فرهنگ پایداری (بازدید: 1016)
پنج شنبه 30/8/1387 - 21:47 -0 تشکر 72187
نخبه های بسیجی

نخبگان بسیجی را دریابید
جهانگیر گوانجی، دانش آموز نخبه بسیجی اهل اصفهان و دارای دیپلم نقشه کشی و معماری می باشد.گوانجی در گفت وگو با خبرنگار صبح صادق می گوید: تاکنون اختراعات متعددی را به ثبت رسانده ام. در ورود به این عرصه، الگوی من برادرم بود که او نیز اختراعات زیادی در کارنامه موفقیتش ثبت نموده است.
وی درخصوص اختراعاتش اظهار می دارد:« آفت کش های بی ارگانت باخواص درمانی برای بدن انسان یکی از مهمترین اختراعاتم می باشد. این طرح ، آفت های بسیاری را از بین می برد و برای بدن نیز خواص درمانی زیادی دارد و به صورت قرص قابل مصرف می باشد. یکی از خواص درمانی بسیار خوب آن این است که میکروب های بدن انسان را دفع می کند. دانش آموز نخبه بسیجی ادامه می دهد:« در جشنواره ها و مسابقات زیادی شرکت کرده ام و کسب مدال طلای آمریکا در سال 2006، کسب مدال طلا از کویت سال 2005 ، مدال نقره جهانی آلمان سال 2006، دریافت مدال درجه 3 دانش از معاون رئیس جمهور محترم در سال 1386 از جمله مقامهایی که بدست آورده ام. امسال نیز در هشتم آبان سالگرد شهید حسین فهمیده از دست رئیس جمهوری لوح و تندیس دریافت نمودم و به عنوان دانش آموز نخبه بسیجی شناخته شدم
وی درخصوص حمایت دولت از نخبگان می گوید: متاسفانه مسئولان هیچگونه حمایتی از نخبگان نمی کنند. به من قول داده بودند که به جهت کسب افتخارات بسیار، بدون کنکور وارد دانشگاه شوم. ولی مسئولان به قول خود توجه نکرده اند. در خواست می کنم که مسئله ورود نخبگان بدون کنکور به دانشگاه مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد و حمایت خود را اینچنین به ما نشان دهند.»وی در ادامه سوخت های گیاهی، کرم استتارکننده چریکی، دودزای جذب کننده حشرات و گچ ضد رطوبت را از دیگر اختراعات خود نام می برد. جهانگیر گوانجی در پایان، در توصیه به جوانان بسیجی می گوید: بسیجی باید در شجاعت و علم از همگان برتر باشد. جوانان بسیجی باید تلاش کنند تا قله های معنویت و دانش را فتح کنند و سرباز برتری برای رهبر معظم انقلاب اسلامی باشند.  

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


پنج شنبه 30/8/1387 - 21:50 - 0 تشکر 72189

طراحی و ساخت صندلی ارگونومیک مفصلی متحرک چند منظوره توسط مبتکر بسیجی

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج، بسیجی نخبه جعفر مصحفی دانشجوی بسیجی رشته مکانیک موفق به طراحی و ساخت سامانه صندلی ارگونومیک مفصلی متحرک چند منظوره شد.این صندلی طراحی شده سازگار با ساختمان فیزیولوژیکی بدن انسان می باشد.قسمتهای اصلی طراحی شده و متحرک این صندلی به قرار زیر است:1- قسمت پشت گردنی2- قسمت کمری بالا3- قسمت کمری پایین4- بازوهای متحرک صندلی5- نشیمنگاه6- صفحه نوسانگیر زیر پایی گفتنی است این پروژه با حمایت و پشتیبانی مرکز تحقیقاتی شهید دکتر عزیززاده بسیج دانشجویی استان آذربایجانشرقی به انجام رسیده است.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


پنج شنبه 30/8/1387 - 21:54 - 0 تشکر 72191

اکستازی اسلامی اختراع دانشجوی بسیجی و مبتکر ملکانی

شاهین زوارقی از مبتکرین و مخترعین بسیجی در دانشگاه علمی کاربردی مراغه موفق به کشف داروی گیاهی با عنوان "اکستازی اسلامی "شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، این دارو که بدلیل شادی آور بودن اکستازی اسلامی نامیده می شود ، حدود 3 سال بر روی 80 نفر از دانشجویان داوطلب امتحان شده است."اکستازی اسلامی" جهت جلوگیری از انسداد رگهای قلبی می باشد که از عصاره 6 گیاه از جمله گیاه آمگا ،عصاره بید مشک و عصاره گیاه نعناع بدست آمده و به صورت نوشیدنی می باشد.این دارو برای اولین بار در جهان بصورت گیاهی تهیه شده و بصورت شیمیایی نمی باشد که برای کبد عوارض جانبی داشته باشد و لیکن این داروی گیاهی هیچگونه عوارض جانبی ندارد.مقاله این مبتکر بسیجی در کشور فنلاند از بین 30کشور شرکت کننده رتبه سوم را کسب نموده و همچنین در سال 85در جشنواره امیر کبیر به عنوان مقاله اول شناخته شده است.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


يکشنبه 3/9/1387 - 11:40 - 0 تشکر 72739

سلام

واقعا از مسئولین می خواهم که نخبگان کشور را شناسایی کرده و از آنها جهت پیشرفت کشور استفاده کنند.

تشکر

دوشنبه 4/9/1387 - 21:31 - 0 تشکر 73066

ساخت سیستم هوشمند دتکتور توسط دو مبتکر دانشجوی بسیجی

آقایان موسی درکاله و جعفر آقازاده دانشجویان رشته الکترونیک در پژوهشکده و مرکز تحقیقات شهید دکتر عزیززاده وابسته به بسییج دانشجوئی استان آذربایجانشرقی موفق به طراحی و ساخت این سیستم هوشمند شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، عملکرد این سیستم به صورت زیر می باشد:

بعد از اینکه سیستم در محل مورد نظر نصب شد زمانی که در محل کار یا اتاق شما گازیا دود نشت نماید یا آتش سوزی اتفاق بیافتد سنسور تحریک شده و لامپ خطر روی سیستم روشن شده و آژیرخطر بکار می افتد تا وقتی این وضعیت نشتی موجود است آژیر فعال خواهد بود. به محض تحریک سیستم دستگاه تهویه توسط رله که بر روی سیستم نصب شده فعال شده و شروع به تهویه محل مورد نظر می نماید تا جلو انفجار و آتش سوزیهای بعدی گرفته شود .درحالت عادی تهویه وآژیر خاموش می شود.

با روی کار آمدن این سیستم به جای سیستم اعلام حریق و نشت گاز از خطر ناشی از خفگی وا نفجار جلوگیری می کند.

کلیه استانداردهای این دستگاه از هر نظر توسط کار شناسان و متخصصین برق و الکترونیک مورد تایید قرار گرفته است .

این سیستم دارای نمایشگر بوده و میزان نشتی گاز را بر اساس مقدار نشان می دهد.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی