تجارت و بازرگاني (بازدید: 1700)
چهارشنبه 22/8/1387 - 0:27 -0 تشکر 70261
نگاهی گذرا به قیمت کالا و خدمات، قبل و بعد از دولت نهم

 

با کلیک کردن عکس را در سایز اصلی مشاهده کنید

عکس با اینترانت باز نمیشود

 


چهارشنبه 22/8/1387 - 1:56 - 0 تشکر 70264

به نام خدا

سلام

خیلی جالب (!) بود. من چند تا نکته هم به ذهنم رسید.

اول این که این بود که گفته بودن تورم توهمه، ظاهرا این دوره زمونه همه توهم زدن...

دوم این که احیاناً مغازه ی نزدیک خونه ی کسی که قیمت دیگه ای نمی فروشه اینارو؟!!

راستی... ولش کنید...

بهتره دعا کنم:

خدایا! توی این وانفسا نذار کسی سر گرسنه به بالش بذاره...

خدایا! فقط تو دلسوز بنده هات هستی، فقط خودت... یاریشان کن...

خدایا! عدالت رو فقط نزد خودت دیدیم، فقط خودت... کاری کن طعم عدالت واقعی از یادمون نره...

 

بخشيدن يعني آزاد کردن يک زنداني...

و کشف اين که آن زنداني خودت هستي!

 

چهارشنبه 22/8/1387 - 2:7 - 0 تشکر 70265

به نام خدای مهربون

سلام

ممنون جناب ریسرچر.. بحث خیلی جالبیه... و تاسف بار.. و... نمیدونم... همه چی به كنار اون گلابی 400 درصدی رو! هوم!

آدم واقعن میمونه!

خیلی قشنگ میشه به دلایل این گرونی ها هم اشاره كنیم

ممنون

مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید

یا علی 

چهارشنبه 22/8/1387 - 8:5 - 0 تشکر 70274

*************************************************

خیلی کار جالبی بود و واقعا  اگر دنبالش باشیم و این اطلاعات رو جمع آوری کنیم به نتایج درخشانی در دولت می رسیم در مورد طرحهای امنیت اجتماعی که یاس و نا امیدی رو در جوانان افزایش داد در مورد کنکور امسال و خیلی چیزهای دیگر که ضررش به جوانان رسید مثلا کشور ما جوانه ! 

در پناه حق 

چهارشنبه 22/8/1387 - 14:13 - 0 تشکر 70310

سلام دوستان عزیز.

اول یه انتقادی از دوست عزیزمون researcher  عزیز بکنم . اونم اینه که:

اسم زیاد جالبی برای اغین تاپیک انتخاب نکردید. دلایلی هم دارم. با این اسم هر خواننده  ای احساس میکنه که مسئول تمام این گرانی ها دولت است. در حالیکه اشتباه است. همین چند وقت پیش یکی از خبرنگارا رفته بود میدان تره بار مرکزی و گزارشی تهیه کرده بود. تو گزارش از فروشنده ها میپرسید که مغازه برای شماست؟ در جواب میگفت خیر !!! در مورد اجاره می پرسید میگفتد 2 میلیون و.... حالا همین فروشنده ها چند نفر بودن ؟5 نفر در یک مغازه. شما خودت حساب بکن 2 میلیون پول اجره میدن حداقل نفری 1 میلیون باید برای خود بردارن. پس این ها باید ماهی حداقل 7 میلیون تومان سود خالص داشته باشن. تازه نکته اصلی اینجاست که من پولی که باید بابت مالیات بدن رو حساب نکردم. و مطمئنم عدد به بالای 10.000.000 تومان در ماه میرسه. حالا این 10.000.000 رو باید از کجا بیارن؟ مجبورن کمی دلالی کنن.( یعنی جنس رو دست به دست کنن) سود های کلان هم مجبورن به جیب بزنن. پس دولت اینجا چیکارست؟ پس درست نیست همه تقصیرات را به گردن دولت بیاندازیم.

حالا قسمت دوم نظر من.

به نظر می آد این اعداد و ارقام چندان درست نباشن. دلیل دارم:شما اگر به تاپیک تورم برید من تعورم 4 سال اخیر رو گذاشتم. اگه این اعداد رو با هم جمع کنیم عددی در حدود 60 درصد رو به ما میده. درحالیکه اعدادی که شما دوست عزیز ارائه کردید حدودا 200 درصد رشد کرده.

یه سوال از شما داشتم. منبع این اعداد کجاست؟

یا علی

محسن.ع

کاش دنيا دنده عقب داشت!!!!

چهارشنبه 22/8/1387 - 14:23 - 0 تشکر 70313

طرح ارتقای امنیت اجتماعی رو جوان ها تاثیر بد گذاشت و باعث ایجاد یاس شد !!!

بله شاید روی جوانهای خلافکار تاثیر بد گذاشت ...

کنکور امسال باعث ناامیدی جوانان شد !!!

کنکور هر سال باعث ناامیدی اون دسته از جوانان می شد که درس نمی خوندن ... تازه امسال که ظرفیت رفت بالا نا امیدیشم کمتر شد. 

اما باید دید اینا چه ربطی به قیمت کالا یا این مبحث داره !!!

و یک سوال دیگه هم من دارم که چرا فقط دولت نهم ... !!!

خیلی خوبه که دولت هفتم و هشتم رو هم بررسی کنیم . چون مشکل تورم در کشور ما مال این دوره نیست و مشکلیه که ما بیش از سی ساله که باهاش روبرو هستیم .

بهتره روی چیزای دیگه نگاهی داشته باشیم . مثلا ارتقای وضعیت سلامت یا افزایش امید به زندگی و خیلی چیزای دیگه ... . 

نانو تکنولوژی ، انرژی هسته ای ، داروهای جدید مثل ایدز و  دیابت و ...

دانشگاه کانادا ، سه بار سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل ، سفر پوتین به تهران و ...

خدایا ... اونایی که اینجا نظر دادن هیچکدوم که گرسنه نیستن ولی سیرترشون کن !!!

چهارشنبه 22/8/1387 - 14:59 - 0 تشکر 70315

خدایا ... اونایی که اینجا نظر دادن هیچکدوم که گرسنه نیستن ولی سیرترشون کن !!!

جناب مای میل عزیز، بله، خدارو شکر کسانی که این جا نظر دادن هیچ کدم گرسنه نیستن، خدا رو شکر. اما مطمئن باشید وقتی ما حرف می زنیم فقط به خاطر خودمون و چهار نفر دور و وری های خودمون نمی گیم. اگه این طور بود که ما هم می شدیم... بماند.

خلاصه اگه فکر کردید کسی به فکر سیرتر شدن خودشه، باید بگم که متأسفم... هنوز همه ی دل ها از سنگ نشده...

و اگه قصد اینه که با این بحث جنبی از مسئله ی اصلی منحرف بشیم که خب... در عوض بیایید فکر کنیم چی باعث شده که این طور بشه، چرا باید همه چی سه چهار برابر بشه... خدا رو شکر که به قول شما ما گرسنه نیستیم، و خدا رو شکر که دنبال سیرتر شدن هم نیستیم. اما شما به من بگو، اون بیچاره ای که ماهی فوقش 200-300 تومن می یاد سر سفرش چه کار کنه؟! (حالا بماند اونایی که همینم ندارن).

خود خواه بودن کار سختی نیست، و شما هم ظاهرا این تصور رو از بقیه دارید.

دقیقا همین خودخواهی هاست که مارو به اینجاها رسونده. که اگر همه به بقیه هم نگاه می کردند و چشمشون کمی فراتر از سفره ی خودشون رو هم می دید، الآن شاید وضع از این بهتر می بود.

یا علی مدد...

 

بخشيدن يعني آزاد کردن يک زنداني...

و کشف اين که آن زنداني خودت هستي!

 

چهارشنبه 22/8/1387 - 15:44 - 0 تشکر 70324

من از دوستان معذرت می خوام ، نمی خواستم بحث منحرف شه لطفا در مورد اقتصاد و تورم و گرانی های اخیر بحث شود و مسائلی که من ذکر کردم در تاپیک مخصوص خودش در انجمن خودش بحث شود . 

من تخصصی در امر اقتصاد ندارم ولی چیزی که می بینم گرانی کالاهاست و واقعا با حقوق 200 و 300 هزار تومنی که یه خانواده ی کمی کمتر از عادی می تونم بگم روی خط فقر ممکنه بگیره ! نمیشه زندگی کرد چه برسه به کمتر . من متاسفم که جناب احمدی نژاد در سخنرانیهایش به جای اینکه راه حل ها را شرح دهد به تشریح گرانی ها می پردازد و می گوید فلان چیز گران است کمر مردم شکسته شده است و در حال حاضر هم که همه چیز به بحران اقتصادی جهان ربط داده می شود در حالی که ما از خیلی وقت پیش در این بحران بودیم . آقای احمدی نژاد یک رییس جمهور آیا کارش این است که مشکلات را در تریبون فریاد بزند ؟ یا اینکه مشکلات را حل کند . قبول کنید در دولت کنونی وضعیت اقتصادی خیلی وخیمه . 

از آقای داراب می خوام که طرحی بریزند برای تحقیق در مورد مشکلات اقتصادی و عامل آن در دولت آقای احمدی نژاد مطمئنا به نتایج خوبی می رسیم و بنده هم در این طرح بی طرفانه شرکت می کنم شاید متقاعد شدم که عامل دولت احمدی نژاد نیست . 

در پناه حق 

چهارشنبه 22/8/1387 - 16:44 - 0 تشکر 70331

سلام

بحث قیمت كالاها هست ولی فكر میكنم موضوع داره از تغییر قیمت توی این چند سال به عملكرد دولت نهم تغییر شكل پیدا میكنه.

به هر حال مهم اینه كه از این امار فقط یه مورد رو میشه فهمید اونم اینه كه دولت نهم در مورد وضع اقتصادی كشور عملكرد مناسبی رو از خودش نشون نداده. البته باید اینده رو هم مد نظر داشت چرا كه با طرح نقدینگی یارانه ها ممكنه خیلی از این مشكلات هم رفع بشه.


♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

چهارشنبه 22/8/1387 - 18:57 - 0 تشکر 70363

سلام دوستان

جنابmax2000 من با شما مخالفم. فکر میکنم طرح نقدی کردن یارانه ها به ضرر غشر متوسط جامعه تموم شه. واسه مرفهین که فرق چندانی نمی کنه ولی برای کسانی که روی خط فقر هستند این طرح مساعد خواهد بود.

به نظر من تا نظام توزیع و نظام پول و بانکداری و نظام مالیاتی اصلاح نشه برداشتن یارانه ها اشتباه است.

هر روز از رادیو تلویزیون میشنویم که میگن از ماشین شخصی استفاده نکنید. آخه اول باید مترو و اتوبوسرانی سر و سامان پیدا کند ، بعدا بیان بگن از وسایل عمومی استفاده کنید. والا ما که هر  فشار قبر رو توی مترو تجربه میکنیم!!!!!

یا علی

محسن.ع

کاش دنيا دنده عقب داشت!!!!

چهارشنبه 22/8/1387 - 20:28 - 0 تشکر 70380

البته بنده هم طرح نقدی کردن یارانه ها رو طرح مناسبی نمی دونم و البته این طرح هنوز برای اجرایی شدن زمان می خواد . اما اگه طرح مالیات بر ارزش افزوده نتونه کاملا عملی بشه بسیار مناسب و جوابگو خواهد بود اما متاسفانه برای اجرای این طرح هم هنوز ابزارهای لازم موجود نیست مثلا از لحاظ فرهنگی و اطلاع رسانی !!!

اما چیزی که من اومدم و اینجا گفتم بخاطر این بود که بحث بگونه ای مطرح شده که بخواد همه چیز رو به گردن دولت نهم بیا ندازه . دوستان گرامی مشکل تورم در کشور ما یکمساله ریشه ای و سی ساله است و به این دولت و اون دولت ربطی نداره و تازه ویژگی که این دولت داره و هیچکدوم از دولت های گذشته نداشتند این بوده که حداقل در این دوره داره بین اقتصاد دانان و دولت جلساتی تشکیل می شه و این اولین استفاده از متخصصان اقتصادی در حل مسائل توی این سی سال هست !!!

اما شما طوری بحث رو مطرح کردین که تورم فقط در دولت نهم بوجود اومده و عامل اصلیش آقای احمدی نژاده و ... کما اینکه اگه بیام دولت های پیشین رو بررسی کنیم یا اصلا سیر افزایش قیمت ها رو در این سی سال بررسی کنیم خواهیم دید که واقعا اینگونه نبوده !!! به هر حال نقش افزایش تورم جهانی و همچنین کاهش به یکباره قیمت نفت رو به مشکلات دولت اخیر اضافه کنید و بعد منصفانه قضاوت کنید ... 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی