زن ریحانه آفرینش (بازدید: 1314)
جمعه 1/9/1387 - 6:7 -0 تشکر 72250
زن جدا مرد جدا؟

با سلام خدمت دوستان 

یکی از بحثهایی که در جامعه خیلی لازمه و باید بهش پرداخته بشه اینه که در محیطهایی که می شه مرد و زن رو از هم جدا کرد آیا لازم هست این کار بشه و آیا جدا بشن بهتره یا نشن و آیا جدا کردنشون معنی توهین و سوءظن به افراد داره یا نه؟ مثلا تو دانشگاه و محیطهای کار .

دوستان جوابهاشون رو با دلایل محکم بیان کنند .

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

جمعه 1/9/1387 - 11:25 - 0 تشکر 72270

به نام خدای مهربون

سلام

خب اولن من نمیدونم چرا این قضیه تو انجمن ریحانه ی آفرینش بیان شده... مسلمن نمیخوایم فقط از نگاه خانوما به قضیه بپردازیم... فك كنم تو انجمن اجتماعی بحث میشد بهتر بود... * نظر شخصیه منه*

اما نظرم در این مورد... راستش من نه موافق اینكاری كه الآن تو كشورما انجام میشه هستم... نه موافق آزادی های بی حد و اندازه...

چون با جدا كردن فقط داریم اون علامت سوالی كه تو ذهن بچه هامون راجع به جنس مخالف هست رو پررنگ تر میكنیم... عطشش رو بیشتر میكنیم برای اینكه بخوا سمتش كشیده بشه و براش جذاب تر میشه...

این جدا كردنی كه گفتم... جدا كردن بدون اطلاعات هست... ینی پدر و مادر فقط این جواب رومیدن كه نه گناه داره... نباید بری پیش فلانی... نباید فلان كار رو بكنی... هیچ وقت جواب قانع كننده ای برای اون بچه ندارن...

اون بچه هم میگه... خب با یه گناه كه نمیرم جهننم... یه بار برم ببینم این چیه كه بابام یا مامانم این قدر میگن نرو گناه داره...

آخه چه گناهی؟

از این رفتارها متاسفانه كم نیست تو جامعه ی ما... توذهن بعضی از بچه ها یه چیزایی میگذره كه ادم شاخ در میاره... محدود كردن و ممنوع كردن بیخودی خودش درد سر سازه...

اگه نبود الآن وضع داشنگاه های ما این جوری نبود... دختر و پسرای ما تا برسن به دانشگاه از هم دورن... یاد نگرفتن رابطه ی درست و بی گناه چیه... وقتی وارد دانشگاه میشن... خیلیاشون كه هنو خودشون رو درست نشناختن... دست به هر كاری میزنن برای جلب توجه...

میگن دیگه دانشگاه اومدیم آزادیم... در واقع جوونای ما دانشگا میرن خیلیاشون برای آزادی نه برای درس خوندن...  

حالا اگه از همون بچگی... یه جوری رفتار های جمعی رو اینا یاد میگرفتن... میفهمیدن این پسره همچین موجود خاصیم نیس...  این دختره همون بچه هه هست كه باهاش قبلن بازی میكرد... دیگه دلیلی برا این جلب توجه كردنا نمیموند...

همه ی این اتفاقا میشه زیر نظر خانواده باشه...

مگه همه ی رابطه ها باید آلوده باشن؟

وقتی میشه خیلی خوب قضایا رو حل كرد... چرا باید بیایم صورتمساله رو پاك كنیم... ینی زن و مرد رو از هم جدا كنیم؟

چرا ما نباید به بچه ها مون یاد بدیم كه نگاهشون پاك باشه و گناه نكنن...

چون این كار وقت میبره و راحت تره كه بگیم بچه جان برو تواون اتاق تنها باش... نگاه نكن...

این مشكلاتی كه پیش میاد واسه اینه كه تربیت درست نیست... وگرنه تو اسلام هم هیچ جا گفته نشده كه مثلن خیابونا رو مردونه زنونه كنن.. كه خدایی نكرده مردی نگاهش به زنی نیفته.. كه همین طرح هم خیل یوقت پیش ارائه شده بود...

از جدا كردن چیزی جز عقده ای كردن عایدمون نمیشه.. این نظر منه...

منتها اختلاط هم چیزی جز بی بند و باری نداره

بهترین كار تربیت یه نسل خوبه... یه نسل كه واقعن اسلام تو خونش باشه نه تو زبونش...

همین

مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید

یا علی 

جمعه 1/9/1387 - 14:29 - 0 تشکر 72318

سلام

برای پاسخگویی به سوال شما به علت ایهام در بحثتان بنده در دو بخش توضیحاتی از زبان کارشناسان قرار می دهم :

1. دوستی دختر و پسر : این قسمت رو به صورت پرسش و پاسخی از سایت پاسخگو قرار می دهم .

منظور بنده از دوستی پسر و دختر نوعی از دوستی است که بین یک دختر و یک پسر باشد ، دوستی که بی نتیجه و بیشتر اوقات به ابتذال کشیده شده . که با رابطه ی دوستانه بسیار متفاوته از دید من . 

پرسش : میخواستم بدونم اگه یه دختر با یه پسری خیلی عادی مثل دو تا دوست همجنس و البته با رعایت حدود ،دوست باشن و فقط در باره مسائل روزمره گاهی مشکلات شخصی شون حرف بزنن اشکال شرعیش چیه ؟ در بعضی جاها گفته شده اگر پدر مادرا بدونن مورد نداره ، ولی میخوام بدونم در جامعه ما که بر اساس جو مذهبی یا بهتر بگم تعصبی که در اذهان مردم ایجاد شده وقتی درست برخورد نمی کنن پدر مادرا و سریع موضوع ازدواج یا علاقه خاص به ذهنشون می رسه ، چطور می شه باهاشون در میون گذاشت یا اینکه اگه نوع رابطه از نظر شرعی حرامه ، پس چه فرقی می کنه کسی بدونه یا ندونه ؟

پاسخ : ما درباره فرهنگ جامعه درباره روابط دختر و پسر کاری نداریم . چه بسا فرهنگ غلطی در جامعه وجود داشته باشد که مورد تایید دین نیاشد .اما حقیقت آن است که چنین دوستی‌هایی با آسیب‌ها و خطرات و ناهنجاری‌های مختلف رو به رو است و آینده چنین دوستی‌هایی قابل پیش بینی نیست. غالباً با ادامه یافتن این نوع دوستی‌ها، مشکلات بسیاری به خصوص برای دختران فراهم می‌آورد.
واقعیت آن است که غریزه جنسی از نیرومندترین غرایز در وجود انسان است که بسیاری از رفتارهای انسانی را شکل می دهد و به گونه های مختلف ظهور و بروز دارد. اسلام که یک مکتب جامع است و مى خواهد مردان و زنان مسلمان ،از یک طرف روحى آرام و اعصابى سالم و چشم و گوشى پاک داشته باشند تا بتوانند قله هاى رفیع انسانی و رستگارى را فتح نمایند و از طرف دیگر به نیازهای غریزی و فطری خود نیز دست یابند ، بنابراین با حساسیت ویژه ، اما واقع بینانه و لحاظ کردن طبیعت و امیال درونى و خواسته هاى نفسانى انسان ، قوانین و احکامى را جهت حفظ و نگه دارى فرد و جامعه در خط اعتدال و میانه روى وضع کرده است . از جمله آن احکام ، چگونگی ارتباط با جنس مخالف است .اینها همه به سبب این است که اسلام از جانب کسى براى هدایت انسان ها فرستاده شده است که خالق فطرت وغریزه با تمامى استعدادهاى بهینه و ذخیره شده در انسان است . بنابراین هر عاملى که موجب تحریک انگیزه هاى شهوانى در جامعه گردد و به آرامش روحى و روانى و عفت عمومى ، صدمه وارد کند، موردتأیید اسلام نیست . اسلام می خواهد انواع لذت های جنسی در محیط و درون خانواده شکل گیرد واز این طریق آرامش روحی و روانی و پیوند های عاطفی نیز برقرار بماند و با طرح آن در محیط جامعه به پیوند خانواده و اجتماع نیز آسیب وارد نشود .
به جهت همان میل شدید جنسی گاهی اوقات بی آنکه دختر و پسر(به خصوص دختران ) بخواهند ، در شرایطی قرار می گیرند که حتی ارادة خود را از دست می دهند و دیگر نمی توانند از ارتباط جنسی خود داری کنند و ناخود آگاه و بی آنکه که بخواهند ،کم کم در آن شرایط بدون بازگشت قرار می گیرند و زمانی متوجه می شوند که کار از کار گذشته است ، یعنی با فراهم شدن شرایط دیگر، ارادة جلوگیری بسیار سخت و دشوار است . به خصوص آنکه پسران فریب کار و متاسفانه حرفه ای درفریب دختران جوان در این موارد ، شیاد و تردست هستند ، پس چرا نباید این جریان را از سرچشمه بست ؟ به همین خاطر در اسلام حتی خلوت کردن زن و مرد (دختر و پسر) نامحرم در مکانی که رفت و آمد نباشد ، حرام و گناه است . در آخر این که مگر غیر از این است که تمام روابط جنسی بین دختران و پسران از همین ارتباط های به ظاهر ساده و دوستانه آغاز شده است ؟ و متأسفانه به همین ارتباط جنسی ختم نشده ، بلکه عاملی برای پدید آمدن بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و روانی نیز می شود. بهترین شاهد بر ادعای فوق مراجعه به واقعیات موجود در اجتماع است، شما در باره طلاق‌ها ، فسادهای جنسی، اعتیاد و افسردگی‌ها مقداری تحقیق کنید ، ببینید نقطه شروع این نابسامانی‌ها از کجا بوده ؟ بسیاری از آنها با یک نگاه ساده یا یک ارتباط کلامی کوچک با نامحرم شروع شده و به تدریج به ایجاد محبت و عشق و مشغول شدن فکر انجامیده و در انتها به قرار و مدار و . . .
اما مسئله این است که چون جوانان و نوجوانان مخصوصا دختران جوان، هنوز به سنی نرسیده‌اند که عاقبت برخی از کارها برایشان تجربه شده باشد، فقط همان ابتدای کار را که شیرین است می‌بینند و خدای ناکرده به دوستی با پسران نامحرم تن می‌دهند و به این ترتیب وارد دامی می‌شوند که خلاصی از آن بسیار دشوار است .

در ادامه نظر خودم رو در قالب یک نظر کارشناسی در مورد روابط دختر و پسر قرار خواهم داد . 

جناب هادی تک لطف کنید در انتهای بحث به شیوه ی مورد قبول خودتان نتیجه گیری کنید و یک جمع بندی به نوعی که همه موافق باشند داشته باشید .

جمعه 1/9/1387 - 15:39 - 0 تشکر 72335

....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

ممنونم از جناب هادیتک که این بحث رو ایجاد کردند .به نظرم موضوع جالبیه .نوا جان فکر میکنم این بحث به این انجمن هم مربوط باشه و از طرفی انجمن اجتماعی هم مدیر نداره .پس بهتره همین جا باشه تا به یه نتیجه خوب برسیم .

به نظر من جداکردن کاری درستی نیست . همون طور که دوستمون گفتن باید تربیت خانوادگی درست باشه و بچه ها از همون کودکی بفهمند که دختر و پسر در چه حد باید رابطه داشته باشند و چرا .نه اینکه فقط بگن تو نباید با جنس مخالفت رابطه داشته باشی . وای زشته . بده . عیبه واز این حرفا......باید دلیلش رو برا بچه روشن کرد تا این براش به عنوان یه فرهنگ جا بیفته نه یه زور و اجبار و همیشه کنجکاو باشه که بدونه چرا باید اینطور باشه.

اما وقتی این فرهنگ جا افتاد دیگه هرکاری میشه کرد .حتی جداکردن خیلی از مکان های عمومی . وقتی انسان بدونه که رابطه اش با جنس مخالف در چه حد باید باشه دیگه براش مهم نیست که تو جامعه مختلط رفت و آمد بکنه یا جامعه همجنس خودش . خوب خیلی از شرکت ها رو حداقل میشه جدا کرد .شرکت هایی که هم خانمها و هم آقایون زیادی باهاش سرو کار دارند رو میشه جدا کرد . اینطوری هم خانمها راحت ترند و هم آقایون .خیلی از مشکلات هم پیش نمیاد .مثلا بانک ها رو به نظر من میشه جدا کرد چون هم کارمند بانک خانم داریم و هم مراجعه کننده خانم .همون طور که تاکسی مخصوص بانوان هست .همین طور خیلی از مغازه ها رو مثلا سوپر مواد غذایی رو میشه جدا کرد . مغازه ای فقط برای خانمها با فروشنده خانم . این چیزا نه تنها توهین به شخصیت افراد نیست بلکه احترام به شخصیتشون هست به خصوص خانمها .اینطوری به خانمها احترام گذاشته میشه چون محیط راحت و بدون دغدغه ای رو برای خانمها فراهم کردیم .در مورد دانشگاه ها هم نیاز به برنامه ریزی های زیادی داره . با این ظرفیت دانشگاه ها و این تعداد دانشگاه در کشورمون نمیتونیم دختر و پسر رو جدا کنیم البته بعضی کلاس ها رو میشه جدا کرد . به خصوص کلاس های عمومی . خوب وقتی ظرفیت کلاس زیاده و مثلا قراره دو تا کلاس از این درس تشکیل بشه خوب چه عیبی داره که یکی از کلاس ها مخصوص خانمها  باشه و یکی مخصوص آقایون . همین طور که الان این کار انجام میشه و اتفاقا استقبال خیلی زیادی هم میشه و بازدهی هم خیلی بالاتر میره .

به امید روزی که این فرهنگ هم در جامعه جا بیفته .

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

جمعه 1/9/1387 - 16:29 - 0 تشکر 72350

به نام خدا

یه خواهش دارم خانم اقایی  

لطف کنید این مبحث رو به اجتماعی منتقل کنید تا راحت بتونیم دنبالش کنیم ! انجمن اجتماعی هم درسته مدیر نداره اما کنترلش جایی نرفته که .

جناب هادی تک از شما هم خواهشم این هست یه مقدار بیشتر توجه بفرمائید توی تاپیک زدناتون در انجمنها . اینجا مختص خانمهاس و هیچ ارتباطی به تفاوتهای بین زن و مرد و ... نداره .
خداییش دارم میگم ؛ تنها کافیه در مورد خودم ! هم یه چیزی اینجا بگم ! اون موقع است که دیگه معلوم نیس چی میشه . لطف کنید بیشتر دفت داشته باشید .

علی علی  

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
شنبه 2/9/1387 - 15:23 - 0 تشکر 72529

با سلام خدمت همه دوستان و تشکر از نظراتتون 

دوستان تاکید داشتند که باید فرهنگ سازی بشه و به بچه ها بگیم که چرا نباید با نامحرم رابطه داشته باشی و اصلا چرا باید جدا باشی .

خب این حرف درستیه قطعا باید برای بچه ها فرهنگ سازی کرد اما آیا فقط اینکه کسی بدونه چرا نباید رابطه داشت کفایت می کنه یا نه؟

مساله ای که هست اینه که مرد و زن یه نوع کششی به هم دارند که خیلی شدیده و بسیار مورد علاقه شیطان چون می دونه اکثر افراد رو می تونه با این وسیله گمراه کنه . پس نباید دست کم گرفتش .

اینکه ما بدونیم این کار بده کفایت نمی کنه اگر اینطور بود اینهمه مردم بزرگسال و بلکه متاهل دچار گناه شهوت نمی شدند اگر واقعا از جدا کردن بود چون کسی که زن داره که دیگه جدا نیست اون چرا ؟ و عده شون هم کم نیست تازه کسی که زن داره و شهوت رانه و دچار شهوته شاید از جوانی که تا بحال زن نداشته بیشتر دنبال این مسائله .

دوستان گفتند که نباید صورت مساله پاک بشه و باید راه حل پیدا بشه اگر تو آیات قرآن دقت کرده باشید یکی از راه حلهای عمده این مساله بخصوص اینه که صورت مساله پاک بشه چون مسالش جوریه که کسی که خواست وارد مساله بشه دیگه بیرون اومدنش سخته .

قل للمومنین یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم

به مومنین بگو چشم هاشون رو از نگاه بپوشونند و دامانشون رو از گناه حفظ کنند .

در واقع به مومنین می فرماید اگر می خواهی حفظ بشی باید نبینی چون اگر دیدی کار سخت می شه پس صورت مساله پاک می شه یعنی اگر ندیدی صورت مساله رو پاک کردی ولی اگر دیدی تو قلبت می نشینه بخاطر همین داریم تو روایت که نگاه حرام تیری مسموم از جانب شیطانه .

خب حالا من از شما می پرسم مگه می شه تو کلاسی کارگاهی اداره ای زن و مرد باهم یک سال روزی چند ساعت گفتگو داشته باشند با هم همکلاسی یا همکار باشند اما گناهی مرتکب نشن ؟

چقدر باید آرمانی فکر کنیم تا به چنین سوالی پاسخ مثبت بدیم .

فکر می کنم نوع رفتار جوونها در چنین محیطهایی به ما جواب می ده دوستی ای که در خیلی از این محیطها بین پسر ها و دختر ها وجود داره چیزیه که قطعا از نظر شرعی اشکال داره .

نوع روابط شهوانی اینطوره که با نگاه شروع می شه و در مرتبه اول خیلی لذت داره اما در مرتبه دوم لذت کم می شه و همینطور به مراتب تا برای فرد عادی می شه این عادی شدن به معنی این نیست که نگاه مثلا این مرد به این زن نگاه سالمی شده نه دنبال یه نگاه بیشتره و باز بیشتر و شما ببینید تو همون غربی که پوشش دیگه معنای خودش رو از دست داده و عملا نگاه و همه نوع رفتار جایزه و آزاد درسته شاید مرد با نگاه به بدن زن نیمه عریان لذت نمی بره اما این به معنای این نیست که او اصلاح شده به این معناست که بیشتر از این رو می خواد و حتی در جاهایی وقتی به اوج مراتب بی بند و باری می رسه از اوج رفتار جنسی هم لذت نمی بره و به آزار جنسی می رسه و یکنوع جنون جنسی .

اسلام این رو می دونه که رابطه زن و مرد اگر از همون اول سفت گرفته نشد در مرحله بعد گسترده تر می شه و سد کردنش سخت تر و این مساله تا جایی که انسان رو نابود کنه ادامه خواهد داشت . 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

شنبه 2/9/1387 - 15:25 - 0 تشکر 72530

با سلام این مطلب رو در جای دیگر گذاشته بودم لازم دیدم در اینجا هم قرارش بدم

امام خمینی که در عصر حاضر از هر نظر الگو می باشند در مورد رعایت حجاب در خانواده نیز بسیار دقیق بودند. دختر گرامی ایشان این دقت و مراقبت را چنین بیان کرده اند: به هر حال همانطور که گفتم ایشان(امام خمینی) در مقابل بیرونی و نامحرم خیلی سختگیرند. الان پسرهای من و احمد اقا ۱۵-۱۶ ساله اند و ما یک روز اگر منزل اقا برای ناهار دعوت شویم, پسرها حق امدن ندارند یا اگر هم بیایند, ماخانه خانم(همسر حضرت امام) می نشینیم و سفره می اندازیم و آنها منزل احمد اقا, انهم برای اینکه پسرها و دخترهای اهل فامیل و خانه با هم غذا نخورند . نه فقط سر سفره بلکه حتی به هم سلام هم نکنند چون واجب نیست. من خودم پانزده ساله بودم که اقای اشراقی با خواهرم ازدواج کرد و داماد ما شده بود. یک روز ما دعوت داشتیم منزل ایشان. همین جور که من و اقا با هم وارد شدیم ,دیدم اقای اشراقی دارند می ایند استقبال. در یک باغچه ای بود که ما داشتیم جلو می رفتیم. من گفتم: سلام بکنم؟ امام گفتند: واجب نیست. من هم رویم نشد که سلام نکنم. زدو و از تو باعچه رد شدم که با اقای اشراقی رو به رو نشوم و یا حتی مادر من وقتی اقا را گرفتند و بردند ترکیه-یعنی چهل سال بعد از زندگیشون-اواین سلام را به برادر شوهرشون کردند! ماجرا هم این بود که وقتی عمویم می خواستند بروند ترکیه خدمت آقا, امدند از پشت در گفتند من می خواهم با خود خانم صحبت کنم اگر بخواهند پیغامی بدون واسطه برای آقا داشته باشند. که مادرم ناچار شدند سلام کنند و بعد یادم هست آمدند و گفتند ناراحتند چون که اولین سلام را در نبودن آقا کرده اند ان هم با این لفظ که (( اگر راضی نباشند چه؟)) من هم گفتم ((نه, حالا دیگر از شما سنی گرشته است و مجبور بوده اید.)) البته امام در مورد کار واجب و ضروری حرفی ندارند این را بدانید! . گرفته شده از کتاب بهشت جوانان به نقل از: خانم زهرا مصطفوی دختر گرامی حضرت امام خمینی (ره) در جمع دانشآموزان دخترانه دبیرستان رشد، مجلهی شاهد، تیرماه 67، شمارهی 159.

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

شنبه 2/9/1387 - 15:32 - 0 تشکر 72531

سلام

ضمن تشکر از جناب هادی تک بابت موضوع خوبی که انتخاب کردن وهمه دوستانی که لطف کردن وپاسخ دادن.. باید مطلبی رو به عرض همه دوستان برسونم.. این موضوع از دو زاویه میتونه مورد مداقه و بررسی قرار بگیره.. یکی آثار وعوارض اجتماعی (مثبت یامنفی) این کار .. که مطمئناً به انجمن اجتماعی مربوط میشه.. و دیگه اینکه آثار و عوارض (مثبت یامنفی) اجرای این راهکار برروی خانمها.. مثلاً اینکه خانمها نسبت به اجرای این مسئله چه احساسی خواهند داشت.. راضی هستن یاخیر؟.. براشون مفید خواهد بودیانه؟.. موجب پیشرفتشون میشه یانه؟.. این جدایی تا چه مرزی باید پیش بره و  اصلاً لازمه یا نه؟ و مسائلی از این دست که مختص قشر بانوانه.. که در این صورت بحث به این انجمن مربوط میشه.. پس دوستان لطف کنن و این موضوع رو از زاویه دوم بررسی کنن.. مسائل اجتماعیش هم بمونه برای انجمن اجتماعی.

یاحق

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

شنبه 2/9/1387 - 21:17 - 0 تشکر 72615

به نا م خدای مهربون

سلام

 جناب هادی تك صحبت های خیلی قشنگ و جالبی كردید.. ممنون

فقط یه چیزی... من خودم منظورم از صورت مساله همون مسائل تربیتی هست...

مثلن میگم... اینكه ما به بچه هامون نگاه پاك داشتن رو یاد بدیم... یا خودمون این قدر نگاهمون پاك باشه... (تاكید دارم به اینكه پاك باشه... نه اونكه این قدر دیده باشیم كه دیگه به نظرمون نیاد...)  بهتره... یا اینكه حرفی نزنیم!؟‌و از همون ابتدا اینها رو جدا كنیم؟

خب مسلمن بهتره كه بچه بدونه كه این نگاه پاك و ناپاك چی هست... خب مگه كی جز ما این آینده رومیخواد بسازه؟ این قد رها هم آرامانی نیس...

میگیم جوونمون نمیدونه.... جوونمون جاهله... از یه جهاتی هم درسته... چون مرجع درست نیست... چون الگوی درست نیست...

من میدونم مثلن حضرت علی (ع) یكی از برگزیده ترین افراد برای الگو برداری هستند... منتها جوون ها نیاز به الگویی دارند كه براشون ملموس باشه... ببیننش... و چه كسی بهتر از والدینشون...

پس اولین ریشه والیدن هستن...

قبلن گفتم... با زهم میگم... از نظر من منع كردن یه جور حرص و ولع رو بیشتر میكنه... این قضیه رو چجور میشه حل كرد؟

اما همین جدا سازی رو هم میشه خیل یخوب انجام داد... به قولی من این قدر ارج و قرب میدم به طرف مقابلم... كه طرف مقابلم دیگه كلن یادش میره كه داره از یه چیزی منع میشه...

فك كنم یه خورده از هم گسیخته شد حرفا...

شرمنده...

ممنون میشم جواب سوالمو بدین

مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید

یا علی 

شنبه 2/9/1387 - 22:7 - 0 تشکر 72631

با سلام 

درسته جدا سازی باید خیلی خوب انجام بشه و باید حتما ما روی افکار بچه ها مون دقیق باشیم که هر کاری رو که به اونها یاد می دیم هدف رو هم نشون بدیم و اعمال بچه هامون هم با افکارشون رشد کنه و من کاملا موافقم با این حرف شما .

اما اینجا الان داریم در مورد اینکه جدایی بهتره یا با هم بودن خب آنچه گفتم فکر می کنم برای جواب کافی باشه اما باز مطالب بیشتری خدمتتون عرض می کنم 

یکی از چیزهایی که اسلام روش خیلی تاکید داشته و داره اینه که تو هر چیزی باید زمینه فراهم بشه یعنی همینطور بدون زمینه امر نمی کنه فلان کار رو نکنید مثلا اگر به پسر گفته 15 سالگی باید نماز بخونی به پدر و مادرش هم گفته باید از 7 سالگی به این بچه نماز رو یاد بدید و به سمتی ببریدش که چند سال قبل از 15 سالگی کاملا به نماز عادت کرده باشه تا وقتی به تکلیف رسید بتونه به راحتی به اعمالش برسه .

تو این مورد هم همینه خدا همینطور نمی گه که شما زنا نکنید بلکه چندین فرمان داره که همش زمینه سازی برای عفت و حیاست و باعث می شه اگر کسی به این احکام عمل بکنه به ندرت موقعیت گناه پیش بیاد مثلا:

به زن دستور می ده حتی یک تار مویش نباید بیرون باشه و هر نوع زینتی نباید همراهش باشه که جلب توجه نامحرم بکنه . 

صداش نباید طوری باشه که مرد رو به گناه بندازه .

مرد و زن نباید به طوری نگاه کنند که احتمال گناه باشه حتی اگر احتمال گناه هم بدن نگاه حرامه .

مرد و زن نامحرم نمی تونن تو جایی که کسی نمی تونه وارد بشه با هم خلوت کنن و همین خلوت کردن حرامه .

دوست شدن پسر و دختر حرامه .

تمام اینها بعنوان دستوراتی است که پیشگیری از گناه می کنه . 

چون خدا می دونه اگر پیشگیری نشد و مردم الوده شدن حتی اگر ایمانشون خیلی هم ضعیف نباشه مشکل پیش میاد .

این مساله هم از همین مورده یعنی تو جایی که می شه پسر ودختر رو از هم جدا کرد که کمتر چششون به هم بیفته و کمتر صدای هم رو بشنون و  باعث نشه که با هم شوخی کنن چرا این کار رو نکنیم ؟

درسته جوونها تو دانشگاه میان خیلیا خراب می شن اما این به دلیل این نیست که قبل از دانشگاه خوب بودن نه کسانی معمولا خراب می شن که قبلش هم خوب نبودن یعنی تربیتشون صحیح نبوده و تو دانشگاه زمینه گناه بیشتره بخاطر همین خودش رو بیشتر نشون می ده خب معلومه باید خانواده رو درست کرد اما این به معنای این نیست که ما حالا دانشگاه و محل کار رو هم خراب کنیم بالاخره همین محیط هم اگر سالم باشه خیلی می تونه تاثیر بزاره .

بالاخره بیشتر خانواده ها اونطور فرزندشون رو تربیت نمی کنن که تو هر جا برن سالم باشن مگه چند تا مثل شهید چمران می شه پیدا کرد ؟

باید محیط سالم باشه تو محیط سالم می شه تربیت کرد .

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

شنبه 2/9/1387 - 23:15 - 0 تشکر 72647

:.آسمونی.:

سلام

به نظر من جای اینکه به این بپردازیم کدر محیط های مختلف مثل دانشگاهها دو جنس رو از هم جدا کنیم بهتره محیط ها رو سالم کنیم

باید قوانین محکم واسه پوشش وجود داشته باشه

الان دانشگاههای ما به تالار عروسی و  پارتی بیشتر شبیهه تا محیطی واسه تعلیم و تربیت!

پس اول اون عیب روبرطرف کنیم

مطمئنا بقیه مشکلات حل میشه

پس من نیازی به جدا کردن نمیبینم!

البته این ظر شخصیمه! 

موفق باشید

روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران
تا از دلم بشوئی غمهای روزگاران...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی