انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 3352)
جمعه 17/8/1387 - 10:56 -0 تشکر 69337
فساد و راه های مبارزه با آن

قسمت اول ـ عوامل گسترش فساد و بی بندباری در جامعه

الف ـ تضعیف حجاب اسلامی و رواج پوششهای نامناسب در بین بانوان

بدون شك در سالهای اخیر مشاهده می‌كنیم كه حجاب زنان و دختران در جامعه اسلامی بسیار ضعیف و كم رنگ شده و با حجاب صحیح كه در دین مبین اسلام برای بانوان مشخص شده، به شدت فاصله گرفته است. رواج مدل‌های غربی و ضد اسلامی در پوشش بانوان یكی از عوامل تحریك و تهییج قوای جنسی در بین افراد و به ویژه جوانان است . که به تدریج فساد و بی بندباری را در جامعه گسترش خواهد داد

ب ـ حضور غیر متعارف زنان در سازمانها و نهادها

با توجه به افزایش نرخ بیكاری در جامعه كه خود عامل بسیاری از فسادهاست ، امروزه می‌بینیم كه بسیاری از مشاغل حساس و گاهی از اوقات سنگین در اختیار زنان قرار گرفته است و در بسیاری از سازمان و نهادهای دولتی و غیر دولتی درصد قابل توجهی از مشاغل به بانوان وگذار شده است. این مطالب نه تنها درصد بیكاری مردان را افزایش می‌دهد و سبب كاهش آمار ازدواج خواهد شد، بلكه محیط جامعه در اثر حضور غیر متعارف و بیش از اندازه بانوان به سمت روابط نامشروع و به تبع آن فساد و بی بندباری كشیده خواهد شد.

ج ـ عدم نظارت بر برنامه‌های صدا و سیما و فیلم‌های سینما

نمایش فیلم و سریالهایی در تلویزیون و سینما كه عمدتاً افراد از زندگی مرفّه‌ای برخوردارند خواه ناخواه موجب تضعیف ارزشهای اسلامی و تمایل به رفاه طلبی و ثروت اندوزی را در بین افراد جامعه خواهد شد

.د ـ افزایش كسب‌های حرام به ویژه ربا

لقمه حرام، چراغ ایمان و معنویت را در دل انسان خاموش می‌كند و او را به بی قیدی و لاابالی گری می کشاند، افراد لاابالی به آسانی به هر جرم و جنایتی نزدیک می‌شوند و از انجام اعمال زشت و ناپسند در جامعه هیچ احساس شرم و خجالتی ندارند

.ه ـ گسترش روابط دختران و پسران

یكی از عوامل گسترش فساد و بی بندباری در جامعه افزایش روابط دختران و پسران، به ویژه دانشجویان است که بر خلاف عقیده‌ برخی از افراد به اصطلاح روشن فكر باید بگوییم كه بر داشتن قید و بندهای اخلاقی و امكان ارتباط آزاد دختران و پسران نه تنها فساد و بی بندباری را از بین نمی‌برد بلكه سبب افزایش روابط نامشروع و غیر اخلاقی در جامعه و تضعیف بنیان خانواده می‌شود و در سطح وسیع‌تر باید گفت تبدیل به یك تجارت پر سود و برده برداری نوین از زنان و دختران می‌گردد.

قسمت دوم ـ راههای جلوگیری از فساد و بی بندباری در جامعه

الف ـ تقویت مبانی اعتقادی و اخلاقی مردم جامعه

تشكیل و تقویت جلسات و هیأتهای مذهبی به ویژه برای بانوان می‌تواند در تقویت روحیه اعتقادی در آنها و آشنایی‌شان با مسائل مذهبی مؤثر باشد. كه این نه تنها منجر به سلامت اخلاقی بانوان خواهد شد، بلكه به تقویت و سلامت اخلاق خانواده‌ها نیز كمك خواهد كرد

ب ـ تقویت و گسترش فرهنگ حجاب در بین بانوان

حجاب بانوان كه بهترین شكل آن چادر است در جلوگیری از فساد و بی بندباری نقش موثری دارد. حجاب نه تنها باعث مصونیت زن از نگاه های سودجویانه افراد مریض و فاسد جامعه می‌شود بلكه موجب جلوگیری از تهییج و تحریك میل جنسی افراد و به ویژه جوانان خواهد شد. به طور كلی حجاب بزرگترین مانع در برابر نفوذ دشمنان و استعمارگران است و تاریخ نشان می‌دهد كه آنها همیشه برای نفوذ در کشورهای جهان سوم به خصوص کشورهای اسلامی، ابتدا به ترویج فرهنگ برهنگی و برداشتن حجاب در بین بانوان تلاش ‌كرده اند.

ج ـ ایجاد اشتغال و تهیه مسكن برای جوانان

افزایش ازدواج یكی از راههای مهم مبارزه با فساد و بی بندباری در جامعه است كه این امر در شرایط كنونی مرهون دو امر اساسی اشتغال و مسكن می‌باشد. بدون شك بی كاری و شرایط سخت اقتصادی، ازدواج را برای جوانان بسیار مشكل نموده است.از این رو اگر مسئولین و دولت مردان برنامه‌های اساسی و عملی برای ایجاد اشتغال و تهیه مسكن جوانان اجرا نمایند، تا حدود زیادی در جهت مبارزه با فساد در جامعه حركت كرده‌اند

.د ـ كنترل ماهواره و سایت‌های اینترنتی مبتذل

دست رسی آسان افراد و به ویژه جوانان به شبكه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی مبتذل خواه ناخواه تأثیرات بسیار منفی و مخرب بر افكار و رفتار آنها خواهد داشت. بدون شك بسیاری از مدلهای لباس پوشیدن، آرایش كردن و حتی گفتار و رفتارهای رایج بین جوانان، الگو گرفته شده از برنامه‌های همین شبكه‌ها و سایتها می باشد.

ه ـ نظارت بیشتر بر محیط‌های دانشگاهی

ارتباط زیاد و بعضاً اختلاط دختران و پسران در محیط های دانشگاهی، تأثیر زیادی در تحریك و تهییج تمایلات جنسی آنها دارد. به نظر می‌رسد جداسازی محیط‌های آموزشی دختران و پسران در دانشگاهها و مراكز آموزشی نقش قابل توجهی در محدود كردن ارتباطهای زیاد و بی مورد آنها خواهد داشت و از آن گذشته محیط‌های دانشگاهی را از لحاظ علمی و اخلاقی سالم تر خواهد نمود و در نتیجه از فساد و بی بند و باری جلوگیری خواهد شد.


شهدا به خدا شرمنده ایم

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

يکشنبه 19/8/1387 - 11:52 - 0 تشکر 69698

سلام بر همه دوستان

خیلی ممنون از این همه نظرتون

واقعا خجالتم دادین

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

يکشنبه 19/8/1387 - 16:15 - 0 تشکر 69725

سلام   برعبدالله خان  اول اغاز فعالیتتو دربخش ثبت  مباحث تبریك میگم. ببین دوست عزیز تومطالبت گفتی دسترسی اسان به اینترنت   الان زمانی نیست كه پدرومادربردوستان ومحلهلیی كه نوجوونشون میره نظارت داشته باشن  باكساني دوستند كه نمیبینیشون   پیام میدن  چت میرن   الان دوره ی خودكنترلیهیعنی شخص بایدمراقب كارش باشه  ولی پدرومادردرحدمحدوداونم توی خونه میتونن مراقب فرزندان باشن.  من بااونیكه گفتید  حضورزنان درجامعه مخالفم  به هرحال زنان حق حضوردرجامعه وداشتن شغل رادارند  واین یك مسئله طبیعیه .امیدوارم شاهدمطالب قشنگ شماباشیم.

 بسم الله الرحمن الرحيم

وَالْعَصْر
 إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْر
 إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْر

يکشنبه 3/9/1387 - 23:38 - 0 تشکر 72880

بار عرض سلام به شما دوست عزیز بیش تر این گفتارتون را قبول دارم بیش ترین تاثیر را فناوری اطللاعات گذاشته بدلیل این که سرعت انتقال اطلاعات سریع تر شده از این راه به همه مردم جهان صدمه میزنند اگه بخواهیم اثرات مخرب ناشی از روابط دختر پسرا گرفته بشه مسولین کشور باید یه جایی رو زیر نظر اداره ارشادتاسیس کنه که که مرکزی برای مشاوره نوجوانان برای اینکه اگه بخواد دختری یا پسری با هم صحبت کنه داخل همون مرکز که اگه تاسیس بشه همه نوجوانان اعم از دختر وپسر همراه با مشاوران برای راهنمایی انان و همچنین بالا بردن سطح تجربه مشاوران وشنیدن نکته نظرات نو جوانان و صحبت کردن دخترو پسر ها در یک جمع پاک و تحت کنترل باید در کشورمون برای جلوگیری از فساد اخلاقی بنیان بشه این طرح عبارتند از :1-گرفتن مدرک از دختر و پسری که میخواهند دراین مر کز با هم صحبت کنند 3- خارج از این مرکز هیچ دختر پسری نمی توانند با هم صحبت کنند مگر در جمع 4-اگه در جایی بطورغیر از عموم دیده شدند با هم دیده شدن دادن چند اخطار از جانب سازمان اگه تاثیر نداشت با خانواده انان تماس گرفته شود اگه خدا نکنه افاقه نکرد باز پروری رو تشکیل میدیم برای این افرادو...........دست علی یلرتون خدا نگهدارتونت

جمعه 8/9/1387 - 1:2 - 0 تشکر 73762

 سلام         صحبت های شما درست است ان شا الله که به انها عمل شود         و ان شا الله که با عمق بیشتری در مورد مفاهیم دین تفکر کنیم .                                   یا علی

پنج شنبه 21/9/1387 - 12:3 - 0 تشکر 76768

سلام علیکم  ورحمت الله  برادر بزرگوار خدا خیرت بدهد راه کارهای خیلی خوب است ولی متاسفانه پس از سی سال هنوز نتوانسته ایم فرهنگ اجرای احکام اسلام عزیز را در اکثریت خانوادها ببریم ونمی دانیم بلاخره کی مسئول است علما - خطبا- حکام- جامعه- یا پدران ومادران ؟

انشالله خداوند به همگی ما توفیق عنایت فرماید که حداقل ظهور حضرت ولی عصر را درک کنیم تا زخم دلمان التیام یابد والسلام

التماس دعا

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی