انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 581)
پنج شنبه 21/9/1387 - 21:10 -0 تشکر 76864
فلسطین فراموش شد

بســـــــــــــــــــــــــــــــــم الله

لطفاً در بحثهایتان مردم مظلوم فلسطین را فراموش نکنید .

 

جمعه 22/9/1387 - 13:39 - 0 تشکر 76953

فلسطین فلسطین فلسطین اما حالا شده یک تیکه کوچولو کجان اونایی که میگفتند از هم دینی های خودمون دفاع میکنیم؟ چرا همه ساکت شدند؟راستش رو بخواهید من خیلی حرف دارم تو دلم که جاش نیست که همه رو بگم.ببخشید فقط بدانید که روزی قبله مسلمانان سمت فلسطین بود.

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
جمعه 22/9/1387 - 17:36 - 0 تشکر 76995

سلام فلسطین پاره تن اسلام هست وفراموش نخواهد شدولی انچه درحال حاضرفلسطین وفلسطینیهارواذیتوازارمیدهدخیانت رهبران عرب درکشورهای اسلامی هست که نه به مردم بیدفاع فلسطین کمک میکنند بلکه با اشغالگرهاسریک میزبه مذاکره مینشینند وبه مردم مظلوم فلسطین خیانت میکنند

جمعه 22/9/1387 - 18:38 - 0 تشکر 77015

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

sadra2554  عزیز ... موضوع خوبی رو مطرح کردید ... فقط باید سعی کنید ادامه بدید ... موضوعات مرتبط با فلسطین کم نیستند و ما از خیییلی از مسائل خبر نداریم ... امیدوارم با کمک شما و همه دوستان دیگه بتونیم گام کوچیکی برداریم در جهت کمک به مردم مظلوم فلسطین ...

به یه چیز شرم آور پی بردم .... این که حدود 9 ماه پیش - 20 بهمن 86 - رهبر عزیزمون سخنانی بیان کردند که لازمه با دقت بخونیم ...

" در زمینه‏ى مسائل دنیاى اسلام هم به نظر ما امروز مسئله‏ى فلسطین و مصیبت غزه یک مسئله‏ى عمومى است؛ مخصوص همان مردمى که در آنجا ساکن هستند، نیست این مسئله؛ مال دنیاى اسلام است؛ مال همه‏ى خاورمیانه است؛ به یک معنا مسئله متعلق به همه‏ى ملتهاست.

یک سیاست خاورمیانه‏اىِ سرتاپا غلط و جنایت‏بار از سوى دولت ایالات متحده‏ى امریکا وجود دارد. سیاست خاورمیانه‏اىِ آنها تکیه‏اش به طور کامل به تأمین منافع امریکا در این منطقه است؛ سر ملتهاى این منطقه هرچه میخواهد بیاید، بیاید. یعنى دهها میلیون یا صدها میلیون ملتهائى یا مردمى که درا ین منطقه زندگى میکنند، منافعشان هیچ؛ پامال بشوند، تحقیر بشوند، کشته بشوند، داغدار بشوند، فشارهاى زندگى آنها را در هم بشکند، اهمیتى ندارد، براى اینکه منافع امریکا در منطقه تأمین بشود. این پایه‏ى سیاست امریکا در منطقه‏ى خاورمیانه است. این البته چیز جدیدى نیست؛ ملتها هم این را میدانند، دولتها هم این را میدانند؛ لیکن در عین حال گاهى انسان مشاهده میکند در رفتارى که باید در مقابل این سیاست انجام بگیرد، کوتاهى میشود.

ملت غزه، ملت فلسطین امروز با قدرت ایستاده‏اند؛ جاى تحسین دارد؛ حقیقتاً باید این ملت را تحسین کرد. زیر این فشار عظیم اقتصادى از یک طرف، و تهاجم و کشتار و فاجعه‏آفرینى و تخریب و حملات گوناگون، آتشبارى بر روى زن و کودک از یک طرف دیگر، در عین حال این ملت ایستاده‏اند. هدف آنها این است که بین این ملت و بین دولت منتخبشان جدائى بیندازند و هر کار میخواهند بکنند و آن سیاست را اجرا کنند. نشستند آن کنفرانس تاریخى را - که کنفرانس بسیار ننگینى بود براى این منطقه - راه انداختند، نتیجه‏اش شد این. نتیجه‏ى نشستن با امریکا و با صهیونیست غاصب و درباره‏ى منطقه رایزنى کردن و تصمیم‏گیرى کردن، همین است. رئیس جمهور امریکا آمد منطقه و رفت، این آتش به جان مردم و زن و کودک منطقه‏ى غزه افتاد؛ این محاصره، این کشتار.

مذاکره کردن با اینها - در حالى که هدف آنها روشن است در این منطقه - چه فایده‏اى دارد؟ دولتهاى اسلامى باید تصمیم بگیرند؛ محاصره‏ى غزه را باید ابطال کنند. ملت و دولت مصر در این زمینه وظیفه‏ى بزرگى برعهده دارند؛ همه‏ى ملتهاى مسلمان هم بایستى کمک کنند تا دولت و ملت مصر بتواند به وظیفه‏ى خودش در این زمینه عمل کند. یک زندان بزرگِ یک میلیون و نیمى درست کنند و زن را، کودک را، بچه را، از گرسنگى، از بى‏سیرى، از تشنگى، از نبودن سوخت، از نبودن گرما در زمستانِ سخت، آنجور بیازارند، مزارعشان را نابود کنند، باغاتشان را نابود کنند، تجارتشان را از بین ببرند؛ به اینها اکتفا نکنند؛ حملات هوائى و زمینى هم بکنند. این قابل تحمل است؟ نباید غاصبان و پشتیبانانشان بتوانند از عناصر دیگرى از فلسطینى‏ها علیه این مردم مظلوم استفاده کنند. اگر چنین اتفاقى بیفتد، این ننگ بر روى پیشانى آنها تا ابد خواهد ماند. نباید از دولتهاى عرب بتوانند در این زمینه استفاده کنند. این یک مسئله‏ى بسیار مهم است.

راهى هم که ملت فلسطین برگزیده است، همان راه درست است؛ یعنى راه مقاومت، راه ایستادگى و همین است که بالاخره ملت فلسطین را نجات خواهد داد. "

نمیدونم چی بگم ... دقیقا 9 ماه پیش هم وضع همین طور بوده ... غزه در محاصره ... و چیزی که بیش تر آزار میده انسان رو همین سکوتیه که ملت های به ظاهر مسلمان می کنند ... همین همراهی بعضی از اونها با اسرائیل غاصب ... همین ....... فاین تذهبون ...

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

جمعه 22/9/1387 - 23:51 - 0 تشکر 77060

فلسطین و غزه هرچه بیشتر دست انسان های پلید و خون خوار رو همه جای جهان باز می کنه. سکوت مجامع بین المللی و سازمان های به اصطلاح مدافع حقوق بشر که فقط ابزاری در دست زورمداران و ستم پیشگان جهان هستند ، قلب هر انسان آزاده ای رو به درد میاره. اعرابی که حتی به هم طایفه ای های خودشان رحم نمی کنند. شیوخی که به با رئسای اسرائیلی دست می دهند. اینها نشان از ذلت این انسانهای سرسپرده و پست دارد. شاید اینها نمی دانند فلسطین بعدی ممکن است مصر باشد ... ممکن است عربستان باشد و ... . اما شیعیان جهان که همیشه نماد آزادگی و آزادی خواهی بوده اند بخصوص ما ایرانی ها همیشه مخالفت خود را با این گونه اعمال غیر انسانی اعلام کرده ایم و آماده ایم تا در راه اسلام و دفاع از آرمانهایمان همه چیزمان را فدا کنیم ...

شنبه 23/9/1387 - 8:33 - 0 تشکر 77111

سلام من نمیدونم چی باید بگم؟چرا فلسطین باید فراموش شده باشه.فلسطینی که ما صبح و ظهر و شب حداقل اسمشو داریم از رسانه ها میشنویم

اما همین ملت مسلمان ایران هم فقط نشسته و بر سر اسراییلی ها فریاد میزنند. من نمیدونم به نظر شما اگر این فریاد ها کار ساز بود الان وضع مردم غزه اینگونه بود؟

چرا ما هیچ کاری نمی کنیم؟چرا دست روی دست گذاشتیم و فقط خبر آمار کشته شده های غزه( به خاطر بیماری و گرسنگی و...)را مگیریم.

باز هم چیزی نمیتونم بگم فقط میتونم بشینم و دعا کنم که خدا ظهور آقا رو نزدیک کنه تا ریشه همه این ظلم و ستم از روی زمین برداشته بشه و ملت فلسطین هم بعد از سالها مقاومت رنگ آزادی را به خود ببینند

روي هر پله که باشي خدا يه پله از تو بالاتره

نه به خاطر اينکه خداست....به خاطر اينکه دستتو بگيره

شنبه 23/9/1387 - 9:45 - 0 تشکر 77117

بســـــــــــــم الله

اگر دین ندارند لااقل آزاده باشند

این همه کرکری خوندن صعودی ها و افاده های شیخ الازهر طنطاوی دیدید چطوری نقش برآب شد .

شاید این آیه از قرآن را بارها دیده باشید که:

قالت الاعرلب آمنا قل لم تؤمنوا ولکن قولوا اسلمنا و لمّا یدخل الایمان فی قلوبکم

حالا درک این آیه راحت تر شد؟

یه حدیث داریم با این مضمون که اگر مسلمانی صدای کمک خواهی مسلمان دیگری را بشنود و به کمک او نشتابد مسلمان نیست .

حق بدید که در اسلام کسانی که با اسرائیل غاصب هم پیمان و هم پیاله می شوند شک کرد

يکشنبه 24/9/1387 - 16:40 - 0 تشکر 77446

عرب ها دست در دست صهیونیست ها دادند و بی خیال خدا شدند و فقط از دین و ایمون قرآن خواندن و نماز خوندن رو یادشون مونده.اگه مونده باشه!!!

Ebrahim
پنج شنبه 28/9/1387 - 0:39 - 0 تشکر 78235

با سلام

مساله فاسطین واسرائیل مانند بیعت با امام حسین یا عبیدالله است .

اگر طرف فلسطین را بگیریم مساله جنگ،انرزی هسته ای ،حقوق بشر ،انواع تحریم ها وغیره را در پی خود دارد

این میدان مرد می خواهد كه البته همه می دانیم از حكومتهای فعلی كشور های عربی این صفت دور است .ما هم اگر بخواهیم استوار بمانیم باید خیلی بیش از اینها صبر داشته باشیم

نصر من الله و فتح قریب        موفق باشید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی