• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 4736)
سه شنبه 29/4/1395 - 19:34 -0 تشکر 693089
آیا در رابطه زناشویی تان عشق را حس می کنید؟

مخصوص متاهلین
راهکارهایی برای مدیریت رابطه جنسی

آیا در رابطه زناشویی تان عشق را حس می کنید؟

 
رابطه جنسی نوعی تمایل و نوعی سهیم شدن است؛ لذا اگر شما تمام آن را متعلق به خود کنید و هیچ توجه و اهمیتی به طرف مقابل تان نکنید و یا کاری نکنید که او نیز احساس لذت نماید او نیز کم کم رابطه جنسی را ترک خواهد کرد. در واقع هر انسانی نباید میل جنسی را وادار کند که کار عشق را انجام دهد یا عشق را مجبور کند که کار میل جنسی را به انجام برساند.
تخصصی؛بخش خانواده ایرانی تبیان

«پانزده سال از ازدواج من و همسرم می گذرد. زندگی بسیار خوب و شادی داریم. همسرم مردی بسیار محترم، پدری مهربان و کلا همسری دلسوز است. در زندگی مشکل خاصی با هم نداریم جز یک مساله که هر چه زمان می گذرد بیشتر مرا درگیر می کند. از همان ابتدای ازدواج همسرم میل جنسی زیادی داشت.
در آن سالها احساس مشکل زیادی نداشتم جز اینکه چون کارمند بودم در هر حال به دردسر می افتادم و از آنجا که گاه مجبور بودم زمستان و تابستان، حداقل هفته ای سه الی چهار روز صبحها قبل از رفتن به محل کار استحمام کنم همیشه سرماخورده بودم ولی به هر شکل بود با مساله کنار آمده بودم.آن سالها گذشت الان سه فرزند دارم که هر سه آنها در نوجوانی یا در آستانه نوجوانی هستند و دیگر الان احساس مشکل زیادی می کنم چون همسرم مانند گذشته خواهان رابطه جنسی هفته ای دو الی سه بار است.

شناخت حساسیتها و خواسته های زن و سپس توجه کردن به آن در رابطه جنسی نقش موثری دارد. اگر او به شما می گوید که از چیز خاصی خوشش می آید و شما از آن چشم پوشی کرده اید ممکن است در خودش احساس بی اعتنایی، تحقیر و یا شرمساری کند

البته به نظرم این طبیعی است اما گاه احساس می کنم اصلا محدودیت زمان و مکان را درک نمی کند و توجه ندارد که فرزندان ما دیگر بزرگ شده اند و من و ایشان لازم است که با ملاحظه کاری بیشتری برای رابطه جنسی اقدام داشته باشیم. از اینکه قلب او را بشکنم بیزارم و از طرف دیگر نمی دانم چگونه این تقاضاهای وقت و بی وقت را مدیریت کنم.»

از جمله شرایط ارتباط جنسی، موقعیت مکانی و زمانی مناسب برای برقراری ارتباط های جنسی است. باید توجه داشت که تبیین این شرایط در متون حدیثی، به دلیل آثار روانی و تربیتی آن شرایط ، به روی زوجین و به ویژه فرزندانی است که از آنها متولد می شوند لذا توجه به برخی از نکات بسیار مهم است:

شرایط مکانی

ارتباط جنسی یکی از خصوصی ترین روابط بشری است و معمولا انسانها دوست ندارند کسی در این لحظات آنها را مشاهده کند و مشاهده فردی دیگر حتی طفلی خردسال، حیا و عفت را از بین می برد. لذا این رابطه باید در مکانی صورت گیرد که کسی قادر به دیدن آنها نباشد.
در حدیثی از امام صادق (ع) آمده است: از آمیزش در جایی که در خانه، کودکی هست(که آنها را می بیند یا صدای آن را می شنود) خودداری کنید که این کار به وجود آورنده زنا است.(1)

رابطه جنسی عاشقانه

شرایط زمانی

در روایات معصومان نیز زمانهایی معرفی شده است که در آنها رابطه جنسی(خصوصا برای فرزند آوری) مکروه است و به برخی از شرایط دیگر توصیه می شود.
امام رضا (ع) در این رابطه می فرمایند: از نزدیکی با همسرت در اوایل شب چه در تابستان وچه در زمستان خودداری کن؛ چرا که در آن هنگام معده و رگها پر هستند. لذا نزدیکی مطلوب نیست و باعث ایجاد قولنج و فلج و نقرس و سنگ کلیه و تقطر ادرار و فتق و ضعف بینایی می شود. پس اگر قصد این کار را داشتی بهتر است که آخر شب باشد؛ چرا که برای بدن مفیدتر است و برای هوش فرزندی که نطفه اش منعقد می گردد، بهتر است.

شرایط روانی

رابطه جنسی بخش کوچک اما بسیار مهمی از ارتباطات زناشویی است بنابراین کمک کردن به مردان برای تشخیص اشتباهاتشان و پذیرفتن اینکه هیچ مرد کاملی وجود ندارد به مفهوم رضایت بیشتر و داشتن رابط جنسی بهتر است

مردان عموما از این موضوع آگاهی ندارند که زنان برای داشتن رابطه جنسی نیازمند آرامش روانی و حرکت تدریجی به سمت آن دارد. در حالی که یک مرد ممکن است ناگهان برای رابطه جنسی آماده شود ؛ واقعا نتواند درک کند که زن برای آغاز رابطه جنسی نیازمند آرامش و تمدد اعصاب است چرا که خودش(مرد) هر زمان کهارگاسم نیاز داشته باشد به واسطه آن به ارضا دست می یابد.
لذا آماده شدن زنان برای رابطه جنسی خیلی بیشتر از مردان جنبه روانی دارد تا فیزیکی. ممکن است شما او را به خوبی لمس کنید اما او تحریک نشود زیرا از نظر روانی و ذهنی هنوز بر روی این موضوع متمرکز نشده است؛ در حالیکه گاهی اوقات او بسیار ساده تر و راحت تر برای رابطه جنسی آماده می شود. لذا شما باید مواظب افکار، عقاید و نظرات و صحبتهای خود قبل و بعد از رابطه جنسی باشید. 
شناخت حساسیتها و خواسته های زن و سپس توجه کردن به آن در رابطه جنسی نقش موثری دارد. اگر او به شما می گوید که از چیز خاصی خوشش می آید و شما از آن چشم پوشی کرده اید ممکن است در خودش احساس بی اعتنایی، تحقیر و یا شرمساری کند و این باعث می شود که دیرتر به آمادگی لازم برای رابطه جنسی برسد.
رابطه جنسی بخش کوچک اما بسیار مهمی از ارتباطات زناشویی است بنابراین کمک کردن به مردان برای تشخیص اشتباهاتشان و پذیرفتن اینکه هیچ مرد کاملی وجود ندارد به مفهوم رضایت بیشتر و داشتن رابط جنسی بهتر است. وقتی که هر یک از زوجین احساس کنند که نیازهایشان در نظر گرفته شده و طرف مقابل به اندازه کافی به فکر تامین رفاه او هست ارتباط آنها بهبود خواهد یافت و تمایل آنها به هم بیشتر خواهد شد.
سخن آخر اینکه وقتی در زمینه نیازها و توانایی ها و ظرفیتهای رابطه جنسی اختلاف هست، بهبود بخشیدن به مهارتهای اتاق خواب چاره مشکل شماست. آموختن مهارتهای ارتباطی اتاق خواب،  برای هر فردی که بخواهد رابطه جنسی رضایت بخشی را با همسرش داشته باشد، لازم است. اکثر مهارتهایی که افراد به صورت مرسوم و همراه با عقاید رایج به کار می برند، قرنهاست که منسوخ شده است. برای مردان داشتن یک روش برای ارتباط جنسی کافی نیست. زن نیز لذت بیشتری را می خواهد. پس مرد باید روشهای دیگری را بیاموزد. درست به مانند زن، مرد نیز بیشتر می خواهد. مرد هم نمی خواهد که از عشق و رابطه عاشقانه محروم شود. لذا زن و مرد هر دو تمایل دارند که از ایجاد یک رابطه زناشویی سرد جلوگیری کنند.

پی نوشت:
1) الکافی، ج5، ص499-500


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.