زن ریحانه آفرینش (بازدید: 1072)
پنج شنبه 30/8/1387 - 0:49 -0 تشکر 72016
کاراته کای محجبه ایرانی قهرمان واقعی

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

فکر می کنم همه تون از اتفاقی که در جریان مسابقات جهانی کاراته برای یکی از خانم های عضو تیم ملی افتاد با خبر شده باشید ... حرکت ایشون واقعا جای تقدیر داره ...

بعد از هدایت کاراته کای تیم ملی کاراته کشورمان در بخش زنان مسابقات جهانی در ژاپن به خارج از میدان مسابقه که به دلیل حفظ حجاب اسلامی صورت گرفت، عکس العمل تماشاگران ایرانی حاضر در محل مسابقه حین خروج از ورزشگاه باعث تعجب پلیس ضد شورش کشور میزبان شد.

سعید هاشمی نژاد یکی از حاضرین در محل مسابقه گفت: زمانی که خانم هلن سپاهی برای اجرای کاتا روی زمین مسابقه حاضر شد، تماشاگران برای او دست زدند.

وی افزود: تشویق خانم سپاهی به دو دلیل صورت گرفت، اول آنکه ایشان بعد از سالها به عنوان زن ایرانی در مسابقات کاراته شرکت کرده بودند و دومین دلیل، حفظ حجاب ایشان در یک مسابقه بین المللی بود.

هاشمی نژاد تصریح کرد: زمانی که داور مسابقه قصد داشت او را به خارج از زمین هدایت کند، تماشاگران داور را "هو" کردند و حتی حین خروج ایرانیان از ورزشگاه "نیپون بودوکان" نیز خانم هایی که روسری بر سر نداشتند به نشانه اعتراض روسری بر سر کرده بودند و چون اغلب آنها روسری به همراه نداشتند عمدتا پرچم های ایران را به عنوان روسری بر سر کردند.

بنا به گفته این شاهد عینی حاضر در محل، حتی تعدادی از زنان ژاپنی که به دعوت دوستانشان برای تماشای مسابقات ایرانی ها آمده بودند، بعد از ترک ورزشگاه، ضمن زشت توصیف کردن عکس العمل داوران، با بر سر کردن پرچم ایران ، این اقدام خود را نوعی عذرخواهی مردم ژاپن از ایرانیان توصیف کردند.

وی افزود: ایرانیان ناراضی از این ماجرا حین خروج، بدون نشان دادن عکس العمل ناهنجار در خیابان، محل را ترک کردند و نیروهای ضد شورش که برای کنترل ناآرامی احتمالی در محل جمع شده بودند، متعجب مانده بودند.
واقعا جای افتخار داره ... ایشون امشب به ایران برگشتند ...
( اگه بحث مشابهی وجود داره که لازمه این تاپیک در اون ادغام بشه ،ممنون میشم بعد از چند روز این کار انجام بشه )

ماندگار باشید

یا علی 

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

پنج شنبه 30/8/1387 - 11:1 - 0 تشکر 72048

اینان افتخارات کشور ما هستند این ها ایرانی هستند ما هم افتخار می کنیم

پنج شنبه 30/8/1387 - 15:41 - 0 تشکر 72099

 به نام خدا

همان طور كه mehdi 313 عزیز گفتن این ها افتخار كشور هستند

ولی مسوولین كاراته كشور ما باید اعتراض نامه ای بزنن كه چرا بانوان محجبه نمی توانند در مسابقات شركت كنند

موفق باشید

پنج شنبه 30/8/1387 - 16:7 - 0 تشکر 72113

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

من وقتی دیدم داور بازی چنین کرد تعجب کردم، آخه شنیده بودم در صورتی که لباس رزمیشون با داشتن حجاب بهم نریزه ایرادی نداره، سر کردن روسری در ورزش های رسمی، همونطوری که بانوان تکواندو کار و وشو کار ایرانی چنین هستن، ولی چرا تو کاراته یهو این قانون نقض شد؟

مگه داشتن حجاب ایشون کیفیت مسابقات رو آورده بود پائین؟

جالب اینجاست که تو المپیک که میدانی جهانی هست چنین نمیکنن ولی در مسابقات اینگونه به حجاب بانوان مسلمان ایراد میگیرن.

امیدوارم مسئولین فدراسیون کاراته برای این موضوع اعتراضی به فدراسیون جهانی کاراته داشته باشن.

از خانم هلن سپاهی هم به خاطر این عمل بزرگشون تشکر میکنم.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 30/8/1387 - 19:27 - 0 تشکر 72160

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

ممنونم از توجه دوستان ....

ولی متاسفانه باید یه چیزی رو بگم که خودم امروز متوجهش شدم ...

در واقع این که به خانم سپاهی اجازه اجرای برنامه داده نشد ، تقصیر داور مسابقه نبود .... تقصیر فدراسیون خودمون بود ...

بله ... تعجب نکنید ... فدراسیون جهانی هنوز به خانم های ایرانی اجازه حضور با حجاب رو نداده ... و مسئولین ما بدون این که به این موضوع توجه کنند ، دو نفر از کاراته کاهای ما رو به این مسابقات فرستادند .... مسئولین باید قبل از این که بلیط بازی ها رو تهیه می کردند ، به فکر مجوز می افتادند ... در واقع مسئله کاراته با تکواندو فرق داره ... مسئولین تکواندو با نامه نگاری تونستن نظر فدراسیون جهانی رو جلب کنند و حتی خانم خوش جمال فکری هم در المپیک شرکت کرد ... ولی برای خانم ها حساب هر رشته از رشته دیگه جداست ...  اگه یه سر به انجمن ورزشی انجمن خودمون بزنید می بینید که قضیه چیه ...

کنفدراسیون آسیا با مقنعه مشکلی نداره ولی فدراسیون جهانی فعلا با لباس ما کنار نیومده و قراره با پوشیده کلاه موافقت کنه ....

البته تا چند ماه دیگه دیگه کسی یادش نمیاد که یکی از زنان ایرانی این طوری در ژاپن اذیت شده و کسی هم یادش نمیاد که فدراسیون کاراته باید قبل از تهیه بلیط سفر به توکیو اجازه مبارزه با رعایت پوشش کامل رو برای ورزشکارای ایرانی می گرفت ، اما حالا دیگه همه چیز تموم شده و نکته ای که فراموش کردیم هلن سپاهی ست ... دختر ایرانی که آرزوی مبارزه در مسابقات جهانی رو داشت و حالا فقط یه خاطره بد از توکیو داره ...

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

جمعه 1/9/1387 - 6:53 - 0 تشکر 72253

سلام

هر کسی اعتقاداتی داره که براش ارزشمندند و ایشون هم به اعتقادات خودشون پایبند بودند ، البته در امر ورزش بحث اعتقادات کشور به میون میاد و نمیشه گفت اعتقادات شخصی . 

یه سوال داشتم : حالا که معلوم شد مشکل از فدراسیون جهانی بوده می خواستم بدونم پوشیدن مقنعه چه مشکلاتی رو به وجود میاره ، من تا جایی که فکرم میرسه این برای خود اون ایرانیه سخته و مسلما اگر این پوشش ها برای زنهای ایرانی نباشه در همه ی ورزشها موفق تر عمل می کنند ، خیلی برام مهمه بدونم که آیا اون مقنعه که می پوشند در مسابقه باعث پایین اومدن راندمان کار می شود ؟

و یه سوال دیگه که پیش اومده فدراسیون با کلاه موافقت کرده پس مسلما مشکلشون با پوشش گردن بازیکنه ، میشه بگین این پوشش چه مشکلی تو کیفیت مسابقه ایجاد می کنه ؟ 

خیلی جالب بود برام چون به نظر من باید فدراسیون یه تخفیفاتی هم بده مثلا تو رشته ی دو واقعا همه چیز به ضرر ایرانیهاست یا فوتبال یا رشته های دیگه . 

در پناه حق 

جمعه 1/9/1387 - 10:35 - 0 تشکر 72263

سلام

این دیگه اخرشه.........
بازم بی توجهی مسولان ما كار دست ورزش داد...   
اصلا نمیشه قبول كرد كه وقتی فدراسون جهانی اجازه ورود با حجاب اسلامی رو به ورزشكارای ما قبل از مسابقات ندادند بازم مسئولین ما پیگیر این قضیه نباشن تا اين كه...
ولی یادمون باشه چیزی با ارزشتر از مدال معنوی نیست... پس بازم افتخار میكنم.


♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

جمعه 1/9/1387 - 18:57 - 0 تشکر 72369

چه کار قبیحی از اون داوره سر زدا .

من اگه جای اون خانم کاراته کار بودم میدونید چی کار میکردم ؟

مثلا فرض کنید الان داور به من میگه باید مقنعه رو برداری . >>> توجه کنید ...

داور : شما باید مقنعه تون رو بردارید !

کاراته کار ایرانی : یعنی چی ؟

داور : یا مقنعه رو بر میدارید یا زمین رو ترک کنید !

کاراته کار ایرانی : نه بابا ؟  پس بگیر که اومد .

(یعنی یه لگد میزدم تو صورتش ، همونجا اعلامیه ش میکردم )

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

شنبه 2/9/1387 - 12:25 - 0 تشکر 72506

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

 جناب محسن خسرو ... من فکر نمی کنم اونا دلیلشون برای ندادن اجازه به خانم های با حجاب مسئله راندمان کارشون باشه ... چون همون طور که خودتون هم گفتید حجاب و مقنعه شاید خود ورزشکار محجبه رو اذیت کنه !!!!! .... مسائل دیگه ای هستش مطمئنا .... بالاخره همیشه یه همچین مسائلی وجود داشته .... شاید خنده تون بگیره ولی من حتی باچادر هم که ورزش کنم هیچ تاثیری روی کارم نداره ... حتی با چادر و مانتو ... چه برسه به یه مقنعه ساده .... در هر حال جای دیگه ای می لنگه ..... یا با اسلام مشکل دارند یا چیز دیگه ای که خودم هم همیشه اندر تعجبش موندم ....

کلاه رو هم فدراسیون جهانی هنوز قبول نکرده ... نظر مثبت داشتن ... ولی مجوز ندادند ... این فدراسیون خودمون بوده که کوتاهی کرده و به نظر من اصلا این کارشون که یه بانوی ایرانی رو ببرن بدون مجوز حضور با حجاب و او رو به تاتامی بفرستن و بعد هم با حضورش مخالفت بشه ... در نگاه اول حرکت  قشنگ خانم سپاهی رو نشون میده  و به شاید اگه خیلی های دیگه هم جای ایشون بودند همین کار رو می کردند .... اما باز هم کوتاهی فدراسیون قابل توجیه نیست ... تازه کنفدراسیون آسیا مشکلی با ما نداشته .... اما حالا ... به نظر من شاید حتی بعدا این کار برامون مشکل ساز هم بشه ....

کلا تو رشته های محدودی مثل تکواندو و شمشیربازی و ووشو و چندتا ورزش دیگه راه برای قهرمانی جهان هم بازه ولی تو بیش تر رشته ها با حجاب مخالفت میشه و خانم ها نمیتونند شرکت کنند ... اما بالاخره یه روز حتما حتما مجبور میشن موافقت کنند ... دیر یا زود .... به امید اون روز و به امید قهرمانی خانم های ورزشکار ایرانی ....

جناب چلسی ... بازم میگم داور نقش زیادی نداشته و تنها مجری قانون و مقررات فدراسیون جهانی بوده ... راستی یکمی آروم تر و با ملایمت تر باشید ... با این حرکتی که شما ممکن بود انجام بدید ، احتمالا پرونده حضور بانوان با حجاب برای همیشه بسته میشد ....

تازه حرکت جالب حرت بعد مسابقه و بقیه خانم های حاضر در ورزشگاه بود که به نظر من خودش یه تبلیغ خوب و یه جور نشون دادن فرهنگ ما بود ... در هر حال باز هم خانم سپاهی قهرمانه ...

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی