• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 2084)
چهارشنبه 15/11/1393 - 10:1 -0 تشکر 692048
شکوه فجر در سرزمین علویان

افتتاح پروژه‌های نظام سلامت در مازندران به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان

به مناسبت گرامی‌داشت دهه مبارکه فجر ۹۳، دانشگاه علوم پزشکی مازندران پروژه‌های مهمی را در شهرها و روستاهای این استان افتتاح می‌کند که ارزش آنها به بیش از یک‌هزار میلیارد تومان می‌رسد.

خبرگزاری فارس: افتتاح پروژه‌های نظام سلامت در مازندران به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان

 

چهارشنبه 15/11/1393 - 10:2 - 0 تشکر 692049

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، انقلاب اسلامی ایران در حالی به استقبال سی‌وششمین بهار پیروزی خود می‌رود که توانسته است در این مدت باوجود تحریم‌ها، تهدیدها و کمبودها، پیشرفت‌های قابل توجهی در بخش‌های مختلف داشته باشد که نمونه بارز آن را می‌توان در نظام سلامت دید؛ جایی که حتی در دورترین و دشوارترین مسیرهای ارتباطی، جای پزشک و خانه بهداشت، خالی نیست.


در بازدیدهایی که به اتفاق سایر نمایندگان دفاتر خبرگزاری‌های مازندران در هفته گذشته با هماهنگی دانشگاه‌ علوم پزشکی مازندران از پروژه‌های قابل افتتاح این دانشگاه در دههفجر 93 انجام دادیم؛ این نتیجه مهم حاصل شد که نظام سلامت توانسته است نه‌تنها با تکیه بر منابع سازمانی خود بلکه با جلب نظر خیران و اهالی روستا، به دستاوردهای قابل توصیفی برسد.

چهارشنبه 15/11/1393 - 10:2 - 0 تشکر 692050

افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شهر سورک


به عنوان مثال، می‌توان به ساخت مرکز بهداشتی درمانی تیپ یک شبانه‌روزی سورک در شهرستان میان‌دورود با هزینه یکی از خیران به نام مصطفی آشوری و با هزینه بیش از یک میلیارد تومان اشاره کرد که این فرد نیکوکار علاوه بر این پروژه، هزینه ساخت یک واحد آزمایشگاهی را نیز در کنار مرکز بهداشتی درمانی سورک، تقبل کرده است.


ساخت این مرکز با کمک فرد نیکوکار و تجهیز آن توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ترکیب و الگوی زیبایی از همت دولت و ملت برای رسیدن به پیشرفت و آبادانی روزافزون است.

چهارشنبه 15/11/1393 - 10:2 - 0 تشکر 692051

افتتاح کلینیک و دانشکده دندان‌پزشکی ساری


یکی از نیازهای مهم حوزه سلامت برای پاسخ‌گویی به جامعه هدف، ساخت دانشکده دندان‌پزشکی ساری در کنار کلینیک دندان‌پزشکی درمانگاه تخصصی طوبی است که هم باعث پیشرفت کاری دانشجویان و هم موجب پاسخ‌گویی به نیاز شهروندان در دو نوبت صبح و عصر است.


خدمات دندان‌پزشکی مرکز مازندران به همین جا ختم نمی‌شود زیرا در آینده‌ای نزدیک، شاهد افتتاح کلینیک و مجموعه بزرگ و کامل‌تری از خدمات دندان‌پزشکی در مازندران خواهیم بود.

چهارشنبه 15/11/1393 - 10:2 - 0 تشکر 692052

افتتاح سی‌تی‌اسکن بیمارستان‌های بوعلی ساری و رازی قائم‌شهر


بخش سی‌تی‌اسکن در بیمارستان‌ها یکی از بخش‌های مهم محسوب می‌شود زیرا نبود آن، مشکلاتی را برای بیمار، خانواده بیمار و خود پرسنل بیمارستان در پی دارد که نمی‌توان تبعات حاصل از انتقال یک بیمار به بیمارستان دیگر یا مراکز خصوصی برای سی‌تی‌اسکن را در نظر نگرفت.


در این بخش می‌توان به ارجاع ماهانه 200 بیمار از بیمارستان بوعلی ساری و انتقال 30 بیمار از بیمارستان رازی قائم‌شهر به سایر بیمارستان‌ها یا مراکز خصوصی برای انجام سی‌تی‌اسکن، اشاره کرد.


با افتتاح این دو پروژه، بخش مهمی از دغدغه جامعه هدف و نظام سلامت در دو مرکز آموزشی درمانی ذکر شده، حل می‌شود.

چهارشنبه 15/11/1393 - 10:3 - 0 تشکر 692053

افتتاح اورژانس بیمارستان شهید زارع


مرکز آموزشی درمانی شهید زارع که بیشتر به نام سوانح و سوختگی مازندران شهرت دارد، یکی از معدود بیمارستان‌های مهم کشور در حوزه اعصاب و روان و سوختگی است که در اهمیت آن می‌توان به مراجعه‌کنندگانی از استان‌های همجوار، ضریب اشغال 100 درصدی در بخش اعصاب و روان و ضریب اشغال 50 تا 70 درصدی در بخش سوختگی بسته به فصول سال، اشاره کرد.


پروژه اورژانس جدید این بیمارستان به وسعت 500 مترمربع، برای پاسخگویی به نیاز جامعه هدف و در راستای طرح تحول سلامت بوده و 200 مترمربع بزرگ‌‌تر از فضای قدیمی و با امکانات بهتر طراحی و ساخته شده است.

چهارشنبه 15/11/1393 - 10:3 - 0 تشکر 692054

افتتاح بیمارستان ریفرال قلب مازندران


بیمارستان حضرت فاطمه‌الزهرا (س) در ساری، مرکز ریفرال (ارجاع) قلب مازندران است که در سه طبقه، برای خدمات‎دهی به بیماران اعم از اطفال و بزرگ‌سالان که دارای نارسایی قلبی هستند، ساخته شده است.


این بیمارستان دارای 50 تخت اورژانس و سی‌سی‌یو است که از همین حالا، شاهد رضایت‌مندی و ایجاد بارقه امید در جامعه هدف هستیم.

چهارشنبه 15/11/1393 - 10:3 - 0 تشکر 692055

افتتاح هتلینگ و ریکاوری بیمارستان امام خمینی (ره) ساری


بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان ساری که بهتر است نام قلب خدمات درمانی مازندران بر آن اطلاق شود؛ با توان 120 درصدی کار می‌کند و از پرترافیک‌ترین بیمارستان‌های کشور است که به طور میانگین، روزانه 55 عمل جراحی انجام می‌دهد و همین امر موجب شده تا بخش جدید ریکاوری این بیمارستان با ظرفیت 20 تخت برای دهه مبارکه فجر، آماده شود.


هتلینگ این بیمارستان در فضایی به وسعت یک‌هزار مترمربع که از هزینه‌‍‌های داخلی بیمارستان تامین شده است نیز در دهه مبارکه فجر امسال افتتاح می‌شود، با افتتاح این پروژه پیش‌بینی می‌شود که ضریب رضایت‌مندی مراجعه‌کنندگان در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری، به 85 درصد برسد.

چهارشنبه 15/11/1393 - 10:3 - 0 تشکر 692056

افتتاح فاز نخست بیمارستان امام خمینی (ره) آمل


بیمارستان امام خمینی (ره) آمل به عنوان چهارمین بیمارستان دولتی این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در جاده پرتردد هراز و داشتن زیربنای 15 هزار و 862 مترمربعی خود، یکی از مراکز بهداشتی درمانی قابل توجه در جغرافیای مرکزی مازندران است.


این پروژه ملی به دلیل گستردگی و اهمیت، در دو فاز طراحی شده است که فاز نخست آن با به‌کارگیری بیش از 200 پزشک، پرستار و پرسنل خدماتی، در دهه‌فجر سال‌ جاری افتتاح می‌شود.


از جمله بخش‌های فاز نخست بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان آمل، می‌توان به سی‌تی‌اسکن، رادیولوژی، اورژانس، آزمایشگاه، آی‌سی‌‌‌یو، جراحی، ارتوپدی و بخش دیجیتال اشاره کرد.


با افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) در کنار بیمارستان‌های 17 شهریور، امام رضا (ع) و امام علی (ع)، تعداد بیمارستان‌های دولتی شهرستان آمل به چهار مرکز آموزشی درمانی می‌رسد.

چهارشنبه 15/11/1393 - 10:4 - 0 تشکر 692057

افتتاح فاز نخست بیمارستان امام خمینی (ره) آمل


بیمارستان امام خمینی (ره) آمل به عنوان چهارمین بیمارستان دولتی این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در جاده پرتردد هراز و داشتن زیربنای 15 هزار و 862 مترمربعی خود، یکی از مراکز بهداشتی درمانی قابل توجه در جغرافیای مرکزی مازندران است.


این پروژه ملی به دلیل گستردگی و اهمیت، در دو فاز طراحی شده است که فاز نخست آن با به‌کارگیری بیش از 200 پزشک، پرستار و پرسنل خدماتی، در دهه‌فجر سال‌ جاری افتتاح می‌شود.


از جمله بخش‌های فاز نخست بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان آمل، می‌توان به سی‌تی‌اسکن، رادیولوژی، اورژانس، آزمایشگاه، آی‌سی‌‌‌یو، جراحی، ارتوپدی و بخش دیجیتال اشاره کرد.


با افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) در کنار بیمارستان‌های 17 شهریور، امام رضا (ع) و امام علی (ع)، تعداد بیمارستان‌های دولتی شهرستان آمل به چهار مرکز آموزشی درمانی می‌رسد.

چهارشنبه 15/11/1393 - 10:4 - 0 تشکر 692058

افتتاح 130 خانه بهداشت در مازندران


بهره‌برداری رسمی از 130 خانه بهداشت در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار جمعیت مازندران نیز در دهه‌فجر 93 انجام می‌شود.


برخی از این پروژه‌ها با مشارکت مردم به ثمر نشسته و حاصل تعامل خوب مردم و مسئولان است، خانه‌های بهداشت روستایی علاوه بر بالا بردن سطح بهداشت عمومی جامعه و شاخص سلامت، به ایجاد امید و امنیت در بخش سلامت منجر شده است.


تسریع در پروژه‌هایی که مشارکت مردم در آنها موج می‌زند نیز به تداوم بهتر روند مشارکت و ایجاد حس اعتماد و رضایت‌مندی مردم می‌انجامد.


تعداد خانه‌های بهداشت در قبل از انقلاب اسلامی 35 خانه بود اما اکنون و پس از گذشت 36 سال از انقلاب اسلامی به یک‌هزار و 110 خانه بهداشت رسیده است؛ یعنی به طور متوسط سالانه 30 خانه بهداشت در مازندران ساخته شده است.


به گزارش فارس، پروژه‌های عنوان‌ شده، از مهم‌ترین پروژه‌های دهه مبارکه فجر در سال 93 است که از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام شده و مجموع هزینه‌کرد این پروژه‌ها بیش از یک‌هزار میلیارد تومان است

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.