• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 2145)
دوشنبه 25/9/1387 - 8:54 -0 تشکر 77586
مهدی(ع) در غدیر

سال یازدهم هجری است،پر شکوه ترین مراسم حجبا حضور پیامبر اسلام به پایان رسیده و حاجیان به سوی شهر و دیارشان راهیند که امین وحی مقدمات برگزاری حساسترین فراز تاریخ اسلام را با آوردن آیه 67 سوره مائده فراهم می کند.بیش از یکصدهزار زائر خانه خدا تشنه شنیدن یک پیام ویژه هستند.نماز جماعت که برگزار شد پیامبر شروع به ایراد خطبه کرد و ضمن گزارش از بیست و سه سال گذشته ، راه آینده را برای جهان اسلام ترسیم کرد؛ تا در رسالتش چیزی کم نگذاشته باشد. او با معرفی علی ابن ابیطالب به عنوان خلیفه بعد از خود و امام مسلمانان ماموریتش را به کمال رساند و دشمن را مایوس و خشمگین نمود ونه تنها علی را بلکه سلسله الذهب امامت را از علی(ع) تا مهدی(ع)به همه حق جویان و حق پرستان و عدالتخواهان عالم شناساند و حجت را بر همه تمام کرد. او اینگونه به معرفی مهدی موعود(ع) پرداخت: ای مردم!من پیامبر شما هستم و علی جانشین من است. آگاه باشید!آخرین جانشین من مهدی قائم است. آگاه باشید!او پیاده کننده دین اشت. آگاه باشید!او از ظالمان و ستمگران انتقام خواهد گرفت. آگاه باشید!او فاتح دژها و کشورها خواهد بود. آگاه باشید!او مشرکان را نابود خواهد کرد. آگا باشید!او دین خدا را یاری خواهد کرد. اگاه باشید!او از دریای ژرف و وسیع معرفت مینوشد. آگاه باشید!او به هر کس به تناسب توانایی،استعداد و عمل خود مقام و رتبه میدهد. آگاه باشید!او برگزیده خداست. اگاه باشید!او وارث دانشها و مسلط بر آنهاست. آگاه باشید!او مردم را به خدا و ایمان به خدا دعوت میکند. آگاه باشید!او دارای رشدی کامل و استواری دررای و عمل است. آگاه باشید!اداره جهان را خداوند به او واگذار کردهاست. آگاه باشید!اوست که انبیای پیشین آمدن او را بشارت داده اند. آگاه باشید! او حجت باقی خداست و بعد از او حجتی نیست .حقی نیشت مگر با او و نوری نیست جز نزد او. آگاه باشید!او پیروز میشود و شکست نخواهد خورد. آری؛او ولی خدا در زمین و امین پروردگار در میان بندگان است. بحارالانوار ج 37،ص213

روي هر پله که باشي خدا يه پله از تو بالاتره

نه به خاطر اينکه خداست....به خاطر اينکه دستتو بگيره

دوشنبه 25/9/1387 - 9:14 - 0 تشکر 77589

آن روز به پایان رسید ،اما کسانی بودند که این طرح را نپسندیده و برای بی فروغ کردن این چراغ در طول تاریخ کمر بستند.برخی را کشتند وگروهی را اسیر گرفتند و جمعی را آواره کردند(1) اما اراده خداوند سیطره دین و دینداران بر جهان است گرچه به قیمت ناخشنودی مشرکان و کافران باشد.(2)پس از رحلت پیامبر(ص)،امام علی (ع) 25 سال در دنیای غربت و تنهایی و کمتر از 5 سال در مسند حکمرانی بر مردم گذراند ولی او همچون پیامبر(ص)به جریان امامت می اندیشید نه چند صباح حکومت.از اینرو آنچه برای شناخت مسلمانان حتی در آینده های بسیار دور ضروری بود طرح کرد و تصویری روشن از وضع آینده بر اساس جهان بینی اسلام ترسیم کرد.شاید بتوان گفت که در میان امامان معصوم از هیچ امامی بیش از امیرالمومنین درباره آینده امید بخش جهان اسلام و نشانه ها و علامت های ظهور موعود و وظایف و ماموریت های مردم در زمان غیبت به ما نرسیده است.

چه زیباست که شادمانی جشن غدیر را با شیرینی معارف امام علی(ع)درباره فرزندش مهدی(ع) بیاموزیم و این شوررا با شعور و این عشق را با عمل همراه سازیم.

حضرت علی(ع) به فرزندش امام حسین(ع)فرمود:سوگند به خدایی که محمد(ص) را برانگیخت و اورا بر همه مخلوقاتش برگزید،نهمین فرزند تو قیام کننده به حق است.او دین را آشکار میکند و عدالت را میگستراند. (3)

1-دعای ندبه

2-سوره صف آیه 9

3-محجه البیضا،ج4،ص337

روي هر پله که باشي خدا يه پله از تو بالاتره

نه به خاطر اينکه خداست....به خاطر اينکه دستتو بگيره

دوشنبه 25/9/1387 - 14:16 - 0 تشکر 77670

با سلام

بتون توصیه می کنم مطلب مهدویت و شهادت ما رو در ویژه نامه عید غدیر حتما مطالعه کنید.

موفق باشید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.