• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 2768)
سه شنبه 26/12/1393 - 9:11 -0 تشکر 692378
چند خبر جدید

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ساری،به نقل از روابط عمومی ، اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان ساری ریئس این اداره از کشف و ضبط انواع کالای قاچاق به ارزش 167 میلیون ریال در شهرستان ساری خبر داد.

اسماعیل هادی نژاد خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد 550 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و برگزاری گشت های مشترک با نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت،دخانیات و اداره اماکن صورت گرفته است.

هادی نژاد کالاهای مکشوفه را 6579 بسته کالای دخانی، 583 عدد لوازم بهداشتی، 25 دستگاه باطری خودرو و یک دستگاه گوشی همراه عنوان کرد که به اداره اموال تملیکی تحویل خواهد شد.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان ساری از شهروندان خواست تا درصورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با تلفن 124 اعلام نمایند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

سه شنبه 26/12/1393 - 9:12 - 0 تشکر 692379

 برنامه‌های فرهنگی و هنری نوروز 94 در اراضی عباس‌آباد  

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد گفت: در نوروز 94 منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد میزبان آوردگاه فرهنگی و هنری عید شرقی خواهد بود.اردشیر نوریان ضمن اعلام این خبر افزود: منطقه فرهنگی عباس‌آباد، قطب فرهنگی و گردشگری پایتخت است که در نوروز 94 ضمن استقبال از شهروندان و مسافران نوروزی میزبان مراسم، برنامه‌ها و جشنواره‌های متعدد فرهنگی و هنری خواهد بود. مدیر عامل شرکت نوسازی عباس‌آباد تصریح کرد: برنامه‌های نوروز 94 این منطقه هماهنگ و متناسب با بهار فاطمی‌، سیاست‌های گردشگری و رویکردهای فرهنگی شهرداری تهران است که برای اولین بار در پایتخت رقم خواهد خورد. به گفته وی استقرار و فعالیت تورهای گردشگری، نمایشگاه‌های صنایع دستی و محصولات فرهنگی و نمایشگاه‌های عکس، جشن‌ها و مراسم‌های متعدد، نورافشانی و... از جمله برنامه‌هایی است که در ایام نوروز شاهد اجرای آن در این منطقه خواهیم بود. وی با اشاره به مناسبت‌های روز طبیعت و جمهوری اسلامی یادآور شد: در دو روز 12 و 13 فروردین ضمن آمادگی برای استقبال گسترده شهروندان ویژه‌برنامه‌های مفصلی را با محوریت آسمان آبی و زمین پاک و نماد پرچم مقدس جمهوری اسلامی برگزار خواهیم کرد.

سه شنبه 26/12/1393 - 9:16 - 0 تشکر 692380

مدیرکل اقتصاد و دارایی مازندران گفت: مازندران یکی از مستعدترین استان‎ها برای سرمایه‌گذاری است. خبرگزاری فارس: مازندران یکی از مستعدترین استان‎ها برای سرمایه‌گذاری است به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، موسی قاسم‌پیشه صبح امروز در مراسم آغاز به کار نخستین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان مازندران افزود: امروز همه دولت‌های دنیا به مقوله اقتصاد و سرمایه‌گذاری توجه ویژه‌ای دارند. وی با اشاره به اینکه در همه نظریه‌ها و الگوهای رشد سرمایه به عنوان موتور محرکه محسوب می‎شود، تصریح کرد: مازندران با داشتن مزیت‌های ویژه و بی‌نظیر همچون سه محور مواصلاتی به پایتخت، سه فرودگاه، سه بندر و پنج گمرک و همچنین جنگل، معادن غنی و سواحل بی‌نظیر یکی از مستعد‌ترین استان‌های کشور برای سرمایه‌گذاری است. مدیرکل اقتصاد و دارایی مازندران با تاکید بر ارائه بستر مناسبت و تسهیل صدور مجوزها برای طرح‌های اقتصادی اظهار کرد: با جذب سرمایه‌گذار گام اساسی در اقتصاد استان بر می‌داریم. وی با اشاره به تاکید استاندار برای برگزاری این همایش ابراز امیدواری کرد: برگزاری این همایش با حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی موجب توسعه اقتصادی و بهبود کسب و کار در استان می‌شود. قاسم‌پیشه شناساندن فرصت‌ها و ایجاد سرمایه‌گذاری را ضروری تلقی کرد و افزود: باید خدمات سرمایه‌گذاری به گونه‌ای صورت گیرد که سرمایه‌گذاران با تسهیل به این کار در مازندران مبادرت ورزند

سه شنبه 26/12/1393 - 9:16 - 0 تشکر 692381

شمال نیوز: وی که بیش از بیست سال سابقه تدریس دارد با تعجب اظهار داشت : سیستم اطلاع رسانی و بازرسی در اداره کل آموزش و پرورش مازندران ناکارامد است و اگر مشاهده کنید علی رغم پبیش بینی ها هیچ اطلاعیه ای از سوی روابط عمومی منتشر نشد و بازرسی نیز در این خصوص صورت گرفت ....

شمال نیوز: این روزها بسیاری از مدارس مازندران به تقویم رسمی کشور بی‌اعتنایی کردند و به پیشواز تعطیلات زودهنگام رفتند. اگر چه شنبه وزیر آموزش و پرورش گفته باشد « چهارشنبه بیست‌وهفتم اسفند روز آخر کار مدارس است.» اما در سایه ضعف مدیریتی در اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران ، بسیاری از مدارس تعطیلی های خودسرانه داشته اند !

گزارش خبرنگاران شمال نیوز از سراسر استان حاکی است ، در بسیاری از مدارس استان خصوصا در دوره ابتدایی، روز دوشنبه و برخی امروز را روز آخر تحصیلی در سال 93 اعلام کرده اند و دو تا سه روز زودتر دانش آموزان را تهطیل کرده اند .

بسیاری از خانوده ها هم از این وضعیت نگرانند و روند فعلی را موجب بی تفاوتی به نظم و انظباط در فرزندانشان می دانند .

در این میان اداره کل آموزش و پرورش استان اما از صدور یک اطلاعیه ساده بر روی خروجی سایت رسمی خود دریغ ورزیده و به این اقدام خودسرانه مدارس مهر تایید زد .

نتیجه این که سال تحصیلی دانش آموزان از یک سو به واسطه تعطیلات رسمی، از سوی دیگر به علت تعطیلی پنجشنبه ها و از دیگر سو به واسطه تعطیلاتی که خودسرانه برای خود تعیین می کنند، کوچک و کوچک تر می شود و شکی نیست که دایره روزهای آموزشی دانش آموزان به این واسطه تنگ و تنگ تر می شود.

سیستم اطلاع رسانی و بازرسی در آموزش و پرورش مازندران ناکارامد است

یکی از معلمان ساروی در این رابطه به شمال نیوز می گوید :  تجربه نشان داده در پس برخوردهای منفعلانه مدیران آموزش و پرورش استان ، کمتر مدیری از برخورد اداری و قانونی نگران است که این جای تامل دارد.

وی که بیش از بیست سال سابقه تدریس دارد با تعجب اظهار داشت : سیستم اطلاع رسانی و بازرسی در اداره کل آموزش و پرورش مازندران ناکارامد است و اگر مشاهده کنید علی رغم پبیش بینی ها هیچ اطلاعیه ای از سوی روابط عمومی منتشر نشد و بازرسی نیز در این خصوص صورت گرفت تا حداقل مدیران مدارس توجه بیشتری نمایند .

این فرهنگی پر سابقه با انتقاد از مدیرکل آموزش و پرورش مازندران سئوال کرد : نقش هیات رسیدگی به تخلفات در آموزش و پرورش کجاست و چه تخلفی بالاتر از این می توان پیدا کرد که چند روز از تقویم آموزشی مدارس کاسته شود و مدیرکل آموزش و پرورش فقط نظاره گر باشد !

تعطیلی زودتر از موعد مدارس، رسمی است که در چند سال اخیر باب شده وگرنه در دهه های قبل اگر سنگ هم از آسمان می بارید مدارس دایر بود، تا روز آخر و تا آخرین لحظات.

اگر امروز مدارس این چنین در روزهای آخر سال تق و لق می شود نشاندهنده نوعی فرهنگ است که میل به بی اعتنایی به تقویم، روزهای رسمی و کار و تلاش دارد که با زبان بی زبانی، بحرانی در کمین را روایت می کند.


ایمیل مستقیم :‌ این نشانی ایمیل دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید شماره پیامک : 3000592323   نظرات خوانندگان :
شهرام اطاقسرایی 26 اسفند 1393 7 1 پاسخ باسلام اقای نویسنده متن خودت محصل بودی اینطوری نبودی حال نقد می کنی نا شناس 26 اسفند 1393 1 1 پاسخ دبیرستان شهید بهشتی 1 (تیزهوشان)از روز بیستم اسفند به بعد با هماهنگی مدیریت و معاونین عملا تعطیل شد.

سه شنبه 26/12/1393 - 9:18 - 0 تشکر 692382

شمال تیوز : رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: 800 تن پرتقال و 700 تن سیب برای توزیع در استان با نرخ مصوب آماده توزیع می باشد و برای این منظور 68 مرکز توزیع میوه شب عید در مازندران در نظر گرفته شده است.... آغاز توزیع میوه شب عید در سراسر استان مازندران

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت : 800 تن پرتقال و 700 تن سیب برای توزیع در استان با نرخ مصوب آماده توزیع می باشد و برای این منظور  68 مرکز توزیع میوه شب عید در مازندران در نظر گرفته شده است.


 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور  در جلسه کمیسیون تنظیم بازار که در معاونت برنامه ریزی استانداری برگزار شد درباره آخرین وضعیت خرید و توزیع مرکبات و سیب و گوشت مرغ گفت: با توجه به نامه ابلاغی از سوی معاون اجرایی رییس جمهور به تمامی استانداران و تاکید آن از سوی وزیر جهاد کشاورزی مقرر شد قیمت میوه شب عید با تعیین هزینه حمل و نقل مشخص شود.


وی با بیان اینکه از 22 اسفند ماه سیب و پرتقال شب عید به شهرستان های استان حمل شده است گفت: توزیع میوه ها از فردا 25 اسفندماه در واحدهای صنفی میوه فروشی و مراکز عرضه مستقیم سازمان میادین میوه و تره بار به هم استانی ها عرضه می شود.


رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: 800 تن پرتقال و 700 تن سیب برای توزیع در استان با نرخ مصوب آماده توزیع می باشد.


حیدرپور تصریح کرد: 68 مرکز در مازندران برای توزیع میوه شب عید در نظر گرفته شده است.


وی یادآور شد: بر اساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار مقرر شد قیمت هر کیلو پرتقال 2 هزار و 900 و هر کیلو سیب 2 هزار و 700 تومان به دست مصرف کنندگان برسد.


رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: در عرضه سیب محدودیتی وجود ندارد و در صورت تقاضا از سوی استان ها تامین و توزیع انجام خواهد شد.


حیدرپور ادامه داد: 300 تن گوشت قرمز ران و سردست در بازار تزریق خواهد شد که قیمت هر کیلو گرم آن درب سردخانه  17 هزار و 500 تومان است و با قیمت 18 هزار و 500 تومان به دست مصرف کننده می رسد.


وی افزود: گوشت سفید به اندازه کافی در استان ذخیره سازی شده و هیچگونه کمبودی وجود ندارد.


رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: فاصله قیمتی با بازار نباید زیاد باشد تا منجر به ناسلامتی در توزیع شود

سه شنبه 26/12/1393 - 9:20 - 0 تشکر 692383

پایگاه خبری خزر:علی نبیان در جلسه ستاد تسهیلات سفر استان مازندران گفت که سفرهای نوروزی در مازندران از روز گذشته در مبادی ورودی استان آغاز شده است.

 وی با بیان اینکه سفر در مازندران همه مکانی و همه زمانی است و مختص ایام تعطیل نمی شود گفت : مازندران استان گردشگری است و همه دستگاه ها نیز به نوعی متولی این امر هستند.


وی افزود : دولت ، دولت تدبیر و امید است و این وظیفه مدیران است که با ایجاد هماهنگی و نظارت درست بر اجرا ،امید را در دل مردم به ویژه گردشگرانی که برای استراحت به مازندران سفر می کنند فراهم کنند.


وی بر مدیریت بازار و تامین مایحتاج و نظارت بر قیمت ها تاکید کرد و گفت:حضور مسئولین در جای جای استان موجب دلگرمی مردم است. این موضوع بیش از گذشته باید پیشگیری و نظارت شود.


وی به حضور نیروی انتظامی جهت تامین امنیت گردشگران و پلیس راهنمایی و راهور برای ایجاد فضایی آرام برای مردم اشاره کرد و گفت: کار ستاد کار گروهی است و در قالب کارگروهی می توان به نقطه مطلوب رسید.همه اعضای ستاد تسهیلات سفر جدای از جایگاه حقیقی و حقوقی باید بر مسایل دیگر نظارت داشته باشند

سه شنبه 26/12/1393 - 9:20 - 0 تشکر 692384

شمال نیوز : در پاسخ به نامه محمد دامادی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نامه ای به تاریخ 15 دی ماه سال جاری از موافقت و تامین اعتبار لازم در خصوص درخواست نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی منتشر کرده است که.... تحقق اعتبار 35 میلیارد تومانی برای فرودگاه دشت ناز

شمال نیوز : معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و رئیس سازمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با درخواست محمد دامادی برای اختصاص اعتبار ویژه به فرودگاه مرکز استان موافقت کرد .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محمد دامادی در نامه این نماینده مجلس به محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و رئیس سازمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به تاریخ 15 آذر ماه سال جاری آمده است:« با توجه به قابلیت توسعه فرودگاه بین المللی ساری جهت فرود هواپیماهای پهن پیکر داخلی و خارجی که این مهم نقش موثری در پیشرفت و شکوفایی اقتصاد مازندران و مضافا دیگر استان های همجوار شمالی دارد. فلذا با تامین و تخصیص مبلغ 350 میلیارد ریال اعتبار به پروژه مذکور تحقق این امر متصور می باشد. استدعا دارم دستور فرمایید نسبت به پیش بینی و اختصاص اعتبار مورد لزوم جهت اجرایی شدن پروژه معنونه در لایحه بودجه سال 1394 اقدام موافق مبذول گردد.»


در پاسخ به نامه محمد دامادی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نامه ای به تاریخ 15 دی ماه سال جاری از موافقت و تامین اعتبار لازم در خصوص درخواست نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی منتشر کرده است که تصویری از نامه مذکور در ادامه می آید. متن کامل نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که به امضای علی رضا صالح معاون مجلس ،حقوقی و استانها آمده است به شرح زیر می باشد:


برادر ارجمند جناب اقای دامادی


نماینده محترم مردم ساری در مجلس شورای اسلامی


سلام علیکم


ضمن آرزوی توفیق روز افزون ،بازگشت به نامه شماره 2170ت مورخ 9/9/1393 در خصوص " تامین اعتبار لازم به منظور اجرای طرح توسعه فرودگاه بین المللی ساری"به استحضار می رساند:


حسب اعلام امور زیربنایی معاونت متبوع،اعتبار طرح یادشده رد بودجه شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور لحاظ گردیده است.


علی رضا صالح


معاون مجلس،حقوقی و استان هاتحقق اعتبار 35 میلیارد تومانی برای فرودگاه دشت ناز با تلاش دامادی
در خواست محمد دامادی
پاسخ مثبت از سوی دولت

سه شنبه 26/12/1393 - 9:22 - 0 تشکر 692385

خبرگزاری آریا-حدود 200 هزار عدد انواع مواد محترقه در بابل کشف و ضبط شد .
به گزارش خبرگزاری آریا، فرمانده نیروی انتظامی بابل به خبرنگار ما گفت : در آستانه چهارشنبه آخر سال و در راستای اجرای طرح برخورد با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد محترقه ، ماموران انتظامی این شهرستان با کشف 194 هزار عدد
مواد محترقه کم خطر و 5 هزار و 700 عدد مواد محترقه پر خطر ، 19 متهم را
شناسایی و دستگیر کردند .
سرهنگ فقیه افزود : در این خصوص 3 واحد صنفی متخلف نیز شناسایی و پلمپ
و متهمان با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند .

سه شنبه 26/12/1393 - 9:22 - 0 تشکر 692386

خبرگزاری آریا-در شهرستان بابل فردی که در درگیری با برادر کوچک خود با شلیک گلوله به سمت منزل وی مرگ مادر خود را رقم زد توسط ماموران پلیس آگاهی این شهرستان دستگیر شد.  
به گزارش خبرنگارآریادفترمازندران دربابل،به نقل از پایگاه خبری پلیس،سرهنگ علی فقیه عبدالهی فرمانده انتظامی شهرستان بابل گفت: درپی کسب خبری از مرکز فوریتهای پلیسی 110 مبنی بر یک مورد درگیری خانوادگی بین دوبردار به نام های "قاسم وامیر- ط " که در همسایگی همدیگر زندگی می کردند در شهر امیر کلای این شهرستان بلافاصله ماموران انتظامی به محل اعزام شدند.فرمانده انتظامی شهرستان بابل افزود: در این درگیری برادر بزرگتر به نام " قاسم – ط " با اسلحه شکاری اقدام به تیر اندازی به سمت منزل برادر کوچکتر به نام " امیر" اقدام کرد که در نتیجه گلوله اشتباها به مادرشان که پشت درب منزل بوده اصابت کرد .
فقیه عبدالهی خاطر نشان کرد : دراین حادثه مادر خانواده که به شدت مصدوم شده بود توسط عوامل امدادی به بیمارستان منتقل شد .
وی در ادامه تصریح کرد: مادر این افراد به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان جان باخت وعامل تیر اندازی که با به جا گذاشتن سلاح قبل از حضور ماموران از صحنه متواری شده بود در کمتر از 12 ساعت در یکی از مناطق روستائی شهرستان همجوار شناسایی ودستگیر شد.    
متهم در بازجوئی های به عمل آمده اظهار داشت : به قصد ترساندن بردار خود به سمت منزلش شلیک کردم که گلوله به مادرمان که پشت در قرار گرفته بود اصابت کرد .
متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و موضوع در دست بررسی است

سه شنبه 26/12/1393 - 9:23 - 0 تشکر 692387

خبرگزاری آریا-معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای طرح «دست‌های مهربانی» فردا در امامزاده عباس(ع) ساری خبرداد..


به گزارش خبرنگارآریادفترمازندران درساری،حجت‌الاسلام مسعود قربانی اظهار کرد: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک‌اندیش طرح دست‌های مهربانی را در استان در جهت کمک به نیازمندان برگزار می‌کند.          
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: با توجه به محدود بودن این موقوفات، منابع افراد خیر و نیکوکار نیز در این طرح مشارکت کرده و زمینه برای اجرای هرچه بهتر این برنامه مهیا شده است.       
قربانی با بیان اینکه بیشترین نیات مربوط با طرح دست‌های مهربانی در شهرستان‌های ساری و بابل وجود دارد، اظهار کرد: در برخی از شهرستان‌ها هیچ موقوفه‌ای با نیت مرتبط با طرح دست‌های مهربانی وجود ندارد و سعی می‌شود در این شهرستان‌ها از کمک‌های مالی خیران استفاده و بهره‌گیری شود.     
وی ادامه داد: این طرح با هدف کمک به اقشار آسیب‌پذیر و افراد نیازمند از قبیل؛ خانواده‌های بی‌سرپرست، کودکان بی‌سرپرست، کمک به شیرخوارگاه‌ها، دانش‌آموزان نیازمند و... اجرا می‌شود.       
این مسئول گفت: از جمله نیازهای روز جامعه مساعدت به ایتام،کودکان بی‌سرپرست، بدسرپرست و مستمندان است که از خیرین و واقفان در خواست می‌کنیم تا نیات وقف‌های خود را در این راه سوق دهند.     
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران از برگزاری طرح دست های مهربانی به صورت استانی در جوار آستان مقدس امامزاده عباس (ع) ساری خبر داد و گفت: این مراسم فردا ساعت 10 مرکز استان مازندران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی اجرا می شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.