انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 440)
دوشنبه 20/8/1387 - 23:10 -0 تشکر 69970
اندر احوالات صدرالمتمولین عبدالله جاسبی!

آن شناسنده اسرار، آن مشتاق بیقرار، آن داننده راه و آن گمنام بی‌پناه، آن سوخته حكمت جاماسپی، «مولا عبداللـه جاسپی» در كشف و شهود، زبانزد اقران بود.
گویند: روزی در بازار می‌رفت. كسی فریاد برداشته بود كه:
«لماذا لا تكتسبون‌الپول (!) فخیركم فیه!»
یعنی: «چه می‌شود مر شما را كه كسب نمی‌كنید مر ثروت را؟ پس همانا خیر است هر آینه مر شما را در آن!» آن سخن برجانش كارگر آمد پس در حال، نعره‌ای بزد و از خود بشد.
نقل است كه سالی با بعضی از مریدان به زیارت«بانك‌مركزی» می‌رفت، در میانه راه بانك را دیدند كه به استقبال می‌آید! گفت: «ای عبداللـه! تو خود بانكی؛ مرا می‌باید تا به زیارت تو آیم!» پس سیزده‌بار برگرد او بگردید و باز بر جای خود شد!‌
روزی درویشی دید، افسرده حال. گفت: «خواهی تا تو را شغلی فرمایم؟» درویش سر بر آورد و گفت: «آری» گفت: «از صناعت چه دانی؟» گفت: «هیچ»، گفت: «از زراعت چه؟» گفت: «هیچ»، گفت: «بضاعت چه داری؟» گفت: از دنیاوی، تنها مقداری بدهی»! گفت: «تدریس توانی كرد؟» گفت: «همین‌قدر دانم كه الف گرد است!» گفت: «ای جوانمرد! سی سال است تا كسی چون تو می‌طلبم. تو تدریس را شایی و بس!»
«ابن سنگك» گوید: «در خلوت پیش او شدم. گفت: یا ابن‌سنگك! می‌پنداری جایی مانده است كه ما در آنجا شعبه‌ای از دانشگاه آزاد دایر نكرده باشیم؟ گفتم: آری، بر فرق سرمن! گفت: خدا تو را رحمت كناد كه راست گفتی!»
نقل است كه در مناجات، پیوسته گفتی: «الهی! آن را كه پول دادی چه ندادی و آن را كه پول ندادی چه دادی؟!»
كسی گوید: در خواب،‌ «راكفلر» و «اوناسیس» و «قارون»‌ را دیدم كه سر بر آستانه قصری عظیم می‌سایند. گفتم: «این بارگاه كیست؟» گفتند:«‌ از آن سرور ما و مولای ماست.» دانستم كه این مقام، از آن صدرالمتمولین، رئیس دانشگاه آزاد است، مداللـه عمره!‌

 

نوشته ی  ابولفضل زرویی نصرآباد

شاه شوریده سران خوان من بی سامان را
زانکه  در  کم خردی  از همه عالم بیشم
«حافظ»
دوشنبه 25/9/1387 - 21:54 - 0 تشکر 77768

با سلام!
ای بابا! شرمنده می کنید! اصلا عذرخواهی لازم نبود! اون هم برای یه اشتباه خیلی معمولی! اصلا تایید نشده کردن یه تاپیک به مدت یه ماه بدون دلیل موجه در همه جای دنیا مرسومه. اصلا مده! دیگه احتیاجی به عذر خواهی نبود! اصلا بنده ی حقیر سراپا تقصیر چه اهمیتی دارم که بزرگواری مثل شما بخواد به دلیل اشتباهی به این کوچیکی ازش عذرخواهی کنه؟ نکنید این کار رو که از خجالت آب شدم.
حذف پاسخ محسن خسرو به این بحث هم به خودش مربوطه اصلا به من چه که بخوام بپرسم پاسخ اون بنده ی خدا تمسخر آمیز بوده یا بدون منبع که حذف شده؟
در آخر از اونجایی که بنده ی حقیر سراپا تقصیر لیاقت فعالیت در محیط آزاد و تخصصی انجمن طنز رو در خودم نمی بینم به خودم اجازه نمیدم که با فعالیت خودم این انجمن رو از مسیر تعالی ای که در اون قرار داره خارج کنم؛ فلذا تا وقتی که – خدای ناکرده- یک کادر مدیریتی متحجر و ناوارد جای کادر متخصص و آزادمنش فعلی رو نگیرند از شرکت در مباحث این انجمن اجتناب می کنم. با عرض معذرت از کادر مدیریتی متخصص فعلی که من رو در این مدت تحمل کردند.
فعلا خداحافظ!

شاه شوریده سران خوان من بی سامان را
زانکه  در  کم خردی  از همه عالم بیشم
«حافظ»
دوشنبه 25/9/1387 - 23:59 - 0 تشکر 77797

بسم الله

و اما بعد ؛

یا شاهان شاه ! لماذا ؟

کیف احوالک فی المقررات الحدودیه بالاتفاق الجمعیه !؟!؟

لا تحزن .... یو آر پیلیز استقامت و لا فرار فی المیدان الجنگ !

هذا انجمنُ  طنزُ و لا  آنتی طنز  اند دنت وری !

هذا تاپیک بسیار مفید و تریپ باحال تو مایه های مکلارن و اون طرفا !

اگه جایی دنت آندرستند بودید بگید تا معنی شه 


خلاصه دستتون درد نکنه .... یا علی

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
سه شنبه 26/9/1387 - 0:34 - 0 تشکر 77800

با سلام

بعد قرنی آمدی اما حالا چرا   حالا که افسار گسیتخته از دستت چرا

به به جناب شاه شوریده سران دوباره یافته شدی البته آواتار جدیدت مبارک باشه چه عجب احوال و احوال پرسی کردی سر به ما زدی رییس شورش کجا بودی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟ نیومده نیومده باز گرد و خاک کردیا یادم میاد اندر احوالات شاه شوریده سران بود اوایل الان چی شده قضیه؟

در کل میایی باید یک تیکه بندازی ندازی نمیشه عجب رسمیه عزیز گل منگولی انجمن طنز.

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی