود.
به گفته قنبری، مهمترین آثار توسعه کارآفرینی، افزایش نوآوری، ارتقای سطح فناوری، رشد اختراعات و ابداعات، تولید دانش فنی، ایجاد اشتغال، تولید و توزیع درآمد در سطح جامعه است.
خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"

پنج شنبه 28/9/1387 - 15:26 - 0 تشکر 78307

هدف از اموزش کارآفرینی به روزکردن دانش است
محمدرضا سپهری روزپنجشنبه درجمع یکصد نفر ازفارغ التحصیلان دانشگاهی کرمانشاه که دوره فشرده 72 ساعته کار آفرینی را گذرانده اند به فلسفه برگزاری دوره های مهارتهای کسب و کار در دولت نهم پرداخت.
وی با اشاره به اینکه دولت نهم درصدد است آموزشهای کسب و کار درشرایط فعلی درکشور توسعه پیدا کند، گفت: توسعه فرآیندی است بلند مدت و مستمر که ساختارهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را متحول، تولید را افزایش و فقر و بیکاری را کاهش می دهد.
وی گفت: برای رسیدن به این رتبه باید اقتصاد را تغییر دهیم و اقتصادی فعلی که 70 درصد دولتی است جوابگو نخواهد بود که دولت در صدد برآمده با اجرای اصل 44 قانون اساسی اقتصاد را تغییر دهد و 20 درصد اقتصاد دردست دولت و 80 درصد در دست بخش خصوصی باشد.
وی افزود: ازسوی دیگر برای تغییر اقتصاد باید اقتصاد دانش بنیان و دانش محور باشد و ما در فرآیند توسعه نیازمند این هستیم که اقتصاد را از دولتی به سمت غیر دولتی تغییر دهیم که دولت نهم با بحث آموزش کار آفرینی و کسب کار زمینه برای حرکت به این سمت را فراهم کرده است.
وی گفت: جامعه ای که می خواهد این تغییرات را داشته باشد باید به سمت تغییر نگاهها حرکت کند و آموزش کسب و کار حرکت خوبی است اما باید این آموزشها کاربردی تر شود.
سپهری تصریح کرد: خواستن، دانستن و توانستن از ویژگیهای آموزشهای کسب و کار است و باید کسانی که در این کلاسها حاضر می شوند، انگیزه کارآفرینی داشته باشند.
وی افزود: ما امروز نسل سوم دانشگاهها را می خواهیم چرا که نسل اول که نسل آموزش بود دیگر سپری شده، نسل دوم نسل آموزش و پژوهش است که جوابگو نیست و نسل سوم نسل آموزش، پژوهش و کسب وکار است که ما به دنبال این هستیم و اگر دانشگاههای ما در دو نسل اول و دوم سیر می کنند، باید تغییر کنند.
دبیر جشنواره اولین دوره آموزش مهارتهای کسب و کار و کارآفرینی کرمانشاه نیز در این آیین گفت: نخستین دوره آموزش در مهرماه امسال برگزارشد که طی آن یکصد نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی دوره فشرده 72 ساعته را با موفقیت گذراندند.
مهدی طلایی افزود: از یکصد طرح که به دبیرخانه جشنواره رسید 20 طرح انتخاب شد و هیات داوران سه طرح را به عنوان طرحهای برتر معرفی کردند.
وی گفت: طرح احداث رستوران گیاهی مربوط به خانم سارا پرویزی، طرح پرورش مرکبات با شرایط کنترل شده از خانم مژگان مسجدی و طرح تاسیس مجتمع فنی حرفه ای رباتیک از احسان سلیمان راد سه طرح برتر هستند.
دراین جشنواره از طرحهای برتر با اهدا لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد.
منبع: روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی

شنبه 30/9/1387 - 23:3 - 0 تشکر 78667

پیشرفت در کارآفرینی دیجیتالی در گرو احساس نیاز به آن است :: «۱۳۸۷/۹/۱۴»
پیشرفت در کارآفرینی دیجیتالی در گرو احساس نیاز نسبت به این مقوله مهم است و تا زمانی که نسبت به آن احساس نیاز نشود، به طرف آن نخواهیم رفت.

احسان محمودی کارشناس نرم افزار در گفت وگو با خبرنگار سیتنا، اظهارداشت: برای ترویج فرهنگ کارآفرینی دیجیتالی باید ابتدا با اعتماد سازی برای مردم و ایجاد بسترهای مناسب، مزایای آن معرفی شود.

وی افزود: لزوم فرهنگ سازی استفاده از خدمات الکترونیکی و رفع نیازهای اجتماعی از طریق اینترنت باید بسیار مورد توجه مسوولان قرارگیرد.

محمودی گفت: پیشرفت در کارآفرینی دیجیتالی ا در گرو احساس نیاز نسبت به این مقوله مهم است و کارآفرینی دیجیتالی یکی از نیازهای اساسی است اما تا زمانی که نسبت به آن احساس نیاز نشود، به طرف آن نخواهیم رفت.

محمودی خاطرنشان کرد: ترویج امنیت، نگهداری شبکه و کارآفرینی برای تمام افراد بیکار ضروری است.

وی با بیان اینکه کارآفرینی دیجیتالی هر نوع کار از طریق اینترنت و شبکه های اینترنتی است، گفت: در این میان اجرایی شدن اینگونه کار در روستاهای دور دست می تواند مصداق خوبی یابد.

محمودی افزود: فرصت حذف زمان، فیزیک و جغرافیا اولویت هایی را به وجود می آورد که بتوان کارهای خوبی را در این زمینه انجام داد.
مرجع: سایت سیتنا

شنبه 30/9/1387 - 23:3 - 0 تشکر 78668

بانک مرکزی اولین همایش کسب و کار را برگزار می‌کند :: 

پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی اولین همایش کسب و کار را با عنوان فضاهای کسب و کار در اقتصاد ایران در تاریخ 15 و 16 بهمن ماه 1387 برگزار خواهد کرد.به گزارش بینا، اساتید، محققین و صاحبنظران اقتصادی علاقه‌مند به ارسال مقاله می‌توانند خلاصه مقاله خود را با توجه به موضوع همایش و عناوین پیشنهادی تا تاریخ 20 آذر ماه 1387 به پژوهشکده پولی و بانکی ارسال نمایند.امکان مراجعه به سایت اینترنتی همایش به آدرس www.mbra-cbi.ir فراهم می‌باشد.
مرجع: روزنامه تفاهم

شنبه 30/9/1387 - 23:7 - 0 تشکر 78670

دستیابی به اهداف چشم انداز با توسعه کارآفرینی امکان پذیر است ::

خبرگزاری ایسکانیوز: رئیس سازمان کار استان همدان گفت: کارآفرینی بنیاد و شالوده توسعه است و با رویکرد کارآفرینانه زمینه دستیابی به اهداف چشم انداز 20 ساله فراهم می شود.

به گزارش روز یکشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" مسعود اقلامی، رئیس سازمان کار استان همدان با بیان این مطلب افزود: هدف نهایی کارآفرینی علاوه بر ایجاد شغل ، افزایش رفاه و کسب سود از طریق راه اندازی کسب و کارهای جدید است.

وی افزود: کارآفرینان به عنوان الگویی برتر به جامعه و جوانان معرفی می شوند تا روش و تجربیات آنان سرلوحه قرار گرفته و گامی مؤثر در جهت ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی برداشته می شود.

رئیس سازمان کار این استان تصریح کرد: استراتژی وزارت کار و امور اجتماعی در دولت نهم ، ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی به منظور توسعه و رشد اقتصادی و کاهش بیکاری است.

وی خاطر نشان کرد: چهارمین جشنواره کارآفرینان برتر با هدف معرفی الگوهای کارآفرینی 24 دی ماه امسال برگزار می شود.
مرجع: خبرگزاری ایسکا نیوز

شنبه 30/9/1387 - 23:8 - 0 تشکر 78671

ورود به عرصه كارآفرینی، جدیدترین ماموریت وزارت علوم است ::

در آستانه ورود به دهه چهارم انقلاب اسلامی، رییس ستاد برگزاری نمایشگاه جامع دستاوردهای ‪ ۳۰‬ساله وزارت علوم، ورود به عرصه كارآفرینی را به عنوان جدیدترین ماموریت این وزارتخانه معرفی كرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، هاشم داداش پور، روز یكشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی افزود: در دهه اول انقلاب اسلامی تعداد دانشگاه ها، دانشجویان و اعضای هیات علمی بسیار محدود بود و مقوله آموزش تنها موضوع جدی و مورد توجه در مراكز دانشگاهی تلقی می‌شد.

وی یادآور شد: از دهه ‪ ۷۰‬به بعد با ظهور دانشگاه‌های غیرانتفاعی و آزاد، هم بر تنوع مراكز دانشگاهی و هم بر شمار دانشجویان و استادان افزوده شد و از سویی امر پژوهش و تحقیق نیز در كنار مباحث آموزشی، مورد توجه دانشگاه های كشور قرار گرفت و تحولات قابل توجهی در حوزه پژوهش صورت گرفت و مراكز تحقیقاتی با ماموریت‌های مختلف پا به عرصه وجود گذاشتند.

داداش پور، بسیاری از موفقیت‌های فعلی در عرصه‌های علمی كشور را از نتایج تلفیق حوزه آموزش و پژوهش با یكدیگر در مراكز دانشگاهی برشمرد.

وی خاطرنشان ساخت: از سال ‪ ۸۰‬به بعد، مسوولان و دست اندركاران آموزش عالی بطور جدی به این نتیجه رسیدند كه انجام تحقیقات، به تنهایی كافی نیست و نتایج تحقیقات بایستی به فناوری تبدیل شود و در راستای عملی شدن این امر، تلاش‌های فراوانی را آغاز كردند تا آنجا كه این امر در تغییر نام وزارت آموزش عالی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز جلوه گر شد.

مدیركل روابط عمومی وزارت علوم، ادامه داد: افزایش تعداد مراكز رشد و پارك‌های علمی و فناوری، با هدف پاسخگویی به نیازهای رو به تحول جامعه از جمله دستاوردهای تبدیل نتایج تحقیقات به فناوری در چند سال گذشته است.

وی تصریح كرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با توجه به نیازهای روز جامعه، اكنون در حال ورود به عرصه كارآفرینی است و به این مهم به عنوان ماموریت جدید خود می‌نگرد.

مرجع: خبرگزاری ایرنا

شنبه 30/9/1387 - 23:8 - 0 تشکر 78672

آموزشهای فنی و حرفه ای زیر بنای توسعه و اشتغال است ::

معاون وزیر کار آموزش های فنی و حرفه ای زیر بنای توسعه و اشتغال دانست و بر اهمیت دادن مدیریت های استان به آن تاکید کرد.

سید مرتضی شریف النسبی درمراسم تودیع و معارفه روسای سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی با بیان این مطلب افزود: مدیران استانی بازوان سازمان فنی و حرفه ای کشور در تلاش برای ایجاد زیر ساخت های اشتغال است.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور، دوره های آموزش مراکز فنی و حرفه ای در کشور را بر اساس نیاز سنجی منطقه ای دانست و عنوان کرد: کشورهای پیشرفته با توسعه آموزش های فنی و حرفه ای پیشرفته شدند و ما نیز باید به این امر توجه کنیم.

این مقام مسئول در ادامه، با تشریح اقدامات سازمان فنی و حرفه ای در کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده آموزشهای فنی و حرفه ای به بخشهای مختلف جامعه از جمله دانشگاهیان، کشاورزان وشاغلین و نیاز های کارجویان توسعه می یابد و طرحهایی در این زمینه در دست انجام است.

در ادامه این مراسم رئیس جدید سازمان فنی و حرفه ای استان مرکزی تاکید بر ادامه کار در این سازمان در استان و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در کارخانه های تولیدی، خدماتی، صنعتی و کشاورزی استان را مورد تاکید قرار داد.

در ادامه این مراسم سید بهرام نجفی زاده به عنوان رئیس جدید معرفی و از تلاش های عبدالجواد رهبر رئیس قبلی تقدیر شد.

مرجع: وزارت کاروامور اجتماعی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.