انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 4304)
پنج شنبه 16/8/1387 - 15:24 -0 تشکر 69238
بیایید سیاستمدار خوبی باشیم

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

خوب ... کم کم باید فعالیتمون رو به صورت جدی توی انجمن شروع کنیم ... اما قبلش باید با اهداف ، وظایف و اخلاق انجمنی این انجمن آشنا بشیم ...

تعریف انجمن :

اصلا سیاست یعنی چی ؟؟؟ 

سیاست در اصل از واژه «ساس - یَسُوسُ» گرفته شده و به معناى مملکت دارى و اصلاح مردم و اداره کردن کارهاى کشورى و همین طور به معنی اقدام براى سامان دادن چیزى به وسیله امورى که آن را اصلاح کند هم هست ...

می خواهیم محیط انجمن سیاسی باشه ... اما محیط سیاسی یعنی چی ؟؟

" محیط سیاسی یعنی چه ؟ آیا درس نخوانند ، شعار سیاسی بدهند ؟ یعنی زنده باد ، مرده باد کنند ؟ نه . محیط سیاسی یعنی جوان از مباحث جهانی و از آنچه که در جهان و در کشور خودش می گذرد آگاه باشد و اصولا بینش داشته باشد .

هدف انجمن :

می خواهیم این جا قدرت تحلیل سیاسی پیدا کنیم ... قدرت تحلیل سیاسی یعنی چی ؟؟؟

" من هیچ مخالف که نیستم ، بلکه تشویق هم می کنم و خواهش هم می کنم که تلاش بشود تا هر جوان قدرت تحلیل سیاسی پیدا نماید . این چگونه می شود ؟ به این صورت می شود که یک عده افراد زبده بنشیند ، با مطالعه و حتی ترجمه آثار و با بحث در نوشته ها و در منشوراتشان بحث های قوی ای را مطرح کنند به بحث بگذارند به مناظره بگذارند ، جوان فکر کند ف مطالعه کند و بتواند قدرت تحلیل سیاسی و برداشت سیاسی پیدا کند . "

قدرت تحلیل سیاسی به چه دردی می خوره ؟؟؟

" اگر شما قدرت تحلیل سیاسی داشته باشید ، وقتی به مسائل جامعه خودتان نگاه می کنید ، آن را می فهمید جریان ها را می شناسید ، هدف گیری ها را می شناسید ، آدم ها را می شناسید ، آینده را حدس مس زنید و تکلیف خودتان را می فهمید . همین طور وقتی به مسائلجهانی نگاه کردید ، جریان های جهانی ، تحرکات جهانی و مسائل جهانی را درک   می کنید . در روزنامه خبر را می خوانید ، می فهمید که بناست چه کاری انجام بگیرد ؛ آینده را پیش بینی می کنید . بر اساس آن پیش بینی ، تکلیف خودتان را می فهمید که باید الان چه کار کنید و کجا باشید . "

سیاست مدار باشیم ، نه سیاست باز .....

  " سیاسی کاری غیر از سیاست مداری است . سیاست مداری یعنی با سیاست خود را آمیختن و به مسائل سیاسی رسیدن . سیاسی کاری و سیاست بازی معنایش این است که انسان از سیاست حربه ای برای بازی های اجتماعی ، برای فریب ها ، برای رسیدن به       هدف های شخصی و خودخواهی ها استفاده کند . این چیز بد و خطرناکی ست . به همین خاطر است که در همه جای دنیا میدان سیاست با سیاسی بازی ها و سیاسی کاری ها همراه است . "

شعار انجمن :

در محیط سیاست صفا و دین و تقوا رو حفظ کنیم .

 

ماندگار باشید

یا علی 

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

پنج شنبه 16/8/1387 - 15:41 - 0 تشکر 69241

اللهم انت السّلام و منک السّلام

و لک السّلام و الیک یعود السّلام

سلاااااااااام

*******

 اصولی که ما در انجمن ملزم به رعایتشون هستیم :

1. اختلاف نظر همیشه و همه جا وجود داره ... ظرفیت داشته باشیم و از این اختلاف نظرها برای رشد و پیشرفت خودمون و انجمن استفاده کنیم .

" فرض کنید بحث سیاسی مطرح است ، خیلی خول ؛ اختلافات سیاسی و مناقشات سیاسی چیزی است که طبیعی ست و عیبی هم ندارد . اصلا نه فقط در زمینه های سیاسی حتی در زمینه های مذهبی نیز اختلاف نظر و اختلاف دیدگاه به پیشرف کمک می کند و هیچ مانعی ندارد . منتها شرط دارد . شرطش این است که مطرح شدن و پرداختن ، هر دو علمی باشد . غوغا گری و مشت گره کردن سر هیچ و پوچ و جنجال آفرینی مناسب نیست . "

2. در این انجمن حفظ حرمت و احترام افراد ( چه کاربران انجمن و چه افرادی که قراره در موردشون در انجمن صحبت کنیم ) خییییییییییلی مهمه ... بنابراین ادب رو در مورد دیگران رعایت کنیم .... مطمئنا در صورت مشاهده اهانت ها و بی ادبی ها به هر کسی ، این حق برای مدیر انجمن وجود داره که اون پست ها رو ویرایش و یا حذف کنه ....

3. اول آرامش خودمون و بعد آرامش انجمن رو حفظ کنیم ... مطمئن باشیم در محیط آروم بهتر میشه در مورد مسائل مهم صحبت کرد .... حفظ آرامش انجمن یکی از مسائلی ه که خیلی برای ما مهمه ... پس خیییلی دقت کنیم ....

4. هیچ کس حق توهین به هیچ حزب و گروهی رو نداره ... میتونیم در مورد عملکردشون سوال و بررسی داشته باشیم ... اما حق توهین نداریم ...

" چرا بچه مسلمان ها با هم نمی سازند ؟ چرا بچه مسلمان ها به بهانه ای همدیگر را طرد می کنند ؟ یکی آن یکی را چپ می داند ؛ یکی آن دیگری را راست می داند . من همیشه می گفتم که جناح الف و ب ، ولی حالا باید بگویم جناح الف و ب و پ و ت و ث ! گاهی دیده می شود که کسی از یکی از جناح ها - که همه این ها مسلمانند - حاضر است با کسی یا کسانی خارج از این مجموعه دست دوستی بدهد ، اما با کسانی از این ها حاضر نیستند چنین کاری بکنند ! گاهی تعصبشان نسبت به همدیگر این قدر زیاد و تند است !! چرا ؟ به چه دلیل ؟ " والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم " چرا این آیات صریح قرآن یادمان می رود ؟ هر چه می توانید با کفار شدید باشید ، اما بین خودتان رحیم و باگذشت باشید . "

5. مسائل و اختلافات شخصی خود را به انجمن وارد نكنیم.

6. از درج مطالبی که هتک حرمت یا عناد با جمهوری اسلامی و ملیت ایرانی است خودداری كنیم.

7. همدیگه رو با نام کاربری صدا کنیم و از به کار بردن اسم حقیقی خودداری کنیم . ایمیلمون رو هم در انجمن قرار ندیم که حذف میشه .

8. تاپیکی که ایجاد می کنیم هدفدار باشه و فقط حالت خبری نداشته باشه .

9. بحث هایی که ایجاد می کنیم پیگیری کنیم و حضور فعال داشته باشیم .

10. اگه از منبعی استفاده می کنیم ذکر منبع رو فراموش نکنیم ، به خصوص مطالبی که بعدا ممکنه باعث اختلاف نظر بشه .

11. از ایجاد تاپیک ها و پست های طولانی خودداری و اون ها رو در چند پست ثبت کنیم .

12. فونت و سایز و رنگ مناسب رو برای مطالبمون انتخاب کنبم تا مخاطب به خوندن مطالبمون ترغیب بشه . (مناسب ترین فونت : Tahoma و بهترین سایز 2 یا 3 . ) پینگیلیش نوشتن هم ممنوعه !!!

13. با نگاهی کوتاه و یا جست و جو در انجمن دقت کنیم که بحثمون تکراری نباشه .

14. مباحث را منحرف نكنیم و از ثبت پاسخ های بر ارتباط با موضوع خودداری کنیم .

15. مطمئن باشیم که بحثمون میتونه کمکی برای رشد انجمن باشه . بعد اونو ثبت کنیم . در شروع بحث حتما هدفمون رو بیان کنیم .

16.مباحث تكراری و پاسخهای نامربوط، توهین آمیز، غیر علمی و بدون محتوا حذف و تخلفات به مدیر سیستم گزارش داده می‌شود.
17. مطالب  اعضا بعد از تأیید مدیر یا جانشین انجمن در سایت قرار می‌گیرند، اما به معنی این نیست که تبیان با این کار مهر تایید به مطالب می‌زند. تبیان نیز مثل شما این قسمت را مجالی برای تبادل اطلاعات و گفتگوی دوستانه می‌داند و هدف آن صرفاً ایجاد فرهنگی در گفتگوهاست که ضامن امنیت شخصیت اعضا باشد و در عین حال شور و هیجان دوستی ها را حفظ کند.

18. کاربرانی که فعالیت مفید و حضور خوبی رو از خودشون نشون بدند به مدیر سیستم معرفی میشن تا سطح دسترسیشون ارتقاء پیدا کنه . و در طرف مقابل کاربرانی که مرتکب تخلف شوند هم به مدیر سیستم معرفی میشن تا تصمیمات لازم درموردشون اتخاذ بشه .

راستی ... صحبت هایی که در سند معرف ذکر شد نقل قول هایی از رهبر عزیزمون هست که امیدوارم همه مون بهشون عمل کنیم ...

پیشاپیش از همکاری همه تون ممنونم و امیدوارم در کنار هم بتونیم باعث پیشرفت انجمن و البته بالا بردن دانش سیاسی خودمون بشیم .

ارتباط بین کاربران و مدیر انجمن از طریق ایمیل انجمن به آدرس

anjoman.siasi@tebyan.org

 و همین طور صندوق انتقادات و پیشنهادات انجام می گیره که انشاءالله پلی باشه برای ارتقای فعالیت هامون ...

ماندگار باشید

یا علی

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی