• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 1968)
دوشنبه 18/12/1393 - 8:43 -0 تشکر 692339
رودخانه های مازندران با 5 هزار کیلومتر طول نیاز به اعتبارات ویژه برای ساماندهی دارند

مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران گفت که 5 هزار کیلومتر طول رودخانه های استان مازندران است که بیشتر آنها نیاز به ساماندهی و مرمت و اعتبارات ویژه دارند.

 

 

دوشنبه 18/12/1393 - 8:43 - 0 تشکر 692340

رستم زرودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر، خاطرنشان کرد: بیشتر رودخانه های استان سردهنه های سنتی دارند که برای اعمال تغییرات در آنها و نصب تجهیزات مدرن نیاز به اعتبارات زیادی است.

وی تصریح کرد: سردهنه های رودخانه از این حیث مهم است که با بالا آمدن آب، بستن آن دشوار می شود و در صورتی که نتوانیم آن را مهار کنیم، آب در زمین های کشاورزی و منازل مردم سرازیر شده و خسارت های سنگینی را بر جای می گذارد.

دوشنبه 18/12/1393 - 8:44 - 0 تشکر 692341

مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران بیشتر پل های موجود بر روی رودخانه های استان را غیراستاندارد دانست و گفت: بیشتر این پل ها عرض کمی داشته و گوشواره های آن افتاده که باعث انباشت رسوب و بالا آمدن سطح آب ها و جاری شدن آب رودخانه در معابر و خیابان ها می شود.

زرودی در ادامه تعیین شدن حریم رودخانه از لحاظ حقوقی را از ضروریات دیگر دانست و اظهار داشت: حریم رودخانه ها مشخص نیست و اقدام برای نشانه گذاری حریم رودخانه نزدیک به 4 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به ارایه پیشنهادی در خصوص تامین مالی ساماندهی رودخانه ها از برداشت از خود آنها، گفت: ما می توانیم از ظرفیت های رودخانه ها استفاده کنیم، با همکاری پیمانکاران با تجهیزات مناسب می توانیم از آورده های مصالح رودخانه ها هزینه دیوارکشی آنها را تامین کنیم.

دوشنبه 18/12/1393 - 8:44 - 0 تشکر 692342

مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران در ادامه با اشاره به ضرورت تدوین طرح جامع سیلاب، گفت: کار در حوزه کنترل سیلاب مربوط به یک دستگاه نیست. همه دستگاه های درگیر که از هواشناسی آغاز می شود تا حوزه آبخیزداری، ابنیه روستایی، شهرداری و دیگر بخش ها باید به وظایف خود در این خصوص عمل کنند.

نمایندگان مجلس هفته های گذشته در جریان بررسی لایحه بودجه سال 94 کل کشور، با اختصاص 180 میلیارد تومان جهت ساماندهی رودخانه ها موافقت کردند.

در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه 1394، با الحاق یک بند به تبصره 3 این لایحه موافقت کردند که 180 میلیارد تومان به ساماندهی رودخانه ها در کشور اختصاص یابد.

این مبلغ جهت تکمیل طرح های حفاظت و ساماندهی رودخانه ها، آزادسازی و پرداخت خسارت به تصرفات و اعیانی های مزاحم و یا اراضی موردنیاز وزارت نیرو جهت اصلاح مسیر رودخانه های همان شهر در اختیار این وزارتخانه قرار می گیرد.

آیین نامه اجرائی این بند توسط وزارت نیرو تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.