دانش و فن آوری (بازدید: 624)
جمعه 24/8/1387 - 14:28 -0 تشکر 70630
معماهای زیبا 4

                        "به نام دادار هستی بخش"

1-
سن معلم ریاضی:

اگه دو رقم عدد رو باهم جمع کنی ضرب در چهار می شه سن معلم.

دو رقم عدد رو ضرب کنی می شه نصف سن معلم ریاضی.

حالا سن معلم را پیدا کنید؟
2-

این مساله بسیار جالب با گونه های مختلف بیان شده است برای حل آن تلاش کنید حتما لذت خواهید برد :

فرض کنید مدرسه ای دارای ۱۰۰۰ دانش آموز است و هر دانش آموز یک کمد داردو روی کمدها از یک تا ۱۰۰۰ شماره گذاری شده است  ، دانش آموزان به ردیف وارد کلاسهای خود میشوند . دانش آموز اول درب همه کمدها را باز می کند و سپس دانش آموز دوم درب کمدها با شماره زوج را می بندد و مجدد دانش آموز سوم درب کمدها با مضارب ۳ را تغییر می دهد  و ... ودانش آموز هزارم درب کمد هزارمی را تغییر میدهد ( اگر باز بود می بندد و اگر بسته بود باز می کند )

 در پایان فکر میکند درب کدام کمدها باز خواهد بود ؟

3-
هزینه آسفالت پشت بام یک  آپارتمان ۹۹۰ هزار تومان بر آورد شده است . چون ۴ نفر از ساکنان این آپارتمان پول به همراه نداشتند ، بقیه ساکنان هر واحد آپارتمان ، علاوه بر سهم خود نفری ۱۰ هزار تومان اضافه دادند تا هزینه آسفالت پرداخت شود . این آپارتمان چند واحد دارد ؟
4-
در یک پادگان غذای ماهانه ۲۰۰ نفر را آماده کرده اند . پس از ۱۰ روز ۵۰ نفر به جمع آنها اضافه می شود . غذای باقیمانده پس از چند روز تمام می شود ؟ ( ماه را ۳۰ روز در نظر بگیرید )
جوابها را حتما ارسال کنید.
ضمنا به وبلاگ من هم سری بزنید.

!...دوست داشتن دل می خواهد نه دلیل...!

!...nanosystem...!

سه شنبه 10/10/1387 - 13:29 - 0 تشکر 80263

نمی دونم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی