• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 2147)
دوشنبه 27/11/1393 - 10:27 -0 تشکر 692162
سفر دو روزه وزیر بهداشت به مازندران

راه بی‌‌پایان بهداشت و درمان کشور / افتتاح یک‌هزار خانه بهداشت روستایی در سال 94

سفر دو روزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مازندران، با افتتاح همزمان یک‌هزار خانه بهداشت روستایی در کشور به پایان رسید اما این پایان راه نیست و در سال ۹۴ نیز، یک‌هزار خانه بهداشت دیگر در کشور افتتاح می‌شود.

خبرگزاری فارس: راه بی‌‌پایان بهداشت و درمان کشور / افتتاح یک‌هزار خانه بهداشت روستایی در سال 94

 

سه شنبه 28/11/1393 - 8:17 - 0 تشکر 692163

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شب گذشته به اتفاق هیئت همراه وارد فرودگاه ساری شد و مورد استقبال استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرار گرفت.


بر اساس برنامه، بیمارستان ریفرال قلب مازندران (ساری)، نخستین مکانی بود که باید با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شد.


پروژه اورژانس مرکز قلب حضرت فاطمه زهرا (س) و بخش مراقبت‌های ویژه، در سه طبقه ساخته شده که در مجموع شامل 70 تخت اورژانس و CCU اطفال و بزرگ‌سالان است

این پروژه مهم با صرف 9 میلیارد تومان هزینه ساخت و تجهیز، به بهره‌برداری رسمی رسید تا بخش زیادی از جای خالی تخت‌های اورژانس و مراقبت‌های ویژه این مرکز را پر کند

سه شنبه 28/11/1393 - 8:18 - 0 تشکر 692164

افتتاح کلینیک دندان‌پزشکی طوبی در ساری


افتتاح کلینیک دندان‌پزشکی مرحوم باغبان شهرستان ساری، دیگر پروژه‌ای بود که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسمی رسید.


کلینیک دندان‌پزشکی ساری با صرف 2.5 میلیارد تومان هزینه ساخت و تجهیز، به مناسبت گرامی‌داشت سی و ششمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی، تقدیم جامعه هدف شد.

سه شنبه 28/11/1393 - 8:20 - 0 تشکر 692165

افتتاح اورژانس بیمارستان شهید زارع ساری


افتتاح ساختمان جدید اورژانس مرکز درمانی شهید زارع (سوانح و سوختگی) ساری نیز دیگر برنامه کاری شب گذشته قاضی‌زاده هاشمی در مازندران بود.


مرکز درمانی شهید زارع ساری دارای دو بخش سوختگی و روان‌درمانی است که تنها بیمارستان تخصصی مازندران در هر دو بخش بوده و حتی بیماران استان‌های همجوار را نیز پذیرش می‌کند.


اورژانس جدید این بیمارستان هم بزرگ‌تر از اورژانس قدیمی و هم دارای امکانات بهتر از جمله چهار تخت بستری و دو تخت ایزوله است.

سه شنبه 28/11/1393 - 8:20 - 0 تشکر 692166

افتتاح مرکز بهداشتی درمانی «سورک»   


برنامه‌های امروز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شبانه‌روزی «سورک» در شهرستان میان‌دورود آغاز شد.


هزینه ساخت این پروژه به میزان یک میلیارد تومان را حاج‌مصطفی آشوری یکی از خیران کشورمان به عهده گرفت، دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز یک میلیارد و 200 میلیون تومان را به تجهیز این پروژه اختصاص داد تا با راه‌اندازی بخش‌های زنان و زایمان، اطفال، قلب و عروق و جراحی، نظر جامعه هدف را جلب کند.

سه شنبه 28/11/1393 - 8:21 - 0 تشکر 692167

به صدا درآمدن همزمان زنگ آغاز نیمسال تحصیلی جدید بهورزان


یکی از برنامه‌هایی که در حاشیه سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مازندران انجام شد، به صدا درآوردن زنگ آغاز نیمسال تحصیلی دوم دانشکده پرستاری بهشهر بود تا به صورت متمرکز، آغازی برای سال تحصیلی جدید بهورزان در سراسر کشور باشد.

سه شنبه 28/11/1393 - 8:21 - 0 تشکر 692168

افتتاح همزمان یک‌هزار خانه بهداشت روستایی در کشور


مهم‌ترین برنامه کاری سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در سفر به مازندران، افتتاح همزمان یک‌هزار خانه بهداشت روستایی در سراسر کشور بود که آیین بهره‌برداری از این پروژه‌ها، به طور نمادین در خانه بهداشت روستای «زرندین» شهرستان نکا برگزار شد.


در این مراسم، تندیس بهره‌برداری از یک‌هزار خانه بهداشت روستایی در سراسر کشور نیز به دست قاضی‌زاده هاشمی و با حضور آیت‌الله طبرسی نماینده ولی‌فقیه در مازندران، استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین جمع زیادی از مسئولان استانی و شهرستانی، رونمایی شد.


این برنامه که به طور مستقیم از شبکه‌های سلامت و تبرستان سیمای جمهوری اسلامی ایران قابل دریافت بود، خیلی‌ از شهروندان نکایی را ذوق‌زده کرده و به محل افتتاحیه کشاند.

سه شنبه 28/11/1393 - 8:21 - 0 تشکر 692169

آغازی در پایان یک راه


سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مازندران تمام شد و پرونده پروژه‌های عمرانی و خدماتی حوزه بهداشت و درمان در دهه‌فجر 93 این استان نیز بسته شد اما این راه را نهایتی نیست و به‌زودی شاهد افتتاح پروژه‌های دیگری در راستای طرح تحول سلامت در این استان خواهیم بود.


به عنوان مثال، هرچند افتتاح 130 خانه بهداشت از جمع یک‌هزار خانه بهداشت کشور در مازندران انجام شد اما 20 خانه بهداشت دیگر نیز در آستانه بهره‌برداری رسمی قرار دارد

سه شنبه 28/11/1393 - 8:22 - 0 تشکر 692170

نقش غیرقابل انکار جهاد سازندگی و سپاه در پروژه‌های بهداشت و درمان


در لایه‌های اصلی سخنان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین افتتاح همزمان یک‌هزار خانه بهداشت روستایی کشور، به نقش جهاد سازندگی و سپاه باید اشاره کنیم که در ساخت خانه‌های بهداشت روستایی به چشم می‌خورد، ساخت 130 خانه روستایی در مدت حدود پنج ماه در مازندران و یک‌هزار خانه بهداشت در سراسر ایران، جز با کار جهادی و حضور نیروهای جهادی و بسیجی امکان‌پذیر نبوده است.


نقش نیروهای جهادی در طرح تحول سلامت، قابل انکار نیست و شاید حوزه بهداشت و درمان را باید تنها حوزه‌ای بدانیم که استانداران، نمایندگان مجلس، نمایندگان ولی‌فقیه، مسئولان و مردم، مشارکت و تعامل قابل توصیفی با یکدیگر دارند زیرا سلامت و تندرستی، شوخی‌بردار نیست.


تعبیر وزیر بهداشت از سپاه و جهاد سازندگی به عنوان دوبال که متشکل از جوانان انقلابی است، در واقع یک حقیقت است زیرا در گذشته نیز فعالیت‌هایی از این دست با حضور همین طیف جهادی انجام می‌شد و به گفته قاضی‌زاده هاشمی، احیای جهاد سازندگی، نسیم تازه‌ای از خدمات‌رسانی را در کشور ایجاد کرده است.

سه شنبه 28/11/1393 - 8:23 - 0 تشکر 692171

l/k?

ورود جدی دولت یازدهم در طرح تحول سلامت


ورود جدی دولت یازدهم در طرح تحول سلامت، تقدم بهداشت بر درمان، پذیرش دانشجویان پزشکی از نیروهای بومی، ساماندهی 2 میلیون حاشیه‌نشین از مجموع 10 میلیون حاشیه‌نشین، واقف بودن به مشکلات پزشک خانواده، نبود سیستم ارجاع در شرایط فعلی، تاکید بر اهمیت نظام ارجاع در طرح تحول سلامت، پرداخت 90 درصد هزینه‌های درمان بیماران صعب‌العلاج توسط دولت، تلاش برای ساخت مرکز سرطان پیشرفته در مازندران و تلاش برای فعالیت‌های بهداشتی و درمانی در بخش دندان‌پزشکی، گلچینی از سخنان سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در سفر به مازندران است.


وی همچنین علت افتتاح نشدن بیمارستان امام خمینی (ره) آمل را نبود نیروی انسانی لازم عنوان کرد اما به نظر می‌رسد شرایط لازم مالی برای استخدام نیرو وجود ندارد و این وضعیت در 76 بیمارستان در حال بهره‌برداری کشور، حاکم است.


به گزارش فارس، خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان به‌ویژه در بخش ساخت خانه‌های روستایی را پایانی نیست، زیرا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول داده است که در نیمه نخست سال 94 نیز یک‌هزار خانه بهداشت در کشور افتتاح و همه مراکز بهداشتی نیز نوسازی شوند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.