• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 2509)
شنبه 15/1/1394 - 11:1 -0 تشکر 692476
تشدید تحرکات دوجریان انتخاباتی درمازندران

تشدید تحرکات دوجریان انتخاباتی درمازندران

شمال نیوز: قطعی نشدن انتخابات استانی مجلس شورای اسلامی در اسفند 94 ، هیچگاه موجب نشد تا گروههای سیاسی و انتخاباتی ، این احتمال را نادیده بگیرند و از آن به راحتی عبور کنند .

در استان مازندران نیز جریان های سیاسی همه توان خود را برای شکل گیری فهرست های استانی برای مجلس دهم بکار گرفته تا در صورت استانی شدن انتخابات با لیست ائتلافی وارد کارزار شوند .

کارشناسان سیاسی معتقدند که این گروهها در صورت عدم برگزاری انتخابات استانی هم چیزی را از دست نداده و فهرستی همگون و هماهنگ حوزه ای را در مازندران منتشر می کنند .

در این بین تعطیلات نوروز فرصتی مناسب بود تا لیدرهای دو جریان مهم انتخاباتی و اجتماعی در استان رایزنی های خود را به اوج رسانده و با حضور در شهرستان های مختلف که برخی از آنها علنی و در بین مردم نیز بوده است ، سعی در انسجام نامزدها و گروههای کوچک زیر مجموعه و اتحاد در جریان خود را داشته اند .

شنبه 15/1/1394 - 11:3 - 0 تشکر 692477

اگرچه دو جریان اجتماعی ، انتخاباتی « حامیان دولت تدبیر و امید » که همسو با دکتر حسن روحانی می باشند و « حامیان مهر و عدالت » که همسو با دکتر محمود احمدی نژاد هستند به ترتیب با میدانداری احمد ناطق نوری و سید شمس الدین حسینی انسجام نامزدها را در استان برعهده گرفته اند اما هیچگاه نمی توان انتخابات مجلس آینده را در استان دو قطبی دانست . چرا که جریانات اصلاح طلب و اصولگرا که خود را از همسطح این دو جریان نمی بینند هم نامزدهای اختصاصی خود را معرفی خواهند نمود و همچنین نامزدهای مستقل و فارغ از جریانات سیاسی اما دارای پایگاههای اجتماعی قدرتمند نیز انتخابات را در مازندران پنج قطبی خواهند کرد .

شنبه 15/1/1394 - 11:3 - 0 تشکر 692478

حضور احمد ناطق نوری که به نظر می رسد این روزها مسئولیت انسجام بخشی فهرست حامیان دولت را در استان عهده دار است ، در شهرهای مختلف استان و نشست با چهره های همسو ، نشان از عزم جدی برای پارلمانی حامی دولت دارد که امید زیادی به دوازده نماینده مازندران داشته تا بتواند سهم حداکثری هم ازآن داشته باشد .


ناطق نوری با عنوان مشاور ارشد وزیر نفت و با لقب پدر پارلمان ایران در یکی از روزهای نوروز در جشنواره ای که توسط یکی از شهرداری های مرکزی استان برگزار شد با همراهی فرماندار حاضر می شود و بدون اینکه با عنوان مسئولیتی وی مرتبط باشد سخنرانی می کند تا نقش فرا شهرستانی خود را تکمیل نماید .


حضور ناطق نوری در برخی شهرستان های دیگر نیز این روزها بیشتر شده تا نقش رهبری خود بر جریان سیاسی و انتخاباتی حامیان دولت را برجسته نماید . جریانی که هنوز در نحوه به اجماع رسیدن از میان نامزدهای پر تعداد نتوانستند به نتیجه ای  دست یابد .

شنبه 15/1/1394 - 11:3 - 0 تشکر 692479

از سویی دیگر شمس الدین حسینی ، وزیر اقتصاد دولت سابق هم نوروز پرکاری را سپری کرده است . نشست های پی در پی برای انسجام نامزدهای جریان حامیان دولت سابق از این عضو هیات دولت دهم  ، چهره ای فعال ساخته تا شاید بتواند بر تعداد نمایندگان فراکسیون مهر و عدالت یا همان حامیان رئیس جمهور سابق در مجلس دهم بیافزاید .


حسینی اما اینبار تمرکز خود را بر روی حوزه های انتخاباتی مرکزی استان قرار داد و جلسات منظمی را با یکی از معاونین سابق استاندار مازندران برگزار نمود تا در صورت استانی شدن انتخابات بیشترین بهره را برده و در غیر اینصورت فهرستی هماهنگ و حوزه ای را معرفی نمایند .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.